"אלה שנושאים את העניים על גבם" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"אלה שנושאים את העניים על גבם"

SamurAchzar

Recommended Posts

מאמר מעולה של מירב ארלוזורוב (אני אוהב אותה יותר ויותר) מTheMarker. בקצרה, היא מספרת את מה שכולם שוכחים - שמעמד הביניים נושא כיום בנטל אדיר של פרנסת "השכבות החלשות" ויתר הטפילים, מה שמוביל לעלות מחיה לא הגיונית ומיסוי אדיר. היא מביאה כדוגמא את מחירי הרכב החדשים.

הכתבה:

http://www.themarker.co.il/tmc/article.jhtml?ElementId=%2Fibo%2Frepositories%2Fstories%2Fm1_2000%2Fskira20051208_655257.xml&origin=ibo&layer=hp&layer2=&layer3=misc&layer4=

בכל מקרה, היא צודקת בכל מילה. כשאומרים שידאגו לחלשים, זה בדרך כלל אומר שיורידו את איכות החיים שלי עוד קצת. אני ממזמן יודע שמבחינה כלכלית, אני משלם מחיר כבד על כך שאני חי בארץ, אך משום מה לאנשים מסויימים (מונהגים על ידי המשופם) זה עדיין לא מספיק, וצריך לקחת ממני עוד.

בקיצור, לקרוא ולבכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מדהים אותי שאתה מאשים אדם שבכלל לא נבחר (עמיר פרץ) כאשר אריק שרון מוטט לחלוטין את מעמד הביניים בהמשך למה שעשו ביבי וברק. מעניין גם שאתה תוקף את עמיר פרץ אך לא תוקף את ביבי שלפני ההתפטרות העביר לעשירון העליון 9 מיליארד ש"ח ולקח ממעמד הביניים מיליארד ש"ח. ובתור בן אדם שמשפחתו שייכת למעמד הביניים אני מוכן לספוג קיצוץ קל באיכות החיים שלי והעיקר לא לראות אנשים אוכלים בבתי תמחוי ומחטטים בפחי זבל כדי למצוא אוכל לשבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאמר מעולה של מירב ארלוזורוב (אני אוהב אותה יותר ויותר) מTheMarker. בקצרה, היא מספרת את מה שכולם שוכחים - שמעמד הביניים נושא כיום בנטל אדיר של פרנסת "השכבות החלשות" ויתר הטפילים, מה שמוביל לעלות מחיה לא הגיונית ומיסוי אדיר. היא מביאה כדוגמא את מחירי הרכב החדשים.

הכתבה:

http://www.themarker.co.il/tmc/article.jhtml?ElementId=%2Fibo%2Frepositories%2Fstories%2Fm1_2000%2Fskira20051208_655257.xml&origin=ibo&layer=hp&layer2=&layer3=misc&layer4=

בכל מקרה, היא צודקת בכל מילה. כשאומרים שידאגו לחלשים, זה בדרך כלל אומר שיורידו את איכות החיים שלי עוד קצת. אני ממזמן יודע שמבחינה כלכלית, אני משלם מחיר כבד על כך שאני חי בארץ, אך משום מה לאנשים מסויימים (מונהגים על ידי המשופם) זה עדיין לא מספיק, וצריך לקחת ממני עוד.

בקיצור, לקרוא ולבכות.

רק תזכור שיום אחד גם אתה יכול להיות עני , זה מה שקורה כל יום בארה"ב בצד כל ההצלחות של האנשים שמגשימים את "החלום האמריקאי" יש גם כאלו שעוברים את המסלול בכיוון הנגדי: בורגני ממוצע, בית מרווח, שני רכבים, נוסעים לחו"ל כל שנה , שני בני הזוג באמצע שנות ה- 30 שלהם, 2 ילדים, חוגי העשרה, הכל נראה נפלא עד שיום אחד החברה בה עובד הבעל נקלעת לקשיים והוא מפוטר, חודש אחרי זה מפוטרת גם האישה, הנפילה היא מהירה ביותר כמעט כמו נפילה חופשית, תוך ימים ספורים בלבד החובות נערמים וצוברים ריביות, עיקולים, משכונים. התסריט הזה קורה כל יום בארה"ב ובשנים האחרונות גם בארץ. אנשים שמעולם לא היו מובטלים , אקדמאים, מעולם לא ביקשו עזרה משום רשות ממשלתית, פתאום נאלצים לאכול בבית תמחוי. אתה לא קולט כמה הנפילה יכולה להיות מהירה.

ההדרדרות שלהם כלל לא נבעה מזה שהם נתבקשו לשלם מיסים גבוהים לתמיכה בעניים, ממש לא זו הסוגיה, מה שקורה במילה אחת היא "ג - ל - ו - ב - ל - י - ז - צ - י - ה"

המעסיקים של שני בני הזוג מצאו שהם יכולים לשפר את תזרים המזומנים של החברה אם הם יסגרו את המפעל באותה מדינה ויעתיקו אותו למזרח הרחוק, הודו, סין, קוריאה.

שם אפשר להעסיק עובדים יותר צייטנים ושכר נמוך בהרבה, בקיצור פראיירים.

כשהדבר מתאפשר (תלוי גם בסוג העבודה) המעסיקים מייבאים את אותם עובדים זולים לארץ של המעסיק , אנחנו מכירים את זה טוב גם פה בישראל, מדובר בתעשייה של סחר עבדים שמגלגלת עשרות מיליונים בשנה.

רמת החיים שלך נשלטת בין היתר ע"י גורמים חזקים מאוד ממני וממך, כל השרי אריסונים, כל הדנקנרים, וכל הפישמנים השולטים על כל התאגידים שאתה מכיר, הם קובעים את רמות השכר שלך ובד"כ לא ממש לטובתך, והם גם מייקרים את השירותים שהם נותנים לך , ביטח רכב, דמי ניהול חשבון , עלות שיחות, עלות שירותי .

אתה מתלונן שהמיסים גבוהים כי אתה צריך לתמוך בעניים ? יש לך טעות, המיסים גבוהים כי אתה חי במזרח התיכון מוקף אוייבים ולא בשוויץ, וכי המדינה שלך מוציאה 16% מסך התקציב שלה על ביטחון בעת שבמדינות מערביות אחרות היחס עומד על סביבות 5% - 8%.

העניים בארץ לא רואים שקל מהמיסים שאתה משלם, הם ממשיכים להיות יותר ויותר ענייים, הם ממשיכים לבקר בבתי תמחוי וממשיכים לבקר בפתחון לב כדי לקבל בגדים ישנים וכל דבר אחר שיכול לשמש אותם.

לא מפריע לך שאתה מוקף בקרטלים שמייקרים לך את החיים, שכל הבנקים מתאמים בינהם את גובה עמלת שורה, שהבנקים מפעילים לובי חזק אצל ח"כ כדי להמשיך להכנס לך לכיס ? לא מפריע לך שהמשטר בישראל הוא כל כך לא יציב שכל 3 שנים יש כאן בחירות ובבת אחת נזרקים כאן 250 מיליון ש"ח למימון מפלגות ותעמולת בחירות? לא מפריע לך שיס והוט מתאמות בינהם את גובה מחיר חבילת הבסיס ושבעצם אתה לא יכול לקנות ערוצים בודדים מבלי קודם לקנות את חבילת הבסיס שעולה כ"כ הרבה ואין בה כלום ? לא מפריע לך שחברות הסלולר מתאמות בינהן מחירים ושיש להן לובי חזק בכנסת כדי לשכנע להמשיך לתקוע עוד ועוד אנטנות סלולריות בקרבת מגורים ללא רשות הדיירים, לא מפריע לך שתאגידים מנצלים את המצוקות של האנשים ומעסיקים אותם במשכורות רצפה ?

האמן לי, התרומה של העניים לשחיקה ברמת החיים שלך היא מזערית ביותר ותמיד תזכור שבכל רגע אתה יכול להיות בצד שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק תזכור שיום אחד גם אתה יכול להיות עני , זה מה שקורה כל יום בארה"ב בצד כל ההצלחות של האנשים שמגשימים את "החלום האמריקאי" יש גם כאלו שעוברים את המסלול בכיוון הנגדי: בורגני ממוצע, בית מרווח, שני רכבים, נוסעים לחו"ל כל שנה , שני בני הזוג באמצע שנות ה- 30 שלהם, 2 ילדים, חוגי העשרה, הכל נראה נפלא עד שיום אחד החברה בה עובד הבעל נקלעת לקשיים והוא מפוטר, חודש אחרי זה מפוטרת גם האישה, הנפילה היא מהירה ביותר כמעט כמו נפילה חופשית, תוך ימים ספורים בלבד החובות נערמים וצוברים ריביות, עיקולים, משכונים. התסריט הזה קורה כל יום בארה"ב ובשנים האחרונות גם בארץ. אנשים שמעולם לא היו מובטלים , אקדמאים, מעולם לא ביקשו עזרה משום רשות ממשלתית, פתאום נאלצים לאכול בבית תמחוי. אתה לא קולט כמה הנפילה יכולה להיות מהירה.

אין לי בעיה עם זה, ואתה יודע למה? כי האלטרנטיבה היא שאנשים לא יחששו אף פעם לעתידם. זה אומר שהם לא ישקיעו בחינוך בשביל עצמם, לא יחסכו בשביל חינוך ילדיהם, לא יחסכו כסף, ולא יחפשו לטפס בסולם הקריירה. שוב, אין לי שום בעיה שכך זה יקרה. מי שרוצה, מוציא את עצמו מכל בוץ אפשרי.

לפי מה שאתה מתאר, אפשר לחשוב שרמת החיים בארה"ב נמוכה במיוחד. ובכן, לא, פשוט שם, מי שלא דואג לעצמו ולעתידו, נשאר בזבל. כפי שזה צריך להיות, ולכן יש שם מוטיבציה גדולה להצליח והרבה מאוד self made men, שעשו את הונם בכוחות עצמם.

ברגע שאתה מבטיח הכנסה ותעסוקה, אתה מנוון את המגזר העסקי והיצרני. בתאגיד בו אני עובד (אחד מ10 החברות הגדולות בעולם), יש מדיניות מוצהרת של "משבר תמידי". למרות שהם יכלו לרכוש חלק נכבד ממדינת ישראל, הם באופן תמידי משדרים לעובדים שלהם שהמציאות היא כזו בה הגלגל עלול להתהפך והחברה תקרוס - למרות שזה נראה מאוד לא הגיוני. זה בדיוק מה שאתה מתאר. אם אותו זוג ידאג מספיק, הם לא יפלו. וככה זה עובד.

ואגב, אם כלכך רע שם, למה כולים רוצים להגר לארה"ב ורק כשהם לא מצליחים, מהגרים לאירופה? אתה יודע את התשובה בעצמך, נכון?

ההדרדרות שלהם כלל לא נבעה מזה שהם נתבקשו לשלם מיסים גבוהים לתמיכה בעניים, ממש לא זו הסוגיה, מה שקורה במילה אחת היא "ג - ל - ו - ב - ל - י - ז - צ - י - ה"

המעסיקים של שני בני הזוג מצאו שהם יכולים לשפר את תזרים המזומנים של החברה אם הם יסגרו את המפעל באותה מדינה ויעתיקו אותו למזרח הרחוק, הודו, סין, קוריאה.

שם אפשר להעסיק עובדים יותר צייטנים ושכר נמוך בהרבה, בקיצור פראיירים.

כשהדבר מתאפשר (תלוי גם בסוג העבודה) המעסיקים מייבאים את אותם עובדים זולים לארץ של המעסיק , אנחנו מכירים את זה טוב גם פה בישראל, מדובר בתעשייה של סחר עבדים שמגלגלת עשרות מיליונים בשנה

נכון מאוד. גלובליזציה. וזה רק טוב, בדיוק כמו המהפכה התעשייתית בזמנו. בטווח הקצר, זה מכאיב; אנשים מפוטרים, מפעלים נסגרים. בטווח הבינוני, זה רק מועיל - מפעלים מורידים עלויות וגדלים, צרכנים מקבלים את הסחורה שלהם במחיר נמוך יותר ויכולים לבחור ממגוון גדול יותר. ובטווח הארוך, זה נהדר - מדינות כמו ישראל נאלצות לבחור בהיי טק כענף מרכזי (ולא בתעשייה מסורתית, שלא לומר טקסטיל וכו'), ומדינות כמו סין נהנות מצמיחה חסרת תקדים בזכות הפעילות היצרנית שמקיימת אותן.

אין שום הגיון, כלכלי או אחר, בקיום שווקים סגורים המשולים למשק אוטרקי שמקיים את כל צרכיו. צפה במדינות שעשו כך (רוסיה) ואיפה הן היום.

רמת החיים שלך נשלטת בין היתר ע"י גורמים חזקים מאוד ממני וממך, כל השרי אריסונים, כל הדנקנרים, וכל הפישמנים השולטים על כל התאגידים שאתה מכיר, הם קובעים את רמות השכר שלך ובד"כ לא ממש לטובתך, והם גם מייקרים את השירותים שהם נותנים לך , ביטח רכב, דמי ניהול חשבון , עלות שיחות, עלות שירותי .

א. לא ממש, אין להם נגיעה בהיי-טק, וכאמור, החברה בה אני עובד מגמדת כל איל הון כזה או אחר, במיוחד ישראלים.

ב. הם נמצאים בעמדת הכוח אותה אתה מתאר רק בגלל העדר תחרות בשוק. אם הייתי יכול לבחור בין 10 בנקים, 6 מהם בינלאומיים, לא הייתי צריך לגרז את ישבני בציפיה לגחמותיה של גברת אריסון. אין לי טענות אליהם, הם בעלי עסקים והם לא חייבים דבר לאף אחד. יש לי טענות כלפי המדינה שמאפשרת מצב בו אפשר לספור את מספר הבנקים על יד אחת, יש שתי ספקיות רב ערוצית, וספקית תקשורת קווית אחת.

אתה מתלונן שהמיסים גבוהים כי אתה צריך לתמוך בעניים ? יש לך טעות, המיסים גבוהים כי אתה חי במזרח התיכון מוקף אוייבים ולא בשוויץ, וכי המדינה שלך מוציאה 16% מסך התקציב שלה על ביטחון בעת שבמדינות מערביות אחרות היחס עומד על סביבות 5% - 8%.

העניים בארץ לא רואים שקל מהמיסים שאתה משלם, הם ממשיכים להיות יותר ויותר ענייים, הם ממשיכים לבקר בבתי תמחוי וממשיכים לבקר בפתחון לב כדי לקבל בגדים ישנים וכל דבר אחר שיכול לשמש אותם.

לפי נתונים שראיתי, ואתה מוזמן להראות כי אני טועה, מחצית מהתקציב הולך ל"תשלומי העברה", שהם למעשה תשלומים סוציאליים כאלו ואחרים.

לא מפריע לך שאתה מוקף בקרטלים שמייקרים לך את החיים, שכל הבנקים מתאמים בינהם את גובה עמלת שורה, שהבנקים מפעילים לובי חזק אצל ח"כ כדי להמשיך להכנס לך לכיס ? לא מפריע לך שהמשטר בישראל הוא כל כך לא יציב שכל 3 שנים יש כאן בחירות ובבת אחת נזרקים כאן 250 מיליון ש"ח למימון מפלגות ותעמולת בחירות? לא מפריע לך שיס והוט מתאמות בינהם את גובה מחיר חבילת הבסיס ושבעצם אתה לא יכול לקנות ערוצים בודדים מבלי קודם לקנות את חבילת הבסיס שעולה כ"כ הרבה ואין בה כלום ? לא מפריע לך שחברות הסלולר מתאמות בינהן מחירים ושיש להן לובי חזק בכנסת כדי לשכנע להמשיך לתקוע עוד ועוד אנטנות סלולריות בקרבת מגורים ללא רשות הדיירים, לא מפריע לך שתאגידים מנצלים את המצוקות של האנשים ומעסיקים אותם במשכורות רצפה ?

האמן לי, התרומה של העניים לשחיקה ברמת החיים שלך היא מזערית ביותר ותמיד תזכור שבכל רגע אתה יכול להיות בצד שלהם.

לא. כל מה שציינת לא מפריע לי כלל וכלל. לפחות, לא בהקשר הזה. אני מאשים רק את הממשלה, את הרגולוציה והעדר התחרות במצב האומלל שאתה מתאר.

אין לזה שום קשר לעניים למיניהם. זו בעיה אחרת לחלוטין, והפתרון שלה אחר לחלוטין, ונקרא "תחרות". ואגב, אם אתה חושב שהתחרות הזו לא תפגע בעובדים - היא כן, ועוד איך. אני בטוח שבזק תרגיש היטב את גרזן הקיצוץ ברגע שהיא תדרש לעמוד בסטנדרטים תחרותיים. ונניח שיש בני זוג שעובדים שניהם בבזק ויפוטרו... נשמע לך מוכר?

אין לי בעיה עם המשכורות שהתאגידים משלמים. מדוע המשכורות של אנשי הייטק נעות סביב 20K ושל מנקים סביב 3K? היצע וביקוש, חבר. וכמו שאני לא צריך הגנה ממשלתית, ואני לא מאשים אף אחד בצרות שלי מלבד את עצמי, אני מצפה מאחרים לעשות את אותו הדבר.

הכתבה בדיוק מדברת על כך - יש מספר מאוד קטן של אנשים שנושאים בנטל המס, והגיע הזמן שהם יתקוממו. לא רוצה לכלכל 10 ילדים של משפחות מלוד עם המשכורת שלי. אני רוצה לקנות בזה מכונית חדשה. כסף שלי, וזו זכותי המלאה.

בכל מסע הצלב החברתי שמתרחש לאחרונה, לא שמעתי ולו פעם אחת איזושהי נטילה או קבלה של אחריות על ידי כל המסכנים למיניהם, רק האשמות שהם לא מקבלים מספיק - והכסף הזה בא ממני, ממני, ממני.

נמאס לי מעניים, נמאס לי מאפסים קולניים שלא עשו דבר בשביל עצמם. אני מקווה שעמיר פרץ יבחר כי לציבור מגיע מה שהציבור יבחר, אני אסתלק מכאן הרבה לפני שהshit hits the fan, ובהצלחה לאלו שנשארו מאחור.

תבין, העולם, בדומה לסמור, הוא מקום אכזר. כל נסיון לייפות אותו נידון לכשלון, בסופו של דבר. תן לעולם לעשות את שלו, ובמקום לנסות להאבק בטחנות רוח, תלמד את האנשים להיות תחרותיים. יש סיבה בגללה ארה"ב נקראת "ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות", וישראל "ארץ המוגבלויות הבלתי אפשריות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדהים אותי שאתה מאשים אדם שבכלל לא נבחר (עמיר פרץ) כאשר אריק שרון מוטט לחלוטין את מעמד הביניים בהמשך למה שעשו ביבי וברק. מעניין גם שאתה תוקף את עמיר פרץ אך לא תוקף את ביבי שלפני ההתפטרות העביר לעשירון העליון 9 מיליארד ש"ח ולקח ממעמד הביניים מיליארד ש"ח. ובתור בן אדם שמשפחתו שייכת למעמד הביניים אני מוכן לספוג קיצוץ קל באיכות החיים שלי והעיקר לא לראות אנשים אוכלים בבתי תמחוי ומחטטים בפחי זבל כדי למצוא אוכל לשבת.

לפי הכתבה, ביבי היטיב עם אותן שכבות עליהן מדובר. אישית, קיבלתי תוספת לא רעה בכלל לנטו (איזה 300-400 ש"ח לחודש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה אתה חי במדינה אחרת כי רוב אנשי מעמד הביניים קיבלו את סעיף "עידוד הצמיחה" לתוך המשכורת אשר מבטל את התוספת שלך לנטו ואף פוגע בך. אם אתה מדבר על העשירון העליון אז אכן הם קיבלו תוספת נאה לנטו אך אין מקום לדון בכך בדיון על מעמד הביניים.

ואגב, אם כלכך רע שם, למה כולים רוצים להגר לארה"ב ורק כשהם לא מצליחים, מהגרים לאירופה? אתה יודע את התשובה בעצמך, נכון?

זה פשוט מאוד - האם תעדיף להשתתף בהגרלה רבת עם סיכויים נמוכים אך עם פרס עצום או שמא תעדיף להשתתף בהגרלה עם סיכויים די טובים אך עם פרס גדול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סעיף עידוד הצמיחה יותר מהתקזז עם התוספת שקיבלתי. אחרי כל זה, נשארו לי בערך עוד 300 שקל.

לגבי האימרה השניה שלך, זה רחוק מלהיות מדוייק. רמת החיים הכללית בארה"ב גבוהה מאוד, ובניגוד למקומות אחרים, בארה"ב יש קשר חד-חד ערכי בין הצלחה לעבודה קשה. לא צריך הרבה בשביל להצליח שם, מלבד רצון לעשות כן.

זה לא שאחד מכל עשרה מצליח, והיתר חיים ברמה פחותה מבארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ההורים שלי מרוויחים קצת מעל השכר הממוצע במשק וקיבלו את תוספת עידוד הצמיחה בתוך המשכורת. עקב כך בסיכום שנתי המשכורת שלהם הייתה נמוכה יותר לעומת שנים קודמות.

2. בארה"ב יש את מספר המיליונרים הגבוה ביותר בעולם אך את מספר העניים הגבוה ביותר בעולם המערבי (גם בסה"כ וגם באחוזים לעומת האוכלוסיה). בנוסף לכך ההפרשים שם בין העשירון העליון לעשירון התחתון הם בין הגדולים ביותר בעולם המערבי.

אני כמוך גם בעד תחרות ולא מוכן שאנשים שיכולים לעבוד לא יעבדו ויישבו בבית ויגרבצו. מצד שני אני כן מבין שיש אנשים שלא מסוגלים לעבוד ולא מסוגלים לתפקד ועלינו לדאוג להם. בארה"ב למשל יש פחות דאגה לנכים ולנזקקים מאשר בארץ ואני פוחד שאם אני אגור בארה"ב ויקרה לי משהו (כמו אובדן עבודה), אני אדרדר לעוני ולמצב בריאותי קשה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל בין לבין יש מעמד ביניים בורגני חזק מאוד, ושנינו יודעים שישנם הרבה יותר "סיפורי סינדרלה" בארה"ב מאשר כל מקום אחר בעולם - וזה, ידידי, מה שבעייני הופך כלכלה לטובה. לא כמה אחוזים מהאוכלוסיה, שלא רצו לעשות בשביל עצמם דבר, רעבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה אתה חי במדינה אחרת כי רוב אנשי מעמד הביניים קיבלו את סעיף "עידוד הצמיחה" לתוך המשכורת אשר מבטל את התוספת שלך לנטו ואף פוגע בך. אם אתה מדבר על העשירון העליון אז אכן הם קיבלו תוספת נאה לנטו אך אין מקום לדון בכך בדיון על מעמד הביניים.

וכרגיל אתה טועה. "עידוד הצמיחה" ירד רק מהמשכורות של עובדי המדינה והחברות הממשלתיות.

ביבי שלפני ההתפטרות העביר לעשירון העליון 9 מיליארד ש"ח ולקח ממעמד הביניים מיליארד ש"ח.

גם לזה אין יותר מידי קשר למציאות. איך ביבי "העביר" תשעה מיליארד ש"ח לעשירון העליון? הגדיל להם את הקיצבאות אולי? ואיך הוא "לקח" מיליארד ש"ח ממעמד הביניים, העלה להם את המיסים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל בין לבין יש מעמד ביניים בורגני חזק מאוד, ושנינו יודעים שישנם הרבה יותר "סיפורי סינדרלה" בארה"ב מאשר כל מקום אחר בעולם - וזה, ידידי, מה שבעייני הופך כלכלה לטובה. לא כמה אחוזים מהאוכלוסיה, שלא רצו לעשות בשביל עצמם דבר, רעבים.

ראה את העריכה שלי.

וכרגיל אתה טועה. "עידוד הצמיחה" ירד רק מהמשכורות של עובדי המדינה והחברות הממשלתיות.

מדינת היא המעסיק הגדול ביותר במדינה... ההורים שלי הם עובדים בתעשייה אוירית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא שאמרתי: עובדי מדינה וחברות ממשלתיות. התעשיה האוירית היא חברה ממשלתית.

רואה? תמיד טוב לדעת על מה אתה מדבר.

עורך ת'הודעות בזמן שאני מגיב, מה? שובב. ;D

המדינה היא אכן המעסיק הגדול במדינה. אבל אתה חושב שהמדינה מעסיקה יותר מחצי מהעובדים במשק? אפילו לא קרוב. ובל נזכיר שכבר לא מנכים את "עידוד צמיחה" מהמזכורת, אבל שיעור המס עדיין נמוך יותר.

אגב, כנראה שפיספסת, אבל להודעה הקודמת שלי הוספתי תגובה להודעה נוספת שלך. לעיונך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מספר העובדים שהמדינה מעסיקה אי אפשר לדעת את הנתונים המדוייקים מפני שצה"ל לא חושף את מספר חייליו. עם זאת אכן יש סיכוי שאתה צודק ומדינת היא לא זו שמעסיקה את רוב האנשים במשק. מצד שני יכול להיות שהצבא מעסיק יותר אנשים מאשר אנחנו חושבים ואז אני צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על מצב בו "יקרה לך משהו". לכמה אנשים באמת קרה משהו? כמה חלו במחלות סופניות או עברו טראומות כאלו ששללו מהם את היכולת לעבוד? 50 אלף איש? 100 אלף איש? זה מספר זעום לעומת כמויות האנשים שנטען כי הם "נזקקים". סלח לי, אבל לא כל אדם שלישי בארץ הוא נכה.

ברגע שתפסיק את תשלומי ההעברה, תוכל לתת לכל אדם חולה ומסכן תנאים של נכה צה"ל.

ואגב, בארה"ב ענייני הבריאות מופרטים כמעט לחלוטין; יש לך ביטוח פרטי, וממה שראיתי עד היום, זה עובד הרבה יותר טוב מאשר כאן. כן, הביטוח יקר, אבל הטיפול בך טוב בהרבה, במרכזים מקצועיים בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...