"אלה שנושאים את העניים על גבם" - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"אלה שנושאים את העניים על גבם"

SamurAchzar

Recommended Posts

זו לא בעיה. שיעבדו.

חלק מהם אכן צריכים לעבוד אך חלקם אינם מסוגלים לעבוד ולארה"ב הגדולה פשוט אין ביטחון לאותם אזרחים.

המשמעות של ארה"ב בעיני אינה תאגידים וחברות ענק, אלא בעיקר רוח היזמות וההרגשה שעם עבודה קשה תוכל להגיע לאן שתרצה. זה לא מתקיים במקומות אחרים בעולם, וזה מה שהופך את ארה"ב למספר 1 בעולם, למרות הכל.

ארה"ב היא האוייבת של כל אלו שחושבים "שמגיע להם", כי עם גישה כזו שם, אתה תגיע לרחובות.

מסכים איתך שארה"ב היא סמל לעבודה קשה ולרוח יזמות אך היא גם המדינה עם מספר העניים הגבוה ביותר בעולם המערבי. כמו שאמרתי חלק מהאנשים אכן צריכים לעבוד אבל יש יותר מדי מקרים של אנשים נכים שנזרקים לרחובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קח לדוגמא את ביל גייטס , בשנות 70 כשהוא הקים את מייקרוסופט אז הוא באמת היה והגשים את כל הערכים שנאמרו כאן:

עבודה קשה, לא לבוא בגישה של "מגיע לי" , יזמות , חריצות , חזון.

היום MS כל כך חזקה שהיא מחסלת בקלות כל "ביל גייטס" חדש שמנסה לכתוב מערכת הפעלה אלטרנטיבית.

מעניין אגב מה יקרה עם שאולי אבל ממש אולי תצליח לעשות ל- IE מה ש - Netscape נכשלה בו.

רוצה לומר שכל מודל הזה של שוק חופשי תחרות חופשית , מינימום התערבות של רגולטורים , כל זה יכול להיות להתהפך זווקא בזכות השוק החופשי

בשוק חופשי אתה עשוי להתחזק למימדים מפלצתיים עד שלא ישאר שוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע רגע

תן לי להבין

מבחינתך היה עדיף לו המדינה היתה מתערבת בפעולות של מייקרוסופט (אגב, זה באמת מה שקורה, על "הממונה על ההגבלים העיסקיים" שמעת? על העובדה שמייקרוסופט מוגדרת כמונופול, שמעת?) ולא מאפשרת שוק חופשי מלא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע רגע

תן לי להבין

מבחינתך היה עדיף לו המדינה היתה מתערבת בפעולות של מייקרוסופט (אגב, זה באמת מה שקורה, על "הממונה על ההגבלים העיסקיים" שמעת? על העובדה שמייקרוסופט מוגדרת כמונופול, שמעת?) ולא מאפשרת שוק חופשי מלא?

נו , והיא לא מונופול ?

כל מה שאני מנסה להגיד בשורה התחתונה שאני חושש בכוח רב מדי שיש לתאגידים, שיש להם לובי חזק ושתדלנים אצל כל מקבלי ההחלטות בכל מדינה.

דוגמא אקטואלית טריה : חברות הסלולר שהן אוייבות מרות אחת של השניה, חוברות יחד באמצעות "פורום החברות הסלולריות" על מנת לשכנע את וועדת הכנסת לרדת מחוק אנטנות סלולריות , חוק שאמור היה להסדיר את נושא התקנת האנטנות הסלולריות, יחייב את החברות להודיע לדיירים, לפצות על אובדן ערך דירות.

בהעדר החוק נשאר המצב כמו שהוא היום: החברות יכולות להציב האנטנות היכן שרוצות כמה שירצו ללא מתן אתרעה לדיירים ללא רשותם, ללא פיצוי.

היית רוצה אנטנה סלולרית 10 מטר מהמרפסת שלך ?

עוד דוגמא:

יש סדרה מאלפת בנשיונל גאוגרפיק על אסונות תעופה, חלק לא מבוטל מהתאונות הנחקרות שם נבעו בסופו של דבר כסף של אותן חברות תעופה, אלפי אנשים קיפחו את חייהם על שטויות , במקרים רבים החברות לחצו על מנהל התעופה לקבל אישור להגדיל את מרווחי הזמן בין טיפול אחד לשני של ציי המטוסים שלהם, במקרים רבים החליפו חלק פגום בחלק אחר אבל לא מתאים ולחצו על הצוותים לשחרר את המטוסים למרות שלא היו כשירים במאה אחוז, הטייסים מתוגמלים לפי מספר הטיסות שהם עושים ועמידה בזמנים מה שמלחיץ אותם לטוס בכל מחיר גם בתנאי מזג אוויר מסוכנים ובלתי אפשריים לנחיתה ויש עוד עשרות דוגמאות.

אני חושב לכן שזה כן חשוב שיש מישהו שמפקח על חברות מסחריות בכל תחום , שיהיה מנהל תעופה חזק ובלתי תלוי בגורמים עסקיים, שיהיה מכון תקנים חזק ומתוקצב שיגלה בזמן פאקים כמו זה של רמדיה , שתיהיה מועצה להגנת הצרכן חזקה , שיהיה רגולטור ומפקח על הבנקים עם ביצים שיכנס באמאמא של הבנקים שאצלנו בישראל כבר מזמן הפכו לקרטל ועשקים אותנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והרגולטור לא ממש עוזר, נכון?

הרגולטור הוא בסך הכל המשלים של הפאזל האפל, האירוניה היא שהוא אמור לפעול כמרסן, אבל בפועל, זה מקרה של המון כוח שמרוכז בידיו של איש אחד.

מקרה החברות הסלולריות הוא בדיוק המקרה שבו נבחרי הציבור - המחוקקים - לא עושים את מה שהם צריכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיע הזמן שמישהו יגיד את מה שרבים לוחשים...

נמאס לי לשלם עבור העצלנים.

תעשה את החשבון הפשוט-בנאדם שמרוויח 20 אלף לחודש משלם 5 אחוז מהמשכורת שלו על ביטוח חובה,בחישוב פשוט זה 1000 ש"ח.

אדם שמרוויח שכר מינימום משלם בקושי 50 שקל.

אז נכון,אין בידו לשלם את הסכומים האלו...אבל כששניהם יגיעו לקופת חולים,שניהם יקבלו אותו יחס. האם זה הגיוני?

כשבנאדם אחד מממן את התרופות של 20 אנשים,אבל לא מקבל שום יחס אחר?

הנטל על גבי מעמד הביניים הוא עצום,המצב חייב להשתנות ומהר,או שאנשים יבחרו ללכת למקום שבו הכסף שהם משלמים למדינה באמת משנה משהו למישהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז נכון,אין בידו לשלם את הסכומים האלו...אבל כששניהם יגיעו לקופת חולים,שניהם יקבלו אותו יחס. האם זה הגיוני?- כן אך לפי דעתי צריך להיות במדינה שמגדירה את כל האזרחים שלה כשוים ללא כל אפילה של דעת מין גזע וכדומה בטח שלא תהיה אפילה לטובת העשיר

כשבנאדם אחד מממן את התרופות של 20 אנשים,אבל לא מקבל שום יחס אחר?- הבן אדם שמרווח 20 אלף שקל יכול לעשות הרבה דברים כמו לשכור לעצמו רופא ללכת למרפאות ומלא מלא שממש לא כדי שאני אבזבז את הזמן לצויין מה כי הוא לא יכול ותפרן כמו לא צריך לשמוע את השטיות שלך לגבי זה שהעשיר סובל מזה הוא צריך לשם יותר מהמשכור המנופחת שלו שהוא צריך לשלם יותר ובטח שלא שהוא יצתרך לחכות בתור כמו כל אחד אחר !

כך לפי דעתי צריך להיות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כך לפי דעתי צריך להיות..

טוב,לפני שאני מתנדף לי לאיזה זמן לא מוגדר לצבא אני אספר לך משהו...אתה חי בעולם יפה ומרופד שמת ממזמן.

המדינה שלך ושלי היא כבר מזמן לא מדינה סוציאליסטית,אלא מדינה שמגדירה את עצמה בכל זמן נתון קפיטליסטית.

המדינה שואפת להתקדם,להפוך למדינה בעלת כלכלה חזקה,להתחרות בשווקים אחרים וכו',אך האם אפשר לעשות זאת בעזרת מערכת חלוקת הנדבות הזאת

מערכת שמבזה את כספי מעמד הביניים.

שאל את אבא שלך או אמא שלך איך הם מרגישים עם העובדה שמשמאלם בתור לכל שירות במדינה הזאת,שלה הם מפרישים אלפי שקלים,שהיו במדינה מתוקנת כמו ארה"ב להיות שלכם,עומד בחור שלא רוצה לעבוד וחוגג על חשבונם.

ומדוע בכלל שאני אצטרך לממן לו טיפול רפואי,האם בחרתי בכך? למה לי ללכת למרפאה פרטית ולהוציא עוד יותר כסף אחרי שכבר עשקו ממני כספים לטובת המערכת הציבורית...האם אתה אידיוט או סתם עיוור?

משכורת מנופחת? איך אפשר להגיד את המושג המטומטם הזה...אנשים במגזר הפרטי מרוויחים משכורות על פי הישגיהם,אשר לרוב נקנו בזיעת אפם,בבזבוז מאות אלפי שקלים על תארים...ובעזרת התקדמות איטית לרוב במעלה סולם הדרגות.

אנשים אלה זכו במעמדם,ומגיע להם כל שקל שמשולם להם. ובוא נניח שלא,אלא כספיה של חברה X ולא כספי הציבור.

אז שאני אצטער אם אני מרוויח X או Y כסף...חחחח,פשוט אין בושה במדינה הזאת.

תתבגר,תראה קצת עולם...תבין שהחוצפה במדינה הזאת לא יודעת גבול,ותעריך את העובדה שאתה צריך פשוט להעריץ אדם אינטליגנטי ואמיד להמשיך לגור פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיע הזמן שמישהו יגיד את מה שרבים לוחשים...

נמאס לי לשלם עבור העצלנים.

תעשה את החשבון הפשוט-בנאדם שמרוויח 20 אלף לחודש משלם 5 אחוז מהמשכורת שלו על ביטוח חובה,בחישוב פשוט זה 1000 ש"ח.

אדם שמרוויח שכר מינימום משלם בקושי 50 שקל.

אז נכון,אין בידו לשלם את הסכומים האלו...אבל כששניהם יגיעו לקופת חולים,שניהם יקבלו אותו יחס. האם זה הגיוני?

כשבנאדם אחד מממן את התרופות של 20 אנשים,אבל לא מקבל שום יחס אחר?

הנטל על גבי מעמד הביניים הוא עצום,המצב חייב להשתנות ומהר,או שאנשים יבחרו ללכת למקום שבו הכסף שהם משלמים למדינה באמת משנה משהו למישהו.

הבעיה היא לא עם אלה שמרוויחים קצת ולוקחים, אלא עם אלה שמרוויחים יפה, ולוקחים.

חוץ מזה, 20 נטו בחודש זה לא מעמד הביניים(אם אתה חי בישראל לפחות).

תחשוב שאחד שמרוויח 40 אלף בחודש יקח כסף, שאם לא היה לוקח אותו, היה למדינה יותר כסף לתת לאלה שבאמת אין להם. תאר לך שיש הרבה כאלה במדינה שלנו שמבצעים את ה"טריק" הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...