לא מצליח לזהות תקלה ברשת - לא למבינים בלבד. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מצליח לזהות תקלה ברשת - לא למבינים בלבד.

edoson

Recommended Posts

שלום לכולם!!

לאחרונה נתקלתי בבעיה מורכבת שאני לא מצליח לפתור. יש לי 3 מחשבים שחולקים באמצעות ראוטר של אדימקס. התקנתי את הסיפור לפני שנה,

כשבמהלך ההתקנה הייתי צריך לחתוך כבל באמצע, ולחברו מחדש חוט לחוט מן הצד השני של הקיר. (לא היה לי את המכשיר לראש).

במהלך השנה הרשת עבדה מצוין למעט תקלות מועטות רגילות שנפתרו ע"י אתחולים של הראוטר.

אני מספר את כל זה כדאי שתדעו את הרקע האפשרי לבעיות.

כעת, באופן פתאומי, הפסיק האינטרנט במחשב שלי לעבוד. במשך שבוע עברתי על כל האפשרויות ולא מצאתי את מקור התקלה, להלן הבדיקות(בסדר כרונולוגי):

1. בדקתי בשאר המחשבים - בשניהם יש גישה לאינטרנט ויותר חשוב גישה לראוטר דרך הדפדפן - מה שמעיד על ראוטר ומודם תקינים.

2. ניסיתי להכנס מהמחשב שלי לראוטר דרך הדפדפן - בלתי אפשרי! התחלתי לחשוב על קצר בתקשורת בין המחשב שלי לראוטר.

3. מכיוון שהמחשב שלי מחובר עם הכבל החתוך, פתחתי את האיזולרבנד ובדקתי האם השתחררו כבלים פנימיים - הכל היה תקין - הראוטר זיהה בנוריות שלו חיבור עם    המחשב שלי וכן הנורית בכרטיס דלקה.

4. מכיוון שעדיין חשדתי בכבל - לקחתי את המחשב שלי לחיבורים של שאר המחשבים והכנסתי כבלים אחרים - להפתעתי, עדיין אין כלום!

5. בדקתי ליתר בטחון הגדרות - גייטווי 192.168.2.1 (של הראוטר), SUBMASK 255.255.255.0 רגיל, הגרות DNS רגילות כפי שניתנו לי ע"י ספק האינטרנט (מה גם שזה לא משנה, הקצר בתקשורת קיים עוד לפני, בדרך אל הראוטר)

6. לבסוף חשבתי לעשות PING לראוטר - למרות שזה היה נראה לי מיותר כי היה לי ברור שהראוטר לא מתקשר איתי - להפתעתי, דווקא קיבלתי משוב מהראוטר!!

זמן תגובה נורמלי, פחות מ-1MS. כלומר יש תקשורת בין הראוטר למחשב!

7. פה כבר התחלתי להתבלבל - הכבל תקין, הראוטר מתקשר... מה יכולה להיות הבעיה?? (ומדוע אני לא מצליח לגשת לראוטר בדפדפן?!) התחלתי לחשוב על כרטיס שמזייף... נכנסתי למנהל ההתקנים ובדקתי תקינות של הכרטיס - היה רשום שהוא עובד ללא בעיות.

זהו... הכל נבדק, ועדיין אין לי כיוון לפתרון - מיציתי את כל הידע המצומצם שלי בנושא.

יש למישהו ממכם רעיונות?

תשובות יתקבלו בברכה,

עידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מכיר את חוקי הפורום לא מהיום, ואין בכותרת שום בעיה.

הפיירוול המובנה של מכובה, ואין לי פיירוול נוסף. אשמח לשמוע הצעה לגביי איזה תוכנה יכולה לחסופ לי את הגישה, ואיך אני בדיוק יכול לזהות

אותה במידה ואכן היא קיימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכותרת שלך מעצבנת אותי

קרא את חוקי הפורום ושנה אותה

לא נתבקשתי - צוויתי, ויחי ההבדל הקטן.

אבל מכיוון שאין ברצוני לסטות מנושא הדיון - בבקשה, הכותרת שונתה.

ניסית אחר במחשב שלך? בדקת ספייוורים? זה נשמע כמו בעיית תוכנה נטו.

לענייננו, בדקתי ספיוורים באמצעות MICROSOTT ADAWARE הכל נורמלי. הורדתי דפדפן אחר, פיירפוקס, גם לא רואה לא ולא ראוטר.

אם יש לך LIVECD של איזה שהיא אז אפשר לבדוק אם הבעיה היא חומרה או תוכנה (נראה לי תוכנה)

בשמחה אבל מה זה LIVECD של מערכת הפעלה?

אני לא יודע אם אני אומר בקטגוריה של שלך מבינים לכן לא אוכל להשתתף בדיון

הכותרת שונתה כך שגם תגובתך תתקבל בברכה ;).

בברכת הלוואי ונצליח לסדר לי את הרשת,

עידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה:

PHISICAL ADDRESS: 00 E0 18 B5 1C83

DHCP ENABLED NO

IP ADDRESS 192.168.2.102

SUBNET MASK 255.255.255.0

DEFAULT GATEWAY 192.168.2.1

DNS SERVERS 217.194.194.250

62.219.186.7

כמובן שהIP שלי לא מתנגש עם IP אחר ברשת. לגבי הDHCP ENABLED, בשאר המחשבים זה YES, אבל אין לי מושג אם זה משמעותי או איך מפעילים את זה.

תודה על הרצון הטוב,

עידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי על אוטומטי - מיד רושם בחיבורי הרשת "בעיה ברשת". לא מעלה ומה שיותר מעניין, כשאני נותן PING לראוטר, הפעם הוא לא מחזיר REPLAY...

כשאני מחזיר הגדרות - הרשת "מסתדרת" הראוטר מגיב ל-PING, אבל שוב ללא .

IPCONFIG במצב אוטומטי:

DHCP - YES

AUTO CONFIGURATION - ENABLED

IP 169.254.0.139

SUBNET MASK - 255.255.0.0

DEFULT GATWAY - EMPTY

......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון

בדוס

net start dhcp

כנראה יפתור לך את הבעיה.

זה לא שהראוטר לא נותן, המחשב לא יודע לקבל, כנראה מוגדר לו IP ידני.

אם הראוטר לא היה נותן DHCP 2 המחשבים האחרים לא היו גולשים גם כן.

דרך אגב, אני מקווה שניסית באיזשהו שלב לנתק מהחשמל את המערכת כולה (ראוטר , מודם, מחשב) לחכות 3 דקות ולהדליק מחדש.

זה בערך הדבר הראשון שעושים כשיש בעיה ברשת שלא מצליחים לפתור.

תתפלא כמה בעיות מוזרות זה פותר, מנסיון רב מאוד של תומך טכני..

אוקיי , אם לא עזר, קרא הלאה :

באיזה ספקית אתה ? אני לא מכיר את ה DNSים שרשומים לך שם בפלט, אם הם סתם נכנסו לשם בטעות, כנראה שזו הבעיה

(יש המון וירוסים ותוכנות ריגול שמכניסים DNSים מוזרים לכ.רשת - תבדוק את זה !)

הלאה

יפה שבדקת פינג לראוטר

האם עברת אח"כ שלב ובדקת פינג החוצה ?

אם לא, תבדוק פינג החוצה

אם יש פינג לראוטר, אבל אין פיננג החוצה, בעקרון זה אומר שה NAT בראוטר לא מופעל, (המנגנון שאחראי לפזר פאקטים לכתובות שונות ברשת)

אבל זה לא ככה במקרה שלך, כי 2 המחשבים האחרים כן מקבלים אינטרנט (במקרה שה-NAT לא פועל, רק מחשב אחד יגלוש)

תבדוק פינג החוצה ב-2 דרכים

ב HOST

תן פינג לכתובת mail.netvision.net.il

וב IP

תן פינג ל 194.90.9.16 שזו אותה כתובת בדיוק.

חשוב - תן פינג לכתובת הזאת (בשתי הצורות) אני יודע בוודאות שהיא מחזירה פינגים, לא כל אתר מחזיר פינגים ! וגם לא כל DNS של כל ספקית.

(ברק למשל חסמו החזרת פינגים מה DNS שלהם, כנראה כדי להסתיר את העובדה שהם קצת איטיים (ה DNSים) )

אם ל HOST לא עובר ול IP כן עובר, כנראה זאת בעיית פענוח (RESULVING) שקשורה לעובדה שה DNSים שלך לא תקינים

וכנראה מוגדרים ידנית לא נכון, תשנה אותם ל DNSים של הספקית שלך

לפי הרשימה כאן :http://www.netguru.co.il/content/view/86/2/ או שתתקשר לתמיכה ותשאל, כי הרשימה לא הכי מעודכנת.

אם פינג עובר החוצה גם ב HOST וגם ב IP ועדיין אתה לא מצליח לגלוש, יש לך במחשב פורטים חסומים, או ע"י פירווול או ע"י תקלה שנגרמה מאיזשהו מזיק

או התנגשות.

כדי לפתוח את כל הפורטים במחשב

תעשה DISABLE ל LOCAL AREA CONNECTION של הכ.רשת שלך.

תריץ את הפקודות הבאות לא מדוס, אלא מהתחל-הפעלה יעני START RUN

netsh int ip reset 1.log

netsh winsock reset

תעלה מחדש את המחשב

תפעיל בחזרה (ENABLE) את ה LAC של הכרטיס .

אם צריך אז תגדיר בתוכו מחדש IP ידני , ובכל מקרה תגדיר בתוכו DNSים של הספקית שלך

אישור

נסה לגלוש עכשיו.

תן דיווח מה עשית ומה קרה

ואם לא הבנת משהו, רק תשאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...