כמה שאלות בקשר ל-5 יח"ל במתימטיקה בתיכון - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בקשר ל-5 יח"ל במתימטיקה בתיכון

Street-Fighter

Recommended Posts

שלום לכולם!

אני תלמיד בכיתה י"א, הלומד במסגרת חמש יחידות לימוד במתימטיקה.

אנחנו לומדים 8 שעות בשבוע(+עוד שעה שהמורה הוסיפה לנו).

שמתי לב שאני "מבזבז" הרבה מהזמן הפנוי שלי בלימודי המתימטיקה, בהשוואה לתלמידי ה-4 יחידות שנראה כאילו הם פשוט נהנים מהחיים... 6 שעות שבועיות, בקושי מקבלים שיעורי בית ומקבלים ציונים די טובים במבחנים.

אני בטוח ב-100% שאם אני ארד ל-4 יח"ל אני אצטיין במבחנים ללא מאמץ מיוחד.

עכשיו השאלה שלי היא כזאת, ואני מבקש שרק אנשים עם נסיון של כמה שנים מעליי יענו ברצינות.

האם השארות ב-5 יחידות במתימטיקה תעזור לי משמעותית על תלמיד של 4 יח"ל להתקבל למשהו באוניברסיטה או בכל דבר אחר המצריך תעודת בגרות, או שהדבר תלוי בציוניי.

נניח ואני אקבל בבגרות[מקרה הגרוע ביותר] 85 בחמש יחידות, ותלמיד של 4 יח"ל יקבל 100, האם יהיה הבדל ביני לבינו בהתקבלות לאוניברסיטה מבחינת יחידות הלימוד במתימטיקה?

ראוי לציין שבנוסף אני מרחיב גם את המקצועות פיזיקה וכימיה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

פאק אתם לומדים 9 שעות בשבוע?!

אנחנו שנה שעברה (יא') למדנו 6 שעות והספקנו את כל החומר בלי בעיה...

טוב בכל אופן,

אומנם אני רק שנה מעלייך, אבל עדיין

יש דברים לצבא שלוקחים רק כאלה שלומדים 5 יח' (או יש עדיפות וכאלה)

וחוץ מזה, יש מקצועות באוניברטיסה שחייבים 5 יח' מתמטיקה בשביל ללמוד אותם

נכון, תמיד אפשר להשלים אחרי וכאלה ל5 יח', אבל אחרי צבא? למי יש זין לזה?

אישית אני חושב שעדיף לעשות 5 יח' עכשיו ולגמור עם זה

(ולמקרה שרצית לדעת, כן, אני תלמיד 5 יח' מרוצה, נהנה ובטלן למדי [לא יודע למה, אני מקבל 90+ בלי ללמוד...])

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הערות לגבי זה שמעליי.

- באוניברסיטה דרוש 4 יחידות לימוד במתמטיקה, במקצועות המדעים המדוייקים. הבונוס המתקבל מ 4 יחידות לימוד הוא נמוך מהבונוס המתקבל עבור 5 יחידות לימוד, ולכן פוגע בממוצע ביחס לאחרים, ולכן זה נראה כך שדרוש 5 יחידות לימוד.

- בצבא, אין תפקיד הדורש 5 יחידות לימוד במתמטיקה (יש כאלה שדורשים הרבה יותר, אבל הכוונה היא כבר לתואר ראשון או שני), אלא יש תפקיד שהמיון אליו מתחיל בין השאר מאלה שנמצאים ב 5 יחידות לימוד ובמגמות טכנולוגיות, מפני שהוא מבקש מבתי הספר את המצטיינים שלו.

- כדאי לעשות 5 יחידות לימוד, מהסיבה היחידה שזה לא קשה כמו שזה נראה. יש יגידו שזה לא קשה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה צודק

אני רק אומר מה ששמעתי, ולכן לא בטוח שזה נכון

בנוגע לצבא, זה מה שהתכוונתי

ואני :D

למתמטיקה מקבלים בונוס של 25 נקודות אם אני לא טועה (וכל שאר ה5 יח' מקבלים 20)

[או שאני מתבלבל עם מקצוע אחר...]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-  כדאי לעשות 5 יחידות לימוד, מהסיבה היחידה שזה לא קשה כמו שזה נראה. יש יגידו שזה לא קשה בכלל.

זה אולי נראה לך פשוט אבל שכחת שיש אנשים עם קשיי למידה וקשיי קשב וריכוז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההחלטה תלויה בך: אם אתה מתקשה ב5 ומרגיש שזה יותר מדי בשבילך אז תרד ל4...או שאתה סתם עצלן ורוצה חיים קלים כמו חלק שהיו איתי ב5 וירדו ל4 (סיימתי י"ב הקיץ)..

מה שבטוח זה שכמו שאמרו - תסיים עם זה עכשיו אם אתה רוצה להשאיר אופציות בעתיד פתוחות בלי כאבי ראש מיותרים.

אני ממליץ לך להתיעץ עם המורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הערות לגבי זה שמעליי.

- באוניברסיטה דרוש 4 יחידות לימוד במתמטיקה, במקצועות המדעים המדוייקים. הבונוס המתקבל מ 4 יחידות לימוד הוא נמוך מהבונוס המתקבל עבור 5 יחידות לימוד, ולכן פוגע בממוצע ביחס לאחרים, ולכן זה נראה כך שדרוש 5 יחידות לימוד.

- בצבא, אין תפקיד הדורש 5 יחידות לימוד במתמטיקה (יש כאלה שדורשים הרבה יותר, אבל הכוונה היא כבר לתואר ראשון או שני), אלא יש תפקיד שהמיון אליו מתחיל בין השאר מאלה שנמצאים ב 5 יחידות לימוד ובמגמות טכנולוגיות, מפני שהוא מבקש מבתי הספר את המצטיינים שלו.

- כדאי לעשות 5 יחידות לימוד, מהסיבה היחידה שזה לא קשה כמו שזה נראה. יש יגידו שזה לא קשה בכלל.

לגבי הראשון - אני לא בטוח לגבי זה...

למשל בלימודי פיסיקה באוני' אתה תתחייב להיות בעל 5 יחל בבגרות.

לדעתי זה אפילו ככה בתיכון.

לפי מה שאני יודע ווקטורים לא נלמדים ע"י תלמידי 4 יחל וכן ע"י תלמידי 5 יחל.

לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הראשון - אני לא בטוח לגבי זה...

למשל בלימודי פיסיקה באוני' אתה תתחייב להיות בעל 5 יחל בבגרות.

לדעתי זה אפילו ככה בתיכון.

לפי מה שאני יודע ווקטורים לא נלמדים ע"י תלמידי 4 יחל וכן ע"י תלמידי 5 יחל.

לא?

בנוגע לתיכון, זו כבר החלטה פנימית שלו אם להרשות לתלמידים שלא במגמת ה 5 יחידות לימוד ללמוד פיסיקה. בנוגע לאוניברסיטה, לא ידוע לי על דבר כזה.

וקטורים נלמדים שוב, מהבסיס, בלימודי מדעים מדוייקים בכל אוניברסיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בכלל? אנחנו לומדים ווקטורים בפיזיקה גם, שיש תלמידים בכיתתי שמסתדרים עם החומר בצורה מעולה, ללא שום ידע קודם ממתימטיקה.

יש לי כמה ילדים בכיתת הפיזיקה שנמצאים בכיתת ה-4 יח"ל והציונים שלהם טובים בדיוק כמו שלנו[ואפילו עוברים]. בכל מקרה, זאת טעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תהייה עצלן, תעשה 5 יח"ל זה רק יעזור לך בחיים.

בקבלה לתואר ראשון מכפילים את הציון שלך ב-5 יח"ל במתמטיקה בפקטור של 1.3 ושל 4 יח"ל בפקטור של 1.2 (או 1.1), לא זוכר בדיוק, זה משתנה בין אוניברסיטה לאוניברסיטה.

בכל אופן הידע שתרכוש ב-5 יחידות יהיה הרבה יותר מעמיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...