כמה שאלות בקשר ל-5 יח"ל במתימטיקה בתיכון - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בקשר ל-5 יח"ל במתימטיקה בתיכון

Street-Fighter

Recommended Posts

מה הקשר בכלל? אנחנו לומדים ווקטורים בפיזיקה גם, שיש תלמידים בכיתתי שמסתדרים עם החומר בצורה מעולה, ללא שום ידע קודם ממתימטיקה.

יש לי כמה ילדים בכיתת הפיזיקה שנמצאים בכיתת ה-4 יח"ל והציונים שלהם טובים בדיוק כמו שלנו[ואפילו עוברים]. בכל מקרה, זאת טעות.

כן, אני יודע את זה, אבל אתם לא לומדים ווקטורים במסגרת שיעור מתמטיקה.

יש הבדל, כי בפיסיקה אתה לומד ווקטורים בשביל הפיסיקה, ובמתמטיקה אתה לומד יותר את הבסיס ואת מה זה בעצם.

למרות שאנלא כל כך יודע כי אני עוד לא בתיכון, אבל אני רוצה להרחיב פיסיקה ודיברתי עם כמה אנשם לגבי זה וזה מה שאמרו לי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

תודה לכולם על התשובות המהירות.

אני רוצה לסכם בשאלה אחת את כל ההתלבטויות שלי:

מה עדיף, 100 ב4 יח"ל, או 85 ב5 יח"ל ?

נורא פשוט לחשב:

100 ב 4 יח"ל = 100 + 12.5 בונוס אקדמאי (112.5).

85 ב 5 יח"ל = 85 + 25 בונוס אקדמאי (110).

נו? תגיד אתה, מה יותר שווה?

[עריכה: אני עשיתי 4 יח"ל וקיבלתי 98 סופי (לפני בערך 7 פלוס שנים) עשיתי בדיוק את אותה ההתלבטות כמוך ועכשיו כשאני לומד לתואר, אין לי שום נושא מתמטי שחסר לי ואין לי שום בעיה להתקבל לכל מקום שארצה. גם בצבא לא הייתה לי בעיה - עשיתי קורס תכנות של ממר"ם]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולא מתחשבים בהבדל בין 4 ל-5 יח"ל? או שהעיקר זה הציון הסופי+הבונוס?

יש הבדל - הבונוס על 4 יח"ל זה 12.5 ועל 5 זה 25 נקודות. אותו דבר גם באנגלית. במקצועות הגברה אחרים - 5 יח' זה בונוס של 20 נקודות ו4 זה 10.

כל זה בהנחה שאתה מקבל יותר מ60 או 65.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, העובדה שזו עוד יחידה לבגרות!

ברור שיש מקצועות שיעדיפו אותך אם יש לך 5 יח"ל.

מה זה משנה אם יש לך יחידה יותר או יחידה פחות? הרי זה לא מה שישפיע בסוף על החישוב.

בסוף מה שחשוב זה השיקלול של הציונים ואם אתה הולך לקבל 80 ב5 יחידות, או 95 ב4 יחידות - אז אין ספק שעדיף לך 4.

אתם יכולים ללכת לכל אתר של אוניברסיטה, להזין את אותם הציונים עם 95 ב4 יחידות ועם 80 ב5 יחידות ותראו מה הציון המשוקלל הסופי - זה כל מה שחשוב בהתקבלות לתואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה אם יש לך יחידה יותר או יחידה פחות? הרי זה לא מה שישפיע בסוף על החישוב.

בסוף מה שחשוב זה השיקלול של הציונים ואם אתה הולך לקבל 80 ב5 יחידות, או 95 ב4 יחידות - אז אין ספק שעדיף לך 4.

אתם יכולים ללכת לכל אתר של אוניברסיטה, להזין את אותם הציונים עם 95 ב4 יחידות ועם 80 ב5 יחידות ותראו מה הציון המשוקלל הסופי - זה כל מה שחשוב בהתקבלות לתואר.

אם אתה מקבל85 ב5 יחידות תשאר ואל תעשה טעות.

אתה עוד תשתפר, לוקח זמן להבין את כל החומר.

ותאמין לי- הבגרות הייתה יותר קלה מכל מבחן בכתה (עשיתי שאלון אחד מתוך 3)

היה אצלי בכתה ילדים שישבו על 70 והוגשו על 96

לסיכום תשאר, יש עוד הרבה זמן לפניך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם לא מבינים, הבעיה שלו היא לא בציונים[המעולים, אני זוכר מבחן קודם הוא קיבל 95 ו100 או משהו כזה], אלא בזמן הרב שהוא מבזבז על הלימודי מתימטיקה, גם בביצפר וגם מחוצה לו.

[אגב אני חבר שלו מהביצפר].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה כל הסיפור, אז אל תהיה עצלן...:)

לא שווה להוריד את זה רק בשביל לחסוך שעה או שעתיים בשבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...