מתלבט לגבי קניית מצלמה דיגיטלית חדשה - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט לגבי קניית מצלמה דיגיטלית חדשה

b-or

Recommended Posts

ה-P850 עולה $390 וכוללת תושבת לפלאש, ה-S2 עולה $450 ולא כוללת את זה. אני יודע באיזו אני הייתי בוחר אם הייתי מחפש מצלמת אולטרה-זום. יש מצלמות אחרות שהייתי מעדיף באופן אישי, אבל הן לא עומדות בדרישות שלך (זום קצר).

מותר לשאול לאיזו התכוונת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי ל-P850 כמובן. נראה לי לא הגיוני להוציא סכום כזה על שלא כוללת דבר כל כך הכרחי כמו תושבת לפלאש חיצוני. יש שני יוצאים מהכלל:

1. ה-F10 ו-F11 של פוג'י. אין להן תושבת לפלאש, אבל ה-ISO הגבוה והאיכותי די מחפה על זה ולכן אני עדיין חושב שהן קנייה טובה, אם כי לא ממש זולה.

2. המצלמות מסדרה Z של מינולטה שכוללות תושבת קיניינית לפלאשים של מינולטה. יש להן אמנם תושבת, אבל המחיר של פלאש עם ראש שמסתובב לכל הכיוונים גבוה מאוד. אני לא חושב שמי שקונה ב-1900 ש"ח (כמו ה-Z5) באמת ייקנה איתה פלאש ב-2500 ש"ח (כמו ה-5600HSD).

המצב במצלמות עם תושבת סטנדרטית שונה. לא קשה למצוא ב-400 עד 500 ש"ח פלאשים יד-שניה מעולים תוצרת ניקון. גם בלי תמיכה ב-TTL עם מצלמות דיגיטליות, מספיק שיש לפלאשים האלה מצב A כדי לקבל חשיפות די מדוייקות עם כל שמאפשרת לשלוט ידנית על הצמצם. פשוט מגדירים פעם אחת צמצם ו-ISO זהים במצלמה ובפלאש ומצלמים. זה ממש לא מסובך.

בקיצור, אני לא חושב שמצלמה ב-2000 ש"ח בלי תושבת לפלאש יכולה להיות קניה באמת טובה, ולא משנה איזה גימיקים שילבו בה (להוציא את מקרה #1 למעלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את ה-S9500 הייתי מדרג ראשונה, ובהפרש ניכר מכל אחרת שאינה DSLR. למען האמת, זאת המצלמה היחידה עם עדשת 300mm או יותר שבכלל נכנסת אצלי כאופציה חלופית לאולימפוס שלי. אם לא היה לה 28mm בצד הרחב, היא הייתה נפסלת על הסף.

כרגע ה-S9500 היא המועמדת החזקה ביותר (ביחד עם הקודאק P880), אבל בינתיים אני איכשהו מצליח להתמודד עם היצר לקנות חדשה. מה שכן, הפוג'י כל כך טובה והמחיר שלה כל כך מפתה, שזה די קשה... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...