שימוש בשני ספקים חלשים איכותיים להפעלת המחשב ,במקום בספק אחד חזק - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש בשני ספקים חלשים איכותיים להפעלת המחשב ,במקום בספק אחד חזק

asta

Recommended Posts

יש לי שיש מחשב שיש בו מיספר דיסקים קשיחים וגם כרטיס מסך 6800gt שמקבלים את המתח שלהם מיספק איכותי למדיי - hec 3oow

אולם גבולי עבור מערכת כה עמוסה

עלה אצלי הרעיון להישתמש בספק כוח של 2oow שנישאר לי מהמחשב הישן על מנת להפעיל את כול הרכיבים הלא קריטיים ,כמו הדיסקים הקשיחים הנוספים ,הכוננים האופטיים ומאוררי המארז .

בצורה כזאת חשבתי להרוג 2 ציפורים במכה אחת:

1.להקל על העומס המוטל על הספק הראשי שמפעיל את הרכיבים הקריטיים שחשובים ליציבות המערכת כמו הדיסק הקשיח העיקרי, מעבד ,מאורר מעבד ,כרטיס מסך ,לוח האם(והזיכרונות כמובן)

2.להקטין את הבלאי של הדיסקים הקשיחים(כול פעם שהמחשב מודלק הם הרי מקבלים מכת מתח שמקצרת להם את החיים)

וגם למנוע את הסיבוב שלהם כאשר הם לא נידרשים(עצם הסיבוב שלהם גורם לבלאי מיצטבר במיסבים) על-ידי אי הדלקה של ספק ה-antec

3.למנוע את ההפעלה המיותרת של מאוררי המארז בעונת החורף או כאשר המחשב אינו נימצא בעומס ובצורה כזאת להקטין את הרעש ואת בלאי המאווררים

(במקום להשקיע בהתקן שליטה כמו fanbus,ניתן פשוט לשים להאריך את חוטי חשמל המוביל למאווררים ולשים עליהם מפסקים פשוטים ,שעולים 3 שח בכול חנות חשמל , ושימוקמו מחוץ למארז על מנת להקל על השליטה בהם)

מה דעתכם על הרעיון שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ספק ישן 12 pin

מסוג

power switch

אין צורך לקצר שום דבר

בכוונתי פשוט לפרק את המפסק מהחזית של המחשב הישן ולהישתמש בו להדלקת הספק

אבל אנא הגיבו לגביי עצם הרעיון -יתרונות וחסרונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LiorP23

שני הספקים    יחוברו לחשמל    דרך  מייצב  מתח  איכותי  מאוד

אז  אתה מוכן בבקשה להסביר  מה כוונתך?

המייצב ייצב את המתח כשהוא עדיין 220V

המתח ייכנס מיוצב מה שישמור על הממירים של הספק

אבל המתח שייצא מהספקים הג'נריים יהיה 3.3V 5V 12V שהם לא מיוצבים כמו שצריך (ראיתי גם ספקים שמגיעים לסטיות של 15% ו 20% למרות שהתקן קובע עד 5%)

כשאתה מגדיל פי 2 את מספר הממירי מתח שיש לך במחשב (כי הגדלת את מספר הספקים פי 2)

אז אתה מגדיל פי 2 את אי הציביות של המתח וכך גם את הסכנה לחלקי המחשב שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחוי שמע

antec,hec

למיטב ידיעתי הם לא ספקים ג'נריים

שים לב גם , שלא יהיה שום מצב שבו רכיב מסויים יהיה מחובר לשני הספקים ,כך שאני באמת לא מבין למה אתה מיתכוון כשאתה אומר שאני מגדיל את הסיכון פי שניים

נוסף על כך ,ככול שיש פחות רכיבים על ספק אחד ,כך גם יש פחות סטיות במתח -כך שלכאורה זה יתרון

אם טעיתי ,אודה לך אם תתקן אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות שלי חשבתי שמדובר על ספקים ג'נריים

זה אפשרי לביצוע

עד כמה זה אפקטיבי זה לא כך כך ברור

מה קשה לשים FSP 350W ולחסוך צרות והתעסקות מיותרת עם ספקים ומעגלים ושירשורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות שלי חשבתי שמדובר על ספקים ג'נריים

זה אפשרי לביצוע

עד כמה זה אפקטיבי זה לא כך כך ברור

מה קשה לשים FSP 350W ולחסוך צרות והתעסקות מיותרת עם ספקים ומעגלים ושירשורים

אין מצב שהמערכת העמוסה שלי תחזיק על ספק 350w בצורה יציבה תחת overclock כבד למעבד ולכרטיס מסך

בנוסף על כך ספק 500w מותגי עולה כ-600 שח

לא חבל על הכסף?

שני הספקים הללו (hec+antec ) נימצאים ממילא ברשותי ,אז למה לא לנצל אותם ?

אין לי שום בעייה של מקום ( ספק ה- ימצא כמובן מחוץ למארז ) וגם חלק מהכוננים האופטיים והדיסקים הקשיחים ימוקמו מחוץ למארז (יש לי

bracket שמיתחברת במקום שבו ישנו חריץ pci פנוי , כך שמאחורה תיהיה לי יציאת מתח+2 יציאות sata )

בסופו של דבר אני אוכל למקם את שני הדיסקים מסוג sata מחוץ למארז

בנוסף על כך ישנם עוד מיספר יתרונות ,שמשום מה התעלתם מהם כגון:

הקטנת הבלאי של רוב הדיסקים הקשיחים(כול פעם שהמחשב מודלק הם הרי מקבלים מכת מתח שמקצרת להם את החיים)

וגם למנוע את הסיבוב שלהם כאשר הם לא נידרשים(עצם הסיבוב גורם לבלאי מיצטבר במיסבים) על-ידי אי הדלקה של ספק ה- שאליו יחוברו כול הדיסקים הקשיחים ,מלבד דיסק ה-raptor (שהוא הדיסק העיקרי אצלי ,שימשיך להיות מחובר ל-hec (הספק הראשי ) .

חיבור כול המאוררים של המארז +המאורר של ה-north-bridge לספק המישני (antec) יאפשר למנוע את ההפעלה המיותרת של מאוררי המארז בעונת החורף או כאשר המחשב אינו נימצא בעומס ,ובצורה כזאת להקטין את הרעש ואת בלאי המאווררים

(במקום להשקיע בהתקן שליטה כמו fanbus,ניתן פשוט לשים להאריך את חוטי חשמל המובילים למאווררים ולשים עליהם מפסקים פשוטים ,שעולים 3 שח בכול חנות חשמל , ושימוקמו מחוץ למארז על מנת להקל על השליטה בהם)

כמו כן הוצאת חלק מהדסיקים הקשיחים אל מחוץ למארז תאפשר הורדת טמפרטורות האוויר בתוך המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

6800GT וכפול SmithField (שעד כמה שזכור לי יש רק X850XT /PE ו 6800Ultra שלוקחים יותר חשמל משני אלה)

לא לוקחים ביחד מעל ל 350W בשום מצב שבעולם

אני אתפלא אם הם יגיעו בכלל ל 350W מתישהו

תאמין לי שזה לא שווה את העבודה של השירשור

ההארדיסקים והמאווררים לא ייקחו לך אפילו 30W

אם אתה לא מתכנן להפריד את המעבד והכרטיס מסך לספקים שונים אין טעם לכל זה כי זה שטויות

אתה מתעסק עם הצרכנים הכי קטנים ומעביר אותם לספק אחר ומשאיר את שני הצרכנים הגדולים ביחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

6800GT וכפול ליבה SmithField (שעד כמה שזכור לי יש רק X850XT /PE ו 6800Ultra שלוקחים יותר חשמל משני אלה)

לא לוקחים ביחד מעל ל 350W בשום מצב שבעולם

אני אתפלא אם הם יגיעו בכלל ל 350W מתישהו

תאמין לי שזה לא שווה את העבודה של השירשור

ההארדיסקים והמאווררים לא ייקחו לך אפילו 30W

אם אתה לא מתכנן להפריד את המעבד והכרטיס מסך לספקים שונים אין טעם לכל זה כי זה שטויות

אתה מתעסק עם הצרכנים הכי קטנים ומעביר אותם לספק אחר ומשאיר את שני הצרכנים הגדולים ביחד

LiorP23 תודה

עכשיו ירד לי האסימון.... ביזכותך

אני מסכים איתך שהתועלת מוגבלת ,אולם יחד עם זאת יש מיספר יתרונות נוספים בהעברת הצרכנים הקטנים לספק נוסף (קרא מה שרשמתי קודם).

בסופו של דבר ניראה לי שהתועלת המקסימלית תיהיה אכן ,כפי שהצעת להקצות את כול ה- 200w החיצוני , אך ורק להפעלת כרטיס המסך (כידוע ישנו חיבור molex בקצה ה-6800gt) וזו ממש לא טירחה להעביר חיבור מתח פנימה דרך אחד מהפתחים האחוריים

השאלה הגדולה היא האם מישהו כאן אכן ניסה לעשות ? ומה הסיכונים הכרוכים בכך ?

זכור לי היטב שבפעם הראשונה שהתקנתי את ה-6800gt במחשב שלי ,שכחתי לחבר את חיבור המתח (ה-molex ) הנוסף ,והתוצאה היתה שהמסך כלל לא נידלק

והיו אך ורק ציפצופים שבאו מהכרטיס .

האם המשמעות מכך היא שה-6800gt מקבל את כול החשמל שלו אך ורק מחיבור ה-molex ?

אם התשובה חיובית ,אזי לא צריכה להיות שום בעייה בקונפיגורצייה כזאת .

אני סבור שתיתכן בעיתיות בסיטואצייה שבו והכרטיס יקבל חלק מהמתח דרך חריץ ה-agp (למעשה מספק ה-hec ) והחלק האחר ,דרך חיבור ה-molex (למעשה מספק ה-antec)

מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה טעם שהוא ייקח חשמל מה AGP שהוא 1.5V אחרי הכל

כשיש לו 5V ו 12V זמינים במולקס

בכל מקרה כל עוד תחבר את שני הספקים ככה שהם יידלקו ביחד זה יחסוך לך את כל הצרות

אבל שוב

לדעתי זה לא שווה את העבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכיצד אתה מציע לחבר אותם כך ששני הספקים יידלקו בו-זמנית ,בידיוק באותה אלפית השנייה ?

הרי ה- הוא מסוג הספקים הישנים שחייבים להדליק אותו באמצעות מפסק (switch power supplay) ולא ניתן לקצר בו שני חוטים כמו עם ה-hec .

כך שניראה לי שהדרך היחידה היא הפעלה ידנית ניפרדת של הספקים.

היות והכרטיס מסך הזה בכלל לא נידלק אם הוא לא מקבל חשמל דרך חיבור ה-molex ,ניראה לי שקודם כול יש להדליק את ה- (שהוא זה שיחובר באופן בילעדי

לחיבור ה-molex) ,ורק לאחר מכן את ה-hec (שכאמור הוא זה שמחובר ללוח האם )

תראה מבחינתי ,זה הכול פשוט לביצוע ,ולא צריך לקחת יותר מ-2 דקות

הסיבה שלא עשיתי זאת עד עכשיו ,היא החשש שמא יגרם נזק בילתי צפוי כולשהוא לכרטיס המסך או בצורה עקיפה לרכיבים אחרים ,כמו לוח האם .

אני מודה שהקונפיגורצייה הזאת ,שאני מתכנן לעשות , היא מעט ביזארית ,ואני משוכנע שהמהנדסים שתיכננו את ה-6800gt לא העלו זאת בדעתם.

באופן תאורטי לא צריכה להיות בעייה ,אולם יתכן שלא לקחתי בחשבון דברים נוספים שעלולים לגרום לצרות.

מה דעתך ,האם עלול להיגרם נזק ברמת ה-hardware בהפעלת כרטיס המסך בצורה כזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכיצד אתה מציע לחבר אותם כך  ששני הספקים  יידלקו  בו-זמנית      ,בידיוק באותה  אלפית השנייה  ?

הרי  ה-   הוא  מסוג הספקים   הישנים  שחייבים להדליק  אותו באמצעות   מפסק   (switch power supplay)  ולא ניתן לקצר  בו  שני חוטים  כמו עם  ה-hec .

כך שניראה לי שהדרך היחידה היא הפעלה ידנית  ניפרדת של הספקים.

היות והכרטיס  מסך הזה בכלל לא נידלק אם הוא לא מקבל חשמל דרך חיבור ה-molex  ,ניראה לי  שקודם כול  יש להדליק את ה- (שהוא זה  שיחובר באופן בילעדי

לחיבור ה-molex)   ,ורק לאחר מכן  את ה-hec   (שכאמור הוא זה שמחובר ללוח האם  )

תראה מבחינתי ,זה הכול פשוט לביצוע  ,ולא צריך לקחת יותר מ-2 דקות

הסיבה שלא עשיתי זאת עד עכשיו ,היא  החשש  שמא יגרם נזק  בילתי צפוי כולשהוא לכרטיס המסך   או בצורה עקיפה לרכיבים אחרים  ,כמו לוח האם  .

אני מודה שהקונפיגורצייה  הזאת ,שאני מתכנן לעשות , היא  מעט ביזארית   ,ואני משוכנע  שהמהנדסים  שתיכננו  את ה-6800gt   לא העלו  זאת בדעתם.

באופן תאורטי לא צריכה  להיות בעייה ,אולם יתכן שלא לקחתי בחשבון  דברים נוספים  שעלולים  לגרום לצרות.

מה דעתך ,האם עלול להיגרם נזק  ברמת  ה-hardware    בהפעלת כרטיס המסך   בצורה כזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...