חוסר תאימות בין ספק הכוח ללוח האם.. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוסר תאימות בין ספק הכוח ללוח האם..

^Daemon^

Recommended Posts

שלום לכם! בדיוק היום קיבלתי היום את המארז של המחשב החדש שלי (Raidmax Scorpio 868), ועוד לפני שהתחלתי להרכיב שמתי לב שבספק שבא עם המארז קיים כבל 20 פינים בלבד.. הסתכלתי על לוח האם (ABIT AN8 Ultra), ושמתי לב ששם יש צורך ב 24 פינים..

אני לא יודע מה לעשות עכשיו, אין לי כבר כסף לקנות ספק.. חשבתי על מתאם או משהו, אבל אני לא יודע אם יש דבר כזה..

אנא מכם! עזרו לי! :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום חוסר תאימות

הלוח יתפקד גם עם ה20 פין . אתה לא מחוייב להשתמש בספק 24 פין , רצוי מאוד לעבוד עם אחד של 24 , אבל ניתן גם עם 20 פין לעבוד ללא בעיה .

אם הספק שקנית לא יעמוד בהספק , בכל מקרה תצטרך לקנות ספק חדש .

כמו כן , יש רק צורה אחת בלבד שתוכל להכניס את החיבור של ה20 פין לתוך הלוח , כך שאין שום בעיה עם זה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן , יש רק צורה אחת בלבד שתוכל להכניס את החיבור של ה20 פין לתוך הלוח , כך שאין שום בעיה עם זה .

אז זהו שלא..

סרקתי את הדף המתאים מהחוברת של הלוח-אם, אתה מוזמן לקרוא: (אם התמונה חצויה, פשוט תכנס ישירות דרך הלינק http://img482.imageshack.us/img482/5656/untitled14bc.jpg)

untitled14bc.jpg

אם תשים לב, נאמר שלא צריך לחבר את ארבעת הפינים התחתונים, זאת אומרת שהכבל צריך להיות מחובר צמוד לחלק העליון, אם כך, הקליפס לא יתפס..

מצד שני, יש עוד דרך, והיא לחבר עם הקליפס, ולהשאיר זוג פינים עליונים ותחתונים לא מחוברים..

אין לי מושג מה הדרך הנכונה.. =/

או שעדיף כבר לקנות מתאם וזהו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצמיד את הכבל לצד ימין (כשהקליפס למעלה) ככה ש4 המקומות השמאליים יישארו ריקים. המטרה של ה4 פינים האלה הם לספק 12V נוספים ישר לכרטיס PCI-E במקום לחבר מולקס אליו כמו שיש בכרטיסים מקביל מסוג AGP. אם אתה לא משתמש בכרטיס PCI-E אתה לא צריך את זה בכלל.

ודרך אגב, מתאם שכזה עולה בערך 30 שקלים ויש אותו בכל חנות מחשבים, אם העניין מציק לך בכל זאת :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ אנשים, אבא שלי (מומחה אלקטרוניקה במקצועו) בדק את העיניין.. והוא טוען שיש טעות בחוברת.. ואני באמת צריך לחבר את הכבל על הקליפס..

כי לפי מה שמופיע בתמונה למעלה... אם אני מחבר על הקליפס, נשארים זוג חיבורים עליונים ותחתונים ללא חיבור.. הזוג עליונים (שניהם +3.3v) מקוצרים ביחד עם ה +3.3v שמתחתיהם מצד ימין.. ועם ה +3.3v מהזוג התחתון..

וה-COM מהזוג התחתון מקוצר עם השאר ה-COM שבחיבור..

אני כבר לא יודע מי צודק.. =/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד לאבא שלך, אני צודק :) 4 הפינים השמאליים הם החדשים שהוסיפו. כלומר את כל השאר אתה צריך בטוח. הלוח שלך גם מוזר, כי מה שיש בדרך כלל זה סוגר לקליפס על כל אורך החיבור, ואז אתה יכול לסגור אותו גם אם אתה שם אתה המחבר רק בצד ימין.

אבל בכל מקרה, אם יש לך כרטיס PCI-E אתה חייב מתאם או ספק אחר. אחרת יהיו לך בעיות יציבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איך הוא בדק

אבל תביט גם על הצורה של הפלסטיק (חלק מהפינים מרובעים וחלק מעוגלים)

אתה לא יכול לחבר כמו שאביך אומר בלי להפעיל כוח רב ולעקם את המחברים

ניתן לחבר רק בצורה אחת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איך הוא בדק

אבל תביט גם על הצורה של הפלסטיק  (חלק מהפינים מרובעים וחלק מעוגלים)

אתה לא יכול לחבר כמו שאביך אומר בלי להפעיל כוח רב ולעקם את המחברים

ניתן לחבר רק בצורה אחת

נכון, שכחתי לציין את זה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...