fuji s5600/5200 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

fuji s5600/5200

dsane

Recommended Posts

לי יש את הS5500 ולפי מה שאני מבין הבדל היחדי הוא 5 מגה פיקסל ומסך טיפה יותר גדול

השאלה אם הוסיפו לה את זה שאפשר להחליף עדשות ומייצב תמונה שני אלה הופכים אותה לאחת הטובות לפי דעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא ההבדל היחידי. הדגם החדש הרבה יותר טוב, אבל אני עדיין לא חושב שהוא מהווה את הקניה המועילה ביותר עבור המחיר שהוא עולה. וזה נכון לכל מצלמת אולטרה-זום דומה (כמו ה-S2 של קאנון או ה-H1 של סוני). ברוב המקרים עדשות גדולות לא עוזרות לכם לצלם טובות יותר, הן בעיקר עוזרות ליצרנים למכור יותר מצלמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נכנסו לזה שוב, מה לדעתך הקניה האולטימטיבית בתחום של המצלמות האלו? הפוג'י S9000?

הבעיה היחידה שלי איתה היא שאי אפשר להוציא תמונה טובה ומהירה, צריך להתעסק עם ההגדרות כל פעם, עם הISO ועם כל שאר הפרמטרים, ולא נראה לי שהיא ממש מתאימה ל'חובב' כמוני, שצריך את המצלמה בין היתר לטיולים ולאירועים וכו'. לא רק בשביל לצלם אחרי צהריים וללמוד, אני צריך משהו שישלב את הכל ביחד, שגם יהיה לו מצב אוטומטי שיוציא תוצאות טובות ומהירות יחסית וגם שיהיה אפשר "לשחק" איתה בזמן הפנוי ולהשתמש במצב הידני....

הייתי שמח אם פעם אחת ולתמיד נסגור את הנושא הזה בפורום, יש יותר מידי ת'אדים ( לדעתי ) שמדברים על המצלמות האלה וכל פעם מישהו בא ופותח אחד חדש ושוב כולם מתחילים ומבלבלים אותי ( אישית ) שוב....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נכנסו לזה שוב, מה לדעתך הקניה האולטימטיבית בתחום של המצלמות האלו? הפוג'י S9000?

אתה מתכוון למצלמות עם זום של 300mm או יותר? אם כן, אז ה-S9000 היא בהחלט האופציה המועדפת. אני לא רואה משהו שמתקרב אליה, מאף חברה (ולו רק בגלל ה-28mm בצד הרחב).

הבעיה היחידה שלי איתה היא שאי אפשר להוציא תמונה טובה ומהירה, צריך להתעסק עם ההגדרות כל פעם, עם הISO ועם כל שאר הפרמטרים,

להיפך, היא דווקא יותר מהירה כי יש לה זום מכאני שמאפשר לך להגיע בשבריר שניה מקצה אחד לקצה אחר של הזום (וגם להיות הרבה יותר מדוייק אם אתה רוצה). את כל האוטומציות שיש ל-S5200 יש גם ב-S9000. הקאטצ'ים היחידים הם תוספת המחיר והמשקל.

ולא נראה לי שהיא ממש מתאימה ל'חובב' כמוני, שצריך את המצלמה בין היתר לטיולים ולאירועים וכו'. לא רק בשביל לצלם אחרי צהריים וללמוד, אני צריך משהו שישלב את הכל ביחד, שגם יהיה לו מצב אוטומטי שיוציא תוצאות טובות ומהירות יחסית וגם שיהיה אפשר "לשחק" איתה בזמן הפנוי ולהשתמש במצב הידני....

אם אתה מחפש פחות יקרה ובכל זאת עם שליטות ידניות, כדאי לך לחכות ל-F11. המצלמה הזו תהיה הרבה איכותית ושימושית מה-S5200, אם כי גם לה יש צד רחב לא ממש רחב.

אני לא רואה מה האטרקציה ב-S5200. אין לה את ה-ISO הגבוה של ה-F10/F11, ואין לה את העדשה הרחבה והתכונות המקצועיות של ה-S9000. היא לא לפה ולא לשם. ובשביל מה בכלל אתה צריך אולטרה-זום? כדי להגיד שיש לך עם זום כפול 10? זה לא מדד לכלום. זום כפול 4 עם צד רחב אמיתי יהיה בד"כ יותר שימושי מזום כפול 12 בלי צד רחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא שוקל אפילו את הS5200... אצלי זה יותר הS2 מול הS9000....

והזום זה עוד פרמטר בשבילי, אני מעדיף עדשה רחבה וזום גדול, בגלל זה אהבתי את המאפיינים של הS9000, השאלה היא אם המצלמה הזאת מתאימה לי, אבל זה כבר לת'רד אחר ( לא רוצה להכעיס את דני :-\ )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה s5200 היא בעלת asa1600 במקסימום והבנתי שהיא מצליחה להוציא חדות ולא מגורענות גם ב 800 שזה הישג רציני ביותר

לגבי הזום אני צריך אותו כי 90% מהזמן אני מקלל את ה זום 3 שיש למצלמה שלי ורוצה זום חזק יותר בשביל התמקדות מרחוק..

לגבי הזום הרחב הוא בהחלט יתרון רציני וניתן לשידרוג ב S5200 ל 28MM בתוספת של 100$ בערך... חוץ מזה בצילום דיגיטלי תמיד ניתן לצלם מספר ולחברן יחדיו

מיצב מכני אין לה עדיין אבל הבנתי שהמערכת מיחשוב מונעת מריכות...

ולגבי ה S7000 המחיר שלה כפול כמעט והמשקל שלה גם כן וחוץ מהרזולוציה שעצומה אני לא מוצא בה יתרונות נוספים מול ה S5200

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה s5200 היא בעלת asa1600 במקסימום והבנתי שהיא מצליחה להוציא תמונות חדות ולא מגורענות גם ב 800 שזה הישג רציני ביותר

נראה לי שאתה מבלבל עם ה-F10 שלהם.

לגבי הזום אני צריך אותו כי 90% מהזמן אני מקלל את ה זום 3 שיש למצלמה שלי ורוצה זום חזק יותר בשביל התמקדות מרחוק..

אפשר לשאול איזה נושאים אתה מצלם?

לגבי הזום הרחב הוא בהחלט יתרון רציני וניתן לשידרוג ב S5200 ל 28MM בתוספת של 100$ בערך...

עם נפילה מסויימת של איכות, ועם לא מעט סרבול...

חוץ מזה בצילום דיגיטלי תמיד ניתן לצלם מספר תמונות ולחברן יחדיו

לא תמיד אפשר, אלא רק במקרים שבהם הנושא שלך סטאטי.

מיצב מכני אין לה עדיין אבל הבנתי שהמערכת מיחשוב מונעת מריכות...

הבנת לא נכון. כל מה שהמצלמה עושה זה להעלות את ה-ISO ולבחור במהירות תריס כמה שיותר גבוהה.

ולגבי ה S7000 המחיר שלה כפול כמעט והמשקל שלה גם כן וחוץ מהרזולוציה שעצומה אני לא מוצא בה יתרונות נוספים מול ה S5200

דיברתי על ה-S9000, לא על ה-S7000. וההבדלים רבים ומשמעותיים. ל-S9000 יש עדשה הרבה תכונות שאין ב-S5200: רחבה 28mm, טבעת זום מכאנית, מדידת אור יותר מתקדמת, תושבת לפלאש חיצוני, צמצם מקסימלי פתוח יותר, תמיכה בכרטיסי CF, חיבור 2.0, פוקוס מינימלי קרוב יותר ופלאש חזק יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

rangerman אני חייב לשאול משהו, תוך כדי שחיפשתי לו את הת'רד הזה :

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=145104.0

מצאתי את הת'רד הזה : http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=133139.0

שנפתח כשהכריזו על הפוג'י S9000, אפשר לדעת מה גרם לך לשנות את העמדה שלך לגבי המצלמה בתקופת זמן שבין שניהם? כי בת'רד השני העמדה שלך היא דיי נגדה לפי מה שהבנתי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שהיא יצאה הנחתי שיחס העלות/תועלת שלה יהיה נמוך משל המינולטה A2 (שהיא מצויינת לכשעצמה), אבל אחרי שראיתי את האיכות המעולה של התוצאות ואת המחיר הזול (3400 למצלמה כזו זה זול), אני מתחיל לחשוב שהפוג'י היא קניה טובה יותר. אין ספק של-A2 יש ממשק משתמש הרבה יותר טוב ומייצב תנועה, אבל המחיר הזול והטווח הגדול של ה-S9000 הופכים אותה לאופציה סופר-אטרקטיבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאתה מבלבל עם ה-F10 שלהם.

לא אני לא מבלבל זה מפורט בכל אתר ואתר...

אפשר לשאול איזה נושאים אתה מצלם?

חיות מרחוק אנשים מהבמה וכדומה

עם נפילה מסויימת של איכות, ועם לא מעט סרבול...

תודה על הידוע באמת שלא ידעתי זאת

לא תמיד אפשר, אלא רק במקרים שבהם הנושא שלך סטאטי.

צודק במאה אחוז לא חשבתי על זה

הבנת לא נכון. כל מה שהמצלמה עושה זה להעלות את ה-ISO ולבחור במהירות תריס כמה שיותר גבוהה.

אז איך ראיתי תמונות דוגמא בתנועה חדות ומצוינות עם זום גבוה שיצאו מהמצלמה הזו? זיוף?

דיברתי על ה-S9000, לא על ה-S7000. וההבדלים רבים ומשמעותיים. ל-S9000 יש עדשה הרבה תכונות שאין ב-S5200: רחבה 28mm, טבעת זום מכאנית, מדידת אור יותר מתקדמת, תושבת לפלאש חיצוני, צמצם מקסימלי פתוח יותר, תמיכה בכרטיסי CF, חיבור 2.0, פוקוס מינימלי קרוב יותר ופלאש חזק יותר

גם אני הבטתי על ה S9000 דיברתי בטעות על ה S7000

הנקודה הסופית היא שהתקציב שלי נגמר ב 2000 ש"ח רצוי אף מטה אז שעולה פי אחד וצחצי אינה בעל בחשבון

מלבד זאת במחיר הזה אפשר לקנות כבר DSLR מלאה בארה"ב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...