בניית מערכת קירור מים ביתית, - הסוף מגיע עדכון עמ' 6 18/12 - עמוד 3 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מערכת קירור מים ביתית, - הסוף מגיע עדכון עמ' 6 18/12

netanelf

Recommended Posts

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב, הנה הפתרון הפשוט והיעיל ביותר שאני יכול להציע:

קח מיכל ( עם מכסה ) בנפח של לפחות 1 ליטר. קדח בו 2 חורים. אחד למטה ואחד למעלה. לחורים חבר מחבר המשמש לפנאומטיקה עם יציאה מתאימה לצינור פלסטי. ליציאה התחתונה חבר משאבת מים ( הפשוטה, הזולה והחלשה ביותר שאתה יכול למצוא ) חבר למשאבה צינור פלסטי נוסף שיסיע את המים למקור החום ומשם בצינור נוסף בחזרה לקדח העליון שבמיכל. בודד את המיכל כמיטב יכולתך ( קלקר, צמר סלעים, קצף וכד, ). מלא את המיכל בקרח ( יש לדאוג לשיכבה קטנה של מים ) הפעל את המשאבה. בהנחה שקצב החימום 10 וואט, יש לך 9 שעות ( תאורתיות ) של מים ב אפס מעלות. אם ברצונך טמפרטורה נמוכה יותר תשתמש בקרח המיוצר ממים מלוחים .

ניתן לקנות את כל פריטי הצנרת והמחברים בכל חנות ( בית מסחר ) לאביזרי פנאומטיקה. מספיקה צנרת 5 ממ ואביזרים " 1/8 . עלות על הרכיבים הנ"ל כ 50 ש"ח. ניתן למצא משאבות ישנות בחנויות ג'נק. רצוי שהכניסה למשאבה תהיה בקוטר גדול יותר מאשר היציאה. כמו כן יש להקפיד שהמשאבה תהיה ממוקמת מתחת לקו המים. חיבור באביזרי פנאומטיקה טובים מבטיח מערכת ללא דליפות.

הבעיה היחידה היא תכנון מחליף החום בתוך המחשב. תודיע אם צריך עזרה.

כמובן שניתן להשתמש במחליף חום אך הוא יותר מסובך, יקר ואין בו צורך.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

o_dayan, כנראה שלא כ"כ הבנת את המטרה.

המטרה היא לא לבנות זמני. מי שרוצה זמני חזק לOC עושה זאת בד"כ ע"י חנקן, או סוגי גזים אחרים.

המטרה היא כן לבנות שיקרר ביעילות יותר גבווהה מקירור אויר קונבנציונלי, יעבוד לאורך זמן ויעשה כמה שפחות רעש.

דרך אגב, שלא תבין לא נכון, לא אני המצאתי את הרעיון, על בסיס הרעיון הזה יש להרבה מאוד אנשים בעולם,

חלקם בנו לבד אך נראה לי שרובם קנו אותו, חברות גדולות כמו זלמן,TT ועוד חברות רבות מוכרות מוצרים וקיטים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן קצת עדכונים.

יש התקדמויות, הכול הולך לאט לאט, אך ישנם תוצאות.

הנה התמונות החדשות.

זאת הנחושת שקיבלתי סופסוף שתי חתיכות, אחת בעובי 13 מ"מ אחת בעובי 3 מ"מ

cimg12376cn.th.jpg

זאת המכונה שעבדתי איתה ניתן להתחיל לראות תוצאות .. (-:

cimg12407gl.th.jpg

אמצע העבודה, מה שרואים זה מלא שבבי נחושת ומלא שמן.

cimg12387cs.th.jpg

תוצא מוגמר (נכון לרגע זה)  הימני יצא טוב, השמאלי ברח לי...(טוב הלכו 1000 ¤ סתם.. לא כ"כ הרבה..)

cimg12432ch.th.jpg

cimg12447ig.th.jpg

cimg12458yv.th.jpg

אני לומד ולכן יקח זמן מה להמשך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב. היה לי עוד קצת זמן, נכון ל 20/11  הנה התוצאות:

אלה החתיכות שבניתי:

cimg12508qc.th.jpg

ככה הם יושבים אחד על השני, זה לא גמור !. עדיין לא הלחמתי 2. זה צריך לעבור שיוף וגימור.

[cimg12537tv.th.jpg

cimg12543zz.th.jpg

הנה גם עם הצינורות לחיבור.

cimg12592ry.th.jpg

cimg12558pv.th.jpg

cimg12570po.th.jpg

cimg12586ce.th.jpg

עשיתי גם מחבר בשביל לחבר על המארז כדי שאם רוצים לפקק את המערכת לא צריך כל פעם לגעת בצינורות הפנימים:

cimg12592ry.th.jpg

cimg12586ce.th.jpg

קניתי גם ממסר (ריליי) שאמור להדליק את המשאבה כאשר הוא מקבל זרם של 12V (מהמולקס).

הנה התמומות שלו, אם משהוא יכול לעזור לי איתו?

הבנתי שאת המולקס אני מחבר ל2 השמאליים (האלה שאחד מעל השני בדיוק) אבל למה יש עוד 3?

cimg12609yn.th.jpg

cimg12621de.th.jpg

זהו להפעם.

לילה טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה.

את הפתחים אני מלחים. זה נראה לי יותר בטוח.

בקשר לריליי אני בעצמי לא כ"כ מבין, אין לי ידע באלקטרוניקה.

אבל בגדול זה רכיב שכאשר הוא מקבל כמות מסויימת של חשמל (תלוי בכל אחד ואחד) הוא פותח מעגל חשמלי אחר.

פעם היו עושים כאלה עם שפופרות ריק עם אלקטרומגנט (זרם קטן ממגנט חלק והחלק מושך את המפסק) היום בד"כ זה עשוי מרכיב

שלא זז אלא פועל כמו טרנזיזסטור. משהו קשור ל2 סוגי סיליקון מוצמדים אחד לשני..

בקשר למכונה כפי שהסברתי בתחילת הת'רד היא נקראת פנטוגרף והיא עובדת די דומה בעיקרון למשכפל מפתחות..

אני לא יודע איפה ניתן לישכור\ ליקנות. נראה לי שזה די יקר..  ;)  אבל בגדול זה לא ממש התפקיד שלה. זה לוקח הרבה זמן..

הנחושת היא חומר מאוד רך שזה רק מקשה את העניין ומדובר כאן בתעלות מאוד עמוקות..

סתם בדרך אגב הבלוק של הכ. מסך בדרך. אני מכין כנראה השבוע שבלונה (את השבלונות בסוף עשיתי בצריבה - אכילת מתכת ע"י חומצות.. ;D)

לילה טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תשאל אותי - כדאי לך לקנות אחת מאשר להתחיל להתעסק עם הכאב ראש הבלתי פוסק של בניית משאבה

:-\

n-o-f אחלה פרוייקט! חבל שאין לך גישה למחרטה, היה לך הרבה יותר נוח...

וטוב שחשבת על שבלונה לבלוק של הכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד קצת עדכונים. (28/11/06) בלילה..

הלחמה ראשונה: הצינורות מולחמים למכסה.

ההלחמה הזו היא על בסיס חומר הלחמה כסף. - טמפרטורה גבוהה... :pissed:

cimg12643wm.th.jpg

הלחמה שנייה - המכסה עם הצינורות לבסיס. - ההלחמה הזו היא הלחמת בדיל- טמפרטורה די נמוכה (עדיין צריך ברנר אי אפשר לחמם את כל הבלוק עם מלחם ביתי חשמלי פשוט..)

cimg12684xi.th.jpg

שיוף.. עיבוד קל.. והגענו לזה:

cimg12741jb.th.jpg

כבר אמרתי שאני מכין גם בלוק לכ. מסך. הנה ההתחלה:

cimg12772gh.th.jpg

כאן זה כבר נראה הרבה יותר טוב.. :D

cimg12754ye.th.jpg

הנה התוצאה הלא מוגמרת.

cimg12830si.th.jpg

זהו בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1000ש"ח לנחושת ??? עבדו עליך !

יש ספקים של מתכות אל-ברזיליות , תמצא שם נחושת בעוביים שונים .. מה שתרצה . אני מדבר מנסיון.

עבודה יפה .

אני חושב שתרצה לשפר את הבלוק הבא. הבלוקים הטובים בנויים על חריצים מעל נקודת הקרור במרכז , ועדיף בצורת נחש. המטרה היא זרימה בלחץ יחסי עם מקסימום מגע עם פני השטח הקובעים.

לגבי הלחמה : אני חושב שבשלב מסוים תרצה לפתוח את הבלוק לצורך ניקוי . לכן עדיף הברגה עם טבעת איטום. אם המערכת שלך פתוחה אז הלחצים בפנים מזעריים והבעיה היא איטום די פשוט .

הצנרת שלך צריכה להיות מסיליקון, בקוטר פנימי של -1ממ מקוטר הפיה ואז זה יתלבש בקלות וחזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...