קצת farfetched - כמה תמונות מה"מת החי" - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת farfetched - כמה תמונות מה"מת החי"

TheWizard

Recommended Posts

זה הפורום הכי מתאים שאני יכול לחשוב עליו.

מאחר ואני בעליו הגאה של A600, שלא היה בשימוש שנים אני נבוך להודות..., מדי פעם אני עוד נוהג לקרא ב http://www.amiga.org ו http://www.gfxbase.com ודומיהם (תתפלאו, יש די-הרבה) וממש כרגע נתקלתי בתחרות screenshots שעורך האחרון.

מה רע בקצת for reminiscence:

אלו כמובן רק דוגמיות.

אגב דעתי האישית היא שעד שהם לא ישנו (וכמה שיותר מהר) את ה ToolKit שלהם זה לא יפסיק להיות מכוער... בדיוק כמו ה TK שלי ב WB2.xx ב A600.

הגלריה היא של האתר GFXBase המוזכר למעלה כחלק מתחרות Desktops שלהם.

לגלריה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מכוער בכלל!!

אני מסכים, אבל נראה ש-Wiz התכוון לגרסאות ישנות יותר של ה-Workbench (לי יש את 2.1 תחת UAE והיא נראית ממש נורא, אפילו ה-GUI של OS/2 נראה הרבה יותר טוב...).

תמונות-המסך שלמעלה הגיעו מ-WB 3.9. למישהו כאן יצא לשחק איתה?

לקינוח, הנה תמונה אחת מאלפא האחרונה של גירסה 4.0 שמציגה, לראשונה באמיגה, תפריטים שקופים:

Screen1.jpg

אפשר לראות את שאר התמונות, כאן.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה מאוד אבל לדעתי המראה יותר מידי מצועצע, כאילו הם לא הצליחו לאחד את המראה של מערכת ההפעלה.

מזכיר את מערכות ההפעלה החדשות שצצות כמו פיטריות (MenuetOS , SkyOS , AtheOS )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני נדחף אבל על מה אתה מדברים ?!!

אנחנו מדברים על האמיגה.

פלטפורמת מחשב מ-1985 שקיימת ומתפתחת עד עצם היום הזה, במקביל לשתי הפלטפורמות הנפוצות יותר - ה- שמבוסס על מעבדי x86 והמק שמבוסס על מעבדי PPC.

בימי הזוהר של האמיגה (בתחילת שנות ה-90') הביצועים שלו השאירו את כל המתחרים מאחור.

הרבה מאוד אולפני עריכה ותחנות רדיו וטלוויזיה בחרו בו על פני מחשבי ועל פני מקים.

Prog.

נ.ב

כמו המק, גם האמיגה התבסס בעבר על מעבדי 68K של וכמו המק, גם הם החליטו להעביר את הפלטפורמה שלהם ל-PPC.

ה-A1 החדש כבר יגיע עם מעבד G3 שאמנם רחוק מלהיות המילה האחרונה, אבל מספק כח מחשוב גדול בהרבה ממעבדי ה-68K של לפני יותר מ-10 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורונה - לגבי הצעצוע אז ככה זה תמיד היה, זה הקונספט של זה, אני זוכר עוד תוספים כאלה מ WB3 (פשוט אוחדו מ WB3.5 במערכת הפעלה).

הבעיה שלהם זה שה Toolkit מכוער, לדעתי, והוא לא השתנה מה WB2 שלי (ואני חושב אף לפני כן).

כל דבר אחר ב"ארגונומיות" והאסוציאטיביות של מערכת ההפעלה הזו מעולה. מאוד כיף לעבוד איתה (לפחות לזכרונותי, שבוודאי מוטים מאוד נוסטלגית..).

זה בדיוק הסיבה ש (לדעתי) QT יפה ו GTK+ מכוער (ובטח ובטח ש FLTK המבחיל).

לא משנה איזה theme תזרוק על GTK+ הוא לעולם לא יהיה יפה כמו ש QT יכול להיות - פשוט כל ה gadgets ו widgets וכו' מכוערים....

שמתם לב, אגב, שעדיין האייקונים בדסקטופ, הן ב WB3.9 והן ב WB4, ב 256 צבעים? מתי לכל הרחות זה ישתנה ?! (או - האם מישהו יודע עם יש תוסף שמשנה את זה ונותן לשים Icons ב 16/24ביט?).

אני במשך השנים הבטחתי לעצמי (ואף כעת) שאם יעמדו לרשותי האמצעים הכלכליים אני ארכוש איזה מחשב A-classic למזכרת. אני בהחלט בספק רב אם יהיה לי את הכסף לבזבז על זה בזמן הרחוק, ועד אז, סביר להניח, כבר יהיה מאוחר מדי.

נ.ב. מישו קלט את זה??? (לקוח מ כאן - מומלץ לקרא).

WHAT A RIPOFF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב. מישו קלט את זה??? (לקוח מ כאן - מומלץ לקרא).

WHAT A RIPOFF

זה עוד כלום, באותו ת'רד יש לינק ל-Amiga A4000T ב-$1930. זה ripoff...

בהשוואה למחירים האלה, ה-AmigaOne יכול להחשב כמציאה, אפילו אם מתעלמים מהיתרון הטכנולוגי העצום שיש לו על הדגמים של פעם.

עבור פחות מחצי מהמחיר שלמעלה, ניתן בעמוד הזה להזמין אותו בגרסת שכוללת מעבד PPC במהירות 600MHz (במקום 68K/50MHz), עם 128MB (במקום 16MB), עם דיסק 60GB (במקום 2.1GB) ועם צורב וכרטיס מסך Geforce2MX.

אני חושב שמלבד קומץ אספנים, כל חובב אמיגה בר דעת (אופס! יצא לי אקוסימורון...) יעדיף להמתין ל-A1.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עוד כלום, באותו ת'רד יש לינק ל-Amiga A4000T ב-$1930. זה ripoff...

אגב, קראת את זה? קצת שוכב שם והבחור די תמהוני אבל מעניין מאוד (לא בדיוק הבנתי מה הוא רוצה/עושה שם אבל זה נשמע מעניין...).

זה לא בדיוק אוקסימורון כי אין מושג כזה "חובב אמיגה בר דעת"... got you there :)

מלבד זאת, לחשוב כמה שהמערכת הזו סופר-גאונית - ללא כל חומרה משמעותי ב 10-12 שנים האחרונות מצליחה עדיין לספק את הסחורה ואין דבר שהיא לא יכולה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת - אחרי שקצת חשבתי על זה וראיתי עוד מה 4 החדש אני חושב שהן מאוד יפות :)

Menu6.jpg

Menu3.jpg

התחילה לחזור אלי חדוות האמיגה :funn:

עריכה: אגב, הגלריה ממש ממש השתפרה - מומלץ בחום לקפוץ לבקר בה שוב. מה שמוכיח כי הדרך להסתכל על מוצר זה על מה שעשים איתו ולא התמונות הרישמיות המכוערות (רובן ככולן) של OS4...

עריכה שניה: סוף סוף מצאתי :jump1: הנה - ככה שלי נראה :)

wb_204.gif

מבחיל הה?

קדימה אנשים - לא זוכרים את האמיגה???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחיל הה?

הוי העיניים :o

לפחות כשאני מריץ את זה תחת UAE אני לא מצפה ליותר מדי...

זה לא נראה הרבה יותר טוב מחלונות v1.0 שיצאה גם כן ב-1985, במקביל לגירסה הראשונה של האמיגה.

אגב, ב-osnews.com מתפרסם היום מדריך מעולה בנושא אמולציה של אמיגה תחת WinUAE.

מנסיוני זה עובד, אבל אני מוכרח לציין שמ-MacOS 8.1 תחת BasiliskII אני נהנה יותר (יש לי על המחשב לא מעט מערכות הפעלה תחת אמולציה וזה תמיד מרענן לשחק איתן בשעות הפנאי).

אולי אם הייתי מצליח להשיג את OS 3.9 החוויה הייתה משכנעת יותר.

הערה חשובה לכל מי שנכנס לקטע ומגלה שחסרים לו ROMs או דיסקים של ה-WorkBench (מערכת ההפעלה) - אל תבקשו אותם כאן ב-HWzone, מדובר בתוכנות מוגנות זכויות יוצרים של חברה פעילה, ויש דרכים חוקיות להשיג אותן.

דין לינקים ל-ROMs ול-WB Disks כדין ווארז, אז אל תטרחו לבקש, OK?

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נראה הרבה יותר טוב מחלונות v1.0 שיצאה גם כן ב-1985, במקביל לגירסה הראשונה של האמיגה.

Prog.

אולי זה לא נראה הרבה יותר טוב, אבל מערכת ההפעלה כ"כ יותר מתקדמת לעומתה שאין כל השוואה, ואפילו מקרית, ביניהם.

אגב, גם היום מערכת ההפעלה של האמיגה טובה יותר בניהול משימות ו multitasking מכולן. זה פשוט לא יאומן מה ש design philosophy נכון יכול לעשות למערכת ההפעלה.

משהו שדגתי בניוזגרופס 1.

משהו שדגתי בניוזגרופס 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...