למה מתכוונים כשאומרים HTT? לתדר ה-FSB של המעבד או לתדר המהירות של לוח האם? - עמוד 11 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מתכוונים כשאומרים HTT? לתדר ה-FSB של המעבד או לתדר המהירות של לוח האם?

Dr. Computer

Recommended Posts

הצעה למשהו קרוב למה שביקשת

קבע מכפלת HTT ל X4

קבע מכפלת מעבד ל X8

ומהירות ל 233

זה יתן לך מחלק של 8 לפי 1800/233

ועכשין קבע תדר HTT ל 250 תקבל:

HTT ב 1000Mhz תדר סטוק.

מעבד ב 2000Mhz קצת ב OC

זכרון ב 250Mhz שזה 2000/8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 255
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

McFly, shlomom- זה בסדר, אנחנו מסכימים על אותם דברים.

רק שאלה הם שני דברים שונים- יש את תדר המהירות הבסיסי של המעבד ויש מהירות כללית של מעבד.

בכל הת'ראד הזה כשאמרתי תדר המעבד זה במילים אחרות תדר ה-HTT. (תדר=באס=המהירות הבסיסית)

רק שהיום בעידן ה-HTT, כבר לא קוראים למהירות הבאס של המעבד תדר המעבד אלא קוראים לה תדר ה-HTT.

בסדר, מקובל.

רק שבמשוואה הזו-

תדר מעבד = תדר HTT * מכפלת מעבד.

McFly היה צריך לכתוב מהירות המעבד   ולא תדר המעבד.

מהירות המעבד- 1800   תדר ה-HTT  שווה ל-200  והמכפלה היא 9.

המממ...רק לא הבנתי לגבי העניין של איך נקבעת מהירות הזיכרון.

מי צודק בסוף, שלמה או סמלול?? ( :silly:)

האם smalul צדק במה שהוא אמר כאן?

איך הגעת למחלק של 11?

אם ה HTT הוא 250 ומכפלת המעבד היא 9, מהירות המעבד היא 2250MHz. אם הזיכרון נקבע ל 166, אז המחלק אמור להיות 2250/166, כלומר 13.55, או למעשה 14 (הבנתי שמעגלים כלפי מעלה). לפי McFly, הזיכרון יעבוד עכשו ב 2250/14, כלומר ב 160MHz ולא ב 205MHz כמו שאתה אומר.

מכפלת מעבד 9, תדר HTT בסיסי - 275, כלומר מהירות מעבד - 2475MHz. תקין.

אם הזיכרון נקבע ל 166, המחלק לא אמור להיות 2475/166 = 14.9, כלומר 15?

ושוב - לפי ההסבר של McFly, מהירות הזיכרון אמורה להיות 2475/15 = 165MHz. איך בדיוק הזיכרון נקבע כאן ל 450MHz? איך הגעת (שוב) למחלק של 11?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד מהירות המעבד זה מוטעה כי הביצועים של המעבד לא שקולים למהירות השעון שלו, זה גורם לזה להיראות כאילו מעבד נמדד אך ורק ע"פ התדר.

תדר המעבד זה קיצור לתדר העבודה של המעבד, ואף אחד חוץ ממך לא בלבל אותו עם באס\HTT.

בכל מקרה, סמלול טעה כי הוא חשב שחישוב המחלק נעשה ע"פ מהירות ה-HTT הנוכחית, כשלמעשה הוא נעשה ע"פ מהירות HTT סטוק = 200Mhz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הטעות שלו

ועוד דבר

לא הבנתי איך קובעים את התדר של הזכרונות ?(סתם נכנסים לביוס ומשנים אותו?

כד עד עכשיו חשבתי לפי מה שליאור אמר

תמיד תתקים המשוואה

HTT Bus * Divider = Memory Bus

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם smalul צדק במה שהוא אמר כאן?

איך הגעת למחלק של 11?

אם ה HTT הוא 250 ומכפלת המעבד היא 9, מהירות המעבד היא 2250MHz. אם הזיכרון נקבע ל 166, אז המחלק אמור להיות 2250/166, כלומר 13.55, או למעשה 14 (הבנתי שמעגלים כלפי מעלה). לפי McFly, הזיכרון יעבוד עכשו ב 2250/14, כלומר ב 160MHz ולא ב 205MHz כמו שאתה אומר.

מכפלת מעבד 9, תדר HTT בסיסי - 275, כלומר מהירות מעבד - 2475MHz. תקין.

אם הזיכרון נקבע ל 166, המחלק לא אמור להיות 2475/166 = 14.9, כלומר 15?

ושוב - לפי ההסבר של McFly, מהירות הזיכרון אמורה להיות 2475/15 = 165MHz. איך בדיוק הזיכרון נקבע כאן ל 450MHz? איך הגעת (שוב) למחלק של 11?

את זה כתבתי לפני ש McFly הסביר מה הטעות שלי. כפי שניתן לראות בהודעה קודמת שלי, רשמתי שם בדיוק את המשוואות הדרושות לחישוב מהירות הזיכרון.

הדבר שלא הוסבר פה הכי טוב, וכנראה הוא הדבר הכי חשוב הוא העובדה שהמחלק נקבע ע"י הנוסחה:

מכפלת מעבד * 200

--------------------- = מחלק

מהירות שנבחרה

במקרה הראשון שכתבתי, מכפלת המעבד היא 9, ומהירות הזיכרון שנבחרה היא 166. המחלק שמתקבל הוא:

9 * 200

---------- = 10.8 - מעוגל ל 11.

166

ואז מהירות הזיכרון תהיה לפי הנוסחה:

מהירות מעבד נוכחית

-------------------- = מהירות זיכרון

מחלק זיכרון

מהירות המעבד תלויה במכפלה שלו ובתדר ה HTT: תדר HTT * מכפלת מעבד = תדר/מהירות מעבד.

במקרה הראשון, תדר ה HTT הוא 250, ומכפלת המעבד היא 9, ולכן מהירות המעבד היא 2250MHz.

כתוצאה מכך מהירות הזיכרון תהיה: 2250/11 = 204.5MHz.

במקרה השני - המחלק שוב 11 (מכפלת מעבד 9, 166), מהירות/תדר המעבד - 2475MHz (מכפלה 9, תדר HTT בסיסי 275), לכן מהירות הזיכרון תהיה: 2475/11 = 225MHz, או 450MHz אפקטיבי.

shlomom - האם בכל הלוחות קיימת אפשרות של 233 כמהירות לזיכרון? 233 היא הרי לא מהירות תיקנית ל DDR1, ובמידה ואין אפשרות כזאת - איך תקבע את הזיכרון על 500MHz? אפשר כמובן להשאיר את המכפלה של המעבד על 9, את הזיכרון על DDR200 ולעלות את תדר ה HTT ל 250MHz, מה שייתן תדר מעבד של 2250MHz, מכפלת של 9, ותדר מעשי של 500MHz, אבל הדרישה היא שהמהירות המעבד לא תגדל (או לא תגדל בהרבה). אשמח להסבר מפורט (בעיקר מתמטי) איך הגעת לכל ערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהההא!! הבנתי. כל הכבוד smalul!!! :yelclap:

אם McFly היה מסביר את העניין בצורה מפורטת (כזו) מה-ת-ח-ל-ה היינו חוסכים כאן המון המון שאלות. :nixweiss:

ולפי המשוואה של המחלק, כל עוד לא שיננו את מכפלת המעבד ואת תדר הזיכרון- המחלק יישאר לעולם אותו מחלק.

הממ..בעצם אני חושב שבמצב הזה, תדר ה-HTT ותדר הזיכרון יעלו תמיד באותו יחס במקרה של , זה נכון?

כלומר אם נעלה את תדר ה-HTT ב-50 , תדר הזיכרון גם הוא תמיד יעלה ב-50...

להגיד מהירות המעבד זה מוטעה כי הביצועים של המעבד לא שקולים למהירות השעון שלו, זה גורם לזה להיראות כאילו מעבד נמדד אך ורק ע"פ התדר.

תדר המעבד זה קיצור לתדר העבודה של המעבד, ואף אחד חוץ ממך לא בלבל אותו עם באס\HTT.

בכל מקרה, סמלול טעה כי הוא חשב שחישוב המחלק נעשה ע"פ מהירות ה-HTT הנוכחית, כשלמעשה הוא נעשה ע"פ מהירות HTT סטוק = 200Mhz.

בסדר!!! תדר מעבד = מהירות המעבד. תדר מעבד בסיסי (200Mhz)= תדר HTT.

אבל עדיין לא הבנתי את מה שאמרת כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

shlomom - האם בכל הלוחות קיימת אפשרות של 233 כמהירות לזיכרון? 233 היא הרי לא מהירות תיקנית ל DDR1, ובמידה ואין אפשרות כזאת - איך תקבע את הזיכרון על 500MHz?

לא דיברתי על לוח ספציפי אלה על הרעיון באופן כללי. אני מניח שבחלק מהלוחות ניתן לקבוע ערכים מעל 200 ובחלק לא ואולי ישנם לוחות שיתנו לך לנקוב פשוט במחלק. כדוגמא ראה בתמונה המצורפת של Albatron K8SLI שמאפשר להגדיר את תדר הזכרון (ולמעשה לקבוע את המחלק)

בכל מקרה אם אתה לא יכול להקטין את הערך של מחלק הזכרון בשום דרך אז כמובן שהמעבד חייב להיות ב OC ביחד עם הזכרון כל הדרך עד שהראשון מבינהם יקרוס.

אפשר כמובן להשאיר את המכפלה של המעבד על 9, את הזיכרון על DDR200 ולעלות את תדר ה HTT ל 250MHz, מה שייתן תדר מעבד של 2250MHz, מכפלת זיכרון של 9, ותדר זיכרון מעשי של 500MHz, אבל הדרישה היא שהמהירות המעבד לא תגדל (או לא תגדל בהרבה). אשמח להסבר מפורט (בעיקר מתמטי) איך הגעת לכל ערך.

כן, הנה ההסבר ותקנו אותי אם טעיתי.

דרך אגב - אני משתמש במונח תדר כי אנו מדברים למעשה על קצבי שעון (Clock) של רכיבים שנמדדים ב Hz והמינוח הנכון הוא תדר. או תדר שעון.

- קבע מכפלת HTT ל X4 (זה ינטרל את עלית תדר ה HTT מבחינת ה HyperTransport ויש כבר ת'רד כאן שמוכיח שגם ב X2 כנראה לא תרגיש שום הבדל בביצועים)

- קבע מכפלת מעבד ל X8 - (למתן את ה OC של המעבד כי בקשת במקור OC רק לזכרון ו X7 יוריד את המעבד ל 1750 מה שיגרור גם תדר נמוך יותר לזכרון)

- מהירות זכרון ל 233Mhz - (כמובן במידה וה מאפשר, הרעיון הוא להקטין את המחלק כדי להגדיל את תדר ה DDR. אז יחס מקורי 1800/233=7.7 מה שיגרום לבחירה במחלק 8 )

ועכשין קבע תדר HTT ל 250 - לא לשכוח שהמחלקים/מכפילים שנקבעו לא משתנים עם שינוי HTT

תקבל:

• HTT ב 1000Mhz (בתדר סטוק) - 250*4
  • מעבד ב 2000Mhz (קצת באוברקלוק) - 250*8
  • זכרון ב - 250Mhz לפי הנוסחה (תדר מעבד) 1800
    --------------------- = 250
    (מחלק זכרון ) 8

אם אי אפשר להעלות את מהירות הזכרון ב או להקטין את המחלק זה קצת בעיה לעמוד בדרישה שלך כי אז המעבד פשוט יעבוד ב 2250 והזכרון ב 250. כלומר OC לשניהם ביחד.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- קבע מכפלת HTT ל X4 (זה ינטרל את עלית תדר ה HTT מבחינת ה HyperTransport ויש כבר ת'רד כאן שמוכיח שגם ב X2 כנראה לא תרגיש שום הבדל בביצועים)

- קבע מכפלת מעבד ל X8 - (למתן את ה OC של המעבד כי בקשת במקור OC רק לזכרון ו X7 יוריד את המעבד ל 1750 מה שיגרור גם תדר נמוך יותר לזכרון)

- מהירות זכרון ל 233Mhz - (כמובן במידה וה מאפשר, הרעיון הוא להקטין את המחלק כדי להגדיל את תדר ה . אז יחס מקורי 1800/233=7.7 מה שיגרום לבחירה במחלק 8 )

ועכשין קבע תדר HTT ל 250 - לא לשכוח שהמחלקים/מכפילים שנקבעו לא משתנים עם שינוי HTT

תקבל:

• HTT ב 1000Mhz (בתדר סטוק) - 250*4
  • מעבד ב 2000Mhz (קצת באוברקלוק) - 250*8
  • זכרון ב - 250Mhz לפי הנוסחה (תדר מעבד) 1800
    --------------------- = 250
    (מחלק זכרון ) 8

מכפלת ה HTT ל X4 - בסדר - שומר על מהירות סטוק של הצ'יפסט.

מכפלה X8 ותדר 233 יביאו למחלק של:

8 * 200

---------- = 6.8 = 7

233

כלומר, המחלק הוא 7 ולא 8 (לפי ההסבר של McFly).

תדר HTT בסיסי ל 250, ביחד עם מכפלה של X8, יביאו לתדר/מהירות המעבד של 250*8 = 2000MHz.

תדר הזיכרון שיתקבל יהיה 2000/7 = 285MHz.

בקיצור, לפי מה שאני הבנתי, טעית בכל החישוב האחרון - מהירות המעבד צריכה להיות 1600 ולא 1800 (מכפלה של 8), והמחלק יוצא 7 ולא 8.

וכן - 1800/8 = 225 ולא 250...

נראה לי שהעניין סיבך גם אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smalul, הגבת בדיוק באותו הזמן שרשמתי את הודעתי (הארוכה, יש לומר). :nono:

בכל מקרה אתה צודק :xyxthumbs:

*עריכה*

ולפי המשוואה של המחלק, כל עוד לא שיננו את מכפלת המעבד ואת תדר הזיכרון- המחלק יישאר לעולם אותו מחלק.

הממ..בעצם אפשר להגיד שכאשר המחלק נשאר אותו מחלק, תדר ה-HTT ותדר הזיכרון יעלו תמיד באותו יחס במקרה של אוברקלוק, זה נכון?

כלומר אם נעלה את תדר ה-HTT ב-50 , תדר הזיכרון גם הוא תמיד יעלה ב-50...

בזה אני 99% צודק.

עכשיו, לדוגמה אני עושה ומגיע לתדר HTT של 230Mhz.

תדר הזיכרון גם הוא יהיה 230Mhz. (לא שינתי מכפלת מעבד, ולא שינתי תדר זיכרון)

האוברקלוק מתקבל כמוצלח.

עכשיו, אני מעלה את ה-HTT עוד קצת ל-235, והזיכרון גם הוא 235. וכשאני עושה בדיקת יציבות ב-Prime95 למשל- אני מקבל שגיאות.

ומהשגיאות האלו התברר שהזיכרון לא עומד במהירות כזו.

מה אני עושה במצב כזה??

שאני רוצה להמשיך ולהעלות את תדר ה-HTT (מ-230 ומעלה), מה שיגרום להאצת מהירות המעבד, אבל להשאיר את הזיכרון שיעבוד בתדר 230Mhz??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי משתי העמודים האחרונים זה שמכפלת המעבד והתדר htt ההסיסי ומהירות הזיכרון הם אלה שקובעים את המחלק

(

מכפלת מעבד * 200

מהירות שנבחרה

)

אבל אני זוכר שאמרו פה (בפורום של ה oc) שישנו את המחלק

אז איך אמורים לעשות את זה?

ותגידו לאיפה נעלם מה שליאור אמר

כמו יחס של 4:5 וכל זה

הקיצר אפשר הסבר על המחלקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום smalul, Dr ו did22

ראשית, לאחר בדיקה חוזרת לא טעיתי בחישוב.

צריך תמיד לזכור שמחלק הזכרון נקבע בחישוב תמיד לפי תדר סטוק כי זה פרמטר שה מחשב פעם אחת לפי הערכים של ברירת מחדל (סטוק) ואז כמובן המעבד משתמש באותו קבוע בסביבה משתנה של תדרי ה HTT.

ועכשיו נתוני הפתיחה שלנו הם מעבד בתדר 1800 עם מכפלה של 9 ומחלק זכרון של 9. (ל dids22 אפשר להסתכל על זה גם כעל מחלק של 1 לתדר ה HTT כלומר ביחסים שאתה מחפש אנחנו כרגע 1:1 זכרון ל HTT)

זה שקובעים את הזכרון ל 233 גוזר מחלק זכרון מתדר הסטוק 1800 ללא תלות כרגע במכפיל מעבד או בתדר עבודה (עתידי) שלו.

ולכן מחלק זכרון נקבע כאן ל 1800/233=7.7 או 8 ואם מדובר ביחסים זה יחס של 7:6 לתדר HTT (תחשבו בכפולות של 33Mhz)

וכן נקבע בדוגמא שלנו מכפיל מעבד של X8

וכעת לאחר שהקבועים נקבעו נעבור ל OC ונקבע HTT ל 250.

ואז:

המעבד מכפיל את HTT במכפיל שלו 250*8=2000.

את תדר העבודה שלו הוא מחלק במחלק הזכרון של 8

2000/8=250 ומתקבל שהזכרון יעבוד ב 250.

ואני בטוח שניתן לכתוב את מה שאמרתי בעוד דרכים. אז שכל אחד ימצא מה שיותר נוח לו.

ן dids22, אם תשאל אותי, זה לא נכון:

מכפלת מעבד * 200

מהירות שנבחרה

אבל זה כן:

מכפלת מעבד בסטוק * 200 (או פשוט תדר סטוק של מעבד)

----------------------------------------------------------- = מחלק

מהירות שנבחרה

לפי שיטת המחלק אפשר לחשב תמיד את תדר הזכרון הנכון ב OC.

אבל אם עובדים לפי יחס זה נכון רק בסטוק וב OC החישובים לא יהיו נכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חישוב גס של מהירות הזיכרון יהיה:

תדר HTT בסיסי * מהירות זיכרון שנבחרה

------------------------------------ ~ מהירות זיכרון.

200

Dr. Computer - זאת משוואה שתיתן בערך את מהירות הזיכרון.

אם השארת את מהירות הזיכרון שלך כ DDR200, ניתן לראות שמהירות הזיכרון תהיה כמהירות תדר ה HTT הבסיסי. זה תמיד יהיה נכון כל עוד מהירות הזיכרון נקבעת על DDR200. כאשר משנים את מהירות הזיכרון מ DDR200 למשהו אחר, מחלק הזיכרון כבר לא יהיה כמו מכפלת המעבד (תסתכל בנוסחה שרשמתי קודם), ומכיוון שהמעבד לא יודע לעבוד עם מחלק לא שלם, המחלק מעוגל כלפי מעלה.

עכשיו, לדוגמה אני עושה אוברקלוק ומגיע לתדר HTT של 230Mhz.

תדר הזיכרון גם הוא יהיה 230Mhz. (לא שינתי מכפלת מעבד, ולא שינתי תדר זיכרון)

האוברקלוק מתקבל כמוצלח.

עכשיו, אני מעלה את ה-HTT עוד קצת ל-235, והזיכרון גם הוא 235. וכשאני עושה בדיקת יציבות ב-Prime95 למשל- אני מקבל שגיאות.

ומהשגיאות האלו התברר שהזיכרון לא עומד במהירות כזו.

מה אני עושה במצב כזה??

שאני רוצה להמשיך ולהעלות את תדר ה-HTT (מ-230 ומעלה), מה שיגרום להאצת מהירות המעבד, אבל להשאיר את הזיכרון שיעבוד בתדר 230Mhz??

בוא ננסה לפתור את זה מתמטית:

גורמים קבועים - מהירות זיכרון - 230MHz או קצת פחות.

גורמים שניתן לשנות - מכפלת מעבד, תדר HTT, מהירות זיכרון נבחרת.

אתה יכול להשתמש בנוסחה המוערכת שכתבתי, ולשנות את מהירות הזיכרון הנבחרת מ 200 ל 166:

תדר HTT בסיסי * 166

----------------------- = 230

200

כלומר, תצטרך להעלות את תדר ה HTT ל 277MHz כדי לקבל תדירות של 230MHz בזיכרון, כאשר הוא נבחר כ DDR166.

בוא נבדוק את זה בדרך הארוכה:

מכפלת המעבד לא ידוע, ולכן רגע אני אשתמש ב 9 ואשנה אותה בהתאם.

מהירות מעבד = 277 * מכפלה 9 = 2493MHz. סביר להניח שהמעבד לא יחזיק במהירות הזו בקירור סטוק (תלוי במעבד), ולכן נוריד את המכפלה ל 8:

מהירות מעבד = 277 * 8 = 2216MHz. זאת מהירות שאני מניח שכל מעבדי ה A64 יעמדו בה.

נבדוק את המחלק:

מכפלת מעבד * 200 = 8 * 200 = 1600.

מהירות זיכרון שנבחרה = 166.

מחלק = 1600/166 = 9.6 ~ 10. המחלק יהיה 10.

מהירות הזיכרון שתתקבל = 2216/10 = 221.6MHz. לא 230MHz, אבל מספיק קרוב.

נניח שהמעבד כן יסחוב מכפלה 9, בוא נראה מה תהיה מהירות הזיכרון שנקבל:

מהירות מעבד = 2493MHz.

שוב נבדוק את המחלק:

9 * 200 = 1800.

מהירות זיכרון שנבחרה - 166.

מחלק = 1800/166 = 10.8 ~ 11. המחלק יהיה 11.

מהירות הזיכרון שתתקבל = 2493/11 = 226.6MHz. עדיין בטווח התקין.

שים לב שתדר ה HTT הוא גבוה, ולא בטוח שהצ'יפסט יוכל לעבוד במהירות כזו - 277*5 = 1385 מעשית = 2770MHz אפקטיבית. ולכן רצוי להוריד את מכפלת ה HTT ל 4, כך שמהירות ה HTT תהיה 277*4 = 1108 = 2216MHz, או אפילו ל 3, כך שהצ'יפסט בטוח יוכל לעמוד במהירות (מסוגל רשמית לעמוד בעד 2000MHz) שבחרת - 277*3 = 831 = 1662MHz אפקטיבית. לפי בדיקות שנעשו, במהירות כזו לא מרגישים ירידה בביצועים (רק ב 800MHz או 1000MHz אפקטיבית יש ירידה כלשהי בביצועים).

שים לב שכל שינוי נוסף בתדר ה HTT הבסיסי יעלה את מהירות הזיכרון (בגלל שמהירות המעבד עולה), ומכיוון שפחות או יותר הגעת לקצה גבול היכולת של הזיכרון, הזיכרון כנראה יתחיל לייצר שגיאות. אם אתה רוצה להמשיך להעלות את מהירות ה HTT, לדעתי תצטרך להוריד את הזיכרון ל DDR133, וסביר ביותר שתצטרך להוריד גם מכפלות המעבד וה HTT, מהסיבה הפשוטה שהם פשוט לא יעמדו בתדרים כה גבוהים.

טוב, מסתבר שהצלחתי למצוא לבד את הנוסחאות לחישוב התדרים כדי להגיע לערכים רצויים.

בשלב הזה של הדיון אני חייב להעיר שכל מה שאני אומר כאן הוא תיאורטי לחלוטין - לא ניסיתי את זה על מחשב כלשהו, ולו רק מהסיבה הפשוטה שאני לי כרגע גישה למחשב A64 (לפחות לא כזה שאני יכול לשבת ולשחק עם התדירויות והמכפלות שלו). כל הנוסחאות שלי מתבססות על דברים ששאר הכותבים פירסמו (לא ראיתי אותן בשום מקום אחר), ולכן לא בטוח בכלל שהן מדויקות או בכלל נכונות. בקיצור - כל מה שאתה עושה הוא על אחריותך בלבד.

עריכה:

מה ש shlomom כרגע כתב (הוא פירסם את זה לאחר שאני התחלתי לכתוב את התשובה שלי, ולי זה לקח הרבה זמן), רק מחזקת את הנקודה האחרונה שכתבתי - אני הסתמכתי על דברים ש McFly כתב - הוא אמר שמכפלת המעבד שנבחרת ע"י המשתמש היא כן גורם בקביעת המחלק, בעוד ש shlomom טוען שרק מכפלת המעבד בסטוק היא גורם שמשפיע על המחלק. אין לי מושג מי צודק, אבל אם shlomom צודק, אז כל הנוסחאות שלי לא נכונות/לא מדויקות וצריך לשכתב אותן.

לדעתי יהיה הכי קל לבקש ממישהו כאן בפורום לבדוק את כל האפשרויות (מהירות זיכרון שונה, מכפלת מעבד שונה וכו') ולתת צילומי וצילומי-מסך מ CPU-Z ואז נוכל לקבוע מי צודק, וכמובן לשנות את הנוסחאות בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטט את עצמי כדי לומר לך smalul שלא חשוב איך כתבת אם זה יותר ברור אז אחלא :jump:

בשלב הזה של הדיון אני חייב להעיר שכל מה שאני אומר כאן הוא תיאורטי לחלוטין - לא ניסיתי את זה על מחשב כלשהו, ולו רק מהסיבה הפשוטה שאני לי כרגע גישה למחשב A64 (לפחות לא כזה שאני יכול לשבת ולשחק עם התדירויות והמכפלות שלו). כל הנוסחאות שלי מתבססות על דברים ששאר הכותבים פירסמו (לא ראיתי אותן בשום מקום אחר), ולכן לא בטוח בכלל שהן מדויקות או בכלל נכונות. בקיצור - כל מה שאתה עושה הוא על אחריותך בלבד.

עריכה:

מה ש shlomom כרגע כתב (הוא פירסם את זה לאחר שאני התחלתי לכתוב את התשובה שלי, ולי זה לקח הרבה זמן), רק מחזקת את הנקודה האחרונה שכתבתי - אני הסתמכתי על דברים ש McFly כתב - הוא אמר שמכפלת המעבד שנבחרת ע"י המשתמש היא כן גורם בקביעת המחלק, בעוד ש shlomom טוען שרק מכפלת המעבד בסטוק היא גורם שמשפיע על המחלק. אין לי מושג מי צודק, אבל אם shlomom צודק, אז כל הנוסחאות שלי לא נכונות/לא מדויקות וצריך לשכתב אותן.

ועכשיו smalul שים לב למה ש מסבירים שפחות או יותר יכול להוות סיכום לדיון היפה הזה (או סיבה לפתוח אותו מחדש)

Now if you want to use PC2700 (DDR333) or PC2100 (DDR266) memory, you will need a different, higher divider to get the appropriate memory frequency of 166MHz (for PC2700) or 133MHz (for PC2100). Since you can only use integer dividers (=whole numbers) and the memory must not be overclocked, i.e. the memory frequency may not be higher than the default value for the type/speedgrade of memory you're using, you will end up with lower memory frequencies in most cases. The exact value of your memory frequency will depend on the processor's default speed (i.e. its default CPU -clock)

הלינק למאמר:

http://forums.amd.com/index.php?showtopic=55881

כל סיפור ה Clock והמחלקים נמצא בחלק II

אבל שאר החלקים גם מאוד מענינים.

קריאה נעימה

ולילה טוב בינתיים :sleep: :sleep: :sleep:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום smalul, Dr ו did22

ראשית, לאחר בדיקה חוזרת לא טעיתי בחישוב.

צריך תמיד לזכור שמחלק הזכרון נקבע בחישוב תמיד לפי תדר סטוק כי זה פרמטר שה מחשב פעם אחת לפי הערכים של ברירת מחדל (סטוק) ואז כמובן המעבד משתמש באותו קבוע בסביבה משתנה של תדרי ה HTT.

ועכשיו נתוני הפתיחה שלנו הם מעבד בתדר 1800 עם מכפלה של 9 ומחלק זכרון של 9. (ל dids22 אפשר להסתכל על זה גם כעל מחלק של 1 לתדר ה HTT כלומר ביחסים שאתה מחפש אנחנו כרגע 1:1 זכרון ל HTT)

זה שקובעים את הזכרון ל 233 גוזר מחלק זכרון מתדר הסטוק 1800 ללא תלות כרגע במכפיל מעבד או בתדר עבודה (עתידי) שלו.

ולכן מחלק זכרון נקבע כאן ל 1800/233=7.7 או 8 ואם מדובר ביחסים זה יחס של 7:6 לתדר HTT (תחשבו בכפולות של 33Mhz)

וכן נקבע בדוגמא שלנו מכפיל מעבד של X8

וכעת לאחר שהקבועים נקבעו נעבור ל OC ונקבע HTT ל 250.

ואז:

המעבד מכפיל את HTT במכפיל שלו 250*8=2000.

את תדר העבודה שלו הוא מחלק במחלק הזכרון של 8המחלק הוא 9 לא?

2000/8=250 ומתקבל שהזכרון יעבוד ב 250.

מכפלת מעבד בסטוק * 200 (או פשוט תדר סטוק של מעבד)

----------------------------------------------------------- = מחלק אז זו הנוסחה הנכונה לחישוב המחלק?

מהירות שנבחרה

לפי שיטת המחלק אפשר לחשב תמיד את תדר הזכרון הנכון ב OC.

אבל אם עובדים לפי יחס זה נכון רק בסטוק וב OC החישובים לא יהיו נכונים.אתה יכול לתת דוגמא?

ןעוד דבר אחד

הנוסחה למציאת המחלק היא

מכפלת מעבד(בסטוק??) * 200

מהירות שנבחרה

הקיצר בקשר ל"מהירות הזכרון שנבחרה"

בוחרים את המהירות בביוס?

נגיד וקבענו אותה בביוס ל166

אבל אחרך כך היא משתנה בהתאם לנוסחה:

מהירות מעבד נוכחית

מחלק זיכרון

נכון?

ונגיד אצלי בביוס המהירות הכי גבוה שאפשר לקבוע לזיכרון היא 200

ונגיד ש"מהירות מעבד נוכחי" הוא 2000 והמחלק הוא 8

אז יוצא לפי הנוסחה

מהירות מעבד נוכחית

מחלק זיכרון

שמהירות הזכרון =250 אבל אצלי בביוס הכי גבוה שאפר לזיכרון הוא רק 200

???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכפלה (הנוכחית, לא סטוק) של המעבד משפיעה על המחלק שנבחר, אתה לא תקבל את אותם המחלקים עם מכפלות שונות

הנוסחא היא אכן -

מכפלת מעבד נוכחית * 200

-------------------------- = מחלק

מהירות שנבחרה

בסופו של דבר זה שמור באיזושהי טבלה בכלל ולא מחושב כל פעם (בגלל שכמות הערכים קטנה יחסית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...