השתנה: איך להפוך את המודם לראוטר על כרטיס רשת של nForce - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השתנה: איך להפוך את המודם לראוטר על כרטיס רשת של nForce

Gliding

Recommended Posts

היי,

אני רוצה ליצור אפשרות להתקשרות בין שני המחשבים על מנת להעביר קבצים ולשתף . המודם הוא ALE130

במחשב בעל מערכת הווינדוס 2000 יש כרטיס רשת על בסיס לוח האם 8KDA3J

ובמחשב עליו יש 98 יש כרטיס של REALTEK מבוסס על RTL8139D

הבנתי שיש לי שתי אפוציות לחיבור

1. עם כבל מוצלב, ואז המחשב הראשי יצטרך לפעול כדי שהשני יכול להתחבר לאינטרנט

2. בעזרת ראוטר שיעבור 24 שעות ויחסוך את פעילות המחשב

השאלות הן ככה:

1. איזה ראוטר מומלץ, ומה הציוד הנוסףף שאני צריך? (בהנחה כמובן שאני מעדיף חיבור חוטי, ולא אלחוטי)

2. איזה הגדרות נדרשות בכל אחד מהמחשבים (ניסיתי למצוא ברפרוף בפורום, אבל הרוב מדבר עם XPים למיניהם)

תודה רבה,

שחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ואתה קונה ראוטר, אתה לא צריך להגדיר שום דבר מיוחד במחשבים, רק שימשכו כתובת אוטומטית מהנתב (שזה ברירית מחדל לרוב)

פשוט להגדיר את הראוטר שלך, שיתחבר לספקית שלך, דרך המודם - אתה תיאלץ גם להחליף את המודם למודם שיש לו יציאה לכ.רשת, ולא ל USB

את ההגדרה של הראוטר - אתה עושה לבד או בטלפון עם הספקית שלך

ורוב הספקיות דורשות תשלום של בערך 40-50 ש"ח על תמיכה טלפונית בנתב שלא נרכש דרכן.

לכן אני ממליץ שברגע שיהיה לך המודם + הנתב שתבחר (הייתי מייעץ לך מה טוב, אבל אין לי נסיון בנתבים, מכיוון שיש לי מחשב בודד)

תתחבר עם מודם בלבד, וכאן (או בפורומים אחרים, או גוגל) תקבל הסברים איך לקנפג את הנתב שלך כמו שצריך, בהתאם למודם.

אם תבחר לעבוד בכבל , בלי ראוטר, זה כבר סיפור אחר לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט להגדיר את הראוטר שלך, שיתחבר לספקית שלך, דרך המודם - אתה תיאלץ גם להחליף את המודם למודם שיש לו יציאה לכ.רשת, ולא ל USB

כלומר אני אצטרך לקנות כרטיס נוסף כדי לחבר אליו את המודם...?
ורוב הספקיות דורשות תשלום של בערך 40-50 ש"ח על תמיכה טלפונית בנתב שלא נרכש דרכן.

איך אני רוכש ראוטר דרך הפסקית...?

לגבי הקינפוג של הראוטר...אני מניח שיש עוד הגדרות שצריך,

מכיוון שהבעיה שלי היא לא רק בחיבור לאינטרנט אלא באופן כללי בהקמת הרשת.

כרגע המחשבים לא מחוברים באף צורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך כרגע כ.רשת בכל מחשב, לא תזדקק לעוד כרטיס

החיבור יהיה כזה :

1. מודם (לא מודם USB) מחובר לראוטר (במקום לכ.רשת , אם זה היה מחשב בודד)

2. ראוטר מחובר למחשבים.

יש ספקיות שמוכרות רשתות, אני יודע שנטיוז'ן מוכרת, וגם 012 וגם 013, די בטוח שכל השאר גם כן

אם אתה מעוניין, צור קשר עם מחלקת המכירות של הספקית שלך, הם יפנו אותך לתיאום רשתות

חסרונות : זה יקר הרבה יותר מראוטר שאתה קונה בחנות, לא תמיד אתה יכול לקבוע איזה ראוטר זה יהיה

יתרונות (שלפי דעתי הם לא יתרונות, אבל לחלק מהאנשים הם כן) -

טכנאי מטעם הספקית שבא להתקין את הרשת בבית, כולל חיווטים והצמדה לקירות (אם זה חוטי) והכל. (לא כל טכנאי הוא הכי מקצועי בעולם, תזכור את זה)

תמיכה ברשת שלך בחינם בטלפון, בתמיכת רשתות של הספקית (שזה לא 24 שעות כמו תמיכה רגילה, אלא בד"כ מ-8 עד 11 או 12 בלילה.

(אבל מעבר לזה יש את התמיכה ה"רגילה" שהיא שם 24/7, ולא תמיד הבעיה היא ברשת, אז שווה להתייעץ איתם, אם יש בעיה מסויימת)

לגבי קינפוג הראוטר - שוב, אם רכשת דרך ספקית - הטכנאי יקנפג לך, ואם צריך לקנפג מחדש בגלל איפוס או הפסקת חשמל ארוכה או משהו, אז הם יעזרו לך בחינם בטלפון, כי זאת שלהם.

אם לא קנית מספקית - אז צריך לקנפג לבד, שזה לא מסובך בכלל (או לשלם להם שיעזרו לך טלפונית)

ואם אתה מקנפג לבד, אז תלוי איזה ראוטר תיקח, בכל מקרה זה לא מסובך, כי אתה מחובר דרך ADSL לפי מה שהבנתי, וכנראה שתצטרך להביא מודם , שעובד בתצורת תקשורת PPPOE , שרוב הנתבים תומכים בה בלי שום בעיה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם לפני שאני בכלל מתחיל להציק לכם עם שאלות אני אלך מחר ואקנה ראוטר. אז איזה מהם כדאי?

http://ksp.co.il/hmain.php?uin=1960  D-LINK DI604

http://ksp.co.il/hmain.php?uin=2012 EDIMAX BR-6104K

אהה...ושאלה חשובה לא פחות.אחרי השחלפתי מודם (אני בכלל יכול להחליף? יעני לומר לבזק שאני רוצה מודם שמבוסס על כרטיס רשת?)

איזה כבלים אני צריך?

אחד שיחבר את הראוטר למחשב

אחד שיחבר בין המודם לראוטר

ועוד אחד בין הראוטר למחשב השני

הם צריכים להיות מוצלבים או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה אתה צריך חוטי? :kopfpatsch:

תראה מה תעשה:

תלך לבזק, תבקש מהם שיחליפו לך את המודם למודם .

אח"כ תקרא ב-Fresh איך אתה מקנפג אותו לנתב ואז תחבר לו Switch.

מה-Switch שני המחשבים יתחברו.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הולכת להיות שאלה שתראה עד כמה אני לא מבין בזה...אבל שווה לשאול:

זה לא קצת לא חוקי לקנפג מודם ולהפוך אותו לראוטר? מילא חוקי...אבל לא יכעסו וישלחו אליי אנשים שירביצו לי?

ועוד שאלה...מה זה switch?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו ששמתם לב הנושא השתנה...כי כבר יש לי מודם של AZTECH 600

שני כבלי רשת (ישרים) וכבל רשת נוסף (מוצלב). בנוסף יש את מרכזת של ...

עד לשנייה הזו לא הצלחתי להתחבר לאינטרנט...והסיבה הייתה הגדרות פיירוול של כרטיס הרשת.

אני מאוד רוצה שיהיה לי פיירוול...אבל יכול להיות שזו טעות.

בכרטיס הזה יש גם כל מיני הגדרות נוספות שאני יכול לשנות דרך תוכנה...אז...:

1. איך אני משתמש בפיירוול בכל זאת?

2. איזה עוד הגדות לשנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...