מחשבות ראשוניות על מפרט חדש, 6000 ש"ח - עודכן - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבות ראשוניות על מפרט חדש, 6000 ש"ח - עודכן

איסתרא בלגינא

Recommended Posts

אישית הייתי ממליץ לך לקנות את הזכרונות http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=3281 הם עולה 600 שקל בנועה.

וזה סטיק אחד, בעתיד תוכל לשדרג ל2 ג'יגה. עכשיו אין הבדל ביניהם ולבי מה שאתה הצעת.

ולוח אם הייתי ממליץ לך ללכת על DFI Infinity NF4 Ultra.

לגבי ספק אם אתה מעונין לרדת במחיר, יש ספק CHANNEL WELL TECH 400W ATX2.0 DUAL RAIL, הוא עולה 285 שקל בנועה.

עכשיו זה חברה שמיצרת ספקים גם לאנטק, הספק אמור להספיק לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מארז מדהים (מנסיון במציאות איתו) שמגיע עם ספק מעולה, 400 ואט איכותי, שקט, נצילות מצויינת, תואם ATX 2.0, של חברה מצויינת (מגיע עם המארז..) ANTEC

והכי חשוב, יותר זול מהצירוף שאתה מתכנן עליו... ובכל זאת אתה מעדיף זיכוי ולקנות ביותר כסף ספק שהוא לא יותר טוב!!

למה!?!?!?!?

שוב, במילה אחת: רעש. ה- FSP שקט יותר (31dB בעומס מלא!) וכבונוס, הנצילות שלו גבוהה יותר. ההפרש במחיר לא גדול.

אישית הייתי ממליץ לך לקנות את הזכרונות http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=3281 הם עולה 600 שקל בנועה.

וזה סטיק אחד, בעתיד תוכל לשדרג ל2 ג'יגה. עכשיו אין הבדל ביניהם ולבי מה שאתה הצעת.

ולוח אם הייתי ממליץ לך ללכת על DFI Infinity NF4 Ultra.

לגבי ספק אם אתה מעונין לרדת במחיר, יש ספק CHANNEL WELL TECH 400W ATX2.0 DUAL RAIL, הוא עולה 285 שקל בנועה.

עכשיו זה חברה שמיצרת ספקים גם לאנטק, הספק אמור להספיק לך.

תודה. הזכרון שהצעת בהחלט זול יותר, השאלה היא איך הוא יחסית לאחרים. אני גם מאבד את תוספת הביצועים הקטנה של ה- Dual-channel עם DIMM יחיד. ובכלל, רוב, אם לא כל, לוחות ה- NF4 באים עם ארבעה חריצי , כך שבכל מקרה אוכל להוסיף עוד בעתיד.

לגבי ה- DFI, שוב, מה היתרונות שלו על ה- ABIT?

לגבי הספק, למה דווקא הוא? רק בגלל המחיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, במילה אחת: רעש. ה- FSP שקט יותר (31dB בעומס מלא!) וכבונוס, הנצילות שלו גבוהה יותר. ההפרש במחיר לא גדול.

אתה מודע לעובדה שזה בולשיט...

הספק של אנטק קיבל ציונים מצויינים בביקורת ב-SilentPCReview.com (שנחשב לאתר הכי טוב ברשת בכל מה שקשור למחשבים שקטים ומערכות חרישיות למיניהן..)

אז אני קצת סקפטי לגבי זה שה-FSP יותר שקט ממנו.. מה גם שאין לי מושג מאיפה הפלצת את הנתון של ה-31 דציבלים (אני לא סומך על נתוני יצרן ע"ע TT...)

ועל הנצילות בכלל לא הייתי מסתכל בהרכזת יצרן...

תקשיב ותקשיב טוב, הפרש של כמעט 200 שקל זה כן הפרש גדול, כשאתה יכול להשקיע אותו במשהו יותר טוב כמו כרטיס מסך יותר טוב... ובטח כשהתועלת שווה (אותה רמת רעש ונצילות..)

עוד הערה בכלליות...

אם אתה מפרסם שאלה בפורום הייתי מציע לך להקשיב לעוד דעות פה.. אני לא היחיד שאומר לך שזה בזבוז..

מבחינתי האישית תוציא כמה שבא לך.. החלטה שלך ומחשב שלך בסופו של דבר.. אם זה היה תלוי בי זה היה משהו אחר

אם בא לך לזרוק כסף אני האחרון שיבוא להסתכל עליך בכלל.. לא רוצה להקשיב לעצות ==> תעשה חיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Access, Access, למה התוקפנות?

בקשר ל- SPCR, דווקא בדקתי שם. הספק של ה- 3000B הוא SmartPower2.0 400W, ספק כזה לא נבדק שם. מה שכן נבדק הוא ה- SmartPower2.0 450W, מספיק קרוב. בוא נראה מה כתבו עליו ב- SPCR (כל ההדגשות שלי):

EFFICIENCY was good for a model that does not claim to be top-of-the-line.

FSP טוענים לנצילות גבוהה יותר. זה נראה אמין, בהתחשב בשאר הנתונים...

POWER FACTOR was typical for a unit without power factor correction, ranging from 0.60~0.66, increasing with power draw.

בלי PFC? מסכן ה- UPS שלי.

Once the exhaust fan turns on, the noise signature rapidly deteriorates. The intake fan also increases in speed with temperature, and by the time the intake temperature has climbed above 34~35°C, it is no longer acceptable for use in a quiet system. The twin 80mm fans sound worse than a single 120mm fan at the same measured noise level because there are two separate bands of motor noise, both of which are higher in pitch than a typical 120mm fan, making the noise harder to tune out.

אז בוא נשווה את זה ל- FSP:

נתוני היצרן הם פחות מ- 30dBA בעומס מקסימלי, אבל כמובן שאנחנו לא סומכים על נתוני היצרן. SPCR עדיין לא בדקו את הספק הזה, אבל תוכל למצוא סקירה אחת ב- Mistix.co.uk, שם מדדו לספק 30.9dBA בהספק מלא (ולכן כתבתי 31dB) ורק 30.4dBA בעומס של 80% (או 320W). באתר GZeazy התוצאות טובות עוד יותר: 27dBA בעומס מלא ו- 23.5dBA ב- 80%. תשווה את זה ל- 40dBA בעומס מלא וכנ"ל ב- 300W, כפי שנמדד ב- SPCR. אגב, גם ב- 200W, ערך סביר יותר למערכת, ה- FSP משיג תוצאות טובות יותר: קצת יותר מ- 29dBA ב- Mistix.co.uk (התוצאות של GZeazy כ"כ נמוכות שקשה לי להאמין להן) לעומת 32dBA ב- SPCR. קצת קשה להשוות בין בדיקות שנערכו ע"י אתרים שונים (תנאים שונים, מתודולוגיות בדיקה שונות וכו) אבל זה מה שיש כרגע.

הפרש של 200 ש"ח הוא אכן הפרש גדול (אפילו שזה רק 180 ש"ח ;) ). אבל זה גם ההפרש בין stock לאתלון 64 וה- Bigtyphoon, אותו אני מתכנן לקנות לפי ההמלצה שלך. אז איפה העקביות? שלא לדבר על כך שיכולתי לקחת מארז COMPUCASE CI-6a19 פשוט עם ספק HEC (שילוב לא רע, מניסיון) ולחסוך עוד איזה 300 ש"ח. אבל מה עם השקט שאני רוצה? בשביל שקט צריך לשלם.

אגב, אתה מוזמן להציע לי כרטיס מסך טוב יותר מה- GTO2 במחיר של 1500+180=1680 ש"ח. למה לא? אני יכול להוסיף עוד קצת כסף לכרטיס מסך מעולה. יש לך משהו או שסתם דיברת?

ועוד הערה בכלליות:

כפי שראית, דווקא קיבלתי חלק מההמלצות בפורום, אבל אני לא חייב לקבל את כולן. ובקשר אליך, אני מציע שתנסה להשתמש בלשון מעט נקייה יותר, זה יגרום להודעות שלך להראות מכובדות יותר ויקל על התייחסות רצינית אליהן. יעזור גם אם לא תמציא סימני פיסוק חדשים 8) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lol- אם אתה יודע שאתה הולך לשדרג שנה שנה וחצי הקרובות אני ממליץ על סטיק אחד של 1gb מהסיבה שכאשר תקנה עוד סטיק תקבל 2gb בדיואל על 1t בעוד אם אתה קונה 512*4 אתה עובד על 2t.

בקשר למארז והספק, אני חושב שבגלל שאתה לא הולך על עיוור כמו חצי מהאנשים שמבקשים פה מפרטים (תנו לי מחשב הכי חזק שאפשר ב5 אלף למגיימר כבד אבל רק , כי אני רוצה איכות!!!), אני יסכים איתך שהתוספת בהחלט שווה את הכסף אם השקט חשוב לך. בקשר לכרטיס מסך, משום מה אני מאמין שגם אם תוסיף 300 שקלתקציב הgto^2 עדיין הכי משתלם ;)

בקשר למעבד, אני ממליץ בחום משהו אש ללכת על כפול , זה עולם אחר, ולדעתי שווה את ה1300 שקל, אם אתה יכול להרשות לעצמך את הכסף, תוציא אותו!

לוח אם, טוב אין בשבילך הבדל עקרונים בין ל dfi, אבל לinfinity יש שם יפה יותר לדעתי, והוא בא בקופסא מגניבה ( והוא זול יותר בכמה גרושים ) ;D

אממ... פספסתי משהו? שילוש, ספק, מארז, כ. מסך.... מה עם hd? לא דיברנו עליו... ::) טוב לא נורא נשלח לו גלויה לחג !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lol- אם אתה יודע שאתה הולך לשדרג שנה שנה וחצי הקרובות אני ממליץ על סטיק אחד של 1gb מהסיבה שכאשר תקנה עוד סטיק תקבל 2gb בדיואל על 1t בעוד אם אתה קונה 512*4 אתה עובד על 2t.

לא היה לי מושג, תודה על העדכון. אני צריך לחשוב על זה: מצד אחד, אני לא מתכנן שידרוג וגם אם כן, אני יכול להעביר את הזכרונות הישנים למחשבים אחרים. מצד שני, אולי בכל זאת... למה היית צריך לסבך אותי? ;D .

בקשר למארז והספק, אני חושב שבגלל שאתה לא הולך על עיוור כמו חצי מהאנשים שמבקשים פה מפרטים (תנו לי מחשב הכי חזק שאפשר ב5 אלף למגיימר כבד אבל רק , כי אני רוצה איכות!!!), אני יסכים איתך שהתוספת בהחלט שווה את הכסף אם השקט חשוב לך. בקשר לכרטיס מסך, משום מה אני מאמין שגם אם תוסיף 300 שקלתקציב הgto^2 עדיין הכי משתלם ;)

זה גם מה שאני חושב. מעל ל- GTO2 יש רק את ה- 1800/7800.

בקשר למעבד, אני ממליץ בחום משהו אש ללכת על כפול , זה עולם אחר, ולדעתי שווה את ה1300 שקל, אם אתה יכול להרשות לעצמך את הכסף, תוציא אותו!

אני צריך לחשוב גם על זה. אגב, הבנתי שהדרייברים של ATI עדיין לא מנצלים את הליבה השניה, כך שדווקא עבור משחקים, כפולי הליבה יהיו איטיים יותר. זה נכון?

אממ... פספסתי משהו? שילוש, ספק, מארז, כ. מסך.... מה עם hd? לא דיברנו עליו... ::) טוב לא נורא נשלח לו גלויה לחג !

לא דיברתי גם על מסך, מקלדת, עכבר, רמקולים - כל זה עובר מהמחשב הישן. בעצם, אולי אקנה עוד P120 אחד - מוצא חן בעיני שיש לי כל כך הרבה מקום פנוי בדיסק ;D .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...