האם אתם צמים ביום כיפור? - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתם צמים ביום כיפור?

borg

האם אתם מתכוונים לצום ביום כיפור?  

1026 הצבעות

1. 1. האם אתם מתכוונים לצום ביום כיפור?

• אני צם ולא משתמש בחשמל
    • אני צם אבל משחק במחשב
    • אני צם אבל שותה מים
    • אני צם בין הארוחות
    • אני לא צם בכלל

Recommended Posts

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש המון דברים שפוגעים ברגשות של דתיים.

השאלה איפה מותחים את הגבול.

אם אני צריך לשנות את אורח החיים שלי כדי שאף דתי לא ייעלב (ותאמין לי שזה הרבה מעבר לנסיעה ביום כיפור) אז לא תודה.

אבל מה כבר מבקשים ממך יום אחד בשנה לא לנסוע מה זה באמת כל כך קשה? :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצום יום כיפור הכוונה היא לא לעשות שום פעולה שמסבה עונג ואושר,

אין מדובר בצום רגיל.

מה, אסור סקס?! :-\

מה זה הכפיה החילונית הזו

על איזו כפייה חילונית אתה מדבר?! :s05:

ההיפך, יש כאן כפייה דתית! :bash:

אני חושב שביום כיפור הטלויזיה לא צריכה לפעול ומכוניות לא צריכות לנוע :nono:

אל תפעיל ואל תיסע במכונית ביום כיפור. למה אתה צריך לכפות את האמונות הדתיות שלך על אחרים? :s07:

אי נסיעה ביום כיפור הפך למנהג ישראלי.

אי כיבוד מנהגים הוא בוא נגיד, דבילי.

למה אתה מתכוון שזה מנהג ישראלי?

לא נוסעים ביום כיפור בגלל הכפייה הדתית.

אם תיסע ביום כיפור, אז אנשים יזרקו עליך ביצים ואבנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לBORG הנחמד הנעים והאנטי יהודי קודם כל תנסה לנסוע בכיפור הבאה ותראה שלא יזרקו עלך כלום

דבר שני כתבתי כבר שישראל זו מדינה יהודית שצריכה לשמור על צביון יהודי חלק מצביון זה זה החגים והמועדים של היהדות :jump:

עכשיו יכול להיות שאתה לא יהודי או שאתה מנסה להפוך ללא יהודי אז בסדר זו זכותך אבל אם אנשים רוצים לשבת בבית יום אחד בשנה

ופשות לנוח מכל התכנולגיה המכוניות והרעש אז זה גם זכותם אז צריך למצא את האיזון הנכון נראה לי שיום בשנה ניתן לוותר לדתיים(ליהודיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה קשה. כי אני יודע שאחר-כך יסגרו לי את הכבישים בשבתות ומי יודע מה עוד.

תרשה לי להרגיע אותך את זה לא יעשו כי יש דבר כזה שנקרה פיקוח נפש וזה דוחה את יום כיפור כך שאם אישה בהריון עומדת ללדת

מותר להסיע אותה לבית חולים ולכן לא יחסמו אותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשה לי להרגיע אותך את זה לא יעשו כי יש דבר כזה שנקרה פיקוח נפש וזה דוחה את יום כיפור כך שאם אישה בהריון עומדת ללדת

אתה באמת לא מודע למציאות הפוליטית או שאתה רק עושה את עצמך?

המטרה של המפלגות החרדיות היא לא ליצור פיוס בין החרדים לחילונים אלא לכפות כאן מדינת הלכה.

לכן אני יודע שכניעה לגחמות שלהם, גם הקטנות ביותר, משמעותה עוד צעד בדרך לישראל חרדית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לBORG הנחמד הנעים והאנטי יהודי קודם כל תנסה לנסוע בכיפור הבאה ותראה שלא יזרקו עלך כלום

רוצה לדבר על זה?

עלי זרקו, גם השנה וגם שנה שעברה

וראיתי גם כמה רכבים בעבודה (הסעות) עם שמשות מנופצות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אנשים רוצים לשבת בבית יום אחד בשנה ופשות לנוח מכל התכנולגיה המכוניות והרעש אז זה גם זכותם אז צריך למצא את האיזון הנכון נראה לי שיום בשנה ניתן לוותר לדתיים(ליהודיים)

בסדר, תצום, אל תצפה בטלוויזיה ואל תיסע ביום כיפור. אף אחד לא מכריח אותך.

אבל, למה אתה צריך לכפות את הדעות שלך על אחרים, ולקבוע כי לא יהיו שידורי ביום כיפור עבור אלה שמעוניינים בכך, ושאף אחד לא יסע ביום כיפור מכיוון שאתה לא נוסע?

האיזון הנכון הוא לומר כי איש באמונתו יחיה. כלומר, מי שרוצה לצום, לא לצפות בטלויזיה ולא לנסוע, בבקשה. מי שלא רוצה לצום, ורוצה לצפות בטלויזיה ולנסוע, אז שתהיה לו את האפשרות הזו, מבלי שיגידו לו שאסור לו לצפות בערוצים כאלה או אחרים ולנסוע בכבישים מסויימים.

נ.ב.

אל תקפיץ הודעות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד את זה להורים של הפעוט שחטפו אבנים על הרכב רק בגלל שהם הסיעו אותו לבית חולים. הוא נפצע קל ובמזל לא נפגע קשה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד את זה להורים של הפעוט שחטפו אבנים על הרכב רק בגלל שהם הסיעו אותו לבית חולים. הוא נפצע קל ובמזל לא נפגע קשה יותר.

זה חמור מאוד צריך להעניש את האנשים האלו

בסדר, תצום, אל תצפה בטלוויזיה ואל תיסע ביום כיפור. אף אחד לא מכריח אותך.

אבל, למה אתה צריך לכפות את הדעות שלך על אחרים, ולקבוע כי לא יהיו שידורי ביום כיפור עבור אלה שמעוניינים בכך, ושאף אחד לא יסע ביום כיפור מכיוון שאתה לא נוסע?

האיזון הנכון הוא לומר כי איש באמונתו יחיה. כלומר, מי שרוצה לצום, לא לצפות בטלויזיה ולא לנסוע, בבקשה. מי שלא רוצה לצום, ורוצה לצפות בטלויזיה ולנסוע, אז שתהיה לו את האפשרות הזו, מבלי שיגידו לו שאסור לו לצפות בערוצים כאלה או אחרים ולנסוע בכבישים מסויימים.

או קיי אני לא בא לכן כדי להגן על החרדים תעשה מה בראש שלך אבל אני בכל זאת חושב שארץ צריכה להשאר יהודיה

ולקיים לפחות באופן ציבורי את החגים והמועדים היהודים בסופו של דבר נכון איש באמונתו יחיה

נ.ב.

אל תקפיץ הודעות!

אהבתי :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בורג, כן אסור עקרונית לקיים (לפי הדת) יחסי מין ביום כיפור.

אין כאן כפיה דתית (של לא לנסוע ביום כיפור) מהסיבה הפשוטה שאין חוק כזה!

זה מנהג, כוחם של מנהגים חזק בהרבה מכוחם של חוקים כתובים.

למשל בכפר-סבא, אם תסע עם אוטו ביום כיפור יסתכלו עליך לא בעין יפה, גם אחרי הכל זה מסוכן יש מלא ילדים עם אופניים בכבישים, אבל לא יסקלו אותך באבנים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בורג, כן אסור עקרונית לקיים (לפי הדת) יחסי מין ביום כיפור.

זאת הייתה בדיחה. :screwy:

לא נראה לי שלמישהו שצם יש כוח בשביל זה. :-\

פשוט, כתבת שביום כיפור אסור לעשות שום פעולה שמסבה עונג ואושר, ולא נראה שלהדליק את האור זו פעולה שמסבה אושר רב. :nixweiss:

אין כאן כפיה דתית (של לא לנסוע ביום כיפור) מהסיבה הפשוטה שאין חוק כזה!

זה מנהג, כוחם של מנהגים חזק בהרבה מכוחם של חוקים כתובים.

למשל בכפר-סבא, אם תסע עם אוטו ביום כיפור יסתכלו עליך לא בעין יפה, גם אחרי הכל זה מסוכן יש מלא ילדים עם אופניים בכבישים, אבל לא יסקלו אותך באבנים....

אמנם אין חוק כזה, ויש מקומות בהם רק יסתכלו עליך בעין לא יפה, אבל כפי שאמרת בעצמך, במקומות אחרים יסקלו אותך (לא רק ביום כיפור, אלא גם בשבתות).

כמו-כן, קיימת כפייה דתית בנושא של שידורי ורדיו. שוב, ככל הנראה, לא מדובר בחוק אלא בהחלטה של מועצת הכבלים והלוויין, אבל עדיין מדובר בכפייה דתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...