האם אתם צמים ביום כיפור? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתם צמים ביום כיפור?

borg

האם אתם מתכוונים לצום ביום כיפור?  

1026 הצבעות

1. 1. האם אתם מתכוונים לצום ביום כיפור?

• אני צם ולא משתמש בחשמל
    • אני צם אבל משחק במחשב
    • אני צם אבל שותה מים
    • אני צם בין הארוחות
    • אני לא צם בכלל

Recommended Posts

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לכל מי שאמר שהוא צם רק בגלל שחברה שלו צמה או שההורים שלו צמים, אז אתם יכולים לעשות כמוני (המשפחה שלי מסורתית - כולם צמים, והחברה שלי גם כן צמה) - אל תאכלו בנוכחותם.

יפה שאתם מכבדים את האמונה של הקרובים והחברים שלכם, אבל הם גם צריכים לכבד את האמונה שלכם, לא? :cool2:

כשהייתי קטן וצמתי ביום כיפור, אז גם לא השתמשתי במכשירי חשמל, מכשירי כתיבה וכו'... מנגד, העברתי את רוב הזמן בשינה. :sleep:

בעבודה שלי הרוב לא צמים, אבל מקרב המשפחה והחברים שלי, כמעט כולם צמים. :-\

אין לי בעיה עם זה שאנשים בוחרים לצום ביום כיפור, אבל אני מתרעם על הכפייה הדתית שלא מאפשרת לאנשים לנסוע ביום כיפור (אני לא בטוח שיש חוק כזה, אבל במקומות מסויימים זה לא ממש אפשרי, כך שצריך להימנע מכך), על השבתת התחבורה הציבורית והחשכת מסכי הטלוויזיה. יש מקומות שבהם אף מגדילים לעשות ונועלים טלפונים ציבוריים בשרשראות, כדי שמישהו לא ישתמש בהם ביום כיפור חו"ח.

דרך אגב, לפי היהדות, אם אתה צם ביום כיפור אז זה באמת מכפר לך על כל החטאים כמו התוודות אצל כומר בנצרות? ::)

לא הבנתי את האופציה של צם בין הארוחות!

יש אנשים שאוכלים שלושה ארוחות, אבל לא אוכלים בין זמני הארוחה (נשנושים, שתייה וכדומה).

מדובר בעיקר בילדים, וגם באנשים שאסור להם לצום באופן מלא מסיבות בריאותיות.

ושחכת גם את האפשרויות לא צם ומשתמש בחשמל ולא צם ולא משתמש בחשמל!

אני לא צם בגלל שאני לא מאמין בדברים האלה! אבל אני לא משתמש בחשמל! רק כדיי לכבד את ההורים שצמים!

אפשרות כזו לא עלתה על דעתי. :-\

תסמן שאתה לא צם בכלל, וזהו.

אני צם ולא משתמש בחשמל.

אגב, האפשרות בסקר של "אני צם בין הארוחות" דבילית למדי..

כפי שאמרתי, יש אנשים שרוצים לצום בשל האמונה שלהם, אך הרופאים שלהם אוסרים עליהם לצום באופן מלא, כך שהם מסתפקים בכך שהם לא אוכלים ולא שותים בין הארוחות העיקריות.

שנה שעברה (או שמא לפני שנתיים?) פתחתי כזה דיון, שלא ממש נגמר בטוב... (וגם לפני זה נפתח פה וגם לא נגמר בטוב).

אני מקווה שהשנה יהיה דיון מסוג אחר :)

למה אתה מתכוון בלא נגמר בטוב? אנשים הלכו מכות? ::)

בכל אופן, ביקשתי שלא לנסות לשכנע אנשים בת'רד זה לצום או שלא לצום ביום כיפור.

אגב

סתם שתדעו,

יום כיפור לא נחשב חג...

בדיוק! אבל, עבור אנשים חילוניים שלא צמים מדובר ביום חופש ומעין "חג", למרות שבעצם לא חוגגים בו שום דבר. :-\

לפותח הת'דר "אני יודע בוודאות כי אלוהים לא קיים" אולי תגיד לי איך אתה יודע את זה ?

(זה יפתור הרבה בעיות)

אני מעדיף שלא להיכנס לזה בת'רד הזה. כבר היו כמה ת'רדים בנושא של אלוהים.

הערה לפותח הת'ראד.....

האופציה הראשונה שבעצם אומרת שאתה שומר את החג לא מנוסחת כראוי.....

אם אתה כותה או משתמש בחשמל זה אותו דבר מבחינת ההלכה.....

אני יודע את זה, אבל אתה הרי לא מצפה שאני אנסח 20 אלף אפשרויות.

האפשרות הראשונה מיועדת למי שצם לפי ההלכה.

מי שצם אבל משתמש במכשירי חשמל וכדומה, יכול לבחור באפשרות השנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יכול לצום בגלל הדת, כי אני לא יהודי (נוצרי), אבל אני צם (רק מהאוכל) כי זה בריא וכדי לבדוק כוח רצון  :)

רק שתדע לך שצום זה הדבר הכי לא בריא למערכת התזונה של הגוף!!

תסתכל על זה ככה

אתה אוכל כמו משוגע ודוחף לקיבה דברים שיסתמו אותך (כי אתה רוצה לצום את הכל) אחר כך אתה גובע מרעב יום שלם!

ולבסוף אתה אוכל עוד פעם כמו משוגע כי לא אכלת יום שלם!!

אם אני הייתי הקיבה של באנדם יהודי הייתי לוקח יום חופש בכיפור :lol: :lol: :lol: :lol:

(ודרך אגב אני יהודי :xyxthumbs:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים שאוכלים שלושה ארוחות, אבל לא אוכלים בין זמני הארוחה (נשנושים, שתייה וכדומה).

מדובר בעיקר בילדים, וגם באנשים שאסור להם לצום באופן מלא מסיבות בריאותיות.

:s05:

"צם בין הארוחות" זאת פשוט סוג של בדיחה לא מצחיקה במיוחד..

יש גם את הגירסה המודרנית שלה, "צם בין ביס לביס"..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד בריא לצום על בסיס מים בלבד פעם בחודש או בחודשיים במיוחד אצל גברים...

נשים לא צריכות כי להם יש מחזור וזה מנקה להם את הדם אוטומטי הגברים נדפקו והם צריכים לצום...

אם בריא פעם בחודש לצום על בסיס מים אז בריא פעם בשנה לצום גם בלי לשתות וזה בסך הכל 25 שעות לא בעייה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צם כי אני לא מאמין בדתות וחוץ מיזה גם במיקרה ו ה היה קים לפי התנך הוא בסך הכול סוג של חיזר או קבוצת חיזרים אז בכל מיקרה אין לי סיבה לצום

וחוץ מיזה לא מפריע לי כל כך שיש יום משעמם בשנה אבל כן מפריע לי שיש אנשים חרות שביום כיפור צדיקים ובימים אחרים גונבים רוצחים מאימים וכו

ויום כיפור בימקום יום חיובי הופך ליום שלילי שמנקה תמצפון של אנשים רעים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן עכשיו מישהו שצם? ::)

תתפלא אבל צום עם שתיה פעם בחודש/חודשיים זה דווקא בריא

למי שצם ביום כיפור אסור לשתות. :nono:

:s05:

"צם בין הארוחות" זאת פשוט סוג של בדיחה לא מצחיקה במיוחד..

יש גם את הגירסה המודרנית שלה, "צם בין ביס לביס"..

אפשר להתייחס אל זה כאל בדיחה. אבל, ציינתי שיש אנשים שאסור להם לצום מסיבות בריאותיות, ולכן באופן סמלי הם לא אוכלים או שותים בזמן שבין הארוחות העיקריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צם.

ואני לא מבין את הקטע של "אני צם כי אני מכבד את ההורים" וכדומה...

למה שהם לא "יכבדו" אותך ויאכלו? ומה הקשר בכלל בין לאכול/לא לאכול ללכבד בן אדם? אף אחד לא אומר לירוק להם אוכל לפנים. אפשר פשוט לאכול... אין בצורך הבסיסי ביותר של כל אדם שום חוסר כבוד כלפי האחרים.

אני אישית לא מאמין בדבר הנקרא "אלוהים". אבל בלי שום קשר, אני חושב שיום כיפור הוא יום מטופש, גם אם אתה כן מאמין.

מה הרעיון בכך שאם אתה לא אוכל ושותה יום אחד אז כל עוונותיך מתבטלים? אם בן אדם היה רע אתמול ויהיה רע מחר, מה זה משנה אם הוא צם או לא? הדרך היחידה לכפר על מעשים רעים היא לעשות מעשים טובים, ואני חושב שזו דווקא האמונה שצריכה להיות לאדם המאמין באל.

אני גם שונא את הקטע שיש אנשים שפשוט מבקשים סליחה על כל הדברים הרעים שהם עשו לך במשך השנה. אתה מבקש ממני סליחה בלי באמת לדעת על מה ובכך אתה כביכול מכפר על זה ו"מכבד אותי"? זהו חוסר כבוד מוחלט כלפי הסביבה ועצמך. אם מישהו עושה משהו רע הוא צריך לבקש סליחה מיד עם הידיעה על כך שיש על מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הרעיון בכך שאם אתה לא אוכל ושותה יום אחד אז כל עוונותיך מתבטלים? אם בן אדם היה רע אתמול ויהיה רע מחר, מה זה משנה אם הוא צם או לא? הדרך היחידה לכפר על מעשים רעים היא לעשות מעשים טובים, ואני חושב שזו דווקא האמונה שצריכה להיות לאדם המאמין באל.

אני גם שונא את הקטע שיש אנשים שפשוט מבקשים סליחה על כל הדברים הרעים שהם עשו לך במשך השנה. אתה מבקש ממני סליחה בלי באמת לדעת על מה ובכך אתה כביכול מכפר על זה ו"מכבד אותי"? זהו חוסר כבוד מוחלט כלפי הסביבה ועצמך. אם מישהו עושה משהו רע הוא צריך לבקש סליחה מיד עם הידיעה על כך שיש על מה.

my thoughts exactly :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צם.

ואני לא מבין את הקטע של "אני צם כי אני מכבד את ההורים" וכדומה...

הקטע הוא שאם הם צמים ואתה אוכל לידם, אז זה פוגע להם בצום (קשה לצום כשאתה רואה מולך אוכל ואנשים אחרים אוכלים).

מה שכן, אתה לא חייב לצום, אלא פשוט לא לאכול בנוכחותם.

אתה אמור בנוסף לצום, להתפלל, להרהר על מעשיך, ולבקש סליחות.

בנצרות למשל, אתה לא צריך לצום כדי לכפר על חטאיך. אתה צריך בסה"כ ללכת לכומר ולהתוודות על חטאיך, ואז הוא אומר לך שאלוהים סולח לך (אפשר לעשות את זה מדי שבוע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...