מחפש מפרט למחשב נייד ללימודים, עד 5000 ש"ח - עזרתכם בבקשה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מפרט למחשב נייד ללימודים, עד 5000 ש"ח - עזרתכם בבקשה

Kidney_stonE

Recommended Posts

שלום לכולם

חבר טוב שלי מחפש לקניה, לקראת תחילת הלימודים בסוף החודש (  "דחווף!!!11" ;)  )

אני אשמח אם תוכלו להמליץ לי כאן על דגמים (או אם אתם מכירים חנות שמרכיבה לפי דרישה, במחיר סביר)

שיתאימו לייעוד המחשב בהתאם למחיר.

המטרה העיקרית היא לימודים - קרי : ושאר ירקות.

דגשים :

קישוריות לרשת - כרטיס תומך B/G בנוסף לכרטיס רגיל 10/100 (מודם 56K - לא חובה)

מולטיטסקינג - שיוכל להריץ ברקע יחסית הרבה משימות בצורה מהירה או לפחות סבירה - , מסנג'ר, ברקע, וכו' - שיסחוב 10 תוכנות בקלות, בלי להחנק.

(חשוב שלא יהיה איטי, ולא ייחנק בעבודה)

עבודה גרפית 2D - , - לא כמקצוע עבור הלפטופ, לא להגזים.

זמן ארוך - ייתרון (אצל מי לא ?)

לפחות 60-80 בהרדיסק אם לא יותר.

הייתי כמובן מעוניין שייקבל את המפרט הכי טוב שאפשר במגבלות המחיר (עד 5000 ש"ח - גג סופי 5500)

ההצעה שיש לו כרגע היא זו :

111Large.jpg

בעד ? נגד ? מחיר ? מפרט ? אני אשמח לכמה שיותר פירוט.

בחיפוש קצרצר ב ZAP עליתי על 2 מחשבים שנראו לי סבירים בטווח המחיר הזה פחות או יותר (קצת יותר, נו)

http://web.zap.co.il/model.asp?model_id=150479

http://web.zap.co.il/model.asp?model_id=34018

אשמח לקבל מכם הצעות, דילים שאתם מכירים וכל מה שאתם יכולים לתרום לנושא.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.bug.co.il/nconfigout.asp?psn=2373&ser=1

הנייד היחיד שתמצא בסדר גודל המחירים האלו

חזק, אמין, טוב, יש לו הכול (512MB זכרון, צורב , כרטיס מסך, HD גדול, HD מהיר (זה ה5400 ולא ה4200 כמו ברוב הניידים))

ההבדל בין לINTEL מבחינתך זה כ20-25 דקות פחות בזמן הסוללה (אם משווים מול פלטפורמת סנטרינו, ואם משווים מול פלטפורמת סונומה זה זהה בפחות או יותר בזמן הסוללה)

לפי דעתי מחשב מעולה (הבדיקות של זמני הסוללה נעשו ע"י חבר שלי שקנה את המחשב לא מזמן גם ללימודים (בזמן שאני אישית העדפתי מחשב שולחני :) ))

דרך אגב, יש לנו מפרט מחשב די זהה, רק שלי יש את הIRIVER H340... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-TURION כנראה ייחנק במולטיטאסקינג ולכן עדיף מחשב מבוסס P-M. ראה את המלצותיי כאן: http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=144662.0 וחזור אליי עם שאלות נוספות. שים לב שחלק מהמחשבים משווקים עם במהירות 4200RPM ורצוי להחליף אותו בכונן במהירות 5400RPM. אתה בהחלט תרגיש זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.bug.co.il/nconfigout.asp?psn=2373&ser=1

ההבדל בין לINTEL מבחינתך זה כ20-25 דקות פחות בזמן הסוללה (אם משווים מול פלטפורמת סנטרינו, ואם משווים מול פלטפורמת סונומה זה זהה בפחות או יותר בזמן הסוללה)

מאיפה זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Turion יחנק במולטי טאסקינג? למה אתה חושב שפנטיום M ייתן תוצאה יותר טובה במולטי טאסקינג?

לפנטיום M יש יתרון זיכרון מטמון וזה ידוע שמעבדי (מדובר על חדי ליבה) טובים יותר במולטי טאסקינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן, אני החבר הסטודנט של האבן בכליה, תודה על העזרה, שבאמת בינתיים מקדמת אותי לקנות מחשב סביר, ולחסוך קצת בתקציב בשביל עוד חומוס למקרר (מאכל הסטודנט הבאר שבעי המושלם).

השיטוט ברשת אחרי כל מיני דגמים וטלפונים לכל מיני חנויות הובילו אותי למצוא דגם סביר מומלץ ע"י אייבורי (בלה בלה בלה, ברור שימליצו, גם ככה אין להם מוניטין כזה טוב אצלי, לא זוכר למה) של חברת . אז מכיוון שאני לא מבין כלום בניידים, אני שואל אותכם, איך החברה הזו לניידים? מישהו יודע משהו? למישהו יש ניסיון?

ובנוסף (פחות חשוב), איפה אני יכול למצוא מידע על מה זה כל הסיפור הזה של הדותן וטיוריון וסנטרינו וכל זה? מה קרה לימים הפשוטים שמספר המגהרץ של הפנטיום הסביר על מהירות וזהו?

חוץ מה נתקלתי ב V2020 של פוג'יטסו (טיפה יקר) וב UR0j8im של R50e) IBM) זה אומר משהו למישהו ? המלצות? משהו?

נ.ב.

זה נכון של R50e אין יציאת TVOUT ?

תודה על העזרה!

אנריקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן.

הביצועים (הן מבחינת והן מבחינת כח עיבוד) בין M לבין טיוריון בעלי אותה מהירות שעון דומים עם יתרון קל לפנטיום M.

הבנתי מה נאמר. הייתי רוצה לדעת מאיפה זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

integral  - לגבי השאלה על "מאיפה הנתון על הסוללה"

פשוט לי ולחבר שלי (שקנה את ה6125) יש נגישות למגוון רחב של ניידים ופשוט בדקנו (לגבי ה6125 הוא בדק ספיצית לעומק כי כמו שכבר אמרתי הוא קנה אותו)

אישית - אני ממש לא אוהב את מחשבי IBM (צריך להגיד LENOVO כי זה שלהם כבר זמן מה) מכיוון שהם פחות נוחים לעבודה, אין להם הרבה אופציות (לדוגמא בR50E בדרך כלל זה רק 2 חיבורי USB, ללא יציאת S-VHS, המשקל לרוב הוא 3.1 (המשקל של 6125 גם לא קל 3.05), מגיע ללא FW, אין את המשטח המגע לעכבר (אלא פימה דפוקה) וגם (דבר קטן שאין להתחשב בו בקניה של מחשב) מכוער טיכו!)

בHP יש כמה דגמים עם בעיות תאימות דפוקות (לדוגמא הדגם עם הCELERON שלהם 4103 - אסור לבצע WINDOWS UPDATE כי יש שם עדכון שדופק את המערכת רק לדגם הזה! וזה עוד התשובה של לעניין!) אבל בדגמים באחרים (ש6125 בתוכם) הם אחלה

MSI - לא מכיר בכלל בניידים, לא יצא לי לראות אפילו אחד שלהם (ויצא לי לראות הרבה ניידים)

אייבורי - תבצע חיפוש בפורומים השונים ותשמע מה דעת הרוב על אייבורי (אסור בפורום לציין דעה על חנות כזו או אחרת אלא אם כן זה להשוואת מחירים)

FUJITSU-SIEMENS - טובים במחיר מצויין (דוגמת ה7405 שלא לתקציב פה אבל עדיין) אבל קצת חושש מהם (פתחתי אחד והכפתורים שלו קפצו..... כנראה שזה מקרה חד פעמי, אבל זה השאיר טעם רע מהחברה...)

ואני יגיד שוב - לפי דעתי בתקציב כזה (וגם ככה אתה מותח את התקציב ל5.5K במקום 5K) רק ה6125 יתן לך ביצועים טובים ביחד עם תוספות מעולות (HD מהיר, כרטיס מסך וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו... הם מדברים שם על קידוד ביחד עם עריכת תמונה

המחשב שלי (VENICE@2500MHZ, 1GB) גם סובל כשאני מקודד ....

כשאנשים רגילים (כמו וכמוך) מדברים על מוטלי הכוונה בדרך כלל עם שמיעת מוזיקה ביחד עם עבודה במסמך WORD ועוד איזה פתוח ברקע (כמובן שגם מס'נגר פתוח ועוד איזה 4-5 תוכניות שירות קטנות) בדבר כזה זה בביצועים טיפ טיפה פחות מ"ישום יחיד"

דרך אגב, הם מדברים שם על ביצועים של ML-37, מה שנמכר בארץ (לפחות משHP מביאה) זה ML-28 - פחות טוב, אבל לא קריטי כול כך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוצא שעדיף לחפש מידע לפי ביקורות משתמשים בחו"ל (בארץ שוק הניידים עדיין לא כזה מאסיבי כדי למצוא דיעות).. אתר דיי טוב לשם כך הוא CNET:

http://reviews.cnet.com/Notebooks/2001-3121_7-0.html?tag=cnetfd.dir

הנה דוגמא ביקורת על ה-6125 המדובר:

http://reviews.cnet.com/HP_Compaq_nx6125/4505-3121_7-31417988-2.html?tag=tab

והנה לעומת זאת דיעות המשתמשים:

http://reviews.cnet.com/HP_Compaq_nx6125/4852-3121_7-31417988.html?tag=tab

באשר לאייבורי, לא נראה לי שהשירות שלהם משנה כל כך, והם פשוט היבואן הרישמי של (ולכן אני מנחש שהם יכולים להרשות לעצמם מחירים תחרותיים).

אבל ניסיון ממשי עם נייד של אין לי, ובטח גם בחו"ל יהיה קשה למצוא מידע שימושי.

בגדול אני מסכים עם העיצות שניתנו כאן, כונן קשיח רק 5400RPM (ומעלה), לפחות 512MB, רצוי שתהיה יציאה לטלוויזיה אם אתה מתכנן לראות סרטים (ואני מאמין שכן).. וכמובן צורב גם יעזור לך להתמודד עם הנפח הנמוך.

ואתה צודק רן, בימינו מגה הרצים לא משנים הרבה.. ברגע שכבר עברת את רף ה-1.5Ghz אני חושב שבטוח להגיד שמעט מאוד אנשים ישימו לב להבדל בביצועים "משרדיים" וסטנדרטיים.

אגב, למה לא ללכת על מחשב desktop, התמורה לכסף עדיפה, הבלאי יותר נמוך, וניתן לשדרג ביתר קלות. הרי אתה יכול להשאיר אותו בב"ש מתי שאתה חוזר למרכז בסופי שבוע ומקסימום לקחת איתך מה שאתה צריך הביתה על Disk On Key.

אפשר גם ללכת על אחד קטן בגודל קופסת נעליים (שנקרא barebone או SFF) עם מסך LCD. יותר נוח להשתמש, ובטח גם יוכל להריץ משחקים בניגוד למחשב בתקציב הזה (אני יודע שחברים שלי שלומדים בב"ש היו משתגעים בלי מחשב נורמלי למשחקים.. מצד שני, אולי הם באמת היו לומדים ולא נכשלים בחלק מהקורסים שלהם.. :P )

דוגמה למחשב שכזה:

01 6489 IV 2.66GHz Prescott 533MHz Socket 775 Tray CPU 689.97 ¤ 1 689.97 ¤

02 7297 P5LD2-VM Intel 945G + VGA + LAN 1000 Motherboard 750.00 ¤ 1 750 ¤

03 5152 Samsung 512MB -II 533 Memory 320.00 ¤ 2 640 ¤

04 5688 FX6600 PX6600TD PCI-e 128 Mb Retail Video Card 560.00 ¤ 1 560 ¤

05 7090 NEC ND-3540 Black 16/8/4//48/24/48 Bulk DVD±R/RW 269.99 ¤ 1 269.99 ¤

06 6965 200GB 7200 rpm 8MB Buffer S-ATA II HDD 569.99 ¤ 1 569.99 ¤

07 6244 ARIA M-ATX + 8 in 1 Card Reader 300W Case 730.00 ¤ 1 730 ¤

08 6710 17" Viewsonic VA712 + Speakers 8ms LCD Monitor 1475.00 ¤ 1 1475 ¤

09 6152 Genius Netscroll +SUPERIOR Silver Mouse 99.00 ¤ 1 99 ¤

10 6550 Logitech Pro PS2 Eng/Heb Black Keyboard 95.00 ¤ 1 95 ¤

5878.95 ¤

Kind of payment : Cash Discount = 2% = 5761.37 ¤

www.logicpc.co.il

שים לב ללא הרכבה, ושכחתי למעבד, שזה עוד איזה 60 ש"ח, רק לבדוק שמתאים הכל למארז שכזה.

בכל מקרה זה עוד מוקצן יחסית.. 1GB , 200GB , כרטיס מסך סבבה למשחקים.. דברים שאפשר לחסוך בהם.

מה שכן הייתי מנסה להמנע דווקא מפרסקוט במחשב מיניאטורי שכזה ומנסה לשלב A64 3000 S939 לתוכו, רק צריך למצוא לוח MicroATX טוב (שקצת נדיר בארץ לתשובת הזו).. או ללכת על SFF של Shuttle.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...