בג"צ קבע: "נוהל שכן" אינו חוקי - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בג"צ קבע: "נוהל שכן" אינו חוקי

rk666

Recommended Posts

LOL

אתה לא יודע כמה נהגים הגישו בקשות לאישור וסורבו מהסיבות הכי מטומטמות.

הנה אחת על קצה המזלג - נהג שחידש את רשיון הנהיגה והנתון לא הוזן במחשב הישראלי, סורב על רשיון שאינו בתוקף. כל הזין לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 205
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה לא מבין.

כשפלסטיני תושב הגדה מגלה שפרטי הרשיון שלו אינם מוזנים אצל הישראלים, טלפון אחד לא יעשה כלום (סמוך עליי). אותו פלסטיני צריך לגרור את עצמו עם הניירת עד לבית-אל, שם יבדקו את אמיתותם ויקלידו אותם למחשב. אבל רגע...מה מחכה לו בדרך לבית-אל אם לא מחסומים? בשביל לעבור את המחסומים הוא זקוק לאישור, את האישור יקבל רק אם יעבור את המחסומים. ממש מלכוד 22 :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Borg - זאת נאיביות לשמה.

לישראל יש שליטה מלאה על הפלסטינים גם אחרי הנסיגה משטחי A. שולטת בתנועה בדרכים, במעבר המזון ובאספקת החשמל. אפשר להרוג את כל תושבי שכם בלי להכנס לשם בכלל, פשוט מכריזים מצור על העיר.

לא שזה משנה לנו. החוק הבינלאומי מתייחס לגדה המערבית בשלמותה, לא לפיסות שטח פלסטיניות. ומבחינת החוק לפלסטינים אין שום אוטונומיה.

אם אני נאיבי, אז אתה עיוור. :-X

בהסכמי אוסלו, נתנו לפלשתינים אוטונומיה מלאה על הערים שלהם, ויש להם רשות עצמאית שנבחרת בבחירות "דמוקרטיות".

בזה הסתיים למעשה הכיבוש בפועל.

משטר צבאי = הנהגת המדינה בידי אנשי-.

בעזה לא היה שום משטר צבאי ושום בטיח. היתה להם אוטונומיה מוחלטת וצה"ל מעולם לא נכנס לשם אלא כדי לבצע מעצרים ממוקדים על מחבלים שהמודיעין שלנו קיבל עליהם מידע ספציפי.

בדיוק! :cool2:

לא זכור לי שמפקד אוגדת עזה מונה להיות מושל עזה. :screwy:

בעולם ראו את גוש קטיף כשטח כבוש, כך שהאמירה של ביטול הממשל הצבאי בעזה נאמרה כדי לקבל מהעולם אישור לסיום הכיבוש, ולמעשה היא ריקה מתוכן, מכיוון שבכל מקרה לא היה בעזה ממשל צבאי ישראלי.

אז אתה טוען שיש להם אוטונומיה מוחלטת? והם יכולים למשל לייבא מה שהם רוצים, לצאת לרחובות מתי שבא להם ולעשות מה שבא להם?

לפלשתינים יש אוטונומיה, לא מדינה.

פירוש הדבר הוא שיש להם חופש מוחלט בעניינים הפרטיים שלהם, אבל הם לא יכולים לייבא ולייצא מה שהם רוצים מחוץ לאוטונומיה שלהם, והם לא יכולים לקשור בריתות צבאיות עם מדינות זרות.

כיום עזה זוכה לאוטונומיה (לא מלאה, זה כבר נושא לת'רד אחר) אבל אני מדבר על המצב טרום ההתנתקות.

גם לפני ה"התנתקות" לפלשתינים בעזה וגם ביהודה ושומרון הייתה ויש אוטונומיה. :kopfpatsch:

אני אסביר את עצמי כמה שאפשר:

ברצועת עזה (חבל ארץ כבוש ע"פ החוק הבינלאומי) לא התאפשרה אוטונומיה, מכיוון שתושבי האיזור חיו תחת משטר צבאי שמנע מהם חופש תנועה.

שוב פעם - לא נכון! :nono:

"מטוס ילחץ על כפתור" זאת הגדרה מעניינת...

הוא דיבר על מל"ט עם . ;)

איזה שטויות, חייו של כל בן אדם בכדור הארץ שווים אותו הדבר.

לא נכון! :nono:

חיים של פלשתינים לא שווים שום דבר, לא רק בעיניי אלא גם בעיניי עצמם. אחרת, למה הם מפוצצים את עצמם?

אגב, אתה לא נותן להם חשמל - אתה מוכר להם חשמל - בהרבה מאוד כסף. חשמל, נפט, מים וכו. ושנינו יודעים שלא יפסיקו את זה אז תפסיק להציע את זה.

אתה יכול בבקשה לתת לי דוגמה של עוד מדינה בעולם (לא רק עכשיו, אלא בכלל בהיסטוריה) שסיפקה (מכרה) לאוייב מים וחשמל בזמן מלחמה? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני נאיבי, אז אתה עיוור. :-X

בהסכמי אוסלו, נתנו לפלשתינים אוטונומיה מלאה על הערים שלהם, ויש להם רשות עצמאית שנבחרת בבחירות "דמוקרטיות".

בזה הסתיים למעשה הכיבוש בפועל.

אם אני עיוור אז אתה סנילי, לפני פחות מחודש הכריזה שתטרפד את הבחירות ברש"פ.

והסכמי אוסלו לא שווים היום כלום. צה"ל נכנס לערים הפלסטיניות ומטיל עוצר באופן תדיר.

גם אם מדובר במהלך מוצדק, אי-אפשר לקרוא לזה אוטונומיה.

בדיוק! :cool2:

לא זכור לי שאלוף אוגדת עזה מונה להיות מושל עזה. :screwy:

ולי לא זכור שמפקד אוגדת עזה, או כל אוגדה אחרת, הוא אלוף :screwy:

בזאת הוכחת שאתה ילד שבחיים לא ראה . לך תמכור את השקרים שלך בפורומים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני עיוור אז אתה סנילי, לפני פחות מחודש הכריזה שתטרפד את הבחירות ברש"פ.

ישראל אמרה ובצדק שהיא לא מסכימה שהחמאס ישתתף בבחירות לרשות הפלשתינית.

והסכמי אוסלו לא שווים היום כלום. צה"ל נכנס לערים הפלסטיניות ומטיל עוצר באופן תדיר.

גם אם מדובר במהלך מוצדק, אי-אפשר לקרוא לזה אוטונומיה.

אפשר לשאול מה זה אוטונומיה בעיניך?

ולי לא זכור שמפקד אוגדת עזה, או כל אוגדה אחרת, הוא אלוף :screwy:

בזאת הוכחת שאתה ילד שבחיים לא ראה . לך תמכור את השקרים שלך בפורומים אחרים.

מפקד אוגדת עזה הוא תת-אלוף.

התכוונתי לכתוב מפקד, ובמקום זה יצא לי בטעות אלוף. זה הופך אותי לילד? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישראל אמרה ובצדק שהיא לא מסכימה שהחמאס ישתתף בבחירות לרשות הפלשתינית.

אפשר לשאול מה זה אוטונומיה בעיניך?

"לא מסכימה" זאת הגדרה מעניינית לסגירת המחסומים בגדה בפני מצביעים פלסטינים. לא משנה אם מדובר במהלך מוצדק, זוהי התערבות בפוליטיקה הפלסטינית שמבטלת את האוטונומיה לחלוטין.

אוטונומיה מעצם הגדרתה היא איזור בתוך מדינה, שרשאי לקיים קשרי פנים משלו אבל לא קשרי חוץ. המצב בגדה ובעזה של טרום ההתנתקות אינו אוטונומיה, מכיוון שישראל קובעת במידה משמעותית את קשרי הפנים הפלסטינים.

מפקד אוגדת עזה הוא תת-אלוף.

התכוונתי לכתוב מפקד, ובמקום זה יצא לי בטעות אלוף. זה הופך אותי לילד? :kopfpatsch:

הייתי צריך לקלוט אותך עוד מזמן, כשתיארת בסמכותיות כיצד חיל-האוויר הישראלי מפציץ את מתקני הגרעין האיראנים, מוחק את איראן, ועל הדרך "צד" רבבות חוליות שיגור לבנוניות.

מה שבטוח - או שטרם התגייסת, או שאתה משרת בדרג כל-כך נמוך עד שאתה נאלץ להמציא נתונים מהראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לא מסכימה" זאת הגדרה מעניינית לסגירת המחסומים בגדה בפני מצביעים פלסטינים. לא משנה אם מדובר במהלך מוצדק, זוהי התערבות בפוליטיקה הפלסטינית שמבטלת את האוטונומיה לחלוטין.

אוטונומיה מעצם הגדרתה היא איזור בתוך מדינה, שרשאי לקיים קשרי פנים משלו אבל לא קשרי חוץ. המצב בגדה ובעזה של טרום ההתנתקות אינו אוטונומיה, מכיוון שישראל קובעת במידה משמעותית את קשרי הפנים הפלסטינים.

החמאס הוא ארגון טרור, ובבחירות דמוקרטיות אין מקום למפלגות שיש להן כוחות חמושים.

ארה"ב נוהגת באותו אופן לגבי מדינות זרות.

לרשות הפלשתינית יש אוטונומיה עצמאית, אלא שכעת אנחנו נמצאים איתם במצב של מלחמה המחייב אותנו לפלוש לשטחם לצורך הגנה עצמית.

הייתי צריך לקלוט אותך עוד מזמן, כשתיארת בסמכותיות כיצד חיל-האוויר הישראלי מפציץ את מתקני הגרעין האיראנים, מוחק את איראן, ועל הדרך "צד" רבבות חוליות שיגור לבנוניות.

מה שבטוח - או שטרם התגייסת, או שאתה משרת בדרג כל-כך נמוך עד שאתה נאלץ להמציא נתונים מהראש.

אתה פשוט ילד קטן ופתטי! :bash:

אתה נטפל לטעות דפוס שנכתבה בהיסח הדעת, כדי להתמוגג על עליונותך לכאורה ולהכריז בחגיגיות הצהרות מטופשות וחסרות כל בסיס בנוגע לגילי ותפקידי בצבא? :s07:

אולי גם תעשה חיפוש בכל +1500 ההודעות שלי בפורום ותחפש שגיאות כתיב, ובמידה ותמצא כזו תחליט כי אני ילד בן 12 שלא יודע לכתוב בעברית תקנית? :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החמאס הוא ארגון טרור, ובבחירות דמוקרטיות אין מקום למפלגות שיש להן כוחות חמושים.

ארה"ב נוהגת באותו אופן לגבי מדינות זרות.

לרשות הפלשתינית יש אוטונומיה עצמאית, אלא שכעת אנחנו נמצאים איתם במצב של מלחמה המחייב אותנו לפלוש לשטחם לצורך הגנה עצמית.

לא משנה אם מדובר במהלך מוצדק, זוהי התערבות בפוליטיקה הפלסטינית שמבטלת את האוטונומיה לחלוטין.

...

אתה פשוט ילד קטן ופתטי! :bash:

אתה נטפל לטעות דפוס שנכתבה בהיסח הדעת, כדי להתמוגג על עליונותך לכאורה ולהכריז בחגיגיות הצהרות מטופשות וחסרות כל בסיס בנוגע לגילי ותפקידי בצבא? :s07:

אולי גם תעשה חיפוש בכל +1500 ההודעות שלי בפורום ותחפש שגיאות כתיב, ובמידה ותמצא כזו תחליט כי אני ילד בן 12 שלא יודע לכתוב בעברית תקנית? :nono:

זה לא מה שהסגיר אותך.

הדיעות הקיצוניות שלא מתיישבות עם דובר צה"ל וקהיליית המודיעין...ההתפארות בעובדות ומספרים שכל אחד יכול לשלוף מהאינטרנט...התיקונים שאתה מקבל מחברי פורום שכן יודעים על מה הם מדברים - כל אלה מוכיחים שאתה רחוק מלהיות היכן שאתה טוען.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מה שהסגיר אותך.

הדיעות הקיצוניות שלא מתיישבות עם דובר צה"ל וקהיליית המודיעין...ההתפארות בעובדות ומספרים שכל אחד יכול לשלוף מהאינטרנט...התיקונים שאתה מקבל מחברי פורום שכן יודעים על מה הם מדברים - כל אלה מוכיחים שאתה רחוק מלהיות היכן שאתה טוען.

"הסגיר אותי" - ממש! :lol:

אתה מסתמך על מה שדובר צה"ל מוסר לציבור? זה הרי לא תמיד מתיישב עם מה שידוע לקהילת המודיעין.

אף אחד בצבא ובפוליטיקה לא ימסור לציבור הרחב מידע מודיעיני אמיתי, בין אם הוא מסווג או לא.

דרך אגב, המידע והדיעות שלי דווקא כן מתיישבים עם חלק מצמרת צה"ל, אלא שכל מי שמביע דיעות בטחוניות השונות מאלה של ראש הממשלה ושר הביטחון מפוטר (ראה: בוגי יעלון), ואנשים שמיישרים קו עם הדיעה של הממשלה מקודמים לעמדות מפתח. מדובר במצב מאוד גרוע מבחינה בטחונית שאנשים נמנעים מלהביע את דעתם מחשש שיפוטרו.

כפי שכבר אמרתי, אתה פשוט ילד קטן ופתטי! :bash:

דרך אגב, אני לא טוען שאני נמצא בשום מקום מיוחד, והמבין יבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצפה מצה"ל למסור לציבור מידע מסווג. אני מצפה ממנו לצבור את המידע הזה, להסיק את המסקנות הנדרשות, ולפעול בהתאם.

לדוגמא, ראש-ממשלת החליט לא לתקוף את מתקני הגרעין של איראן.

אתה יודע משהו שהוא לא?

אולי לראש אמ"ן לא איכפת למות במתקפה גרעינית, אז הפיטורים מעניינים אותו יותר והוא לא הזהיר אותו? ::)

לא. אתה סתם ימני קיצוני שפיברק עבר צבאי מפואר כדי להשמע משכנע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצפה מצה"ל למסור לציבור מידע מסווג. אני מצפה ממנו לצבור את המידע הזה, להסיק את המסקנות הנדרשות, ולפעול בהתאם.

לדוגמא, ראש-ממשלת החליט לא לתקוף את מתקני הגרעין של איראן.

אתה יודע משהו שהוא לא?

אולי לראש אמ"ן לא איכפת למות במתקפה גרעינית, אז הפיטורים מעניינים אותו יותר והוא לא הזהיר אותו? ::)

לא. אתה סתם ימני קיצוני שפיברק עבר צבאי מפואר כדי להשמע משכנע.

אתה יכול להמשיך לצפות, אבל מה שאתה מצפה לו לא ממש קורה במציאות (ראה: מלחמת יום כיפור).

אני לא יודע אם ראש הממשלה אכן מקבל את כל המידע שהוא צריך לקבל.

העניין הוא שכל מי שמחזיק בדיעות שונות מאלו של ראש הממשלה (גם אם הוא לא מביע אותן בפומבי) - מפוטר.

במקרים מסויימים, האנשים האמורים ליידע את מקבלי ההחלטות פשוט נמנעים מלעשות זאת, לא מכיוון שהם חוששים מפיטורים, אלא שהם פשוט יודעים כי דבריהם יפלו על אוזניים ערלות, כך שחבל להם על המאמץ, וזהו מצב מאוד מסוכן.

אני יודע שההחלטה שלא לתקוף את מתקני הגרעין של איראן היא החלטה שגוייה. במוקדם או במאוחר, נצטרך לתקוף את מתקני הגרעין האיראנים, ויפה שעה אחת קודם. במידה ונשתהה יתר על המידה בהחלטה זו, הדבר עשוי להיות מאוחר יותר, ולהוביל להשמדתה המוחלטת של מדינת .

איפה בדיוק ראית שאני פיברקתי לעצמי עבר צבאי מפואר כדי להישמע משכנע, כדבריך? מעולם לא טענתי שאני ראש אמ"ן לשעבר.

אני לא יודע אם אתה שמאלני קיצוני. מה שכן, אתה סתם תמהוני שלא יודע הרבה מהחיים שלו, ובעל אישיות ילדותית משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובנימה זאת של יום הכיפורים, חזרה לנושא "נוהל שכן"

אם אני אחזור אחרי יום כיפור (או מחר בבוקר) ואתם ממשיכים עם הדיון על קהילת המודיעין בישראל, הדיון ינעל, ומי שמנהל את הויכוח החסר טעם הזה יוזהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון בעצם כבר מוצה מזמן, לא? :-\

"נוהל שכן" זה לא מוסרי, אבל זה במובנים מסויימים זה דווקא כן מוסרי.

בג"ץ אסר על השימוש ב"נוהל שכן", אבל המציאות בשטח מחייבת את השימוש בנוהל הזה או באיזושהי וריאציה שלו.

מה עוד אפשר לומר בנידון? :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...