בג"צ קבע: "נוהל שכן" אינו חוקי - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בג"צ קבע: "נוהל שכן" אינו חוקי

rk666

Recommended Posts

לפלשינתאים אין שום אוטונומיה ועובדה היא שיש פעמים שהם לא יכולים לצאת לטייל ברחוב בגלל הטלת עוצר מצד .

אין לך מושג על מה אתה מדבר ואתה פשוט מבלבל את השכל ומקשקש שטויות ברצף. עדיף שתשתוק כי אתה סתם עושה לעצמך פדיחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 205
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז אתה טוען שיש להם אוטונומיה מוחלטת? והם יכולים למשל לייבא מה שהם רוצים, לצאת לרחובות מתי שבא להם ולעשות מה שבא להם?

בעקבות חתימת הסכמי אוסלו בין השנים 1993-1996 הוקמה רשות פלסטינית אוטונומית בחלק מהשטח. רשות זאת קיבלה את סמכויות המינהל האזרחי, וחלק מסמכויות הממשל הצבאי. עם זאת, ברוב השטח נותר הממשל הצבאי על כנו, והוא עדיין בתוקף.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%9E%D7%A9%D7%9C_%D7%A6%D7%91%D7%90%D7%99#.D7.94.D7.9E.D7.9E.D7.A9.D7.9C_.D7.94.D7.A6.D7.91.D7.90.D7.99_.D7.91.D7.A9.D7.98.D7.97.D7.99.D7.9D_.D7.A9.D7.A0.D7.9B.D7.91.D7.A9.D7.95_.D7.91.D7.9E.D7.9C.D7.97.D7.9E.D7.AA_.D7.A9.D7.A9.D7.AA_.D7.94.D7.99.D7.9E.D7.99.D7.9D

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=300163&contrassID=2&subContrassID=3&sbSubContrassID=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, וויקי-פדיה והארץ.... ב-ס-ד-ר.... תסלח לי שאני אפילו לא טורח לקרוא את זה.. ::)

תן לי להבין, אתה טוען שצה"ל מטיל עוצרים ברחובות עזה ומונע מאנשים להסתובב ברחובות? אם כן, אתה פשוט מטומטם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי על עזה אלא על שטחים אחרים ברשות הפלשתינאית. וסלח לי שאני מאמין למגוון אנשים ולא מבסס את הדעה שלי על ניסיון אישי של בן אדם אחד בלבד... ועדיין לא ענית:

אז אתה טוען שיש להם אוטונומיה מוחלטת? והם יכולים למשל לייבא מה שהם רוצים, לצאת לרחובות מתי שבא להם ולעשות מה שבא להם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford -

תסובב את זה כמה שתרצה, אבל צה"ל הוא הכלי בו משתמשת על-מנת לשלוט בפלסטינים. אמנם לא ברמה שקצינים מפקדים ישירות על הפלסטינים, אבל צה"ל אכן קובע את העובדות בשטח. אם מח"ט זה או אחר מעוניין לסגור את הברז, הוא יכול.

דבר שני, המדינות המקיפות אותנו רשאיות לעשות כעולה על רוחן בתוך גבולותיהן. אין בכך הפעלת משטר צבאי על , שעצמאותה נשמרת בתוך גבולותיה שלה.

המצב שונה בגדה המערבית. הלכה למעשה, היא לא שייכת לנו כי לא סיפחנו אותה. מה שדורש מאיתנו להפעיל משטר צבאי, מה שמבטל את האוטונומיה הפלסטינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר שני, המדינות המקיפות אותנו רשאיות לעשות כעולה על רוחן בתוך גבולותיהן. אין בכך הפעלת משטר צבאי על , שעצמאותה נשמרת בתוך גבולותיה שלה.

הו, הגדרת את זה מצויין! NEWSFLASH: זה בדיוק גם מה שקורה בעזה.

לפני שאתה קופץ - חיסולים ומעצרים ממוקדים של מחבלים זה משהו שמתבצע גם בין מדינות, לידיעתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיום עזה זוכה לאוטונומיה (לא מלאה, זה כבר נושא לת'רד אחר) אבל אני מדבר על המצב טרום ההתנתקות.

בזמנו רצועת עזה הוכרה כשטח כבוש בגלל שישראל שלטה בה אבל לא סיפחה אותה. מכיוון שהמשטר היה צבאי, גם לא הייתה שם אוטונומיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני מדבר על המצב טרום ההתנתקות.

הכוח הצבאי היה קיים מסביב לעזה רק על מנת למנוע מעבר מחבלים ופעולות טרור. לא היתה שום שליטה WHAT-SO-EVER בתושבים ו\או בתוך גבולות עזה, ולא משנה כמה תסובב את זה ותנסה לעוות את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמרי, אתה מדבר שטויות ;)

גם אני מדבר על המצב טרום ההתנתקות.

הכוח הצבאי היה קיים מסביב לעזה רק על מנת למנוע מעבר מחבלים ופעולות טרור. לא היתה שום שליטה WHAT-SO-EVER בתושבים ו\או בתוך גבולות עזה, ולא משנה כמה תסובב את זה ותנסה לעוות את זה...

נכון, לא ביקשנו מהם ארנונה ואנחנו לא מנקים להם את הרחובות, אבל בהחלט אתה שולט עליהם (כיום באיו"ש ולפני ההתנתקות גם בעזה).

קיימים מחסומים בתוך השטחים הכבושים בין הערים? קיימים.

אתה קובע להם מה הם יכולים להכניס לשם ומה לא? אתה קובע.

ברצותך, אתה יכול לנתק להם את החשמל והמים? אתה יכול.

אם חפצה נפשך, אתה מסוגל להכריז עליהם עוצר או למנוע מהם אפילו ללכת לעבודה/לימודים? כן.

שוב, אני לא אומר טוב או לא, אני רק מציין עובדות.

הסיבה שמושלט שם שלטון צבאי ולא אזרחי, היא רק בגלל שלא סיפחת את השטחים האלו לישראל מעולם (בחוכמה).

כרגע, על פי החוק הישראלי, כל שטחי יהודה ושומרון מוגדרים כשטחים שלא שייכים לישראל ומיועדים להחזרה לערבים תמורת שלום. ככה כתוב בחוק - לא אני אמרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי.

להפציץ אזורים שלמים ולהרוג עשרות אזרחים = הומני, אנושי, בסדר :xyxthumbs:  :xyxthumbs:

לעבור בית בית ולאסוף מחבלים כשיש סיכוי גדול שאם  המחבל יפעיל טיפה הגיון אף אחד לא יפגע = פויה, מגעיל, לא אנושי.

KEWL.

לא... לעצור מחבלים זה יותר טוב אבל לא כשאתה מוציא אזרחים מהבית שלהם באיומים ומסכן את החיים שלהם.

ובכלל לא אמרתי שזה הומני אבל זה יותר מקובל... מלחמה זה לא דבר "הומני" אף פעם.

וכן אני חושב שעדיף שיבוא מטוס והטיס ילחץ על כפתור ויהיה מה שיהיה, מצידי שיתריעו שמי שחי עם מחבלים בסכנה של חיסול ממוקד אבל אני מעדיף שזה מה שיהיה מאשר שצה"ל יבקש מהחיילים שלו להשתמש באזרחים לפעולות, זה לא טוב לחיילים וזה לא טוב לאזרחים.

נ.ב

ולא חייבים להשמיד את כל הבית, אפשר לפרוץ אליו עם חיילים אבל בלי להשתמש באזרחים כמו שעשו כבר המון פעמים וזה לא דבר שחדש לצה"ל וכן אני יודע שהסיכון לחיילים הוא גבוהה יותר אבל חייל שבא לתקוף או לעצור מישהו הסיכון צריך להיות עליו ולא על אזרחים תמימים (ויש גם מצבים של לחימה נגד אכולוסיה אבל נעזוב את זה עכשיו) שנמצאים בסביבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר ::)

ממש פעיל בצלם...

איך בדיוק להוריד בית והרג של אנשים יותר טוב מפגיעה בזכויות של אדם? (וגם לא באוופן קבוע)?

"מטוס ילחץ על כפתור" זאת הגדרה מעניינת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא עוכר , הוא צודק. חייל, מתוקף היותו חייל, איננו אזרח. הוא בן אדם חמוש, שיכול להגן על עצמו, שפועל במסגרת של , לכן במלחמה - תרצה או לא - חיים של חייל שווים פחות מחיים של אזרח (לא משנה מאיזה צד), באופן חד משמעי. כל האמנות וחוקי המלחמה הבינלאומיים לוקחים זאת כהנחת יסוד, וזו הנחה הגיונית למדי.

haleluya!

:yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...