ביקורת רצינית שלי על ה ZALMAN 9500. שימו לב לסיכומים . . . קירור מים קטן עליו! - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת רצינית שלי על ה ZALMAN 9500. שימו לב לסיכומים . . . קירור מים קטן עליו!

cat2010

Recommended Posts

זה מאוורר שיש לי 2 כמותו (בקידמת ובגב המארז) ושאפשר לשלוט על המהירות שלו. הוא הכי חזק היום ברמת 12 ס"מ, ומגיע עד רמה מטורפת של 93.7 CFM

הרשה לי לתקן אותך [=

יש את הSmart Fan II 12cm שנותן 95 CFM גם הוא של טרמלטק(אם אני לא טועה הוא הכי חזק) ויש כאלה 12 ס"מ שנותנים גם 110 CFM פשוט מרעישים בגלל RPM גבוה (6000 בערך...)

קבל ממני ח"ח אחד גדול על הכתיבה :xyxthumbs:

בקיצור אני יגיד ל 9500

Welcome to the club! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעתי ההבדל לא שווה את ה100 שקל הבדל במחיר בינו לבין הביג טייפון.

תשמע, ההבדל במחירים שאתה ציןן הוא פשוט לא נכון! מדוע?

בLOGIC המצויינת בר"ג, המחיר לביג טייפון הוא: 240 ש"ח . . . בפנדה הוא עולה 238 ש"ח (הם היו חייבים להוריד 2 שקל. . . לך תבין ::))

שוב, בLOGIC המחיר ל9500 הוא: 320 ש"ח . . .בפנדה הוא עולה: 325 ש"ח (התחרות המצחיקה הזאת בשקלים הורגת אותי)

אגב, בזיג-זג ? ? ? אה, ה ם כ נ ר א ה ע ו ד ל א ש מ ע ו ע ל ב ו א ו ש ל ה ע ת י ד . . . ה9500 והFATAL1TY בכלל אינם באתר ! ! ! :kopfpatsch:

מסקנה?

ההבדל הוא של 80 שקל, ואחרי הנחות מזומן מצטמצם ל70 ש"ח. לא כזה נורא עבור ה9500.

מה עוד?

-ה9500 מתחבר ישירות על הברגים של התושבת המקורית, ללאצורך לפרק את הלוח אם (אלא אם כן יש לכם אחרי שם,כמובן)

- ל9500 יש גם תאורה יפה והוא מוסיף מאוד ליופי המארז

- ה9500 זורק את האוויר החם שלו היישר אל תוך המאוורר האחורי של המארז וממנו החוצה (ראו תמונה מצויינת).

רק בשביל זה ,בלי להחשיב את הטמפרטורות המצויינות שלו כרגע, הדעה הקדומה שלי עליו הייתה מצויינת ותרמה לקנייה שלי, שבדיעבד אני ממש מרוצה ממנה.

הרעיון ההנדסי החמוד של מהנדסי ZALMAN :

9500_05.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה קטנה : אני מתכוון לקנות בקרוב

ואני יודע שזלמן זאת בכירה מצויינת אבל כידוע למאוורר יש את התוחלת חיים שלו , השאלה שלי זה האם יש אפשרות להליף מאווררים על הקירור הזה

כשהמאוורר מסיים את זמנו , זאת הסיבה שאני נוטה לקנות את ה 120 ולא את הזלמן , אז יש אפשרות לפרק את המאוורר ולהרכיב אחר במקומו ??

אחלה ביקורת קבל ח.ח :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא קונה את הסקירה הזאת על ה 9500 ZALMAN - כי היא לא משווה בין "תפוח לתפוח" - וגם די חובבנית....

בפורום xtremesystem (שהוא הפורום הכי רציני ברשת ל אוברקלוקרים) זוכה ה BIGTYPHOON בגדול - וזאת לאחר מבחנים רבים בקטגוריות שונות - ההשוואה כאן:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=73103

תחת הכותרת:

Zalman 9500CU vs Big Typhoon: the FINAL answer

אם היתה לי בחירה היכן ועל מי לשים את כספי: על דיעות של הפוסטר שיזם את השרשור הזה (עם כל הכבוד וח"ח על ההשקעה), או על דיעות ומחקר מעמיק ומיקצועי (לעילה ולעילה) של עשרות אוברקלוקרים בפורום ה XSTREMESYSTEM - הייתי בוחר באחרונים.

רמז: כדאי לכם לקרוא את ההשוואה שם - היא ממש מאלפת (ומעלפת...) במקצועיות שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא קונה את הסקירה הזאת על ה 9500 ZALMAN - כי היא לא משווה בין "תפוח לתפוח" - וגם די חובבנית....

בפורום xtremesystem (שהוא הפורום הכי רציני ברשת ל אוברקלוקרים) זוכה ה BIGTYPHOON בגדול - וזאת לאחר מבחנים רבים בקטגוריות שונות - ההשוואה כאן:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=73103

תחת הכותרת:

Zalman 9500CU vs Big Typhoon: the FINAL answer

אם היתה לי בחירה היכן ועל מי לשים את כספי: על דיעות של הפוסטר שיזם את השרשור הזה (עם כל הכבוד וח"ח על ההשקעה), או על דיעות ומחקר מעמיק ומיקצועי (לעילה ולעילה) של עשרות אוברקלוקרים בפורום ה XSTREMESYSTEM - הייתי בוחר באחרונים.

רמז: כדאי לכם לקרוא את ההשוואה שם - היא ממש מאלפת (ומעלפת...) במקצועיות שלה.

מסכים בכל מילה ומילה..

*הזלמן לא שווה תוספת מחיר..(וטוב שלא לקחת את המחיר הכי יקר לביג ואת הכי זול לזלמן.!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל . . . שני החבר'ה מעליי:

אני מפספס משהו ?!, כי לא זכור לי שהשוויתי פה אפילו פעם אחת בין ה9500 לביג טייפון . . . רק אמרתי שהייתי רוצה לבדוק אותם אחד מול אחד.

================================================================================

שנית . . .תקראו שנייה . . .

אני רוצה לעשות ניסוי ובו להעיף או המאוורר של ה9500, ובמקומו להצמיד לצלעות הקירור מאוורר 120 של , הBLUE LED. זה מאוורר שיש לי 2 כמותו (בקידמת ובגב המארז) ושאפשר לשלוט על המהירות שלו. הוא המאוורר (שאגב זמין בכל חנות כמעט)הכי חזק היום ברמת 12 ס"מ, ומגיע עד רמה מטורפת של 93.7 CFM

http://www.thermaltake.com/dcfans/led/bluesmart.htm

caseuse.jpg

מעניין עד כמה הוא ישפר את התוצאות של ה 9500 . . .

צפו פגיעה, ועדכון לתוצאות . . .

אז כמו שהבטחתי . . .

עשיתי את זה:

9500and120.jpg

להלן התוצאות:

מה קיבלנו אחרי אוברקלוקינג?:

מעבד ATHLON64 3200 WINCHESTER רץ במקום ב 2000 מגהרץ (200X10) ב 2570 מגהרץ (257X10) ! ! !

וולטאז' :1.55

לוח אם : A8N- DELUXE

תוצאות לאחר אוברקלוקינג:

BIGWATER: סטוק: 43 מעלות במאמץ: 51 מעלות

9500 סטוק: 42 מעלות במאמץ: 49 מעלות

====================================

[glow=red,2,300]9500 עם מאוורר 120: סטוק: 37 מעלות במאמץ: 46 מעלות[/glow]

יש לציין שהורדתי את המאוורר המקורי של ה9500 לחלוטין (שלא יהיו אי הבנות) למען אמינות הבדיקה.

סיכום:

1)הפיתוח האפשרי של ה9500 (בהנחה,כמובן שאני מנחש נכון את העתיד) הוא 9500 עם מאורר 120 ס"מ . למעשה הסימולציה שאני ניסיתי לעשות פה היא די קרובה לתוצאות האמיתיות של חיה כזאת, כשתוצג בעתיד, אם בכלל.

2)התוצאות פה הן כאשר המאוורר מסתובב ב 2600 RPM ב45 DBA . עכשיו, באשר לרמת הרעש, אז לפי איך שהגדרתי את זה בהודעה הראשונה - הפעם, כן שומעים טיפה (אני מתכוון טיפה) את המאוורר מחוץ למארז במין ווושש שקט שכזה. (לא לדמיין רעש של מאווררי דלתה 6 ס"מ של פעם שבאו עם ה FOP38 GLOBAL WIN ז"ל)

3)התוצאות הסופיות יהיו יותר טובות בדגם מקורי של 120 מובנה בתוך ה 9500, אם זלמן אכן ייבנו דבר כזה,ממה שאני הדגמתי פה,מכיוון שאצלי המאוורר יושב לפני צלעות הקירור ואילו המאוורר האמיתי אמור בעצם לשבת, "בתוך" צלעות הקירור, היישר אל מול ה HEATPIPES ובעצם ייתן טמפרטורות טיפה טובות יותר.

4)הטמפרטורות יהיו נמוכות במעלות בודדות, כי בניסוי שלי, על חוסר הקרבה לHEATPIPES ,מפצה מהירות הסיבוב הגבוהה של המאוורר.

5) ה9500 כבר עשוי מנחושת, שיפור בו יכול לבוא ע"י החלפת המאוורר הנוכחי באחד של 12 ס"מ. ראינו פה, מה זה יכול לשפר וכמה. אני בספק אם המאוורר המשופר יהיה כדאי, עקב כמות הנחושת הנוספת הדרושה לו, והכסף שאנשים יישלמו (או לא) בשבילו.

אני מצידי סיימתי עם הביקורת הזאת. אולי תצא אחת מסודרת במועד מאוחר יותר, כמו שהציעו לי מצוות הביקורות. אבל בעיקרון, זהו. זה מה שיש ל9500 להציע. TAKE IT OR LEAVE IT.

CAT2010

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, ביביקורת מקצועית יותר הייתי מציין את הפרטים הבאים:

1)אני גר בגוש דן

2) קומה אחרונה, מתחת לגג רעפים(רביץ) ישן והחדר שלי חם,יחסית ממילא כי הוא פונה למערב רוב שעות היום שהמחשב בפעילות ולכם חם יחסית גם בערב.

3) האוורור במארז שלנו כנראה שונה

4) שונה ואולי ימזל עם הביג וואטר...

5) סטפינג משפיע אולי טיפה (לא בטוח, לכן קח זאת בעירבון מוגבל) . . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב - כשעושים בנצ'מרק עושים זאת מול כמה (לפחות אחד) מוצרים דומים. ולכן לדעתי אין להתייחס לסקר למעלה כאל אחד שישפיע על החלטה לרכוש מקרר אוויר. בהרבה אתרים אחרים, (מלבד הפורום שהזכרתי למעלה) כמו ANANDTECK, TOMSHARDWARE, ועוד יש בנצ'מרקים בהרבה יותר רציניים. חלקם מוטים ויש להתייחס רק לעובדות. ובכל מקרה - ההחלטה שלכם - את שלי (BIGTYPHOON) עשיתי כבר....

חוצמזה, זה לא נורא אם מפקששים - זה לא מעבד, רק 250 ש"ח + -....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[glow=red,2,300]מר ROLI BARK היקר . . . כמשתמש וותיק בפורום ( ::)) אני אכבד את דעתך ואסכים איתך בכל . . . :angryfire:

פעם קודמת, הבלגתי. הפעם כבר לא. :pissed:[/glow]

שוב - כשעושים בנצ'מרק עושים זאת מול כמה (לפחות אחד) מוצרים דומים.

מ ה א ת ה ב ש ו ק ? ? ?

האם זה:

4) ה9500 גם מנצח את ה 7700 ברמות הקירור

או זה:

תוצאות לאחר אוברקלוקינג:

BIGWATER: סטוק: 43 מעלות במאמץ: 51 מעלות

9500 סטוק: 42 מעלות במאמץ: 49 מעלות

[shadow=red,left]לא מראות שיש פה השוואה בין שלושה קירורים ?! התוצאות מראות שה9500 הוא לפחות שווה ערך לקירור מים זול ברמה נמוכה(עד 1000 ש"ח) ועובר את ה7700 ,שהוא הגוף המומלץ הקודם של קטגוריית הקירור השקט,הטוב (יחסית) ומייפה את המארז. שוב, אין פה שום פיפס על הביג טייפון, כי הוא לא נבדק על ידי ולכן הוא "לא פונקציה" אז נא להפסיק לרעוד רק מעצם הזכרתו. כאשר אני אבדוק אותו כאן- תדבר עליו בכלל בפוסט הזה.

ומה עוד מעצבן?[/shadow]

אין להתייחס לסקר למעלה כאל אחד שישפיע על החלטה לרכוש מקרר אוויר.

למה לא לעזאזל? רבאק שאני לא מבין איך זה לא ברור לך שזה כן גורם (אני,כסתם מישהו שבדק זאת וחולק עם כולם ניסיון אישי) שיגרום להמון חברה שחושבים,למשל שBIGWATER זה אלוהי בזול - לא לקנות אותו, ולא לעשות את הטעות שרבים מאיתנו עשו כשהם ראו שהוא לא עשה ניסים ונפלאות.

אבל עוד רציתי להגיב באיפוק . . . עד שהגעתי לזה :

חוצמזה, זה לא נורא אם מפקששים - זה רק 250 ש"ח + -....

טוב . . . מה אני אגיד, קטונתי מלהגיב על הציטוט הזה בשם כולם . . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן אדם רצה לעזור ולשתף את כולם מניסיונו האישי ובמקום להגיד תודה (חוץ מאחד) כולם מבקרים אותו .

בשום מקום לא נאמר לרכוש לפי ההשוואה הזאת אבל למה לא לקרוא ולהפנים.

אם מישהו רוצה ביג טייפון ממילא זה לא ההשוואה בשבילו ואם מישהו מתלבט בין BW ל9500 אז טוב שיש את זה פה בפורום!

יש פה יותר מידי טייפון מניה לדעתי ואפשר להזכיר עוד קירורים חוץ מהטייפון!

בכל מקרה - תודה על ההשואה - הלוואי ועוד רבים יתאמצו ויכתבו עוד

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כמשתמש וותיק בפורום" - כאילו .... דה .... ???? - יענו - לחדשים אסור להגיב על הפוסטים שלך מר נכבד וה"וותיק" - CAT2000....הצחקת אותי.

וחוצמזה - הגב בבקשה לנושא ולא בהתקפות אישיות !

אמרתי ואני חוזר וטוען - ה"השוואה" שלך ("...ה9500 גם מנצח את ה 7700 ברמות הקירור...") היא לא רצינית. וה"השוואה" האחרת בין אוויר למיים (עם כל הכבוד להשקעה ו ח"ח עליה ....וכ"ו...) אינה בין שני מוצרים דומים. ניתן להסיק ממנה רק דבר אחד - מקרר אוויר מסוג X טוב יותר ממקרר מיים מסוג Y. אני מנסה להעביר את המסר (הטכני - ולא בהתקפה אישית) שיש גם להשוות בין סוגים שונים מקררי אוויר, השוואה מקיפה ומפורטת, ואז ולציין את העובדה שמקרר אוויר מסוג A עולה על חברו מסוג B. התעצבנת מהתגובות שלי ? או מעצם העובדה שמשתמש חדש "הרשה" לעצמו לבקר אותך ? - אין מה לעשות - אלו החיים.

אבל מי שיקבל החלטת רכישה לי "השוואה" בין מקרר אוויר למקרר מיים - עושה טעות לדעתי !

הערה: ההדגשות האדומות הקורעות עיניים שלך , מר CAT2000 - מיותרות לחלוטין - כל אחד יכול להבין לליבך גם בפונטים רגילים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BARK תפסיק לנבוח ותקשיב. התזכורת לגבי היותך צעיר מת בפורום - נועדה רק על מנת לעורר אותך, שכאן זה לא המקום להצהיר הצהרות מסוג: "לא להקשיב לו, הוא לא השווה כלום, זה סתם לא שווה, . . . וכו..." אין לי מושג איך הבנת את זה כירידה עליך שאתה חדש :kopfpatsch:

פה זה לא , אין פה פז"מ, אבל בכל מקרה תכבד טיפה טיפה את מי שנמצא פה "קצת יותר ממך" ותפסיק לרדת על הפוסט הזה . כמות הכניסות (כמעט חצי אלף) מול התגובות המועטות (כ-30) מראה שרוב החבר'ה פה קראו, הפנימו ולקחו לתשומת ליבם.

בכל מקרה, ממש עצבנת אותי אז עם הדברים שכתבת ולהבא תקרא טוב טוב את הפוסט כולו, לפני שאתה מדבר.

אני עדיין לא מבין מה אתה רוצה. ההשוואה היא קודם כל באה להגיד שה9500 עובר את ה7700 הישן, ועובר אפילו מים (שוב אני מזכיר, הגם שהוא די בסיסי, הוא עדיין מעביר מים מעל המעבד). זהו. זו פשוט לא ביקורת של טייפון כנגד 9500 . כואב לך שאין פה הרבה גופי קירור?

נראה אותך קונה 9500, קונה ביג טייפון כותב ביקורת והשוואה בין שניהם ותורם לקהילה. הרי בסופו של דבר . . . אתה בעצמך אמרת:

הרי זה רק + - 250 ש"ח ....

זה לא כזה נוח, כשזה בא בהפוכה, הא ?! ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...