מה יותר טוב AMD 4000 סן דיאגו . או AMD Athlon 64 3800 Dual Core - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יותר טוב AMD 4000 סן דיאגו . או AMD Athlon 64 3800 Dual Core

itzikcolt

Recommended Posts

הסבירות מאוד נמוכה כי יצטרכו עליו כל כך הרבה שבבים (NorthBridge ו SouthBridge בשביל ו MCP בשביל AMD)

ותיאומים שונים שהוא כנראה ייצא בגודל של Extended-ATX (גודל של לוחות אם לשרתים)

וזה כבר לא יתאים למארז סטנדרטי

וז עוד לפני שמדבים על הכרטיסי מסך שהולכים להיות גדולים וחמים-הולך להית מסיבי אז לסיבהבה של ליד המעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חברה תתעוררו תפקחו עיניים ותפסיקו להיות fanboys - junkies של nvidia

כבר היום יש לוח שמאפשר לשדרג ל-m2 , מדובר בלוח שניקרא 939dual-sata2

http://www.asrockamerica.com/Products/939DSATA2.htm

מתוצרת של ( חברה בת של ) שמישתמשת ברכיבים זהים באיכותם לאלו של ושעד לא מיזמן התעסקה יותר עם השוק המוסדי והתקציבי ורק לאחרונה גילתה את המכרה הזהב של שוק הגיימרים . בארצות הברית ובאירופה יש לה מוניטין של חברה אמינה ואיכותית.

חיפוש קצר בגוגל יעלה טונות של ביקורות שמראות שהלוח הזה שם את הלוחות מבוססי nforce בכיס הקטן

הן מבחינת הביצועים (ביצועי agp יותר טובים מ-nforce 3 וביצועי pci-express עדיפים או דומים ל-nforce4)

והן מבחינת המחיר המצחיק שלו ואפשרויות ההרחבה העתידיות שלו

הלוחות האלו נימכרים כמו לחמניות חמות באנגליה ובארצות הברית

אבל אצלנו יש יבואן מנייאק שאין סיכוי שהוא יביא אותם עד שהוא לא יפטר מהמלאי הישן

אם מישהו כאן יודע מאיזה אתרים ששולחים לארץ אפשר להזמין אותו עם ויזה בין-לאומית ,שיואיל לרשום אותו כאן ואני אודה לו מאוד מאוד .

רוב הישומים שאפשר להריץ במקביל ב-multytasking דורשים גם קצב העברה גבוהה מצד הדיסק הקשיח ולכן שימוש במעבד כפול ליבות לא יאפשר

ניצול אופטימלי של מעבד כזה יקר .

עד שאתם לא תנסו זאת כמוני האסימון לא ירד לכם (זה קצת דומה למצב שבו אתם מנסים לשכנע חרדי פנאטי בנכונות תורת האבולוצייה)

אז לפני שאתם רצים לזרוק כסף טוב לפח אני מציע לכם לקפוץ לחבר שיש לו x2 כולשהוא ולנסות להריץ במקביל 2 ישומים משמעותיים כמו למשל הרצה של + tv capture או dvd ripp ל-xvid או הפעלת תוכנת p2p רעבתנית כמו sababadc .

אני צינצנת אם אתם תמשיכו לשחק ב- יותר מאשר מיספר דקות מפני שזמני הטעינות הופכים להיות בילתי אפשריים.

עדיף בהרבה להקצות מחשב אחד , אפילו חלש יחסית להורדות או כול פעולה אחרת שמיתבצעת באופן יום יומי ולהשאיר את המחשב השני החזק יותר להרצת ישומים תובעניים כמו משחקים .

גם יותר זול וגם תוצאה סופית יותר טובה בהרבה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הולך לצאת FX59 ??

:smile1: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1:

יווו זה הולך להיות חזק!!!!!!!! 3.0 גיגה!!!!!

אבל למה לא מוסיפים לו CACHE???

X2 5000????? זה גם הולך להיות חזק!!!

כמה אתה חושבים הדירוג של ה FX55 וה 57 במספרים

( כמו שיש נגיד 3000, 4000 וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה תתעוררו  תפקחו עיניים ותפסיקו להיות   fanboys   -    junkies  של   nvidia

כבר היום יש לוח  שמאפשר לשדרג   ל-m2  ,  מדובר בלוח  שניקרא             939dual-sata2   

http://www.asrockamerica.com/Products/939DSATA2.htm

מתוצרת של asrock  ( חברה בת  של  )    שמישתמשת ברכיבים זהים באיכותם   לאלו של  asus    ושעד לא  מיזמן  התעסקה  יותר  עם השוק המוסדי  והתקציבי    ורק  לאחרונה גילתה את המכרה הזהב של  שוק  הגיימרים  . בארצות הברית  ובאירופה יש לה מוניטין  של   חברה אמינה ואיכותית.

חיפוש קצר בגוגל  יעלה טונות של ביקורות שמראות  שהלוח הזה   שם את הלוחות מבוססי  nforce   בכיס הקטן   

הן מבחינת הביצועים   (ביצועי   agp   יותר טובים  מ- 3   וביצועי  pci-express     עדיפים  או דומים   ל-nforce4)

והן מבחינת המחיר המצחיק שלו   ואפשרויות  ההרחבה  העתידיות  שלו

הלוחות  האלו נימכרים כמו לחמניות חמות  באנגליה ובארצות הברית 

אבל אצלנו  יש יבואן מנייאק  שאין סיכוי  שהוא  יביא אותם  עד  שהוא  לא יפטר  מהמלאי  הישן

אם מישהו כאן יודע מאיזה  אתרים   ששולחים לארץ  אפשר להזמין אותו עם ויזה  בין-לאומית   ,שיואיל לרשום אותו כאן   ואני  אודה לו מאוד מאוד .

רוב הישומים שאפשר  להריץ במקביל   ב-multytasking   דורשים   גם קצב העברה גבוהה מצד הדיסק הקשיח  ולכן שימוש  במעבד  כפול ליבות   לא יאפשר

ניצול אופטימלי  של  מעבד  כזה  יקר  . 

עד שאתם לא תנסו זאת כמוני   האסימון לא ירד לכם  (זה  קצת דומה   למצב שבו  אתם מנסים  לשכנע חרדי   פנאטי   בנכונות תורת  האבולוצייה)

אז לפני שאתם רצים לזרוק כסף טוב לפח  אני   מציע  לכם לקפוץ  לחבר  שיש לו  x2  כולשהוא  ולנסות  להריץ במקביל   2  ישומים   משמעותיים כמו למשל הרצה של  doom  + tv   capture                  או   dvd   ripp     ל-xvid     או   הפעלת  תוכנת  p2p    רעבתנית   כמו    sababadc .

אני  צינצנת  אם  אתם תמשיכו  לשחק ב-doom   יותר מאשר   מיספר  דקות     מפני    שזמני הטעינות    הופכים  להיות בילתי אפשריים.

עדיף בהרבה      להקצות מחשב  אחד  ,  אפילו   חלש יחסית  להורדות  או כול פעולה  אחרת  שמיתבצעת באופן יום יומי    ולהשאיר את  המחשב  השני  החזק יותר   להרצת   ישומים  תובעניים כמו  משחקים  .

גם יותר זול  וגם תוצאה סופית  יותר טובה בהרבה .

בחיים שלי לא ראיתי אוסף כל כך גדול של שטויות! :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

asta,

מה אם אתה מריץ תוכנות Desktop ומשחקים על דיסק קשיח SATA אחד, ותוכנת P2P וקידודים על דיסק קשיח SATA שני?

אני אגיד לך בכנות : לא ניסיתי את האפשרות הזאת מפני שלחבר שלי , שאיפשר לי לבצע את הניסוי הזה היה רק דיסק sata אחד של 250 gb במערכת

אני מיתכוון לבדוק את הסוגיה הזאת בקרוב ,וזה היה נחמד מאוד אם אחד מהחברה כאן בפורום שיש לו x2 וגם שני דיסקים של sata היה מרים את הכפפה והיה עושה ניסוי שכזה

באופן תאורטי ערוץ ה-sata אמור לאפשר מהירות של 150 mb per second

אבל זה מתייחס ל-cash בלבד

הניחוש שלי הוא שעדיין יהיה צוואר בקבוק משמעותי גם כאשר העומס יתחלק בין שני הדיסקים וזה יפגע בניצול האופטימלי של מעבד dual בהרצה במקביל של מספר ישומים כבדים בו-זמנית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בקרוב מאוד הולך לקנות מחשב לאנימציה שמבוסס על 4200+ כפול ליבה כמובן.

מעבדים מעולים שברוב המקרים הרנדרים תמונות ( בתוכנות התלת מימד ) בחצי משני מעבדי זאון 3 ג'יגה של אינטל.

זה נתון גם ממבחני ביצועים וגם ואדם שיש לו את שני המערכות הנ"ל.

בכל מקרה ניתן לראות בקישור הבא מבחני ביצועים של מגוון רחב של מעבדים בכמה ישומים ומשחקים:

http://techreport.com/reviews/2005q2/athlon64-x2/index.x?pg=5

תהנו.

שנה טובה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הניחוש שלי   הוא  שעדיין   יהיה   צוואר בקבוק     משמעותי    גם  כאשר העומס  יתחלק בין  שני    הדיסקים    וזה   יפגע  בניצול האופטימלי  של  מעבד  dual core  בהרצה במקביל  של מספר    ישומים  כבדים   בו-זמנית

דיסק קשיח מכאני בכל מקרה מהווה צוואר בקבוק בכל מעבד (ליבה בודדת או שתי ליבות). אבל, אם אתה משתמש במעבד כפול-ליבות, ומריץ כבדות על שני דיסקים קשיחים, אז לא יהיה מאבק משמעותי על הדיסק הקשיח, ואתה אמור לקבל תוצאות טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד  לך  בכנות  : לא ניסיתי   את האפשרות  הזאת   מפני  שלחבר שלי  , שאיפשר לי  לבצע את הניסוי  הזה   היה רק דיסק    sata   אחד  של 250 gb במערכת   

אני מיתכוון לבדוק את הסוגיה הזאת  בקרוב   ,וזה היה נחמד  מאוד   אם אחד  מהחברה  כאן בפורום  שיש לו  x2   וגם שני   דיסקים של  sata    היה מרים את הכפפה  והיה עושה  ניסוי   שכזה

באופן תאורטי   ערוץ ה-sata     אמור  לאפשר  מהירות  של   150 mb  per  second

אבל זה  מתייחס    ל-cash   בלבד

הניחוש שלי   הוא  שעדיין   יהיה   צוואר בקבוק     משמעותי    גם  כאשר העומס  יתחלק בין  שני    הדיסקים    וזה   יפגע  בניצול האופטימלי  של  מעבד  dual core  בהרצה במקביל  של מספר    ישומים  כבדים   בו-זמנית

תראה את המפרט שלי - אתה חושב ששמתי 3 דיסקים בכל מחשב שלי ליופי, לחימום או כדי להעמיס על הספק ?? כנראה שלא, צריך להיות ברור שדיסק קשיח  הוא צוור בקבוק, ולכן כמה דיסקים ו-RAID פותרים חלקית את הבעיה.

בקשר ל-BENCHMARK, תגיד מה אתה רוצה ואני אשתדל לבדוק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד  לך  בכנות  : לא ניסיתי   את האפשרות  הזאת   מפני  שלחבר שלי  , שאיפשר לי  לבצע את הניסוי  הזה   היה רק דיסק    sata   אחד  של 250 gb במערכת   

אני מיתכוון לבדוק את הסוגיה הזאת  בקרוב   ,וזה היה נחמד  מאוד   אם אחד  מהחברה  כאן בפורום  שיש לו  x2   וגם שני   דיסקים של  sata    היה מרים את הכפפה  והיה עושה  ניסוי   שכזה

באופן תאורטי   ערוץ ה-sata     אמור  לאפשר  מהירות  של   150 mb  per  second

אבל זה  מתייחס    ל-cash   בלבד

מה שכתבת נכון חלקית. הוא נכון בעיקר בשימוש מקבילי בשתי streaming - למשל קידוד ווידיאו. ברור שבקידוד ווידיאו, המידע זורם לתוך המקודד, ואין חזרה על אותו מידע פעמיים - כלומר, המידע לא יכול להיות cached (יכול, בתנאי שמדובר במעט מאוד מידע או הרבה מאוד . מעשית, הוא לא - הוא מגיע כל הזמן מהדיסק).

בעיבוד תמונה (פוטושופ למשל), המצב שונה - המידע סטטי (אינו מתחדש) ויכול בשקט לשבת בRAM של המערכת (כלומר, cached).

משחקים, לרוב, ברגע שנטענו - הם cached לRAM. בזמננו, עם שני ג'יגה (שמחירו סביר לחלוטין), מהירות ההרד דיסק מקבלת פחות ופחות חשיבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכפול ליבה (3800+) מנקנק את ה-4400+ עם אוברקלוק פשוט של 400MHz.

גם במשחקים, ולא רק במולטי טאסקינג. ואני אומר את זה כאחד שעד לפני חודש רצה לקנות חד ליבה.

עוד בוסט לקנות כפול ליבה אם יש לך כרטיס מסך של , זה לחכות ל-ForceWare 80.0 שאמור לשפר את ביצועי הכרטיס בצורה נורא משמעותית, גם ב-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיון הארוך הזה שמעתי  כול כך הרבה שטויות  מחלק מהאנשים  שפשוט  לפעמים עלה לי הסעיף ,אני מציע  לכולם כאן  לעצור לרגע לפני שאתם מגיבים , לחשוב ולישאול את עצמכם  את השאלה:

האם אתם  מדברים    מתוך  ניסוי    שערכתם בעצמכם   , או קראתם  benchmark  כולשהוא   או  שזו   אולי סתם  תחושת בטן  \ משאלת  לב ?

אני מציע  לכולם  כאן  בפורום   להתחיל  ולהשתמש  במילים  כמו   :

אני יודע מניסיון  אישי  או ניסוי  שערכתי    ש,,,,,

אני חושב    או מנחש  ש,,,,,

אני ראיתי   benchmark    באתר   xxx      ש ,,,,,,,,.

הקיצר אני מבקש   לא  לזרוק  סתם  דברים   לאוויר

זאת  לא  בושה   לא   לדעת   ,    זה כן  בושה    לדבר   על  דברים  שאין  לכם  שמץ  של מושג   ,בהם  ובכול זאת   להציג  את   ההשערות שלכם  כעובדות.

תראו ,גם  ככה זמני  טעינת  השלבים  במשחקים  החדשים  מטרידים מאוד    ,אבל מהניסוי הקצר שאני  ערכתי אצל חבר  שיש  לו :

x2 3800 +1giga +sata 7200 

התברר לי בצורה חד -משמעית  שזמני הטעינה הפכו להיות בילתי ניסבלים  לחלוטין   כאשר הורץ  ברקע  ישום   כולשהוא    שמישתמש  בצורה  משמעותית בדיסק  הקשיח (לדוגמא    tv   capture  או  sababadc או  dvd  rip   ל-  xvid)

זאת הסיבה מדוע  אני החלטתי  בשלב זה  לוותר על רכישת  x2  ,  היות ואני  בתור  גיימר    לא רואה ,  נכון לעכשיו  תמורה הולמת  לכסף שעולה  x2    כולשהוא  , מפני שבשורה  התחתונה אני לא רואה איך אפשר גם לשחק וגם להריץ  במקביל את אחד  הישומים  שציינתי   ,מבלי שהם יבואו אחד על חשבון השני.

יחד עם זאת  ברור לי    שיש  שיפור  מסויים     כאשר  יש  מערך  raid-0   +  דיסק קשיח  נוסף+זיכרון  של  2giga   במערכת ,

השאלה הגדולה   היא   האם  בתצורה  אידיאלית   שכזו    ישנו  שיפור משמעותי  שמצדיק  את  ההשקעה  , או במילים  אחרות  כמה  זמן  בתכלס   לוקח לדוגמא לטעון  ל-ram  ,   שלב  ממוצע  של   doom   כאשר  במקביל  רץ  אחד  הישומים   שציינתי  למעלה   (ואני מדבר  על  ישומים   שרצים  אצלי באופן שוטף  ויום יומי   ולא שום דבר מיוחד )

זה היה באמת עוזר  אם  אחד  מהחברה  כאן  שיש לו  מערכת    שכזו  היה  מבצע  ניסוי מדידה  פשוט בסטופר  של שעון יד רגיל  (כן אני יודע זה  לא ממש מדיוק אבל  זה בהחלט  אינדיקציה אמיתית  למישתמש  ועדיף  עשרות מונים על כול   אותם   ה-benchmarks   הסינטטיים , שיש כמו זבל באינטרנט  , ושכול קשר ביינם  למציאות הוא מקרי בהחלט).

אני בטוח שזה היה עוזר לרבים כאן ,  שהם  כמוני    להגיע להחלטה הנכונה  אם כדאי  או  לא  להשקיע  בקניית x2  +הקמת מערך raid-0   +דיסק נוסף

+2giga  ddr  .  מובן מאליו שלפני  שעושים   בדיקה שכזו ,חשוב מאוד  לבצע הגדרות נכונות על מנת שתתבצע חלוקת עומס  נכונה   כך   ש-program  files folder +windows folder  יהיו על  מערך     ה- raid-0     ואילו ה-virtual  memory     יוגדר על   דיסק   קשיח  אחר  ,רצוי raptor    שמחובר דרך  ערוץ  sata 2.

מה אתה אומר   AlCHEMY

, האם אתה מוכן להרים את הכפפה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...