מה יותר טוב AMD 4000 סן דיאגו . או AMD Athlon 64 3800 Dual Core - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יותר טוב AMD 4000 סן דיאגו . או AMD Athlon 64 3800 Dual Core

itzikcolt

Recommended Posts

cupra, אתה צודק לגבי פריימים במשחקים, אבל מישהוא יוכל להרגיש הבדל בין 80FPS ונגיד 100FPS ? כנראה שלא.

היתרון של כפול- לא בא לידי ביטוי במשחקים, אלה בעבודה כללים הרבה יותר נעימה וחלקה של מחשב.

אתה מזכיר לי מישהו שפעם שאל אותי אותה שאלה בדיוק, התשובה פשוטה - אם משחקים רק במשחקים של 100pfs אז בהחלט אין הצדקה.

ולכן הצדק עימך ידידי, אני בספק רב שהוא יראה הבדל בין 45 פריימים ל 50 פריימים.

אבל:

במשחקים של 100fps ~ הוא יוכל להפעיל aa ו af ולקבל חוויה טובה יותר ועדיין להישאר בפריימים נורמאלים.

יש ואני בטוח שיהו משחקים כבדים יותר שהוא לא יהיה ב 100~

ובדיוק ובעיקר בשביל המשחקים האלו קונים מערכת טובה עם מעבד וכרטיס מסך טובים :beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חשוב לציין - שום משחק לא תומך בכפולי ליבה, שום דריוור לא ישנה את זה מכוון שמדובר בכתיבת אפליקציה, יתכן שיהיה הבדל במצב עם כפולי הליבה

אבל זה לא ישנה את העיניין ששום משחק לא תומך ב x2.

:beerchug:

כמו שציינתי קודם (אם שמת לב או לא), 'ווקא כן מצאה דרך להשתמש בכפולי כדי להשיג ביצועים טובים יותר במשחקים

והבאתי לינק שמראה את השיפור (דרייברים בטא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינתי קודם (אם שמת לב או לא), NVIDIA 'ווקא כן מצאה דרך להשתמש בכפולי ליבה כדי להשיג ביצועים טובים יותר במשחקים

והבאתי לינק שמראה את השיפור (דרייברים בטא)

חשוב להבין שתמיכת האפליקציה בכפולי הליבה לא קיימת, שום דריוור לא ישנה את זה, שיצא משחק שתומך בכפולי ליבות תראה הבדלים משמעותיים.

ניתן לחשוב שבמידה ומתקינים את הדריוורים החדשים על מערכת כפולת ליבה יש מיד שינויים משמעותים 0 ולא כך הדבר ידידי.

אני לא בא להגיד שהדריוורים לא טובים או שה x2 לא טובים חלילה, פשוט חשוב לחדד את הנקודה שאין שום משחק שתומך בהם לפחות כרגע.

אגב הקישור שנתת רק מוכיח את זה, שיהיה יישום שתומך בזה תראה הבדלים משמעותיים עד מאוד, ולא משתנים מאפליקציה אחת לאחרת.

נתונים יבשים מהסוף להתחלה של הלינק שנתת, אפילו שאני לא אוהב אתרים בגרמנית שאני לא מבין ;D

מעבד 4800x2 חשוב לשים לב שהם לא בדקו את הדריוורים עם מעבד חד ליבה, יתכן ששם היה את אותם הבדלים, זה לא סיקור נכון לבחון את העיניין.

3dmark 03 - בחלק הדריוורים של גירסאות ה 8 היה הבדל לטובה של 600 נקודות ( חמש אחוז) בחלק היה שיפור לרעה, ואיכות התמונה ירדה פלאים אל מול גירסאות ה 7 של הדריוורים.

3dmark05 - אותם ביצועים בדיוק כמו עם הדריוורים הישנים - איכות התמונה ירדה בצורה קיצונית.

aquamark 3 - דיפולטי - שיפור של 15 אחוז לטובה, על איכות גבוהה ירידה בביצועים של כמה אחוזים אל מול גירסאות ה 7.

Farcry שיפור של 15 אחוז ~ ללא aa af ועם שיפור של 10 אחוז ~ מספרים דומים ב hl2 ואפילו קיצוניים יותר ב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלינק שנתתי ניסו להראות כיצד הדרייברים החדשים משפרים את השימוש במעבדים כפולי על ידי הורדת חלק מהעיבוד על הGPU ולהעביר אותו לליבה השניה.

אל תשכח שהדרייברים הם בטא בלבד ועדיין לא שוחררו רשמיים.

צודק, הביקורת ממש לא מושלמת, אבל זה התחלה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין ממש קשר בין האפליקציה לדרייברים. האפליקציה יכולה לתמוך בthread (ומעבד) אחד בלבד, והדרייברים עדיין יוכלו לנצל שני מעבדים ללא קשר.

2. כיצד, והאם בכלל המעבד בא לידי ביטוי בהפעלת AF\AA?

3. שים לב ללינק הבא - http://www.tomshardware.com/cpu/200508011/athlon_64_x2_3800-08.html - כפולי הליבה רומסים את הFX57 כמעט בכל מבחן אפשרי. זה מאוד הגיוני, מאחר והFX57 הוא בסך הכל מעבד 2.8 ג'יגה.. לא הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין ממש קשר בין האפליקציה לדרייברים. האפליקציה יכולה לתמוך בthread (ומעבד) אחד בלבד, והדרייברים עדיין יוכלו לנצל שני ללא קשר.

2. כיצד, והאם בכלל המעבד בא לידי ביטוי בהפעלת AF\AA?

3. שים לב ללינק הבא - http://www.tomshardware.com/cpu/200508011/athlon_64_x2_3800-08.html - כפולי הליבה רומסים את הFX57 כמעט בכל מבחן אפשרי. זה מאוד הגיוני, מאחר והFX57 הוא בסך הכל מעבד 2.8 ג'יגה.. לא הרבה יותר.

1. הם על אותו מערכת, זה פחות או יותר הקשר, אל תחפש דברים שלא כתובים ותנסה למצוא טעויות שלא כתבתי או להוציא דברים מהקשרם.

ברגע שתצא שתתמוך בכפולי הליבות ההבדלים יהיו משמעותיים, זה הנקודה העיקרית, לא תראה שינויים קיצוניים על הדריוורים החדשים לכפלי הליבה

אם תראה שיפור הוא יתפוס גם על חדי הליבה.

2. גם הנושא של ה aa/af הגיע כהקשר ל fps, אגב רק כי ציינת את זה כן קיים הקשר ומאוד פשוט, aa/af גורמים למערכת להתאמץ יותר - וזה כולל את המעבד.

3. toms ? לבריאות, אם אתה חושב לרגע שכל ה x2 "רומסים" את ה 57 זכותך המלאה.

כל בדיקה שאני בדקתי לפחות ה 57 היה הרבה יותר חזק, לפחות על המערכת שלי ושל כל oc שמכבד את עצמו, אגב ב orb תחפש כפולי למעלה, תגיד לי אם תמצא כמה.

חן חן :beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא הבנתי, מצטער - האם אתה טוען שלא יתכן שיפור כתוצאה מדרייברים שמנצלים את הליבה השניה?

2. אוקי, לא נתווכח על זה מאחר וברור לשנינו שרוב העומס נופל על כרטיס המסך.

3. זה לא רק אני, זה השכל הישר. יש לך סדרת בנצ'מארקים שבה הFX מהיר יותר מה4800 X2, למשל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא הבנתי, מצטער - האם אתה טוען שלא יתכן שיפור כתוצאה מדרייברים שמנצלים את הליבה השניה?

2. אוקי, לא נתווכח על זה מאחר וברור לשנינו שרוב העומס נופל על כרטיס המסך.

3. זה לא רק אני, זה השכל הישר. יש לך סדרת בנצ'מארקים שבה הFX מהיר יותר מה4800 X2, למשל?

זה יהיה דיון ללא סוף, אין לי כוחות לדיונים האלו, אני את שלי אמרתי, אם אתה חושב שה 4800 חזק יותר מה 57 במשחקים זכותך.

פשוט לא נצא מהדיון הזה ;D

1. דריוורים לא יכולים להפוך את אפליקציות לכפולי ליבה זה הנקודה העיקרית, אגב אני חושב שהשינויים עם הדריוורים יבואו לידי ביטוי רק ב שכל תתמוך בכרטיס אחד, ולא כמו שאתה מתאר שכרטיס אחד יתמוך ב 2 ליבות.

2. אל תכניס לי מילים לפה, לא אמרתי דבר כזה, הכרטיס מושפע באופן טוטאלי מהמעבד והעומס נופל עם עליו ובהרבה, מה לעשות הם עובדים ביחד בסיפור :beerchug:

3. אין לי באנצים, מספיק לי לראות שאין שום 4800 בחלק העליון של ה orb, כל הבאנצים של toms על סטוק מיותרים כל כך.

ובכלל שום כפול היום, שום אחד כזה לא יכול לעמוד מול fx57 ב 3.5 גיגה, וה 4800 בכל הנוגע לאובר הם בעע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה כול מה שאתם אומרים  באופן תאורטי  הוא נכון

אולם    צר לי מאוד  לאכזב אותכם  , אבל   בתכלס  כול  זה  פשוט   לא  עובד  כמו  שאתם    הייתם רוצים .

אתם שוכחים  שמהירות המערכת   מוגבלת על  פי  הרכיב   האיטי  ביותר

ובמקרה זה   - הדיסק  הקשיח

בתאורייה   עם   3800 x2    אתם  יכול  לשחק      ובו זמנית   גם לקודד   סרט  dvd   ל-xvid   או  לעשות  capture  של תוכנית  לדיסק ,

אולם  בתכלס    אם  תנסו   לעשות  זאת    (ותאמינו  לי  בדקתי  את  זה  , אצל  חבר   חולה  נפש   שמשדרג   כול  חצי  שנה  )   אתה תגלו  מהר מאוד  שטעינת השלבים   נעשית   כול  כך  ארוכה  שכול   הכיף   הולך  קיבינימט       או שה-capture  סובל   מ-frame  drop    גבוה   כול כך  שכול  ההקלטה שווה לתחת.

עדיף   להשאיר  את  הקידוד   ללילה   או  לחילופין    , אם  חייבים  לבצע זאת  באותו זמן  , עדיף   בהרבה לקנות  מחשב נוסף   תקציבי  שמבוסס על    sampron (תבדקו ב - תת קטגוגריה   של  --- מחשבים   חדשים   במבצע   באתר  של  ksp   -----ניתן  לקנות  מחשב שלם  במחיר של  מעבד  בלבד  של     3800 x2 )

אל  תשכחו  גם  שהביצועים   של      3800 x2   זהים  לחלוטין   ל-3200   שעולה  היום  900  שח.

עד שיצאו לשוק  מספיק  משחקים   ותוכנות  שינצלו  את  כפולי  הליבות  (עניין של שנתיים )   , המחירים  של כפולי הליבות  ירדו מרמה של כמה אלפי שקלים  לרמה של כמה מאות  שקלים .

המסקנה -  עדיף   להשקיע  במעבד  כמו   venice  3000   שניתן להשיג היום ב-750  ורק  בעוד  שנתיים  לשדרג   בעלות  זניחה  ל- כפול    

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל הוויכוח הוא לא אם עדיף מחשב אחד או שני מחשבים.

לא צריך דוגמאות קיצוניות של multitasking, לפני 3 שעות העברתי 4.5 ג'יגה של קבצי APE ל-WAV ולאחר מכן עשיתי להם CD-RIP, באותו הזמן שמעתי מוסיקה וגלשתי ולא הרגשתי שום עומס על המחשב. בקשר לדיסקים קשיחים, גם לזה יש פתרון : RAID.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

asta

רק בעיה אחת ב Master Plan הזה שלך

בעוד שנתיים מי יזכור מה זה סוקט 939 בדיוק?

בעוד כמה חודשים סוקט M2 ישלוט ו 939 יישאר רק לסמפרונים

אם תרצה לשדרג אז תגלה שאתה צריך להחליף מעבד לוח וזכרון

עלות זניחה? ממש לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(כל ליבה ב 3800 היא בעצם Venice 3200 שהוא מתחרה של 3.2GHz, שכפול שכל אחת מהליבות שלו היא 3.2GHz הוא בעצם 840)

אז למה הוא נקרא X2 3800 לעזאזל??!! :s05: :screwy:

זה נשמע כאילו כל מעבד הוא 3800!!

הרי הוא צריך להיקרא X2 3200!!

דחילק, זו עבודה בעיניים!!

אני עד עכשיו לא הבנתי למה אני רואה בחנויות שהמחיר של ה- 3800 הרגיל הוא 2100 שקל, וה-3800 כפול עולה 2400 שקל.

לא הבנתי למה הוא לא עולה פי שתיים ממנו... :bash::s07::bash::s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

asta

עלות זניחה? ממש לא

ליאור .  מה שאתה אומר זה לחכות קצת עם המחשב ?  כי אני כבר ביום שני הולך להזמין אותו  :hat:

מתי יוצא ה - M2 הזה ? :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל הוויכוח הוא לא אם עדיף מחשב אחד או שני מחשבים.

לא צריך דוגמאות קיצוניות של multitasking, לפני 3 שעות העברתי 4.5 ג'יגה של קבצי APE ל-WAV ולאחר מכן עשיתי להם CD-RIP, באותו הזמן שמעתי מוסיקה וגלשתי ולא הרגשתי שום עומס על המחשב. בקשר לדיסקים קשיחים, גם לזה יש פתרון : RAID.

גלישה  ושמיעת מוסיקה  לא דורשים יותר  מידי מהדיסק הקשיח  ועל כן  לא מהווים דוגמא טובה לצורך העניין

בידיוק למטרות האלו     של       multitasking               נועדו   x2                אולם  הבעייה  היא  שישומים  שאתה מפעיל בו זמנית  מיתחרים  על  הגישה  לדיסק  קשיח   וניתקלים  בצוואר הבקבוק   המוגבל  של  מהירות קריאה וכתיבה  

תנסה  לעשות  את מה  שאני  ניסיתי   (דברים שאני עושה   ביום  יום    ולא כמו שהגדרת  -- דוגמאות קיצוניות של multitasking)  ואתה תבין על  מה אני מדבר.

אתה גם יכול לנסות להפעיל תוכנת  p2p  כבדה  כמו  sababadc  יחד   עם  מישחק      ואתה כבר תסיק את המסקנות בעצמך

ולגבי  raid --היה  לי  מערך  raid   0    והשיפור  לא היה  משמעותי  במידה  שמצדיקה  את  הסיכון   כמו שאני  חוויתי  כאשר אחד הדיסקים שבק חיים  וכול המידע  הלך  קיבנימט .

raid 1   יותר  איטי   מחיבור  רגיל   ושאר מערכי  raid    יקרים  ומסורבלים.    

asta

עלות זניחה? ממש לא

אתה ניסחפת  ,זה  פשוט  חסר  בסיס  

במקרה שלי  הלך  לי  לאחרונה לוח  אם   nf7  בן  3   שנים   שעלה לי בזמנו כ-600 שח   ואני  מחליף   אותו  בימים אלו בלוח  epox  בעלות זניחה של   ב-135   שח  

תבין את המשמעות  לבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...