מבקש המלצה לארדיסק - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה לארדיסק

slimshady21

Recommended Posts

לא אמרתי ש-WD גרועים. אמרתי שבאופן אישי יש לי נסיון גרוע איתם, ולכן בשביל השקט הנפשי שלי אני מעדיף דיסקים קשיחים יותר אמינים ושקטים גם אם זה אולי בא במידה מזערית על חשבון ביצועים.

לא רק לך,יש לי אישית נסיון של 2 הארדיסקים שנדפקו אחד אחרי השני,זה התחיל לפני שנתיים עם ה60GB עבד שנה,ואחרי זה קרה לו בעיה שקרתה לרבים,המולקס בתוכו אך הוא עושה רעש של נכבה ונדלק,ממש מפחיד תאמינו לי,בכל מקרה אמרתי נקנה חדש,קניתי את הJD 160 GB שלהם SATA,התקנתי אותו והוא לא נתן לי לפרמט ועשה רעשים נוראיים של תפיקות מתכת מתקלה,החזרתי אותו ,הוספתי עוד 30 שקל ואני היום שמח (ומרוצה) מהMAXTOR שלי,ליגה אחרת.

SAMSUNG 120GB הוא הכי שקט שיצא לי לשמוע,אבל היום היבואן העלה את המחירים מאוד,לכן SYGATE ומאקסטור הם המומלצים שלי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה,   וזה באמת יעיל הדבר הזה?

וסלח לי על הנוביות, אבל 5.25 זה כאילו מקום של כונן אופטי??    אם כן אז זה לא אמור להיות בעיה, כי יש איזה 3 כאלה  במארז

אני לא מכיר את המתקן הזה באופן אישי, כך שאני לא יכול להמליץ לך עליו, אבל יצא לי לקרוא עליו ביקורות טובות. אתה יכול לחפש בגוגל, או אולי מישהו אחר שיש לו את זה יכול לתת לך מידע יותר טוב ממקור ראשון.

האא... כן, "5.25 זה אכן מקום של כונן אופטי.

Cool_Boy-PP,

מי היבואן של סמסונג בארץ?

דרך אגב, אפשר להשיג בארץ גם דיסקים קשיחים SATA של בנפח של 250GB שאמורים להיות מאוד שקטים וקרירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, ויש לי עוד שאלה-

מה עדיף- שני ארדיסקים של 80ג'יגה, או ארדיסק אחד של 160?? (לא מדובר ברייד)

כי פשוט אין לי כסף עכשיו ל160 אז אני מתכנן לקנות עכשיו 80 ובהמשך להוסיף עוד 80, זה בסדר? תיהיה איזו ירידה בביצועים או משהו?

תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא עושה RAID (אין לך בעצם צורך ב-RAID), אז עדיף דיסק קשיח אחד של 160GB מאשר שני דיסקים קשיחים של 80GB.

אם אני לא טועה, דיסק קשיח אחד של 160GB יותר זול משני דיסקים קשיחים של 80GB.

אין ירידה בביצועים בשימוש בשני דיסקים קשיחים קטנים מאשר דיסק קשיח אחד גדול. להיפך, הביצועים יכולים לעלות במידה מסויימת אם הדיסקים הקשיחים מחוברים על כבלים שונים.

הבעיה היא ששימוש בשני דיסקים קשיחים קטנים תגביל אותך בעתיד בהוספת דיסקים קשיחים נוספים, ולכן רצוי להשתמש בדיסקים קשיחים גדולים, במידה ויש לך שימוש לנפח שלהם.

בנוסף לכך, שימוש במחיצות קטנות עשוי להגביל אותך במידה מסויימת, כאשר יוותר לך קצת מקום פנוי בכל אחת מהמחיצות, ותצטרך את כל אותו מקום פנוי במחיצה אחת עבור קובץ גדול, לדוגמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא עושה RAID (אין לך בעצם צורך ב-RAID), אז עדיף דיסק קשיח אחד של 160GB מאשר שני דיסקים קשיחים של 80GB.

אם אני לא טועה, דיסק קשיח אחד של 160GB יותר זול משני דיסקים קשיחים של 80GB.

אין ירידה בביצועים בשימוש בשני דיסקים קשיחים קטנים מאשר דיסק קשיח אחד גדול. להיפך, הביצועים יכולים לעלות במידה מסויימת אם הדיסקים הקשיחים מחוברים על כבלים שונים.

הבעיה היא ששימוש בשני דיסקים קשיחים קטנים תגביל אותך בעתיד בהוספת דיסקים קשיחים נוספים, ולכן רצוי להשתמש בדיסקים קשיחים גדולים, במידה ויש לך שימוש לנפח שלהם.

בנוסף לכך, שימוש במחיצות קטנות עשוי להגביל אותך במידה מסויימת, כאשר יוותר לך קצת מקום פנוי בכל אחת מהמחיצות, ותצטרך את כל אותו מקום פנוי במחיצה אחת עבור קובץ גדול, לדוגמה.

הסברתי כבר שאני לא יכול לקחת אחד גדול עכשיו כי אין לי כסף לזה, לא כי אני מעדיף בכוונה שני ארדיסקים.

לא נראה לי שאני ארצה להוסיף בעתיד עוד ארדיסק, וגם אם כן מקסימום נחליף פשוט, זה לא בעיה.

לגבי הקטע הזה שאם נשאר בכל מחיצה קצת מקום זה גם די שטויות, נסתדר כבר אם זה :smile1:

אז אם אתה אומר אלה כל הבעיות אז זה דווקא בסדר, תודה!

ונראה לי שאני באמת אקנה סיגייט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הזה שנשאר קצת מקום פנוי בכל מחיצה זה ממש מעצבן. בדיוק עכשיו יש לי בעיה כזו שיש לי בסה"כ הרבה מקום פנוי בכל הדיסקים הקשיחים שלי, אבל אני צריך מקום פנוי בדיסק קשיח אחד עבור קובץ גדול.

אם אין לך מספיק כסף לדיסק קשיח של 160GB, אז זה דבר אחר. אבל, אתה צריך לקחת בחשבון שזה יותר זול מאשר לקנות שני דיסקים קשיחים של 80GB.

דיסק קשיח זה לא משהו שמחליפים. מוסיפים דיסק קשיח חדש בנוסף לישן, ולא מחליפים את הישן בחדש.

כמה כסף יש לך בשביל דיסק קשיח? יכול להיות שתוכל להשיג בחנות אחרת דיסק קשיח של 120GB שנכנס בתקציב שלך.

אני לא יודע מהם בדיוק הצרכים שלך. יכול להיות שדיסק קשיח אחד של 80GB יספיק לך. אבל, בעיקרון דיסק קשיח זה כמו משכורת - לא משנה כמה יש לך אתה צריך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הזה שנשאר קצת מקום פנוי בכל מחיצה זה ממש מעצבן. בדיוק עכשיו יש לי בעיה כזו שיש לי בסה"כ הרבה מקום פנוי בכל הדיסקים הקשיחים שלי, אבל אני צריך מקום פנוי בדיסק קשיח אחד עבור קובץ גדול.

אם אין לך מספיק כסף לדיסק קשיח של 160GB, אז זה דבר אחר. אבל, אתה צריך לקחת בחשבון שזה יותר זול מאשר לקנות שני דיסקים קשיחים של 80GB.

דיסק קשיח זה לא משהו שמחליפים. מוסיפים דיסק קשיח חדש בנוסף לישן, ולא מחליפים את הישן בחדש.

כמה כסף יש לך בשביל דיסק קשיח? יכול להיות שתוכל להשיג בחנות אחרת דיסק קשיח של 120GB שנכנס בתקציב שלך.

אני לא יודע מהם בדיוק הצרכים שלך. יכול להיות שדיסק קשיח אחד של 80GB יספיק לך. אבל, בעיקרון דיסק קשיח זה כמו משכורת - לא משנה כמה יש לך אתה צריך יותר.

אני בכלל לא צורך הרבה מקום, יש לי עכשיו 40GB, ואני מסתדר איתם איכשהוא ( :P), ברור שבמחשב החדש אני השתמש בהרבה יותר, אבל כמה כבר אפשר??

בינתיים אני אסתדר עם 80 GB וכשאני אצטרך אני אקנה עוד 80/ 160, תלוי בצרכים, ויהיה לי מספיק מקום. על ארדיסק אחד למשל אני ארכז את כל הווינדוס והתוכנות, ועל השני משחקים ושירים. משהו כזה.

טוב, תודה גברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כמה כבר אפשר?" - הרבה, הרבה מאוד.

אני בקושי מסתדר עם 400GB.

מאוד מומלץ לנסות למצוא דיסק קשיח של 120GB במחיר דומה ל-80GB.

הפרשי המחירים בין 80GB ל-120GB לא גדול, ואתה מקבל עוד 40GB.

דרך אגב, אתה קונה דיסק קשיח PATA או SATA? מבחינה תקציבית, עדיף PATA (תתעקש על Buffer של 8MB).

בכל אופן, תחלק את הדיסק הקשיח הראשי למחיצות.

8GB עבור מחיצת ה-System יספיקו לך עבור מערכת ההפעלה והתוכנות.

במחיצה הגדולה תוכל לשים משחקים, , שירים, וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כמה כבר אפשר?" - הרבה, הרבה מאוד.

אני בקושי מסתדר עם 400GB.

מאוד מומלץ לנסות למצוא דיסק קשיח של 120GB במחיר דומה ל-80GB.

הפרשי המחירים בין 80GB ל-120GB לא גדול, ואתה מקבל עוד 40GB.

דרך אגב, אתה קונה דיסק קשיח PATA או SATA? מבחינה תקציבית, עדיף PATA (תתעקש על Buffer של 8MB).

בכל אופן, תחלק את הדיסק הקשיח הראשי למחיצות.

8GB עבור מחיצת ה-System יספיקו לך עבור מערכת ההפעלה והתוכנות.

במחיצה הגדולה תוכל לשים משחקים, , שירים, וכו'...

אין לי מושג איך אתה מצליח למלא 400GB, גם אם אני יוריד כל משחק שני שאני אראה ברשת בחיים אני לא יגיע לזה.....

הפרש המחירים דווקא די גדול בין 80 ל120 (130ש"ח בערך), אם כבר בין 120 ל-160 הוא קטן מאוד. אבל הקטע שאני קונה מחשב, וכבר עכשיו אני חורג מהתקציב, אז להוסיף עוד כסף בשביל הארדיסק ממש אי אפשר, אני מחפש מאיפה להוריד.....

ובטח שאני קונה SATA, מי קונה היום PATA?

- ואיך בדיוק מחלקים ארדיסק למחיצות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג איך אתה מצליח למלא 400GB,  גם אם אני יוריד כל משחק שני שאני אראה ברשת בחיים אני לא יגיע לזה.....

הפרש המחירים דווקא די גדול בין 80 ל120 (130ש"ח בערך),   אם כבר בין 120 ל-160 הוא קטן מאוד.  אבל הקטע שאני קונה מחשב, וכבר עכשיו אני חורג  מהתקציב, אז להוסיף עוד כסף בשביל הארדיסק ממש אי אפשר, אני מחפש מאיפה להוריד.....

ובטח שאני קונה SATA, מי קונה היום PATA?

- ואיך בדיוק מחלקים ארדיסק למחיצות?

כשאתה שם בדיסק הקשיח סרטים, קבצי ISO וגיבויים, אז הוא מתמלא די מהר.

ההבדל בביצועים בין PATA ל-SATA לא ממש משמעותי, כך שאם אתה לחוץ בתקציב, עדיף לך לקנות דיסק קשיח PATA בעל נפח גדול עם Buffer של 8MB, מאשר דיסק קשיח SATA בעל נפח יותר קטן.

כל לוחות האם החדשים תומכים עדיין בדיסקים קשיחים מסוג PATA, ובכל מקרה יש מתאמים מ-PATA ל-SATA.

אתה מחלק דיסק קשיח למחיצות בהתקנה של , או באמצעות תוכנות של צד שלישי כמו Norton Partition Magic ו-Acronis Partition Expert.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...