המחשב לא נדלק כאשר כונן הדיסקטים מחובר - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב לא נדלק כאשר כונן הדיסקטים מחובר

Meturlal

Recommended Posts

היום התקנתי דיסק קשיח חדש והוא עובד מצויין.

הבעיה היא שכדי להתקין את הדיסק הקשיח, מפאת צפיפות באזור החיבורים - ניתנקתי את הכבלים המחברים את כונן הדיסקטים למחשב (גם מחבר ללוח האם וגם מתח).

כשחיברתי את הכבלים של כונן הדיסקטים בחזרה המחשב לא נדלק בכלל.

כשניתקתי את הכבלים של כונן הדיסקטים - המחשב פעל כראוי.

ניסיתי לחבר מחדש - וגיליתי כי כאשר המחבר ללוח האם (IDE) מחובר לכונן הדיסקטים (אפילו שכבל המתח מנותק) המחשב לא נדלק וכאשר מוציאים אותו הוא נדלק ופועל כראוי.

ראיתי את התשובה ב-FAQ של הפורום וראיתי את הסרטים ונראה לי שחיברתי בסדר גמור את כונן הדיסקטים.

ניסיתי גם עם כבל אחר וגם איתו זה לא עבד.

הנה תמונה איך חיברתי את כונן הדיסקטים:

47812685_8a8bfecda7_o.jpg

איך ניתן לפתור את הבעיה?

בתודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי אותה בעייה בדיוק ופשוט החלטתי לוותר על הפלופי לגמרי. אפילו את ה30 שקל על חדש אני לא רואה לנכון להוציא, בימינו הוא פשוט מיותר , כל מערכת מהשנים האחרונות יכולה לעשות BOOT מCD , וכמות המידע שהוא יכול להכיל פשוט מגוכחת למושגים של היום, מה גם שהBOOT רץ אצלי הרבה יותר מהר כי ביטלתי את הFLOPPY בביוס והוא לא מבזבז זמן בלחפש אותו (ביטלתי גם את היציאה הפרללית , זה גם גוזל זמן ואין לי שימוש בה)

במקום שהיה פעם הפלופי יש לי פילטר נחמד שמכניס עוד קצת אוויר טרי למארז ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התמונה הרכבת את הכבל הפוך

הפס האדום תמיד לכיוון החיבור חשמל!

תודה.

חיברתי את הכבל הפוך (עם הפס לכיוון החיבור החשמלי) ועכשיו המחשב נדלק, אך הנורה של הכונן דיסקטים תמיד דלוקה והכונן עצמו אינו מגיב.

אשמח להצעות נוספות לפתרון הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותנסה אולי להפוך את הכבל בצד של הלוח

תודה זה עזר (למרות שהיה צריך להפעיל הרבה כוח כדי להכניס את הכבל, בגלל שיש בליטה בכבל (שחשבתי שמקומה איפה שיש מגרעת בתושבת בלוח אם)) שעכשיו נמצאת איפה שאין מגרעת בתושבת בלוח אם.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...