מסכי LCD מומלצים + סקירת מושגים. נושא מרוכז, כל השאלות/תשובות בדיון הזה בלבד. - עמוד 58 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסכי LCD מומלצים + סקירת מושגים. נושא מרוכז, כל השאלות/תשובות בדיון הזה בלבד.

BURTON

Recommended Posts

אני עובד בWINDOWS ברזולוציה שהזכרת HOLY ואני רואה בסדר גמור.. לא יודע על מה אתה מדבר...

ובכלל הרזולוציה הטבעית ממש לא בשבילי.. לא בא לי להוציא את העיניים כשאני מסתכל על דברים ברשת.. הכל קטן מאוד : :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.3k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני דווקא מדבר על ה19 אבל לא חשוב..

סתם תמיד יש איזה אחד שבא להרוס..

בכל מקרה אני אשמח אם מישהו יענה לי על השאלה.. 17 LCD = ל19 CRT?

חשבת אולי שאני מנסה לעזור מנסיוני האישי ולנסות להציל אותו ממה שאני סובל??? :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד בWINDOWS ברזולוציה שהזכרת HOLY ואני רואה בסדר גמור.. לא יודע על מה אתה מדבר...

ובכלל הרזולוציה הטבעית ממש לא בשבילי.. לא בא לי להוציא את העיניים כשאני מסתכל על דברים ברשת.. הכל קטן מאוד : :s05:

גם אני עובד ככה, אני משער שאני לא מרגיש את ה"זוועה", בגלל שאני כבר רגיל לרזולוציה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה Clear type אצלי פועל, וזה גרם לתופעה הזו להיעלם ביותר מ 90 אחוז. העבודה ברזולוציה הזו קלה, נוחה, ומשביעת רצון

מצד שני, אותו דבר על מסך "קוניקה דיגיטל" (שאגב, לא מיוצר ע"י קוניקה בכלל), נראה זוועתי לגמרי. כנראה זה תלוי גם באיכות המסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jitz:

אם אתה מתעסק עם עיצוב גרפי אז כבר הדרישות שלך בשמיים , כל המסכים שהזכרת נחותים לעיצוב גרפי.

בשביל עיצוב גרפי אתה צריך מסך עם פאנל מסוג MVA (או PVA שזה אותו הדבר בגדול) שמציג 16.7 מיליון צבעים מלאים - 8 ביט. כל המסכים שהזכרת הם נחותים יותר ומשתמשים בפאנל מסוג TN שמציג 6 ביט צבעים ובעזרת אמולציה מגיע ל16.2 מיליון צבעים. הפאנל הראשון מציג גם צבעים יותר מדויקים וטובים וזוויות צפיה יותר טובות שמבטיחות פחות עיוות צבעים. החסרונות של הפאנלים האלו הם זמן תגובה נמוך יותר. לכן כל המסכים שאתה רואה שמציגים זמן תגובה מאוד נמוך הם נחותים יותר מבחינה גרפית.

אם אתה רוצה משהו טוב תחפש מסך MVA (או PVA) של VIEWSONIC , ה930 וה191 מאוד מומלצים , לא חושב שתוכל להשיג אותם בפחות מ3000 ש"ח.

ice2k:

התגובה שלך עזרה לי נורא "להתפקס" קצת יותר.

בכמה ימים האחרונים, בדקתי, קראתי, השוויתי, ודי ירדתי מהאופציות הקודמות שהיו לי... ועכשיו אני עם 2 מסכים על הכוונת: EIZO 1910AS ו- Nec 1970NXp

האייזו נראה מעולה, ועונה על כל הצרכים והדרישות שלי, וגם מצאתי עליו review שרק מחזק את דעתי עליו (http://www.prad.de/en/monitore/review_eizo_s1910-k.html)... אין לי ספק שאם זו תהיה הבחירה שלי אני אהנה ממנו... אבל הוא יקר ב1000 שקל בערך מה-NEC.

מצד שני, יש את הNEC שגם נראה מעולה, בעל פאנל MVA ועם יחס ניגודיות של 1:800 (לעומת 1:1000 באייזו), במחיר של 2500 ש"ח... אבל עליו לא מצאתי שום ביקורת...

זמן תגובה נמוך הוא בהחלט לא צורך מבחינתי.. אני לא גיימר. וגם אם יוצא שאני משחק, זה ממש לא לעיתים תכופות.

מאחר ולא מצאתי שום ביקורת על הNEC... קיוויתי שמישהו פה יוכל לספר לי עליו קצת יותר... מניסיון אישי או מהיכרות עם הנושא.

לינק להשוואת נתוני 2 המסכים.. אחד מול השני:

http://www.prad.de/en/guide/ergebniss_vergleich.html?pradid=4845f4ea3c607bf8107e53f000305797&8%5B%5D=0&10%5B%5D=0&12%5B%5D=0&13%5B%5D=0&14%5B%5D=0&15%5B%5D=0&16%5B%5D=0&17%5B%5D=0&18%5B%5D=0&19%5B%5D=2152&19%5B%5D=2237&20%5B%5D=0&21%5B%5D=0&22%5B%5D=0&23%5B%5D=0&24%5B%5D=0&26%5B%5D=0&29%5B%5D=0&30%5B%5D=0&32%5B%5D=0&37%5B%5D=0&39%5B%5D=0&40%5B%5D=0&42%5B%5D=0&45%5B%5D=0&46%5B%5D=0&50%5B%5D=0&55%5B%5D=0&order_by=price&order_order=asc&Submit=Compare

המון תודה,

דודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הנק אני לא מכיר אז לא אוכל לעזור.

לגבי ה1910AS , במקרה אני עובד עם גירסת ה17 של האח הגדול שלו (L578). מדובר באותו מסך רק עם אריזה שונה ומינימליסטית יותר , בדיוק אותו פאנל ובדיוק אותם נתונים.

בגדול הצבעים שלו ממש טובים , אפילו מדהימים והתמונה חלקה לגמרי , לא מרגישים חלקיק מהגרעיניות של הדיטרינג שיש במסכי TN ובעקבות זה מרגישים פחות את הפיקסלים. EIZO ידועה בהתאמת הצבעים הטובה שלה והמסכים שלה מיועדים בעיקר לגרפיקאים.

התמונה מזכירה יותר תמונה של מסך CRT טוב, שלחלק מהאנשים זה יראה פחות "וואו" מהזוהר המוגזם של מסכי TN שבהחלט נראים שמציגים תמונה מלאכותית יותר. לי אישית הבהירות של המסך גבוה מדי , אני חייב להוריד אותה. מה שכן הניגודיות של המסך מדהימה והתמונה חדה מאוד, למעשה במסך שלי יש אופצייה קצת לטשטש את התמונה - מה שעוד יותר מעלים את הפיקסלים הקטנים ונותן למסך נופך של CRT.

לגבי זוויות צפייה אין מה להשוות בכלל לTN , אפשר גם להסתכל מ10 מעלות ולקרוא מה רשום והתמונה נראית זהה. כנ"ל גם למבט מלמטה שמציג תמונה זהה - לי זה דבר חשוב כי אחרי כמה זמן מול המחשב אני מתחיל לשנות תנוחות על הכיסא והרבה פעמים נשכב עליו :). כמובן הזוויות הם 178 מעלות לכל כיוון - רק כדאי לזכור שהצבע לא זהה לחלוטין בזוויות קיצוניות - אבל את זה תמצא רק אם תחפש טוב. ההבדל ממסכי TN של 2500 ש"ח ומטה הוא תהומי בתחום הזה.

אם יש לך את דגם הAS אז הוא ממש נוח (הסטנד) אפשר להגיע איתו להמון זוויות - כולל צפייה נוחה מלמעלה וכמובן כיוון גובה, הכי מעניין זה הסיבוב האופקי של הסטנד - מאוד שימושי. עד כמה שאני יודע לAS אין PIVOT אבל אני לא בטוח.

לגבי זמן תגובה - כמו כל מסך s-pva הוא לא משהו , 12MS GTG - כשכמובן הוא משתמש בהאצת אוברדרייב כדי להגיע למהירויות אלו, אבל חושב לציין שEIZO עושה את זה בצורה שמרנית ביותר ואין שום אפקט של ארטיפקטים בעקבות ההאצה (מה שבא שוב על חשבון מהירות). בגדול יש מריחות ואם מחפשים בהחלט רואים. אבל זה לא מונע מלשחק משחקים ולמעשה במשחקים אפשר להגיד שזה בכלל לא מפריע ושלא מרגישים את זה. ואני אמנם לא השוותי אחד לאחד אבל אני מניח שהמריחות שיש מקבילות למסכי 12MS TN שנמכרו עד לפני שנה.

במסך שלי יש גם רמקולים טובים (כן כן - רמקולים טובים שמובנים במסך - היסטוריה!) , KVM גם לסאונד , יציאת אוזניות , האב , חיישן תאורה , ועוד כל מיני שטויות שלמעשה בניגוד לצפיות חלק מהן מצאתי שמושיות, אבל זה לא משהו שמעניין.

לגבי המחיר - ה1910 פחות יקר מהאח הגדול שלו כמעט ב1000 ש"ח ומקביל למחיר של ה17" ש"ח שיש לי. אבל עדיין מדובר בהרבה כסף - את השיקול הזה תעשה אתה , כיוון שלא התנסיתי הרבה עם מסכי PVA אחרים אני לא יכול להגיד עד כמה הוא שווה את הכסף יחסית לשוק , אבל ללא ספק EIZO מציגים את הטופ שבאיכות , וכבר הרבה זמן לא היה לי על השולחן משהו שהוא MADE IN JAPAN ;)

*עידכון - שכחתי עוד עניין, יש את הקטע של פרטים באיזורים חשוכים של התמונה - ובניגוד לTN ש"מבטלים" גוונים ופרטים באיזורים חשוכים המסך הזה מציג הכל , למעשה כשאני עובר על אני רואה פרטים שלא ראיתי לפני במסך הCRT שהיה לי , למעשה זה קצת מציק לפעמים - כי לרוב האיכות תמונה באיזורים חשוכים לא משהו ועדיף לראות שם חושך וזהו :) אבל לפחות המסך הזה לא מדלג על פרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי .. אני רואה שאתה מבין והכל..

אני מנסה לקרוא מה שאתה כותב 3 פעמים ואני פשוט לא מבין..

אתה יכול אולי לקצר לי ולהסביר בערך בין 1800 - 2400 ש"ח איזה מסך יהיה הכי טוב למשחקים וסתם עבודה בווינדוס?

viewsonic, סאמסונג (הבנתי שאתה לא מת עליהם), eizo..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי .. אני רואה שאתה מבין והכל..

אני מנסה לקרוא מה שאתה כותב 3 פעמים ואני פשוט לא מבין..

אתה יכול אולי לקצר לי ולהסביר בערך בין 1800 - 2400 ש"ח איזה מסך יהיה הכי טוב למשחקים וסתם עבודה בווינדוס?

viewsonic, סאמסונג (הבנתי שאתה לא מת עליהם), eizo..

למשחקים צריך מסך עם זמן תגובה כמה שיותר נמוך (לרוב זה בא על חשבון איכות) , הויסוניק VX724 נראה כמו המסך 17 הכי כדאי למשחקים במחיר הזה. לסמסונג יש דגם מקביל - 730BF שהוא גם כן מהיר אבל סובל מבעייה של ארטיפקטים בעיקר בוידאו אך גם מריחות במשחקים לפי דיווחים של גורמים שונים ברשת. ה730B הוא לא רע אבל יהיה יותר איטי.

אין מסך LCD שלא קימות בו מריחות , לפחות נכון להיום. לגבי משחקים: מ16MS ומטה כבר לא הכי שמים לב או שלפחות זה לא מאוד מפריע למשחק , כשזה כמובן תלוי עד כמה נכונה המהרת הייצרן לגבי זמן התגובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...