מסכי LCD מומלצים + סקירת מושגים. נושא מרוכז, כל השאלות/תשובות בדיון הזה בלבד. - עמוד 52 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסכי LCD מומלצים + סקירת מושגים. נושא מרוכז, כל השאלות/תשובות בדיון הזה בלבד.

BURTON

Recommended Posts

יש לי שאלה..

מה הדגם החדש, או לכאורה ה"שדרוג"

של המסך ViewSonic VP171, אני פשוט יודע שיצאו שני סאגות דגמים חדשים של וויו סוניק, והמסך הזה נחשב כבר דיי מיושן - לא?, רציתי לדעת מה המסך הכביכול

זהה לזה רק מהדגמים החדשים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.3k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

על הנייר הוא טוב יותר

מחיר תבדוק בזאפ

אגב מה מסך עם הפאנל הכי עשיר בצבעים והכי איכותי לגראפיקה? .. ומה ה MS הכי נמוך שהוא יכול להגיע ?

כאילו נגיד 8 MS מספיק לי אבל חשוב לי חדות וצבעים מקסימליים

האם VP730 יענה לי על הדרישות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבולבל לגמרי כבר :(

אני מתלבט בין מספר מסכי "19, ואף אחד לא מספיק "תפור" עלי... קראתי את כל 77 העמודים. ועדיין לא הצלחתי להחליט.

הדרישות שהצבתי לעצמי לא היו בשמיים,... מאחר ואני לא כבד (מדי פעם משחק, אבל זה רק פה ושם - ככה שזמן תגובה נמוך הוא לא צורך) ומתעסק בעבודה שוטפת מול המסך שכוללת גם עיצוב גרפי.

- כניסת DVI: חובה.

- שיהיה איכותי.

- שייראה טוב.

- שיהיה ניתן לכוון אותו כמו שצריך.

- שיהיה מחברה בעלת שם שאפשר לסמוך עליה.

- בטווח של בין 2000 ל3000 ש"ח.

ההתלבטות שלי היא בין המסכים האלה:

Samsung 960BF - השחקן החדש בגיזרת הסמסונגים. נראה מעולה, מתכוונן מעולה, על הנייר נתונים מצויינים.. אבל מקריאת review בxbitlabs על אחיו ה-760BF (אותה סידרה, רק בגירסת ה"17), התברר לי שהוא מפדח קצת במה שנקרא RST Error, שלא ממש הבנתי מה זה אומר. רק הבנתי שזה לא מי יודע מה (מישהו יכול להסביר?) - http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/response-compensation_16.html

מאחר ואין עליו יותר מדי מידע ברשת.. אשמח לשמוע מה החסרונות שלו ממי שיודע.

Samsung 913B - על פניו נראה כמו מסך מעולה.. אמנם לא יפה כמו ה960BF, אבל על הנייר נראה מעולה, לא מצאתי עליו שום review כמו שצריך.. למישהו יש?

מקריאה פה בפורום גם הבנתי שהוא לא מיובא לארץ ע"י היבואן הרשמי, ולכן האחריות תהיה רק מהחנות בה הוא נרכש...

ViewSonic VX924 - מסך עם נתונים מעולים, חבל רק שאין לו כיוון גובה, מתמונות ברשת ניתן לראות שהמעמד שלו מכוון גבוה. מישהו משתמש בו ויכול להגיב על העניין?

- 1980Q - נראה טוב, יש בו הכל בערך, אפשר לכוון אותו איך שרק רוצים. זה המסך שאני יותר נוטה אליו כרגע (במידה וה960BF יתברר כרכישה לא מומלצת).. מישהו פה יודע על איזשהו חיסרון שלו?

האם בהתאם ל"רף" שהצבתי - 4 המסכים האלה הם היחידים שעונים על הקריטריונים?

אשמח לקבל תגובות ממשתמשים של המסכים האלה, והמלצות למסכים באותה "ליגה", בטווח המחירים של עד 3000 ש"ח.

המון תודה,

דודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיייב תשובה דחוף מאוד

מה עדיף 730BF או VX724

KSP הביאו עכשיו את ה-vx724 במחיר של 1890 שקל

בטח ייבוא אישי... אבל עדיין ברגע שמבטיחים לי

על פיקסלים שרופים שבועיים ראשונים אני לא דואג...

איזה מסך יותר טוב?? כי על הנייר הסאמסונג לוקח אותו ויש ביקורות לא משהו על ה-VS...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה ביקורות רעות על הVX724 אתה מדבר ? (תן לינקים)

אני מציע לך לעיין בביקורת של XBITLABS שם רושמים בדיוק ההפך ממה שאמרת :

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/response-compensation_19.html

ויש שם את שני המסכים עליהם דיברת , הסמסונג BF סובל מבעייה של רעש בעקבות טכנולוגית "פיצוי זמן תגובה" לא מאוזנת.

jitz:

אם אתה מתעסק עם עיצוב גרפי אז כבר הדרישות שלך בשמיים , כל המסכים שהזכרת נחותים לעיצוב גרפי.

בשביל עיצוב גרפי אתה צריך מסך עם פאנל מסוג MVA (או PVA שזה אותו הדבר בגדול) שמציג 16.7 מיליון צבעים מלאים - 8 ביט. כל המסכים שהזכרת הם נחותים יותר ומשתמשים בפאנל מסוג TN שמציג 6 ביט צבעים ובעזרת אמולציה מגיע ל16.2 מיליון צבעים. הפאנל הראשון מציג גם צבעים יותר מדויקים וטובים וזוויות צפיה יותר טובות שמבטיחות פחות עיוות צבעים. החסרונות של הפאנלים האלו הם זמן תגובה נמוך יותר. לכן כל המסכים שאתה רואה שמציגים זמן תגובה מאוד נמוך הם נחותים יותר מבחינה גרפית.

אם אתה רוצה משהו טוב תחפש מסך MVA (או PVA) של VIEWSONIC , ה930 וה191 מאוד מומלצים , לא חושב שתוכל להשיג אותם בפחות מ3000 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה לי יש מסך 172T PVA מסך מדהים הבעיה שלי היא אותה בעיה, אני רוצה לעבור ל19" אבל לא יכול,

כי כל המסכים שקיימים היום (ואני מדבר על לא מחליף בעד שום הון, מסך פשוט מדהים) יהיו ירידה ברמה.

דיברתי עם "חיון הפצה" והם אמרו שהם לא מתכוונים לייבא עוד מסכים איכותיים כאלה, ולמה זה ? כי הישראלי הממוצע

רוצה מסך LCD שצריך שתי תכונות ראשונה שיהיה LCD והשניה שיהיה ממש זול ולא משנה איך רואים בו העיקר שיהיה להם מסך דק על השולחן בבית.

והמסכים האלה עולים פי 2-3 ממסכים רגילים קונבנציונליים.

ולכן נידפקתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב שמישהו יגיד אם הוא ראה את ה-760BF של סאמסונג???????

הביקורות לא משהו אבל במחיר של 2000 שקל למסך 4ms של עם pivot זה לא נורא בכלל

והעיצוב שלו מדהים...

לא ממש בא לי על ה-730bf בגלל שאין אפשרו לכוון גובה... וזה די מעצבן.

יש את ה-VX724 אצל KSP ב-1900 שקל!!

אבל לא נראה לי שזה עם אחריות יבואן רשמי...מה אתם אומרם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jitz:

אם אתה מתעסק עם עיצוב גרפי אז כבר הדרישות שלך בשמיים , כל המסכים שהזכרת נחותים לעיצוב גרפי.

בשביל עיצוב גרפי אתה צריך מסך עם פאנל מסוג MVA (או PVA שזה אותו הדבר בגדול) שמציג 16.7 מיליון צבעים מלאים - 8 ביט. כל המסכים שהזכרת הם נחותים יותר ומשתמשים בפאנל מסוג TN שמציג 6 ביט צבעים ובעזרת אמולציה מגיע ל16.2 מיליון צבעים. הפאנל הראשון מציג גם צבעים יותר מדויקים וטובים וזוויות צפיה יותר טובות שמבטיחות פחות עיוות צבעים. החסרונות של הפאנלים האלו הם זמן תגובה נמוך יותר. לכן כל המסכים שאתה רואה שמציגים זמן תגובה מאוד נמוך הם נחותים יותר מבחינה גרפית.

אם אתה רוצה משהו טוב תחפש מסך MVA (או PVA) של VIEWSONIC , ה930 וה191 מאוד מומלצים , לא חושב שתוכל להשיג אותם בפחות מ3000 ש"ח.

אין לי ממש הסבר לזה אבל ה-VP730 החדש של Viewsonic בעל פנל TN והוא 8 ביט אמיתי (16.7 מיליון צבעים) לפי האתר שלהם

http://www.viewsoniceurope.com/UK/Products/LCDProf/VP730.htm

ZenMaster זה שהוא 4ms GTG לא אומר שום דבר על הזמן תגובה שלו לפי התקן של ISO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה, ועוד איך שיש הבדל בין המהירויות שבין התקנים השונים

ויצרנים משתמשים בזה בכדי לגרום לנו לחשוב שזמן התגובה ממש מהיר כשבעצם הוא לא.

עפ"י תקן ISO מודדים את זמן התגובה מהטון הבהיר ביותר עד לכהה ביותר וחזרה (שחור ללבן וחזרה לשחור)

יש תקנים שמודדים בין גוונים כמו (G2G) הכוונה לGRAY TO GRAY מדידה כזו יכולה להיות 4MS כשבעצם לפי Black To White הזמן יהיה 10ms-20ms

Black To White To black ויש שמודדים משחור ללבן וליהפך. זה אומר (ושימו לב) 20MS של יצרן אחד (או אפילו בין המסכים השונים של יצרן אחד)

יכול להיות 4MS של יצרן אחר וליהפך !!!

שימו לב להבדל בין המהירויות של המסך הבא !!!

http://www.benq.co.uk/products/LCD/?product=487&page=specifications

פה היצרן היה בסדר והציג את המהירות לפי שני תקנים שונים.

** עריכה

והנה עוד דוגמא:

Just for your information, this Fujitsu panel has a response time of 12 ms according to the ISO norm, and 8 ms for G2G. Iiyama using a very similar model for the H1900, chose to use this characteristic for their monitors.

הובאה מהלינק הבא:

http://www.behardware.com/articles/572-10/19-lcd-monitor-survey-4-8-ms-tn-ips-va.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...