דיון מרוכז על ספקי כוח , כל הבקשות/הצעות/הערות/שאלות - בדיון הזה. - עמוד 64 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מרוכז על ספקי כוח , כל הבקשות/הצעות/הערות/שאלות - בדיון הזה.

Milk-Inc

Recommended Posts

• תגובות 4.2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הוא לא אמור ליהיות כחול כזה?...

שמע MC זבוב ,ההוא שנשרף לו הכרטיס השתמש בגרסא מוחלשת של הCOOLMAX(400W) חוץ מזה שיש לו 6800GT,כאן מדובר באולטרא(BIG GUNS)

אני מפחד להתעלם מדרישות היצרן,כתוב שם בפרוש מינימום 480W הם אפילו הציעו לי לקנות ספק שלהם.

זה יהיה אידיוטי ללכת על 480W של טרמלטייק זול ויפה או שעדיף להתייחס לבחור עם הכרטיס השרוף ולהקשיב לך?

הייתי רוצה לעשות ניסוי , להריץ אותו עם הנויסטייקר ואז כה לדעת בוודאות אם זה מספיק או לא מספיק(נגיד להפעיל את כל המאוררים ולשים ת'מחשב במאמץ,אני מהמר שעם 425 W יהיה ריסטרט במקרה הטוב).

הכי טוב לשמוע ממישהו עם ניסיון,ואני מנסה לחפש בנרות מישהו עם מערכת דומה לשלי ולראות איזה ספק יש לו.

תודה MC זבוב על העזרה בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה קצת טפשית לגבי ספקי כוח.

נניח ויש לי של 400W וסה"כ הרכיבים במחשב שלי צורכים 300W, אז הספק כוח צורך 300W ולא 400W, נכון?

אני שואל את זה מכיוון שלאחר התקנת חדש בעל הספק גדול בהרבה מהספק הישן שלי, שמתי לב שהסוללה של האל-פסק שלי מספיקה ל-5 דקות בלבד, בעוד שבעבר היא הספיקה ל-10 דקות, אם כי ייתכן שפשוט מדובר באל-פסק ישן (הוא בן שנתיים) שהגיע הזמן להחליף.

Milc-Inc אישר לי להקפיץ את השאלה שלי.

למישהו יש תשובה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היעילות של ספקים נקבעת ע"פ הצריכה שלהם

ספק 300W יהיה יותר יעיל ב150W מאשר ספק 400W

באופן כללי היעילות היא הכי נמוכה כשהצריכה אפסית, ואז יש עלייה עד איזושהי נקודה בין 50-100%

הספק 300W שלך היה יותר יעיל באספקת חשמל למערכת, כי המערכת לא צורכת הרבה חשמל, והיא נמצאת בתחום בו הוא יותר יעיל מה400W

יש גם עניין של Power factor

הספק שלך צורך זרם מסויים במתח של רשת החשמל. בגלל שלא מדובר במתח ישר, הזרם שהוא צורך הוא לא ביחס ישר להספק שהוא צורך. יש את מכפלת הזרם שהוא צורך עם מתח רשת החשמל, זה נמדד בVA. היחס בין הVA לבין ההספק שהספק צורך נקרא Power factor. לספקים שונים יש Power factor שונה, וזה גם מה שגורם להבדלים עם הUPS. רכיב הPFC מייעל את המספר הזה, ומביא אותו קרוב ל1, כלומר צריכה של זרם בדיוק בכמות הנדרשת בשביל לספק את צורכי המחשב. אם תיקח שני ספקים של 300W, אחד יכול לצרוך (לדוגמא) 400VA והשני 500VA, תלוי בPower factor, וזה משפיע על כמות הזמן שהUPS מחזיק.

אני מקווה שלא טעיתי עם הפיזיקה, זה הסבר שקראתי פעם איפשהו ברשת, לא הצלחתי למצוא אותו

עריכה - קרא כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.silentpcreview.com/article28-page4.html

בלינק שצירפתי, החום שנוצר הוא אנרגיה מבוזבזת

ה300W שהם בדקו שם

צרך 244W כאשר המחשב צרך 200W

כלומר 44W מיותרים

בקשר לPFC, עד כמה שאני יודע

הוא אמור למקסם את הefficiency

הefficiency הוא לא קבוע, הוא עקומה שהמקסימום שלה הוא בסביבות ה 65-75 אחוז

כלומר אף פעם הצריכה לא תהיה בדיוק כמה שהמחשב צריך אלא היא תלות של הefficiency

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי, הספק כוח צורך יותר חשמל ממה שהוא מספק (הוא צורך זרם חלופי ומספק זרם ישר). זה עובד לפי אחוזים?

הספק כוח הישן שלי היה 350W ג'נרי.

הספק כוח החדש שלי הוא Silent PurePower 410W עם Peak של 500W ו-PFC.

דרך אגב, OMRIJ תודה על ההמלצה על הספק. העדפתי לקנות אותו ולא את הספק השני שהמלצת לי עליו (HEC 480W), מכיוון שלא היה אותו בחנות השכונתית והעדפתי שלא להתקין ספק כוח לבד. ה- עלה 320 ש"ח כולל התקנה. זה ספק מאוד מרשים שכולל 9 חיבורי מולקס עם סליבים יפים. אני מאוד מרוצה ממנו.

האל-פסק שלי מספק 600VA. איך אני יכול לדעת כמה הספק כוח שלי צורך?

אל-פסק בן שנתיים נחשב לישן? אני יכול להמשיך לסמוך עליו שיעשה את העבודה שלו, או שאני צריך להחליף אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי, הספק כוח צורך יותר חשמל ממה שהוא מספק (הוא צורך זרם חלופי ומספק זרם ישר). זה עובד לפי אחוזים?

הספק כוח הישן שלי היה 350W ג'נרי.

הספק כוח החדש שלי הוא Silent PurePower 410W עם Peak של 500W ו-PFC.

דרך אגב, OMRIJ תודה על ההמלצה על הספק. העדפתי לקנות אותו ולא את הספק השני שהמלצת לי עליו (HEC 480W), מכיוון שלא היה אותו בחנות השכונתית והעדפתי שלא להתקין ספק כוח לבד. ה- עלה 320 ש"ח כולל התקנה. זה ספק מאוד מרשים שכולל 9 חיבורי מולקס עם סליבים יפים. אני מאוד מרוצה ממנו.

האל-פסק שלי מספק 600VA. איך אני יכול לדעת כמה הספק כוח שלי צורך?

אל-פסק בן שנתיים נחשב לישן? אני יכול להמשיך לסמוך עליו שיעשה את העבודה שלו, או שאני צריך להחליף אותו?

החוסר יעילות היא אחוז מהצריכה, והאחוז הזה יורד ככל שהמחשב צורך יותר עד לנקודה מסויימת

אתה לא יכול לדעת כמה הספק צורך בלי מכשירי מדידה לזרם שהוא צורך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...