איזה קטע.. תראו מה החמאס אמר.. - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה קטע.. תראו מה החמאס אמר..

Milford Cubicle

Recommended Posts

• תגובות 339
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לחלוטין?

התקפה ארטילרית?

מה אתה חי בסרט?

הבעיה היא לא איך להרוג את כולם אלא היא איך להרוג רק את "הרעים"

איפה אתה חי? בשווייץ? :kopfpatsch:

אם אתה רוצה להפסיק לחלוטין את התקפות הטרור, אז אתה צריך להשתמש באמצעים דרסטיים כמו ארטילריה כבדה (כנגד פצמ"רים וקסאמים) ולא לספק לפלשתינים חשמל ומים (נשק תמורת מזון).

אם אין לך בעיה עם הטרור, ואתה מסתדר לא רע עם "מכסה" מסויימת של טרור, אז ניתן להסתפק בחיסולים ממוקדים וכניסות ויציאות של חיילי צה"ל לרצועת עזה (במחיר של הרוגים ופצועים רבים לחיילי צה"ל ואזרחי מדינת ישראל).

במציאות אי-אפשר להרוג רק את ה"רעים". שלא כמו בסרטים, ה"רעים" לא לובשים תחפושת של פינגווין או ג'וקר (באטמן).

הפלשתינים פתחו כנגדנו במלחמת טרור, ובמלחמה יש גם קורבנות אזרחיים "חפים מפשע". אנחנו צריכים לדאוג לחיי האזרחים שלנו ולא לחיי האזרחים של האוייב. במידה והפלשתינים יבקשו לסיים את ההפצצה הכבדה (שמן הסתם תגרום להם לאלפי אבידות), כל שהם יצטרכו לעשות זה להפסיק את הטרור, להתפרק מהנשק ולחתום על הסכם כניעה ללא תנאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא:

באמת? וואו, פעם ראשונה שזה קורה לי ;D . בנושאים האלו, אנשים משתכנעים לעיתים כל כך רחוקות...

תמיד יש פעם ראשונה.

השאלה היא האם יש אלטרנטיבה. אתה חושב שאם לא יהיו חיילים ברצועת עזה, ימותו פחות חיילים? למה? נראה לך שהיציאה מרצועת עזה תפחית את הטרור? זה בכלל לא היה אחד מהנימוקים של תומכי ההתנתקות בממשלה, אתה יודע.

די ברור שירי הקסאמים ימשך (הוא עדיין נמשך למרות פינוי כל האזרחים הישראליים מהרצועה), ואתה בוודאי לא חושב שהממשלה תוכל להתיר ירי של רקטות לישובים ישראליים לאורך זמן ללא תגובה. הדרך היחידה שיכולה להפחית את ירי הקסאמים היא הכנסה מאסיבית של כוחות לשטח והתוצאה של זה יכולה להיות הרוגים לכוחותינו. אז מה, ניתן לפלשתינאים להמשיך ולהפגיז את שדרות? בסה"כ עד היום נהרגו מהקסאמים כמה, שני ישראלים? מטען אחד שיפוצץ נגמ"ש יגרום להרבה יותר הרוגים, אז אולי כדאי שניתן להם להמשיך לירות בשקט על שדרות, כי המחיר לא שווה את זה? לחליפין, אפשר לפנות את שדרות.

יש אלטרנטיבה: בלי ישובים אזרחיים, כן עם כוחות .

אף פעם לא אמרתי שיציאה מעזה זה מה שיפתור\יקל את בעיית הטרור.

זה משנה? בכל מקרה הם שם כדי להגן על שדרות.

זה כן משנה, כי אם כוחות נימצאים ברצועת עזה, או על הגבול הם שומרים על כל מה שאחרי הגבול הזה- גם שדרות, אשקלון, אשדוד, תל אביב וכן האלה.

אם יש עוד ישוב(ים) בתוך הרצועה, אז צריך לשמור במיוחד גם על הגבול שלו, ועל הכבישים, והמכוניות.

יש הבדל רק אם אתה רוצה שיהיה הבדל. בטענות של שרון להצדקת הפינוי מעולם לא עלתה הטענה ש- "זה לא שלנו". למעשה, גם אתה דיברת על המחיר האנושי שמשולם ולא על הבעלות החוקית על השטח. רוצה לדבר על הבעלות, זה כבר ויכוח אחר. כל עוד השיקול הוא "כמה נהרגים כדי להחזיק בישוב", השיקול הזה תקף בין אם הישוב נמצא בגבולות 67 או מעבר להם. אז תחליט בבקשה מהם הטיעונים שלך לפני שתיכנס לויכוח, אתה לא יכול לשנות אותם תוך כדי, בכל פעם שאתה מתחיל להסתבך.

לא דיברתי על בעלות חוקית, אלה על מיקום אסטרטגי.

Borg:

העניין הוא לא "לדחוף" (כדבריך) ישובים אזרחיים בנוסף לנוכחות של הצבא שחייב להימצא בשטח, אלא המטרה היא ישוב ארץ (ביחוד איזורים בארץ שארים לא רואים כשייכים למדינת ישראל).

רצועת עזה אולי יותר קטנה בשטח מהעיר ניו יורק, אבל אתה צריך לקחת בחשבון שארץ כולה יותר קטנה ממדינת ניו יורק, כך שאין לנו ממש אפשרות לוותר ולו על שעל אדמה קטן.

צריך להסתכל קדימה לא רק 10-20 שנה, אלא 100-500 שנה לעתיד, ולהבטיח למדינת שטח מספיק גדול לגידול האוכלוסייה תוך שמירה על שטחים חקלאיים ושטחים פתוחים, וגבולות ברי הגנה.

בסינגאפור, סאנשיין יש 4.5 מיליון תושבים על שטח של 700 קילומטרים ריבועיים, ועוד מקום לדחוס עוד כמה מיליונים(כל עוד בונים בניינים גבוהים);

בעיר ניו יורק , בשטח העיר בגודל 800 קילומטרים ריבועים(אדמה) חיים 8.6 מיליון אנשים.

בישראל, יש 6.8 מיליון אנשים על שטח 21,000 קילומטרים ריבועיים, חצי מהשטחים האלה אפילו לא מנוצלים בחציים- אז אתה דואג למקום?

איפה אתה חי? בשווייץ? :kopfpatsch:

אם אתה רוצה להפסיק לחלוטין את התקפות הטרור, אז אתה צריך להשתמש באמצעים דרסטיים כמו ארטילריה כבדה (כנגד פצמ"רים וקסאמים) ולא לספק לפלשתינים חשמל ומים (נשק תמורת מזון).

אם אין לך בעיה עם הטרור, ואתה מסתדר לא רע עם "מכסה" מסויימת של טרור, אז ניתן להסתפק בחיסולים ממוקדים וכניסות ויציאות של חיילי צה"ל לרצועת עזה (במחיר של הרוגים ופצועים רבים לחיילי צה"ל ואזרחי מדינת ישראל).

במציאות אי-אפשר להרוג רק את ה"רעים". שלא כמו בסרטים, ה"רעים" לא לובשים תחפושת של פינגווין או ג'וקר (באטמן).

הפלשתינים פתחו כנגדנו במלחמת טרור, ובמלחמה יש גם קורבנות אזרחיים "חפים מפשע". אנחנו צריכים לדאוג לחיי האזרחים שלנו ולא לחיי האזרחים של האוייב. במידה והפלשתינים יבקשו לסיים את ההפצצה הכבדה (שמן הסתם תגרום להם לאלפי אבידות), כל שהם יצטרכו לעשות זה להפסיק את הטרור, להתפרק מהנשק ולחתום על הסכם כניעה ללא תנאים.

אתה יודע מה, זה היה יכול לעבוד אם לאירגוני טרור באמת היה אכפת מהחיים של ה"אזרחים" שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בורג אתה לא באמת מאמין שאנחנו מסוגלים להפציץ אוכלוסיה אזרחית בארטילריה כבדה בלי לספוג חרם כלכלי כלל עולמי שיגמור את מדינת סופית

תראה, הפלשתינים מפציצים אוכלוסייה אזרחית בירי ארטילרי כבר כמה שנים (הפסקתי לספור מזמן)?

הפלשתינים לא רק שלא סופגים חרם כלכלי עולמי (שלא לדבר על חרם כלכלי ישראלי), אלא מקבלים במתנה מאות מליוני דולרים מגורמים שונים, ובכלל זה גם ארה"ב והאיחוד האירופאי.

ישראל נתונה במצב מלחמה שנכפה עליה בניגוד לרצונה.

הפלשתינים מפציצים אותנו? לנו מותר בהחלט להגן על עצמנו ולהגיב בירי ארטילרי מאסיבי לעבר המקום ה"משוער" של מקורות הירי הפלשתיני. במידה וייהרגו כמה אלפי פלשתינים כתוצאה ממתקפת הנגד הזו, אז לא נורא. הפלשתינים רוצחים נשים, ילדים ותינוקות בכוונה תחילה (השבוע הם התכוונו לפוצץ את ביה"ח סורוקה בבאר-שבע).

אני לא מאמין שיוטל עלינו חרם כלכלי עולמי בתגובה למימוש זכותינו הבסיסית להגנה עצמית, וגם במקרה המאוד לא סביר שיוטל עלינו  חרם כלכלי למשך שבועות בודדים, נוכל לספוג את זה, וזה יהיה כדאי בתמורה למיגור הטרור. בנוסף לכך, יש לנו אפשרות להציג קלף מיקוח של טרנספר לכל הפלשתינים ביהודה, שומרון וחבל עזה במקרה ונאויים בחרם כלכלי עולמי.

Borg:בסינגאפור, סאנשיין יש 4.5 מיליון תושבים על שטח של 700 קילומטרים ריבועיים, ועוד מקום לדחוס עוד כמה מיליונים(כל עוד בונים בניינים גבוהים);

בעיר ניו יורק , בשטח של המטרופוליטן בגודל 800 קילומטרים ריבועים(אדמה) חיים 8.6 מיליון אנשים.

בישראל, יש 6.8 מיליון אנשים על שטח 21,000 קילומטרים ריבועיים, חצי מהשטחים האלה אפילו לא מנוצלים בחציים- אז אתה דואג למקום?

אני בהחלט דואג למקום. אני מסתכל 100-200 שנה קדימה ולא רק 10-20 שנה קדימה, ואני לא מעוניין לחיות בקופסת סרדינים מבטון.

מלבד זאת, צריך לחשוב על שטחים המיועדים לחקלאות, שטחים המיועדים לבסיסי צה"ל ושטחי אש לאימונים, וסתם "ריאות ירוקות" בטבע לטיולים.

במידה ואתה חושב על הנגב, אז הוא לא מהווה אלטרנטיבה ראוייה. איפה תשים את בסיסי צה"ל ואת שטחי האימונים של צה"ל, על הירח?

מה פתאום שניתן לפלשתינים במתנה שטח הגדול יותר משאר שטחה של מדינת (לא כולל הנגב), בתמורה ללא כלום? אפילו תמורת הסכם שלום מלא (לא שהוא יהיה שווה את הנייר עליו הוא יהיה חתום) אי-אפשר לוותר על יהודה ושומרון. אפשר לוותר על רצועת עזה בתמורה להסכם שלום, אבל הרי כבר ויתרנו עליה מבלי לקבל דבר בתמורה.

אתה יודע מה, זה היה יכול לעבוד אם לאירגוני טרור באמת היה אכפת מהחיים של ה"אזרחים" שלהם.

אם לפלשתינים לא אכפת מהחיים של האזרחים שלהם, אז בטח שלי לא אכפת מהם.

אני מציע לפלשתינים שתי ברירות (ששתיהן מקובלות עלי, דרך אגב):

א. כניעה של ארגוני הטרור, פירוז השטחים הפלשתיניים מנשק חם (כולל "שוטרים" פלשתיניים) והסכם שלום.

ב. מלחמה שתוביל לטרנספר של כל הפלשתינים מארץ או השמדתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BURTON

בורג אתה לא באמת מאמין שאנחנו מסוגלים להפציץ אוכלוסיה אזרחית בארטילריה כבדה בלי לספוג חרם כלכלי כלל עולמי שיגמור את מדינת סופית

זה מה שאני אומר, BORG התחרפן לגמרי.

ניתקנו בעבר כבר חשמל או מים (נירא לי), מה קרה ארה'ב לחצה עלינו להחזיר.

אז בוא תסביר לי למה לעזאזל עוד לא מיקמנו ארטילריה במקומות חמים ? זה כל כך פשוט לגרור תותח למקם במרחק בטוח 5, 10, 30 קמ' מהמטרה

ולהפציץ, מה עוצר בעדינו ? :o בבקשה תסביר לי אני מת לדעת !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שלהפציץ אלפי פלסטינים יעזור לנו. אחרי הכל קורבנות חפים מפשע מהצד השני לא ממש עוזרים לנו.

לא רק שהם מעוררים את כעס האוכלוסיה אלא שגם יחסי הציבור העולמיים שלנו נפגעים.

אבל אני כן השתכנעתי מהדיון הזה שאנחנו צריכים לעמוד על שלנו יותר. אני שומע על כל הפעמים האלו שמביאים לפלסטינים כספים ממדינות שיביכול הן בנות

בריתנו. אני לא יודע אם תוכנית ההתנתקות מוצלחת כי אני לא ממש מבין בכל עניין הגבולות, אבל אני חושב שהרעיון שבסיס השם מוצלח.

אני באמת חושב שעלינו לנתק מגע איתם כמה שיותר. לתת להם להסתכל על החומות והבסיסים שלנו ולא עם האזרחים והישובים שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אלטרנטיבה: בלי ישובים אזרחיים, כן עם כוחות צבא.

ומה עשית בזה? הרי חיילים ימשיכו להיפגע בפיגועים. אתה זה שדיבר על המחיר בחיי החיילים. בכל מקרה, לפי תוכנית ההתנתקות, לא תישאר שום נוכחות ישראלית ברצועת עזה, לא אזרחים ולא חיילים. אז תחליט, אתה בעד התוכנית או נגדה?

אף פעם לא אמרתי שיציאה מעזה זה מה שיפתור\יקל את בעיית הטרור.

אז למה בעצם מתנתקים? חיים זה לא יחסוך, טרור זה לא ימנע, כסף זה לא יחסוך, אז למה? כי שרון רוצה?

זה כן משנה, כי אם כוחות צבא נימצאים ברצועת עזה, או על הגבול הם שומרים על כל מה שאחרי הגבול הזה- גם שדרות, אשקלון, אשדוד, תל אביב וכן האלה.

אם יש עוד ישוב(ים) בתוך הרצועה, אז צריך לשמור במיוחד גם על הגבול שלו, ועל הכבישים, והמכוניות.

לא רלוונטי. אם אתה מחזיק כוחות צבא בתוך רצועת עזה, אתה צריך לאבטח אותם ואת הצירים בהם הם נעים. והרי אתה הצעת להשאיר כוחות צבא ברצועה... ובכל מקרה, כל קסאם שנורה אל נצרים הוא קסאם שלא נורה לשדרות, כך שבכל מקרה הכוחות מגינים גם על שדרות.

לא דיברתי על בעלות חוקית, אלה על מיקום אסטרטגי.

בסדר, קיבלתי. אז מה דעתך על פינוי דוגית, ניסנית ואלי סיני, שלושה ישובים שהיו צמודים לקו הירוק, ללא ישובים פלשתינאים מסביבם ומוגנים כבר בגדר מערכת? התיצבות כוחות צה"ל על הגדר ההיא היתה מרחיקה את הקסאמים עוד כמה ק"מ משדרות, כך שגם מבחינה אסטרטגית יש בהשארתם יתרון. והגנה על מהגדר ההיא קשה בדיוק כהגנה על מהגדר שמקיפה את רצועת עזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BURTON

זה מה שאני אומר, BORG   התחרפן לגמרי.

אני התחרפנתי, או השמאלנים שמפקירים את בטחון המדינה?

אנחנו נמצאים עכשיו במצב מלחמה עם הפלשתינים, ולמרות שאנחנו הרבה יותר חזקים מהפלשתינים, אנחנו נסוגים מציר פילדלפי ומוסרים לכוחות הביטחון הפלשתינים את כל הביצורים של ציר פילדלפי ביחד עם המוצבים לאורכו בשלמותם?

איזו מדינה מוסרת לאוייב מוצבים צבאיים שלה בזמן מלחמה?

אני חושב שצריך לאשפז את כל מנהיגי השמאל בבתי משוגעים, מכיוון שאנשים שמפקירים את בטחון המדינה ומתעקשים ללכת במתווה אוסלו שוב ושוב הם טפשים להחריד או פשוט בלתי שפויים בעליל. בכל אופן, לכל הפחות, שרון ופרס צריכים איזה גריאטור טוב.

ניתקנו בעבר כבר חשמל או מים (נירא לי),  מה קרה  ארה'ב לחצה עלינו להחזיר.

לא זכור לי. מתי זה קרה?

על כל פנים, אני לא אומר שצריך לשלול מהפלשתינים מים ולגרום להם למות מצמא, אלא לתת להם מים בתמורה לנשק, כדי לפרז את השטחים שברשותם מנשק חם. במידה והם רוצים הספקה מסודרת של מים וחשמל, אז שיחתמו איתנו על הסכם שלום ויכבדו אותו.

איזו עוד מדינה מספקת או סיפקה לאוייב שלה מים וחשמל בזמן מלחמה?

אז בוא תסביר לי למה לעזאזל עוד לא מיקמנו ארטילריה במקומות חמים ?   זה כל כך פשוט לגרור תותח  למקם במרחק בטוח 5, 10, 30 קמ' מהמטרה

ולהפציץ, מה עוצר בעדינו ?   :o   בבקשה תסביר לי  אני מת לדעת !

מה שעוצר בעדנו זה מניעים הומניים שאין להם מקום במלחמה כנגד טרור.

קיים מחסום פסיכולוגי להגיב באש ארטילרית כנגד אש ארטילרית של האוייב המגיעה מישובים אזרחיים ומופנית כנגד ישובים אזרחיים שלנו.

בעבר היה קיים גם מחסום פסיכולוגי לפנות ישובי קבע יהודים ולעשות טרנספר בכוח ליהודים. היה צורך במנהיג שמאלני ולא שפוי שישבור את המחסום הפסיכולוגי הזה, ועכשיו אנו צפויים לפינויים רבים נוספים של ישובי קבע יהודים, למרות ששרון אומר שלא יהיו (מדובר באותו ראש ממשלה שאמר שדין נצרים כדין ת"א, ולכן אין להאמין עוד למילה אחת היוצאת מפיו).

מדינת זקוקה למנהיג עם ביצים שיהיה לו את האומץ הדרוש להילחם בטרור בכלים הדרושים. ברגע שנתחיל להגיב בירי ארטילרי כבד כנגד ישובים פלשתיניים בתגובה לירי ארטילרי כנגד ישובים יהודים או פיגועי התאבדות ביבוים יהודים, ונכריז כי זאת התגובה הצפוייה מעתה ואילץ, ישבר מחסום פסיכולוגי נוסף, ואף אחד לא ייחרד כשיראה את מפגיזה ישובים פלשתיניים בתגובה לטרור הפלשתיני, בדיוק כפי שרבים מאוד בישראל כבר לא ממש נחרדים למראה פיגועי ההתאבדות. פשוט מתרגלים לזה.

אני לא חושב שלהפציץ אלפי פלסטינים יעזור לנו. אחרי הכל קורבנות חפים מפשע מהצד השני לא ממש עוזרים לנו.

לא רק שהם מעוררים את כעס האוכלוסיה אלא שגם יחסי הציבור העולמיים שלנו נפגעים.

להפציץ אלפי פלשתינים דווקא מאוד יעזור לנו. ברגע שהפלשתינים יראו שהם משלמים מחיר כבד מאוד על הטרור, אז האוכלוסייה האזרחית ה"חפה מפשע" תתקומם כנגד ארגוני הטרור ותסרב לשתף איתם פעולה ולתת להם מחסה, אלא יפעלו כנגדם כדי לא להיפגע מהתגובות העזות של . יש לכך תקדים - ההתקוממות הפלשתינית כנגד מנהרות הנשק שהתעוררה בעקבות התגובות הקשות של צה"ל.

נסיגות בפני הטרור ומראות של פיגועי התאבדות בלב ערי עוזרים ליחסי הציבור העולמיים של ישראל ולאהדה עולמית כלפינו. אבל, זה ממש לא עוזר לנו.

אבל אני כן השתכנעתי מהדיון הזה שאנחנו צריכים לעמוד על שלנו יותר. אני שומע על כל הפעמים האלו שמביאים לפלסטינים כספים ממדינות שיביכול הן בנות

בריתנו. אני לא יודע אם תוכנית ההתנתקות מוצלחת כי אני לא ממש מבין בכל עניין הגבולות, אבל אני חושב שהרעיון שבסיס השם מוצלח.

אני באמת חושב שעלינו לנתק מגע איתם כמה שיותר. לתת להם להסתכל על החומות והבסיסים שלנו ולא עם האזרחים והישובים שלנו.

השם תוכנית ה"התנתקות" הוא שקרי. מדובר בתוכנית של טרנספר בכוח של יהודים.

אין כאן שום כוונה להתנתק מהפלשתינים. אנחנו נמשיך לספק לפלשתינים מים וחשמל, נאפשר להם להעביר סחורות לתוך ישראל, נמשיך להעביר סחורות לפלשתינים, ואלפי פלשתינים ימשיכו לעבוד בישראל בכל יום.

איזו עוד מדינה מספקת או סיפקה עבודה בשטחה לאזרחים של האוייב שלה בזמן מלחמה?

אז למה בעצם מתנתקים? חיים זה לא יחסוך, טרור זה לא ימנע, כסף זה לא יחסוך, אז למה? כי שרון רוצה?

"מתנתקים" מהסיבה הפשוטה ששרון הוא אדם זקן ולא הכי שפוי. כאשר אנשים מזדקנים הם חוזרים לילדות. עכשיו, תחשוב על ילדים קטנים על שפת הים. הם משחקים בחול ובונים ארמונות מחול. מה הם עושים אחרי שהם מסיימים לבנות את הארמונות? הם הורסים אותם. אותו הדבר עם שרון. הוא בנה ישובים, ועכשיו הוא הורס אותם.

יש לי תיאוריה שלפיה רוב המנהיגים (בייחוד המנהיגים האגואיסטים בזמן האחרון) שואפים להיכנס לדפי ההסטוריה בדרך זו או אחרת. אני חושב ששרון באת רצה להשיג הסכם שלום ולהיכנס לדפי ההסטוריה כאדם שהביא להסכם שלום עם הפלשתינים, אבל הוא רואה שזה לא אפשרי, מאחר והפלשתינים לא רוצים שלום. לכן, שרון פנה שמאלה והחליט להיכנס לדפי ההסטוריה כאדם שביצע טרנספר כפוי ליהודים, הרס ישובי קבע יהודים ופינה את רצועת עזה מנוכחות ישראלית (בענף הפרסום אומרים שאין דבר כזה פרסום שלילי).

יש לי גם תיאוריה נוספת (לא ממש סבירה), שלפיה שרון לא באמת רצה במימוש תוכנית ה"התנתקות", אלא הוא קיווה שמישהו יתנקש בחייו במטרה לעצור את תוכנית ה"התנתקות", ואז הוא יכנס לדפי ההסטוריה כראש הממשלה השני שנרצח ע"י יהודי, ויונצח בכל רחבי הארץ כפי שמנציחים את רבין (למי שתוהה, מדובר בתיאורייה קצת הזוייה, ולא באיזושהי הצעה, או משהו כזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהחברה בירושלים רואים את המצב כמלחמה.

הם מסכימים להכניס סחורות ואנשים לארץ בגלל שזאת לא מלחמה

הם מסכימים לספק מים וחשמל בגלל שזו לא מלחמה

הם מסכימים לחסוך בהרוגים בצד השני בגלל שזו לא מלחמה

אני לא חושב שצריך לנתק להם את המים ולהפציץ את התושבים שלהם, אחרי הכל הם לא יזוזו מהשטח הזה עוד הרבה זמן, וקשה לי לחשוב

שאנחנו נגן על גבולותינו כמו בזמן מלחמה, נתקיף אותם כמו בזמן מלחמה, ונהרוג אנשים כמו בזמן מלחמה לאורך זמן מבלי לקבל תגובות תגמול.

אני לא חושב שאנחנו יכולים למנוע לחלוטין את כל פעולות הטרור. כי הרי חלקן מגיע מהמדינה עצמה.

אני לא חושב שאנחנו נוכל לקבוע גבולות, להגן עליהם, ולצפות מהם לא לגלות נקודות תורפה במערכת שלנו.

הדרך היחידה להגן על גבולות לאורך זמן ממושך היא לשנות אותם ואת האמצעים שבהם. לרוב עושים במקום זאת של פלישות וכיבוש במקום.

אבל הם על איש מנוסה יודע שלהכנס לרחובות עם טנקים ולנסות לשלוט בהם לאורך זמן זאת פעולה שתגבה הרוגים רבים.

אז הם אתה אומר שעלינו לפלוש ולכבוש או להתבצר בגבולותינו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי במוקדם או במאוחר היינו יוצאים מעזה בכל מקרה, רק שככל שהזמן חולף, זה היה הופך ליותר ויותר קשה. הנסיגה מעזה היא בדיוק כמו הנסיגה מלבנון - אין לה משמעות טקטית כי זה ברור מאליו שהעדר כוחות גדולים בשטח מגביל את היכולת לפעול נגד מחבלים; החשיבות של הנסיגה היא אסטרטגית. במקרה של לבנון, זה הפסיק לחלוטין את ירי הקטיושות על ישובים אזרחיים מצד חיזבאללה ובמקרה של רצועת עזה - זה מחייה את המו"מ עם הפלשתינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהחברה בירושלים רואים את המצב כמלחמה.

הם מסכימים להכניס סחורות ואנשים לארץ בגלל שזאת לא מלחמה

הם מסכימים לספק מים וחשמל בגלל שזו לא מלחמה

הם מסכימים לחסוך בהרוגים בצד השני בגלל שזו לא מלחמה

אני לא חושב שצריך לנתק להם את המים ולהפציץ את התושבים שלהם, אחרי הכל הם לא יזוזו מהשטח הזה עוד הרבה זמן, וקשה לי לחשוב

שאנחנו נגן על גבולותינו כמו בזמן מלחמה, נתקיף אותם כמו בזמן מלחמה, ונהרוג אנשים כמו בזמן מלחמה לאורך זמן מבלי לקבל תגובות תגמול.

אני לא חושב שאנחנו יכולים למנוע לחלוטין את כל פעולות הטרור. כי הרי חלקן מגיע מהמדינה עצמה.

אני לא חושב שאנחנו נוכל לקבוע גבולות, להגן עליהם, ולצפות מהם לא לגלות נקודות תורפה במערכת שלנו.

הדרך היחידה להגן על גבולות לאורך זמן ממושך היא לשנות אותם ואת האמצעים שבהם. לרוב עושים במקום זאת של פלישות וכיבוש במקום.

אבל הם על איש מנוסה יודע שלהכנס לרחובות עם טנקים ולנסות לשלוט בהם לאורך זמן זאת פעולה שתגבה הרוגים רבים.

אז הם אתה אומר שעלינו לפלוש ולכבוש או להתבצר בגבולותינו?

אנחנו בהחלט חיים במלחמה מתמדת .בתל -אביב המלחמה לא מורגשת מכיוון שהיא לא אחת ממוקדי המלחמה אבל אם תלך לשדרות ותשמע את הצופר "שחר אדום" ותראה את כל התושבים נסים לתפוש מחסה ואם תסע בשמורון ותגלה שאתה תחת ירי מאיזה גבעה החולשת על הכביש ואם תלך בנתניה ותקלע למקום פיגוע או אולי בבאר שבע אתה תבין מאוד מהר שאתה במלחמה אך מה לעשות שחלק ניכר מהאוכלוסיה חי בהתנתקות מכל מה שמתרחש מסביב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...