בעיה במערכת קבצים - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה במערכת קבצים

the kooks

Recommended Posts

שלום.

לי קוראים רועי,אני משתמש חדש בפורופ HWZONE.CO.IL,

יש לי בעיה המערכת הקבעצים בHARD DISK שלי התקנתי מנדרייק(סוג של מערכת קוד בפתוח מסוג לינוקס),

אך לצערי ההתקנה לא בוצעה בהצלחה במכיוון שהכוננן האופטי שלי לא הצליח לקרוא את הדיסק האחרון של ההתקנה אף על פי שהדיסק עצמוח היה תקין.

עשיתי RESTART ויכולתי להכניס למערכת קבצים של הWINDOWS אך לצערי מכיוון שהתקנתי את המנדרייק על הHARD השני שלי שמוגדר בתור סליב לא יכולתי לראות מה יש בתחו דרך הWINDOWS כיצד אני מוחק את הHDD השני שעלו הותקנה המנדרייק? ומחזיר את מערכת הקבצים לFAT32 או FAT

תודה מראש לעוזרים :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי, הצלחת להתקין את הלינוקס או לא?

אם לא, אז פשוט תפרמט את הכונן, וזהו.

אם כן מותקן(כלומר, dual-boot) אז אחרי שתפרמט את הכונן אתה צריך לעשות fixmbr(לגבי זה אני לא בטוח ב100%)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום.

לא הצלחתי להתקין את הלינוקס,הצלחתי לעשות רק התקנה חלקית עד הדיסק השלישי לא כולל,ואחרי שיצאתי מן ההתקנה המחשב מזזה את הHHD הישן שעליו התקנתי את הלינוקסת,אך הוא אינו מזהה את מערכת הקבצים או את הHDD עצמו בלינוקס אני יכול לראות אותו רק בביוס והוא מראה לי את הנתונים עליו,כיצד אני מפרמט אותו? הריי איני יכול לפרמט אותו כל עוד המחשב שלי לא מזהה אותו דרך הCMD או דרך הWINDOWS

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול למחוק את המחיצות של הלינוקס, ליצור מחיצות חדשות ולפרמט אותן באמצעות Norton Partition Magic או Acronis Partition Expert. אני חושב שאפשר לעשות את זה גם דרך ה-Administrative Tools -> Computer Mangement ב-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה מסובך כלכך ? תבחר בדיסק הישן את המחיצות שאתה רוצה, תעשה כפתור ימני ו DELETE PARTITION אליהם (תזהר, רק על מה שאתה רוצה למחוק), ואז תעשה CREATE PARITIOTN של הגודל שאתה רוצה ובסוג שאתה רוצה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי.

אין לי כמה סוגים של מחיצות,על הHHD הישן הגדרתי אותו על סליב כמו שרשמתי, לא התקנתי מחיצות על הHHD שלי שהוא MASTER, נכנסתי לתוכנה עשיתי לו DELETE הוא מחק את הHHD הישן ועשיתי לו SCAN FOR NEW HARDERE

ה רשם לי חומרה חדשה נימצא הHARD DISK הישן שמוגדר בתור סליב מופיע לי רק ב נהל מחשב בלוח הבקרה אבל הוא לא מופיע לי בתוך "המחשב שלי" מה אני עושה בכדי שהוא יופיע שם ואני אוכל להשתמש בו ?

ביי ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי.

אני באמת מצטער שאני אל מבין כמעט כלום במחשבים, וזאת סתם טירחה אבל נכנסתי לDISK MANAGEMENT אני רואה את הכונן בסליב קוראים לו משהו לא יודע אם זה עוזר, אבל איך אני מגדיר אותו בתור FAT32 או NTFS ? יש לי בכפתור ימני UPDATE DRIVER ,DISABIL,UNINTALL,SCAN FOR NEW HARDWARE, ו מאפינים באנגלית על מה אני לוץ בכדי להגדיר אותו כ FAT32 ?

תודה מראש לעוזרים :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא מבין, אז למה להתעסק :)

סתם, טוב, יש לך אחרי השם רשימה של מחיצות... בדיסק הזה, הכל אמור להיות ריק, אתה צריך לעשות כפתור ימני לא על הדיסק, אלה על הקטע הריק מימינו וללחוץ CREATE PARITION, ואז אתה בוחר את הגודל שלה ואיזה סוג.....

יתכן ויש שם מחיצות של או משהו כזה, במקרה כזה תמחוק אותם (כפתור ימני -> DELETE) וזה ימחוק את המידע, ואז תעשה PARITITON חדש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לעוזרים.

תודה רבה על עזרתך פתרתי את הבעיה, אתה תותח אין לך מושג כמה זמן הבעיה הזאת הטרידה אותי!

יש משהו שאני לא מבין קנתי HHD של 40GB רשום לי שיש לי 37 וקצת למה אין לי 40GB בדיוק ה 3 GB האלה גם משהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול, הם מחשבים GB לפי כפולות של 1000, כשבפועל ה עובד לפי כפולות של 1024, לכן זה

40 * 1000 * 1000

ואת זה

לחלק ב 1024 ועוד פעם ב 1024

ותקבל

38.1 GB בפועל, חוץ מזה, תעשה SCREENSHOT של ה DISK MANAGMENT של הדיסק הזה, אולי יש שם חורים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mr.niceguy, אני שמח לראות שהצלחת לפטור את הבעיה (הייתי עוזר לך יותר, אבל IceBreak הקדים אותי). :xyxthumbs:

דרך אגב, בהתחלה זה נראה לי קצת מוזר שאתה מתחיל כל תגובה בשלום ומסיים אותה בתודה (זה לא מתאים לסטיגמה על הישראלי הממוצע), אבל אז שמתי לב ששם המשתמש שלך הוא Mr. Nice Guy, אז זה הסתדר לי. :P

לא משנה, זה מרענן לראות תגובות כ"כ מנומסות. ;)

ישר כוח! 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...