GPS - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GPS

SamurAchzar

Recommended Posts

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

פששש אני מדבר בתור אחד שקרא ספר פרויקט על GPS

זה תחום מאוד מעניין

הפרויקט שאני ראיתי היה גדול(פיזית) אני מניח שהם לא השתמשו בכל מיני "טריקים ושטיקים"

כמה שאלות:

1)מכמה לווינים את קורא נתונים באותו זמן?

2)איך אתה מקבל תנתונים? את כולם ביחד(מקביל)

או שאתה מקבל אותם אחד אחרי השני ורק שכולם הגיעו אתה מתחיל תחישובים?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להבהיר שמי שמתעסק עם הלוויינים זה לא המכשיר שלי ישירות, אלא מודול הGPS שנמצא עליו.

המודול מתחבר לאנטנה מתאימה, קולט (עד ארבעה לוויינים, אולי יותר) ועושה את החישובים בעצמו. יש עליו מעבד, הוא מטפל בכל המתמטיקה.

GPS כמובן לא יכול לעבוד רק עם לוויין אחד, מאחר והוא מחשב את המיקום שלך לפי ההבדלים בין המידע שנקלט מהלוויינים השונים. הוא צריך מינימום שלושה לוויינים, אם אני לא טועה.

מהמודול הזה יוצא מידע בפורמט טקסטואלי, כך שאם היית מחבר את זה לPC היית רואה פשוט מחרוזות תווים שמציינות קווי אורך ורוחב, גובה, שעה, וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה השאלות הבאות יכולות להוציא אותי טיפש אבל אני מרגיש צורך עז לשאול.

אתה צריך לבנות משדר וקולט נכון?

באיזה תדר הם יעבדו?

איך אתה מחשב את הרדיוס המקסימלי שבהם הם יוכלו לקבל או לשדר לאנטנה הקרובה?

והאם אתה בכלל מתחשב ברדיוס שלהם בגלל שהיום בכל מקום יש קליטה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה שתי הודעות מעלי:

GPS לא מקבל מידע מאנטנות, אלא מלווינים. :/

בקשר להסבר שלך לשאלות שלי, תודה עכשיו הבנתי

אחרי שניווטתי בשטח, אני מבין שזה יכול מאד מאד להועיל :)

פוטנציאל גדול מאד יש לשיטה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:yelclap::xyxthumbs:

מרשים מאוד!

אתם הולכים אולי לייסד חברת סטארט-אפ קטנטונת בעלת שלושה עובדים(=שלושה מייסדים) ולייצר את המוצר בכמויות ולמכור?

כמה מוצר כזה אתם חושבים יעלה לצרכן בסופו של דבר?

מה היתרונות של הפרויקט לעומת רגיל?(לאיזה שוק מסויים הוא בכלל מופנה?)

בהצלחה!!!!! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:yelclap::xyxthumbs:

מרשים מאוד!

אתם הולכים אולי לייסד חברת סטארט-אפ קטנטונת בעלת שלושה עובדים(=שלושה מייסדים) ולייצר את המוצר בכמויות ולמכור?

חיובי.

כמה מוצר כזה אתם חושבים יעלה לצרכן בסופו של דבר?

באיזור 400-500 דולר, תלוי בגרסה.

מה היתרונות של הפרויקט לעומת רגיל?(לאיזה שוק  מסויים הוא בכלל מופנה?)

הוא מוקשח, בעל שליטה קלה ואינטואטיבית במיוחד, ומותאם לשוק מסויים מאוד. איזה שוק? חכה עוד חודשיים  ;)

בהצלחה!!!!! :yelclap:

תודה רבה  :xyxthumbs:

ואם אנחנו כבר בענייני פרוייקט, אז אני מצליח גם למחוק קבצים מהFAT - אתמול בלילה לפחות. עכשיו אני מתחיל עוד כמה שעות של קידוד, אני מקווה שבסופן

אני כבר אוכל ליצור תיקיות, קבצים וכו'. לא צריך להיות בעייתי במיוחד.

אם אני אוכל לגמור את הFAT עד סוף השבוע, אני אהיה מאושר (למרות שאני בספק, תמיד יש מקום לשיפור ואני פרפקטציוניסט  :screwy: ).

והנה עדכון, ניתן ליצור קבצים\ספריות, פול מאגניב כמו שאומרים אצלנו. תודה אבא, תודה אמא, ובמיוחד תודה לך, XON-5, וכל החברה בכוכב.

בTODO list שלי להיום: כתיבת מנגנון נעילת גישה. במערכת multithreaded, כמו זו, צריך לממש נעילות כלשהן על הספריות\קבצים, כך שלמשל, thread אחד לא יוכל למחוק ספריה בזמן שthread אחר עובד על קובץ בתוכה. זה יצור מצבים, err, בלתי נסבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב, ילדים.

היום בתוכנית:

FAT - המשך הסאגה (יש לי ראיון ב11:30 בחברה מוכרת ומכובדת (מאוד) כך שכדאי לא להגזים - לא תראו פוסטים ב6 בבוקר)/

היום, לאחר שאתמול סיימתי את עניין יצירת הספריות\קבצים כמעט לחלוטין, אני מתכוון לטפל בניהול המשאבים, מה שאומר בניית מנגנון שעוקב אחר הספריות\קבצים

שכרגע פתוחים ומסנכרן במצב שבו ישנה התנגשות בין thread-ים המנסים לבצע פעולה במערכת הקבצים (כמו בדוגמא שהזכרתי ממקודם - thread אחר עובד על קובץ שנמצא

בספריה אותה מנסה thread אחר למחוק).

וגם, עוד קצת פרטים על המכאניקה:

המכשיר למעשה, זקוק לתושבת מיוחדת. הוא לא מתחבר בכוחות עצמו. האנטנות (GPS, RF) מחוברות לתושבת, ובין התושבת למכשיר ישנו קונקטור אחד.

המכשיר מתוכנן לשליפה קלה ונוחה מהתושבת, על ידי כפתור או משהו דומה.

הקטע בתושבת הוא שהיא מבודדת את המכשיר ממכות. האפליקציה שלנו רוויית מכות, ויברציות, לכלוך ודברים רעים אחרים - והתושבת תבודד.

אחד מהרעיונות ליצירת תושבת "צפה" למכשיר היה (ועודנו, למעשה) שימוש בבולם זעזועים של מכונית על שלט רחוק (כזו מקצועית, בולם עם שמן - משהו כזה, ובניית מנגנון מנופים לצורך הפעלת הבולם.

יכול להיות שזה overkill ומשהו כמו גומי יספיק, אבל אנחנו מתכוונים לנסות בכל מקרה. החשש שלי כרגע הוא שהבולם ידלוף - זה יכול לקרות אחרי זמן ממושך.

צריך לחשוב גם על זה.

אני מאוד מקווה להעלות הנה קצת יותר שרטוטים מכאניים כך שהעסק יהיה ברור, אז בנתיים תסלחו לי על החוסר בתמונות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהצלחה בפגישה!

אני הייתי מציע במקום גומי\בולם זעזועים(אוברקיל בהחלט! לא שווה את הכסף\השקעה בהתאמה ודאגות לדליפות) אולי איזה ספוג חצי קשיח... מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה :xyxthumbs:

אנחנו גם חשבנו על ספוג, אבל לאפליקציה הזו רצוי לספק ייצוב מעט טוב יותר למכשיר - מהלך תנועה של ממש. אמנם לא הרבה תנועה, משהו כמו 3-4 סנטימטרים

בהחלט יספיקו, אבל ספוג לא יתן גם את זה. ספוג מצויין נגד וויברציות, ולכן נשתמש בו ככזה, אבל לא לייצוב.

הייצוב נדרש לצורך קריאה נוחה של המסך, בלי שיזוז יותר מדי.

הFAT מתקדם לו. איכשהו, אני מצליח לגרום לעצמי לעבוד ברצינות רק אחרי 12 בלילה. מקריות? I DON'T THINK SO :screwy::smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, כל הכבוד, פרוייקט כבד מאוד לקחתם על עצמכם!

לא אוהב להיות הורס שמחות, אבל בחלק ההנדסי פיזי צריך להשקיע הרבה מאוד, נשמע שאתם תולים את יהבכם במגזר הצבאי, ובשביל לעמוד בתקן הצבאי צריך הרבה יותר ממארז מוקשח.

אני מקווה שאתם מתייעצים עם מהנדס חומרים (ולא רק) בכל הקשור ליישום הפיזי, משום שיש גורמים רבים שצריך להתחשב בהם:

קורוזיה, שינויי לחצים אטמוספריים, עמידה ב"שוק" טרמי (מעבר מהיר מקור לחום ולהפך), אטימות למים - כל גומיות האטימה צריכות להיות מחומרים מעולים שלא מתייבשים נסדקים נקרעים וכו'. קונקטור סטנדרטי הוא לא בדיוק בתקן צבאי, ברגע שאתם מתעסקים עם RF  צריך לעשות הרבה בדיקות שידור והספק, להפריד ולבודד את מעגלי הקליטה והשידור (סתם דוגמא, המארז המוקשח מאלומיניום לא יאפשר לכם למקם את אנטנת הWireless בתוך המארז),  בנוסף, חלק מהצבאות כבר דורשים עמידות ל EMP, וכל זה, באמת בלי להפחיד, רק קצה הקרחון...

ובשביל לבדוק את כל זה, צריך ציוד יקר ודי גדול, ובעיקר, הרבה ניסיון וזמן. (סתם לדוגמא, על מנת לבדוק עמידות למים "מנפחים" את המכשיר מבפנים בלחץ אוויר, ובודקים אם יש דליפות, את זה לא בדיוק אפשר לעשות עם משאבת אופניים, כנ"ל לגבי "הרצות" בטמ"פ קיצוניות שמשלבות זעזועים + לחות תוך כדי שבודקים את פעילות המכשיר).

בקיצור, בהצלחה, ואני באמת מקווה שתצליחו, רק כדאי שתיהיו סגורים על כל מיני נושאים כאלו, אחרת, ההשקעה המצויינת שלכם עלולה לרדת לטימיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה גם לך :xyxthumbs:

הפרוייקט אינו מיועד לשוק הצבאי, אנחנו כן משתדלים להביא אותו לרמה קרובה אך כמובן שהוא לא בנוי במיוחד בשביל זה.

בסך הכל, אנחנו משתמשים ברעיונות שנוסו בהצלחה בציוד צבאי, ובחלקים מסויימים (כמו למשל כפתורים) המיועדים לציוד צבאי.

האלקטרוניקה שלנו, למשל, אינה mil-grade.

ספציפית, קונקטור הUSB אינו מיועד לשימוש בתנאי שטח אלא רק מול הPC בבית. הוא נמצא מאחורי דלת אטומה.

האנטנות ימוקמו, כמובן, מחוץ למכשיר - זה התכנון (יהיו שני קונקטורי BNC, אחד לRF ואחד לGPS).

אנחנו משתמשים במודול RF מזווד ומוכן כך שאין כאן בעיה - הוא נבדק, ואושר על ידי FCC (וגורמים אחרים מסביב לעולם).

אפילו בבחירת האנטנה לא צריך להשקיע מאמץ - יש לו אחת ייעודית. החסרון הוא כמובן במחיר - 100 דולר לכל מודול כזה בכמויות קטנות, אולי

אפשר להגיע ל50 דולר בכמויות גדולות יותר, אבל זה עדיין מאוד, מאוד יקר בשביל מכשיר consumer.

כנ"ל לגבי הGPS (רק שכאן המצב טוב יותר - הוא עולה 30 דולר ולא 100). גם הוא מודול מוכן ומזווד עם אנטנה מקורית.

בשני הנושאים האלו חסכנו לנו המון כאבי ראש.

EMP (וגם RFI) אינם רלוונטיים במקרה הזה - מדובר על סביבה שקטה (או לפחות, לא רועשת במיוחד).

לא יהיה פשוט לבדוק את המכשיר ב100 אחוז עם המשאבים שיש לנו, כמובן, אבל אנחנו מתכוונים לנסות ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב.. קצת באיחור :-[ (הייתי באילת- סיבה מוצדקת) ;)

קודם כל,

זה די הפתיע אותי, עד שנכנסתי לת'ארד, חשבתי על כל מיני ראשי תיבות של עוד פרוייקט.. ::)

אין לי הרבה מה להוסיף

אלא רק לאחל לכם בהצלחה, ומי יודע, אולי תפתיעו בעוד מוצרים אחרים

אם זו הגישה, אל תלכו על מוצר מעוצב וכו', אלא על מוצר קשיח, ונוח לתפעול (כמו ציוד צבאי..)

יש לי רק משהו קטן להוסיף,

מסכי LCD די פגיעים, הייתי ממליץ לכם לשים בין המארז למסך, פרספקס עבה יחסית (סטייל איי פוד )

שיעמוד בלחצים, וגם יקשיח את העסק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...