GPS - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GPS

SamurAchzar

Recommended Posts

Das PROJEKT L33TZ0RZ SK1LLZ0RZ

אז החלטתי לספר לכם קצת על פרוייקט עליו אני עובד, כך ברוח הפורום. זה פרוייקט מאוד טכני, יש כאלו שיעניין אותם, יש כאלו שלא.

אני מעלה את הפרוייקט הנה בשביל:

1. קבלת תגובות, הצעות, עידוד וכו'

2. לתת לכל מי שמעוניין איזשהו חלון להסתכלות לעולם הEmbedded (כלומר מערכות שמכילות מעבד ואינן PC) ולענות על שאלות כמיטב יכולתי

3. לתת השראה לכל מי שחושב על רעיון מגניב אבל לפתח אותו נראה לו דמיוני, מסיבות כאלו ואחרות

הפרוייקט מתואר בשפה טכנית, אני משתדל לעשות את זה ברור לכמה שיותר אנשים עם כמה שפחות רקע אבל זה קצת קשה.. סבלנות

הפרוייקט לא מהווה את הdayjob שלי (שהיא די דומה למה שאני עושה בפרוייקט, בלי קשר), אלא משהו שאוכל לי את שעות הפנאי (זה וbattlefield 2, אבל על השני אין מה לכתוב) וכמובן ימכר בבוא העת ויהפוך למקור הכנסה עיקרי. כלומר, יממן לי EVO VIII בצבע צהוב.

ולעניין:

מדובר במכשיר מסחרי לחלוטין, עליו עובדים אני וחבר שלי, ועוד הנדסאי אלקטרוניקה שעושה לנו את החומרה לפי בקשתנו - אנחנו אומרים מה אנחנו צריכים (איזה רכיבים וכו'), והוא מתכנן לנו PCB-ים.

חלוקת התפקידים בינינו שמה את החבר שלי בתחום המכאניקה והאתר הסופי של המוצר, ואני בכל היתר - תוכנה, חומרה, תכנון כללי וכו'.

המוצר עצמו הינו מכשיר , מסוג שעוד לא נראה. על השימוש של המכשיר אני אספר בשלבים קצת יותר מתקדמים, כרגע נסתפק ב:

1. הפעלה באמצעות כפתורים שאינם על המכשיר

2. פעולה מבוססת קורדינטות (ולא מפות, כמו ברכבים למשל)

3. יכולות wireless, לתקשורת עם -ים אחרים מסוגו

4. מערכת תפריטים גרפית, על מסך LCD Dot matrix (לא צבעוני) ברזולוציה של 240x120 (כנראה)

5. מארז מוקשח לחלוטין, ברמה צבאית (הכל אטום)

6. אפשרות חיבור לPC ככונן (כמו Key) לצורך טעינת\עריכת מסלולים ועדכון תוכנה

אני אתחיל בתיאור כללי של הפרוייקט, ואספר (אם תהיה דרישה) על ההתקדמות כשזו תגיע.

אלקטרוניקה

המכשיר מורכב משני כרטיסים:

כרטיס ראשי: עליו יש מעבד של חברת Atmel, עם ליבת ARM7TDMI (ליבת 32 ביט עם שני instruction sets, מעניין בפני עצמו), (שם המעבד הוא AT91SAM7S256).

המעבד מכיל 256K (מכאן השם) של , וכ64K של SRAM. הפלאש מכיל את התוכנה (תחשבו עליו כמו על הרד-דיסק).

אין למעבד חיבור לזכרונות חיצוניים. הוא מסוגל לעבוד במהירות של עד 55 מגה הרץ.

על המעבד יש כל מיני peripherals מועילים, כמו למשל Device controller, UART, ועוד כלמיני.

תפקידו של הכרטיס הזה הוא לספק את כל פונקציונליות המכשיר - חיבור ליחידת הGPS, חיבור ליחידת הWireless, שליטה במסך, חיבור כUSB Device וכו'.

כרטיס משני: עליו יש מעבד של Atmel גם כן, אבל מסוג שונה. כאן המעבד הוא עם ליבת AVR (ליבת 8 ביט), שעובד במגה הרץ אחד (1), וכל תפקידו בחיים הוא לבקר את הסוללות בהם אנחנו משתמשים. הוא נקרא Smart Battery AVR (הדגם נקרא ATmega406), ומסוגל לעבוד במתחים של עד 25 וולט (!) - כלומר בחיבור ישיר לסוללות, ללא רגולטורים למיניהם.

תפקידו של הכרטיס הזה, כאמור, הוא לספק את הכוח ליחידה. הכרטיס מתחבר לסוללות מצד אחד, למכשיר מצד שני, ועם אפשרות לחיבור למקור מתח DC חיצוני לצרכי טעינה של הסוללות.

הסוללות בהן אנו משתמשים הן מסוג ליתיום-פולימר (כמו שיש בפלאפונים). אלו מאוד קלות וקטנות ביחס לקיבולת שלהן, אך דורשות טיפול עדין (בגלל זה יש מעבד ייעודי שדואג להן - cell balancing, overcurrent protection וכו').

הGPS בו אנחנו משתמשים הוא מודול של חברה בשם Trimble. למודול קוראים Lassen iQ והוא מעין חתיכת מתכת מרובעת בגודל של בול, פחות או יותר (אינץ' על אינץ'). הוא מתחבר עם תקשורת טורית לאן שתבחרו, ומעביר את הודעות הGPS באחד משני פרוטוקולים טקסטואליים.

על יחידת הWireless אני אספר בהמשך.

מכאניקה

כל המכשיר יהיה מכורסם מאלומיניום בCNC. כאן יש לציין כי הסוללות לא יושבות במכשיר בצורה קבועה, אלא בתוך מארז פנימי שניתן לשליפה (מחסנית - cartridge), כך שניתן להחליף מהר מאודובצורה קלה ונוחה.

יש לנו שרטוטי SolidWorks של המכשיר, רינדורים יעלו הנה יותר מאוחר בערב - הוא נראה לא רע (כמובן שנשמח להצעות לשיפור!).

תוכנה

למעשה, על אותו רכיב קיימות שתי תוכנות:

1. bootloader - תוכנה שכל מטרתה היא ביצוע עדכון תוכנה למעבד (כמו update לBIOS) במקרי חירום (למשל אם שיחררתי למשתמשים גרסה והיא אפילו לא עולה)

2. תוכנה עיקרית

את הBootloader כבר סיימתי בתחילת הפרוייקט, מדובר בתוכנה שמשמישה את אחד מקווי הUART של המעבד ומסוגלת לקבל, דרך פרוטוקול תקשורת פשוט כלשהו, קובץ אותו היא כותבת לזכרון הFlash שעל המעבד - קובץ שהוא למעשה התוכנה הראשית. זו תוכנה נפרדת לחלוטין, ללא או סיבוך אחר.

והתוכנה העיקרית -

אוקי, כאן החלק המעניין  :smile1:

בבסיס הפרוייקט רצה מערכת הפעלה בשם FreeRTOS, שכשמה היא ניתנת בחינם. מצד שני, זו לא מערכת הפעלה כמו Windows, או VxWorks, אלא kernel מונוליטי (כלומר, statically linked - אתה מקמפל אותה ביחד עם התוכנה שלך) בלי הרבה יכולות מלבד Scheduler, וכמה דברים נלווים (יצירת, הריסת ת'רדים, מבנה נתונים של Queue עם יכולות blocking לThreads, וכו'). היא די מינימליסטית, אך כתובה היטב וכבר ported למעבד עליו אני עובד (מה שחוסך הרבה כאבי ראש בשלבים ההתחלתיים).

(מכאן ואילך - כל התוכנה כתובה על ידי בלבד)

מעל זה, קיימים מספר דרייברים:

1. UART (מה שנקרא COM Port, RS232 וכו'), לצורך תקשורת עם יחידת הGPS

2. TWI, ראשי תיבות של Two Wire Interface לצורך תקשורת בין המעבד הראשי למעבד הסוללות

3. דרייבר לפלאש - יש על המעגל רכיב

4. Mass Storage Device

מעליהם, שלוש ספריות עיקריות (כרגע):

1. ספריה גרפית - נותנת GUI facilities בסיסיים, כמו יצירת חלון, מחיקת חלון, אובייקטים גרפיים שונים (מרובע, קו, progress bar, טקסט וכו')

2. ספריית Storage, שמכילה מימוש של FAT12/16/32 (אותה אני מסיים בדיוק כרגע)

ולמעלה-למעלה, האפליקציה עצמה:

1. טיפול בGPS

2. טיפול בכל נושא הממשק למשתמש (כלומר, תוכנה שתשתמש בספריה הגרפית שנכתבה, תציג תפריטים ומידע)

וכל היתר.

איפה אנחנו כרגע?

לאחרונה התפטרתי מהעבודה שלי, עד שאני אתחיל בחדשה יש לי קצת זמן מרוכז לעבוד.

בחזית התוכנה, כאמור, הBootloader גמור, מערכת ההפעלה כבר רצה (אני מהבהב לדים, יש!), הספריה הגרפית נלקחה כמו שהיא מפרוייקט אחר בו השתמשתי בה, וגם את רוב הדרייברים סיימתי.

אני כרגע מסיים את ספריית הStorage (אני כותב אותה תחת Visual Studio ומעביר בסוף לסביבת העבודה של המעבד). אני מצליח עכשיו לקרוא קבצים וספריות, למעשה את החלק הread-only שממומש ברוב המכשירים בגדול כיסיתי, עכשיו אני מוסיף תמיכה בכתיבה.

מאחר ואין לנו חומרה כרגע (היא בתכנון), אני משתמש בEvaluation Board של Atmel למעבד כפלטפורמה עליה אני מריץ את הקוד ורואה שדברים עובדים.

כמובן שזה לא תחליף ללוח הסופי... אבל לא חסר מה לעשות כרגע.

בחזית המכאניקה, המארז עצמו בשלבים די סופיים ויצא לייצור, אנחנו מקווים, כבר בחודש הבא - כך שנדע מה צריך לתקן, לשפר וכו'.

ובחזית החומרה, יש כבר תכנון (Orcad) בסיסי למעגל, והתחלה של עריכה - אני מקווה שהPCB ייצא לייצור (שלוקח שלושה-ארבעה שבועות) עד סוף אוגוסט.

דוגמא של הLCD צריכה להגיע אלינו מתישהו השבוע.

זהו, פרוייקט יומרני למדי, אמנם, אבל מגניב ומעסיק אותי שעות על גבי שעות.

אני אשמח לענות לכל שאלה שתעלה, כמובן, ואשתדל לעדכן אתכם בהתקדמות, ולהביא בשביל להמחיש קצת יותר טוב במה מדובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל יפה מאוד!

אכן, פרוייט יומרני במקצת אבל אם יש לך את הידע ואת האמצעים אז למה לא?

דברים גדולים התחילו מפרוייקטים יומרניים...

מן הסתם אתה מכוון לפלח שוק צר במיוחד (ניווט על-בסיס קורדינטות בלבד היא נחלתם של מעט מאוד אנשים), אבל ההחלטה לעשות את המכשיר מוקשח לחלוטין אכן מרמזת על כוונה לשיווק למיגזר ספציפי אחד ולכן אם אלה הדרישות עבור אותו מגזר זה יכול דווקא לשמש כמקדם מכירות מצויין.

השאלה היא למה אתה מעוניין לבנות את האלקטרוניקה, שהרי יש מכשירים מבוססי טובים בשוק, ומן הסתם זה ברור שהאלקטרוניקה תשמש כפלטפורמה בלבד לתוכנה שתבוא ותתן את הפונקציונליות למכשיר, ולכן לדעתי (שמבוססת כמובן על הפרטים שמסרת בהודעה עד כה) היה יותר הגיוני להתרכז בתוכנה ולהשתמש בפלטפורמה רגילה (פוקט-פיסי, פאלם וכו').

מה זה אומר הפעלה בעזרת כפתורים שאינם על המכשיר?, מקלדת כלשהי?

אכן אם אתה מתמקד בניווט על-בסיס קורדינטות אז אין כל צורך במסך צבעוני.

למעבד עצמו אין ממשק לזיכרונות חיצוניים ולכן התוכנה תצטרך להיות עד 272 ק"ב, נכון?

לדעתי אין צורך לבנות מערכת גרפית, כי בניווט ע"ב קורדינטות לא יהיה בזה שימוש, מה שגם היא תראה רע על LCD ש/ל.

סה"כ, נראה טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה  :xyxthumbs:

הבחירה בפלטפורמה שלנו נעשתה מכמה סיבות:

1. מארז מוקשח - PPC\Palm לא בדיוק עונים להגדרה הזו. אנחנו גם מתכננים את המארז בהתאם לאפליקציה (בסוף הכל יובן)

2. עלות - האלקטרוניקה כאן, ללא מסך, מודול RF ומודול תעלה פחות מ40 דולר. עם מסך, 80 דולר בערך. זה עדיין הרבה פחות מפאלם.

3. - לפאלם אין את סידור המחסנית האמור, וגם במכשיר הזה זמן הפעולה יהיה ארוך בהרבה

4. גמישות בפיתוח. כמו שאמרת, אם יש את היכולת (הטכנית, הכלכלית ואת הזמן) - הכל אפשרי, ובמקרה הזה הכל הסתדר (כלי הפיתוח מאוד זולים, זמן יש, וטכנית - כבר עשיתי דברים יותר גרועים...)

זה נכון שכמשחק בלבד, פלטפורמה שלמה זה טירוף, אבל במקרה הזה - פרוייקט מסחרי ומלא - זה מתבקש, אחרת אתה כבול.

התוכנה אכן תצטרך להיות בגודל של 256kb ומטה, זו לא בעיה רצינית. בתוכנות קטנות, הקוד לרוב מנופח על ידי ספריות חיצוניות שמלונקג'ות עם התוכנה.

תסתכל על קבצי COM מימי הביניים ותראה את הבייטים הבודדים שהם תפסו... אני לא מאמין שאנחנו נגיע לתפוסה של יותר מ100K קוד בינארי, או מגה-בייט של קוד טקסטואלי (זה עדיין המון קוד, כרגע אני ב300K קוד טקסטואלי - כמה עשרות אלפי שורות).

אני דווקא יותר מודאג מהRAM...

אין לנו מקלדת, אלא שלושה כפתורים בלבד (ולכן הצורך במערכת גרפית). התפעול של המכשיר חייב להיות קל, מהיר ואינטואטיבי.

המערכת הגרפית כאן נועדה בסך הכל לדפדוף בין הפונקציות של המכשיר, אין לך הרבה ברירה - אין כאן מקלדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רצינו להתעסק עם משקיעים.

לפני הפרוייקט הזה, עבדנו (אני והחבר) על פרוייקט אחר, אפילו יותר כבד - ולא פחות מגניב - והוא נעצר מחוסר מימון.

היינו צריכים ציוד מאוד יקר שלא היה לנו.

בפרוייקט הזה, אין ציוד כזה - בכוונה נבחר מעבד יחסית פשוט עם פנימיים, בלי הרבה אלקטרוניקה שדורשת זמן וציוד יקר לבדיקות, וכמו שאמרתי כלי הפיתוח מאוד מאוד זולים (כחלק מהמאמץ של Atmel להכניס את המעבד הזה לשוק). כמה זולים? קיט שבו Evaluation Board, סביבת (קומפיילר וכו') וEmulator (כלי שמאפשר לך להריץ קוד על המעבד ולעקוב אחריו בPC) עלו לי 200$... וזה כל מה שאני צריך לפיתוח הראשוני. בדרך כלל, סט כלים כזה היה עולה משהו כמו 2000$, למעבד דומה.

למעבדים כבדים ממש, זה יכול להגיע גם ל10000$, לערכה כזו. אז 200$!?

כמובן שאח"כ צריך להשקיע לא מעט - CNC עולה כסף, וכו', אבל לא מדובר כאן על יותר מ20 אלף שקל השקעה כוללת (וכמו שאמרתי, יש לי עבודה נורמלית ולא רעה בכלל - סכומים כאלו זה לא מה שיעצור אותי... ;D ).

בשביל זה, לא שווה להכניס משקיע. משקיע היה שווה להכניס כאן רק בשביל להפוך את הפרוייקט הזה למשהו שהוא full time job, אבל זה לא נדרש כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל המון בהצלחה !    :xyxthumbs:

אני מקווה שתצליח להשיג את האוטו שאני חולם עליו  :pissed:

אני מאוד הייתי רוצה להיות שותף בהכנת סקיצות ושירטוטים של המוצר אז אם תהיה מעוניין תוכל ליצור איתי קשר

באימייל- ovadiaguy@yahoo.com

ICQ - 249-806-812

messenger - angel121@zahav.net.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הGPS חופשי לחלוטין. אין שום דמי שימוש (אין אפילו למי לשלם...).

FCC אני לא צריך כי אני משתמש במודולים שכבר עברו FCC - יתרון ענק. המכשיר שלי לא משדר בעצמו, אלא משתמש במודולים לצרכי שידור.

אני לא חושב שיש כאן איזושהי עילה לפטנט, אגב. אמנם זה מכשיר ייחודי לשוק ייחודי, אבל מכאן ועד פטנט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה התמונות  :smile1:

לא טרחנו לרנדר אותן עם טקסטורות וכו', אז זה נראה מאוד פשוט (מבחינה גרפית). הגימור של המכשיר יהיה בסופו של דבר שחור מט עם Powdercoat (זה יפהפה). מחר בבוקר תהיה גם תמונה של exploded view, שתבינו מה הולך בפנים.

המכסה למעלה (שנפתח עם ציר) מכסה על הi/o connectors שמיועדים לPC (יש שם מקום לחבר שנאי DC, חיבור אחד וחיבור COM port אחד).

בזמן פעולה רגילה הדלת הזו סגורה (עם בורג שניתן לסגור ביד).

הידית העגולה בצד המכשיר משמשת לשליפת מחסנית הסוללות. מחסנית הסוללות היא הקופסא שניתן לראות בפנים. מחר אני אעלה תמונה של המנגנון בפירוט - יצא ממש מגניב.

בשביל לשלוף את הסוללות לוחצים את הידית פנימה, מסובבים אותה חצי סיבוב ועוזבים - המחסנית תפלט החוצה (ע"י קפיצים שלא נמצאים בתמונה).

כל הקופסא אטומה, כפי שאמרתי, לרוב בעזרת גומיות o-ring (כפי שניתן לראות למשל בחלק העליון של המכסה, יש שם מסילה לo-ring).

בחלק העליון תהיה חתיכת לקסן שקופה, שתגן על המסך שישב מתחתיה.

box1jpg8ni.th.jpg

box3wq.th.jpg

box20vb.th.jpg

זה לא עיצוב סופי - אם למישהו מנינג'ות ה3D כאן יש רעיון יותר מוצלח לעיצוב חיצוני, אז אני אשמח לשמוע ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פנטסטי.

אני גם עובד בתחום ה Embedded (בהגדרה הרחבה יותר - מערכות שמבינות סט פקודות x86).

אני גם מקושר לא רע במכון התקנים אם תרצו לעבור תקינה, אפשר לעזור.

בכלאופן, אם אתם צריכים משהו, צרו קשר ונראה איך אפשר לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה  :xyxthumbs:

אני כרגע בדיוק יושב על הFAT - היום הצלחתי סוף סוף לקרקע אותי לכמה שעות טובות בלי לשחק באטלפילד באמצע - כל פעולות הקריאה\דפדוף בין ספריות הסתיים, נשארו לי עוד:

1. כתיבה - יש כרגע רק מחיקה של ספריות\קבצים (גם סוג של כתיבה..)

2. לדאוג לנעילות של הקבצים\ספריות (מנגנון לא נורא מסובך, אבל צריך לעשות אותו).

למי שזה מעניין אותו, המימוש שלי לFAT נראה כך - בחלוקה למודולים:

storage

======

dir | file

======

volume

שלמעשה, שלושת הריבועים התחתונים הם FAT עצמו, והריבוע העליון (הstorage) הוא מנגנון mount גנרי, שנותן ממשק סטנדרטי החוצה (fopen, fclose, וכו'), תומך במספר mountpoints ויודע לעשות להם mount לפי סוג הפירמוט שלהם.

איך זה עובד?

הvolume מטפל בכל הקשור לרמה התחתונה ביותר של מערכת הקבצים; קריאה למקום כלשהו, כתיבה למקום כלשהו, טיפול בטבלאות הFile Allocation, בדיקה שהמדיום מכיל מערכת קבצים תקינה, וכו'. כמובן שהוא גם זה שדרכו מתבצעת פקודת mount למדיה; הפעולה בוודאי מוכרת למשתמשי הלינוקס מביניכם.

mount למעשה מורה למערכת לקחת התקן מסויים (נגיד הרד דיסק), ו"לחבר" אותו למערכת כמערכת קבצים כלשהי. אותו הדבר בדיוק גם כאן - אומרים לvolume לעשות mount ומפנים אותו לBlock Device* מסויים (בדיוק כמו שבלינוקס הייתם עושים mount /dev/hda0 ...).

dir מטפל בכל הקשור לספריות (מחיקה, קריאה, דפדוף, יצירת קבצים וכו'); file מטפל בכל הקשור לקבצים (קריאה\כתיבה, למעשה).

הstorage מטפל בכל נושא האכסון ברמה המערכתית יותר - ניהול הvolume-ים השונים, ומתן ממשק סטנדרטי לאפליקציות, כך שבדיוק כפי שאפשר בלינוקס לגשת לכל ספריה בלי לדעת לאן היא mounted - לסידירום, לכונן דיסקטים, אפילו לרשת - כך גם כאן. יכול להיות mount point אחד על הפלאש הפנימי, ואחד אחר ברכיב הפלאש החיצוני, ולאפליקציה הם יראו כשתי ספריות שונות, וזהו.

* Block Device הוא למעשה כל התקן שמממש פעולות seek, כלומר אפשר ללכת בו קדימה ואחורה.

על COM port למשל, אי אפשר ללכת קדימה ואחורה - כל הזמן מגיע לתוכו מידע, אבל מבחינת ההתקן עצמו, אי אפשר לסרוק קדימה למשל (כי המידע עדיין לא הגיע).

זה מה שנקרא Character Device. כרטיס גם הוא Character Device.

בהרד דיסק, מצד שני, אפשר לזוז קדימה, אחורה - ללא הגבלה. לכן זה נקרא Block Device.

אני אופטימי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה העיצוב שלי למחשב אבל אני חושב שמה שאני מדבר עליו זה לא מה שאתה בונה ..

אני לא ממש מבין מה המכשיר הזה עושה אבל בכל אופן זה העיצוב שלי :

מסך 5-7 אינצ'

יציאת USB

יציאה לאוזניות

כונן (לצפיה בסרטים)

מצלמה דיגיטלית מובנת (חחח נראה לי שהגזמתי)

ומאחורה כמובן סוללת לטיום ואולי אפילו 2 !

בהצלחה !

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה פרויקט מלא מחשבה ומושקע, מקווה שתצליח.

רק לא הבנתי דבר אחד. התוכנה תבנה מסלול ניווט על פי כבישים, כן? אז למה להשתמש בקואורדינטות?

או שהתוכנה בכלל לא תבנה מסלול ניווט?

לא הבנתי כל כך את העקרון של ניווט בעזרת קואורדינטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, כאן המקום להסביר. בעצם, כל עובד לפי קורדינטות, גם כאלו עם מפות.

רק שGPS עם מפה, מסוגל לעשות overlay של המיקום שלך על המפה - כלומר, הוא מציג מפה שמותאמת לקורדינטה בה אתה נמצא באותו רגע.

לעומת זאת, קורדינטות טהור (waypoint based) בסך הכל מסוגל להגיד לך רק איך להגיע לקורדינטה הבאה שביקשת ממנו, על ידי חץ שמורה עליה בכל רגע נתון. כמו כן, ניתן לחבר כמה קורדינטות כאלו למסלול - waypoint 1, waypoint 2, וכו'. מספר waypoints כאלו נקראים route.

GPS מבוסס מפה לא רק יראה לך חץ לקורדינטה הבאה, אלא גם יתאים אותה למפה. למשל, בניווט בתוך עיר, הGPS לא רק יתן חץ אבסולוטי לקורדינטה, דבר שאינו כלכך שימושי - כי אתה צריך לדעת דרך איזה רחובות אפשר לנסוע, איזה לא, מה הדרך הקצרה ביותר וכו'. לא מספיק ניווט בקו אווירי.

אז כאמור, במכשיר שלנו אין מפה, רק כיוון לקורדינטה הבאה, או ציור סכמטי של הroute. מה זאת אומרת סכמטי? נניח שיש לך שלושה waypoints, המכשיר ידע לחבר את שלושתן בקו, בדיוק כמו שתצייר שלוש נקודות במרחב ואז תצייר קו שיבקר בשלושתן.

אין למכשיר הזה, בניגוד למכשירים ברכב למשל, מידע על כבישים או דרכים.

מה שכן, על הPC, אתה יכול לתכנן את המסלול שלך עם תוכנה טופוגרפית ייעודית.

לא אנחנו כותבים אותה כמובן, שהרי זה מאוד מסובך וצריך מאגר מפות ענקי, אליו אין לנו גישה.

יש תוכנות כאלו כבר, נשתמש באחת מהן. כולן מוציאות פורמט סטנדרטי שנקרא GPX, שזה פורמט לתיאור waypoints מבוסס XML. אתה תעתיק את הקבצים האלו למכשיר (באמצעות הUSB). התוכנות האלו כן יודעות לתכנן מסלול לפי מפה, כך שאתה כן יכול לעשות מסלול שמתאים בדיוק לכביש, ואז לעקוב אחריו במכשיר.

פשוט המכשיר לא ידע שאתה על כביש, אלא פשוט יראה אותו בתור route.

כאמור, אנחנו עושים את זה ככה בכוונה - לאפליקציה בה צריך את המכשיר, יש חשיבות עליונה להצגת המידע, כך שתוכל בחטף להציץ במכשיר ולדעת מה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...