בעתיד הלא רחוק אולי ניזכה לדבר בטלפון בלי לשלם עשרות ומאות שקלים לחברות גזלניות - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעתיד הלא רחוק אולי ניזכה לדבר בטלפון בלי לשלם עשרות ומאות שקלים לחברות גזלניות

FARKASH7

Recommended Posts

ICE -מכיר בערך, אז עשיתי קצת חיפוש לראות מה יש על זה, זה ממש לא אותו הדבר...

גונטלה משתמש באופן הזה רק בשביל חיפוש משתמשים וקבצים, אין שום צורך בלהגיע למשתמש ספציפי, או להפסיק את החיפוש...

מבחינת המערכת, החיפוש יכול להיות אין סופי בלי צורך בלהגיע לתוצאה. כמובן, שזה היה יוצר עומס מטורף על כל המערכת (וזה קרה בתחילה) ולכן חלק מהמגבלות של גנוטלה זה מספר סופי של חיפושים (גם משתמש, וגם קבצים).

במצב הזה, המערכת לא תמיד תמצא לך תוצאות, או תמצא את כל המשתמשים המחוברים, לפי מה שראיתי בכתבות שקראתי עכשיו.. מדברים פה על בערך איבוד 50% מהתוצאות האפשריות... נראה לך זה אפילו קרוב להיות סביל לרשת פלאפונים? מדברים פה על איבוד 50% מהתוצאות, בקבצים זה סבבה.. יש אלף קבצים של סרט מסויים, אתה תמצא רק 500.. לא ביג דיל.. ברשת טלפונים, יש רק מספר אחד שאתה מעוניין להשיג, ההסתברות למצוא תוצאה, פתאום נפלה פלאים...

ההבדל הכי גדול - ברגע שאתה מוצא את החיפוש, הוא אוטומטית מתחבר אליך ישירות.. יש לו את ה-IP. מה יש לפלאפון? כלום.. הוא צריך לנטב את השיחה דרך כל המשתמשים שהגעת אליהם עד עכשיו. אם אתה חושב שלעשות חיפוש זה עומס, איך תפעיל מערכת שצריך 1000 איש לנטב דרכם שיחה אחת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דבר ראשון, את כל נושא שמציאת האנשים וניתוקים וחיפושים אפשר דווקא לעשות עם תשתית של אנטנות, זה עדיין יהיה פחות קרינה כי ה PACKETS האלו הם ממש קטנים, שלא כמו שיחה ארוכה, וגם לא צריך פריסה כלכך גדולה של אנטונות היום, כי גם יהיה פחות עומס, וגם הם לא ישמשמו לדיבור, אלה להעביר מידע ממש קטן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח

נראה לי פספסת את העיקר פה, הרעיון זה לא להשתמש בתשתית אנטנות....

אגב.. גם במצב הזה, יש עומס שיחות.

נגיד והפלאפונים מדברים עם האנטנות אז המערכת תדע איפה למצוא אותם, המערכת עדיין צריכה לפנות לכל הלקוחות שקיימים בסביבה שנמצאת בין שני הפלאפונים בשביל ליצור מסלול שיחה, וכל הפלאפונים יצטרכו לנטב את השיחות.

אבל באמת לפחות ככה אתה פותר חלק מן הבעייה של למצוא נתיב שיחה.

אגב, הסיבה שיש פריסה גדולה של אנטנות זה לא רק בשביל להגדיל נפח מידע (שממש לא בעייתי פה) אלא כדי לכסות את כל אזורי השידור.. הבעייה פה היא ברובה מרחקי שידור (בייחוד בערים), לא כמות מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לברר עם אחי, הוא מכיר את כל הטכנולוגיות פלאפוניה עד לפרט הכי קטן...

למיטב ידיעתי כרגע הבעייה עם להעביר נפח גדול של מידע זה פשוט שלמות אות, וזה למה אנטנות קרובות יותר מאפשרות מהירות גבוהה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם משוייץ  :hi:

למרות שהרעיון הספציפי הזה לטעמי דבילי, לדעתי ימיהן של חברות הטלפוניה הסלולרית במתכונתן הנוכחית ספורים.

האבולוציה הטבעית לדעתי טמונה בקצב החדירה של הרשתות האלחוטיות, מהיר - ופרוטוקולי תקשורת Multi-Homing.

ברגע שזה יהיה מספיק נפוץ, אין מניעה פשוט לבצע שיחת למשל דרך ה PDA בעודכם משוטטים ברחובות ז'נבה למשל :)

עריכה:

שכחתי דבר אחד קטן שמוטב שגם יהיה קיים בצורה נפוצה - תמיכה בכתובת סטטית לכל מכשיר מחובר.

למרות שזה לא הכרחי, הרבה יותר קל אם זה קיים.

ניתן לבצע את זה היום גם בעזרת IPv4, אבל IPv6 נותן מענה הרבה יותר טוב גם לדבר הזה (שכחתי את שמו) וגם ל Multi Homing.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הצפנה - יש הצפנה שלפחות בציבור הרחב לא ידועה דרך לפצח אותה באופן פשוט (זמן סביר) - מבחינה מתמטית לא הוכח שאין דרך לעשות את זה, ולמען האמת, גם אם ההוכחה המתמטית תגיע, מחשבים קוואנטים יוכלו לפרוץ אותה בקלות (למרות שזה לא אומר שכל אחד בבית שלו יוכל לעשות את זה).

בכל אופן, אני לא בטוח שלטלפונים סלולריים יש את הכוח עיבוד בשביל להצפין בשיטה זאת בזמן אמת - ובטח לא לפענח מהצד השני, ועוד בזמן אמת... אז כן, ככל הנראה זה ייפרץ איכשהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמת דיברת, מר נמסיס. כבר לא יהיה "דור רביעי", כפי שאנחנו מכירים אותו.

חברות הפלאפונים, לדעתי, הולכות לאכול אותה די חזק. הם שילמו מיליארדים תמורת זכויות השימוש בתדרי דור שלישי, ועד שתוחזר אליהן ההשקעה בתשתית (תדרים, ציוד, מכשירי קצה), עולם הVOIP על גבי פלטפורמות LAN ניידות כבר יתפתח.. לפחות בתחומי הערים, זה הולך להיות הדבר הבא.

כמה זמן יקח עד שמישהו יציג מכשיר נייד, דמוי סלולרי, מבוסס WiFi או WiMAX, שעושה שימוש בVOIP? מספר חודשים, אם לא הוצג כזה מכשיר כבר.

מכשירי הקצה כבר יגיעו, בהתחלה כמכשירים דואליים - Wireless LAN/VOIP מצד אחד, וסלולרי רגיל (GSM, נניח) מצד שני.

כמה זמן יעבור עד שגורם מסחרי כלשהו יבין שכדאי לו מאוד לפרוס Hotspots בתחומי הערים ולספק שירותי למשתמשים ניידים? גם לא הרבה.

כך לא יהיה כמעט שימוש בתשתיות הסלולריות הרגילות בתוך הערים, שם מרוכזים רוב המשתמשים.

מה שכן, אני לא מסכים עם ההגדרה של "חברות גזלניות". האשמה היא לא בחברות, כל שהן עושות הוא לספק תשתית ללקוח, ועל כך הן בוודאי לא גזלניות.

הבעיה, כרגיל, היא העדר תחרות. העדר התחרות נובעת משני גורמים:

1. רגולציה עודפת של הממשלה - השוק לא באמת פתוח לכל מי שיחפוץ בכך. לפחות, זה היה המצב בשוק הטלפוניה הביתית, והשתנה, ועכשיו נשאר כך רק בתחום הסלולר

2. ציוד מאוד, מאוד יקר שנדרש בשביל להקים רשת טלפוניה מסורתית

כמובן ששני הסעיפים שלעיל נהפכים ללא רלוונטיים ברגע שמדובר בVOIP.

אגב, רק עכשיו קראתי את ההודעה הראשונה בת'רד. הטכנולוגיה הזו היא בולשיט אדיר, זה פשוט לא ישים. יש כאן בעיות של אורך חיי , עומס תדרים, ומעל הכל latency...

זה יכול לעבוד רק במרחקים קצרים, או במצב בו יש מעט מאוד משתמשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הצפנה - יש הצפנה שלפחות בציבור הרחב לא ידועה דרך לפצח אותה באופן פשוט (זמן סביר) - מבחינה מתמטית לא הוכח שאין דרך לעשות את זה, ולמען האמת, גם אם ההוכחה המתמטית תגיע, מחשבים קוואנטים יוכלו לפרוץ אותה בקלות (למרות שזה לא אומר שכל אחד בבית שלו יוכל לעשות את זה).

בכל אופן, אני לא בטוח שלטלפונים סלולריים יש את הכוח עיבוד בשביל להצפין בשיטה זאת בזמן אמת - ובטח לא לפענח מהצד השני, ועוד בזמן אמת... אז כן, ככל הנראה זה ייפרץ איכשהו...

אתה טועה

לצבא כבר יש מכשירים כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה להבין על איזו "הצפנה" כולכם מדברים ... "לא ידוע לציבור הרחב", "בצבא משתמשים בזה"... יש להצפנה הזו שם, או שהיא ידועה רק בשם "הצפנה"?

חחחחחחח (מאיפה לכם שאתם בכלל מדברים על אותו הדבר? אני לא התעסקתי בכלל בהצפנה בצבא ואני מכיר לפחות 5 סוגים שונים, לא שאני יכול בכלל לפרט אותם.. חחחחח... הקטע הכי טוב? אחת מהן, שנחשבת בין הכי קשות לפיצוח, משתמשת באופן מדהים באותן טכניקות כמו בפלאפונים ועוד כמה טריקים יפים)

אבל זה לא משנה את העובדה שכל הצפנה, נתנת לפיצוח.

לגבי מה שצריך לרשת פלאפוניה הזאת, אין שום צורך בהצפנה מעבר למה שמשתמשים בו עכשיו (שדרך אגב, מאוד קל לצוטט לפלאפונים, מכל דור.. ואפשרי אפילו לחדור באופן אקטיבי לשיחה).

העובדה שהפלאפון שלך מרשת את השיחות דרכו, לא משנה שיט.

מה, עד עכשיו השיחות הוצפנו באופן מיוחד ושודרו באופנים מיוחדים? מה זה משנה אם זה עובר בפלאפון שלך או לא?

אז במקום להעמיד אנטנה, הם יכולים להחזיק את הפלאפון עצמו... וו פי דו דה.

רק שהטעות הקריטית שלכם לגבי הטלפון עצמו, זה הדילוג מסלולים. בדומה לפלאפונים היום, שאינם יוצרים קשר רציף עם התחנת בסיס, וכל שנייה מחליפים ערוצי תקשורת, משהו דומה יקרה "טבעית" ברשת הזו גם בלי צורך בדרישה הזאת (במקור, דילוג תדרים הוא לא צורך להצפנה, אלא פשוט הגדלה של כמות המשתמשים בתחום תדרים מסויים) מכיוון ודרך התקשורת בין פלאפון אחד לשני, תמיד תשתנה ולא תשאר קבועה (אלא אם כל האנשים שמנטבים שיחה מסויימת, לא יזוזו, או שלא יתקרבו אליהם אנשים אחרים שיאפשרו מסלול שיחה אחר). כמות השיחות שיעברו בפלאפון שלך, תשתנה מרגע לרגע. גם אם נניח יהיה אפשרי לצוטט לשיחות (וכמו שאמרתי, היום זה אפשרי), בשיטה הזו, בציטוט על גבי פלאפון, לא תקבל כלום. כל מה שתקבל זה רצף ראנדומלי של שיחות של אנשים אחרים, בלי הבטחה שכל שיחה תהיה בכלל מעל לשניה.

בכלל, תיכנון "נכון" יותר של המערכת (שיכפיל למעשה את כמות העומס, אז בספק שייושם) יהיה לנטב את השיחה דרך שני מסלולים נפרדים לחלוטין, למען יתירות. במקרה ויהיה נתק באחד המסלולים, המסלול השני יפעל כגיבוי. הפתרון היותר הגיוני, הוא ששני המסלולים יפעלו כל הזמן במקביל, עם אפשרות של חלוקת נתונים. כלומר, כל מסלול ישדר נתונים שונים, כל עוד שניהם פעילים (זה מכפיל את רוחב הפס). באופן הזה, בלתי אפשרי לצוטט לשיחה, לא בעזרת אנטנה, ולא בעזרת הפלאפון שמרשת את השיחה (בתנאי כמובן וההצפנה הטבעית של המידע, היא ככה שלא ניתן לפענח אותו, בלי כל החלקים. ולכן גם אם יצליחו לצוטט לאחד הערוצים, הוא חסר משמעות בלי הערוץ השני).

אל תשאלו אותי למה לא עושים את זה עכשיו :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה סוג הצפנה זה? אנאערף מה אני תיכננתי את המכשיר?

אני רק עשיתי למכשיר בדיקות QA ואני במקרה יודע שהוא מיועד לצבא ושהוא יודע להצפין ולפענח בזמן אמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://en.wikipedia.org/wiki/GSM#GSM_security

ודי עם הסיפורי הגיימס בונד, ד"א בטכניון הצליחו לפרוץ חלקים ממנגון ה GSM (זה עדיין לא אומר שזה פשוט ונעשה שימוש באופן רחב), וכפי שניתן לראות הפרוקוטול מודלרי וניתן להחליף את שיטות ההצפנה...

http://en.wikipedia.org/wiki/KASUMI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...