מתלבטטט בין איזו תשתית לקחת כבלים או בזק?? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבטטט בין איזו תשתית לקחת כבלים או בזק??

dids22

Recommended Posts

אני לא יודע מה לגביי הוירוסים....

אבל אני זוכר שהייתי בכבלים הפנגים לסרברים הישראליים היו יותר נמוכים מאשר עכשיו כאני ב ADSL

בנוסף שלכבלים יש אפשרות של חיבור 24 שעות ללא צורך בחיוג וגם זה שיקול חיובי לכבלים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא יודע מה לגביי הוירוסים....

אבל אני זוכר שהייתי בכבלים הפנגים לסרברים הישראליים היו יותר נמוכים מאשר עכשיו כאני ב ADSL

בנוסף שלכבלים יש אפשרות של חיבור 24 שעות ללא צורך בחיוג וגם זה שיקול חיובי לכבלים...

רק ספק אחד בארץ מאפשר להתחבר ככה כיום (אני מדבר על לקוחות חדשים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שב-012 מגבילים אפלואוד. אז שתדע שרוב הספקים לא מגבילים....

אני שונא את הוויכוחים המטופשים האלה אז הינה עוד הוכחה שלא רק 012 מגבילה את המהירות ההעלאה

http://speed.hot.net.il/Upload/progress.asp

תראה שם את הטבלה ואולי תפסיק להיתווכח איתי

:kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שונא את הוויכוחים המטופשים האלה אז הינה עוד הוכחה שלא רק 012 מגבילה את המהירות ההעלאה

http://speed.hot.net.il/Upload/progress.asp

תראה שם את הטבלה ואולי תפסיק להיתווכח איתי

:kopfpatsch:

:screwy:

טוב, אולי אני צריך (שוב, כי כבר הסרתי בלייזר), כי אני משוכנע שהפנית אותי לאתר בדיקת המהירות של HOT - ספקית התשתית.

012 - ספק . אחד ממספר בארץ.

HOT - ספק תשתית - אחד משניים בארץ (יחד עם כמובן)

כן, אתה מוגבל בUPLOAD ע"י התשתית. לא, ברוב ספקי האינטרנט אתה לא מוגבל בUPLOAD. הווה אומר - אם יש לך חבילת 2MB/2MB בתשתית וחבילת 2MB/96K בספק (בהנחה והוא לא אחד מהשניים בערך שיש שמגבילים אותך גם ב UPLOAD) אתה תקבל 2MB UPLOAD!

המספרים הם כמובן פיקטיביים, אז אל תתחיל בבקשה להתווכח איתי שאין חבילות כאלה בשוק....

אחלה תמיכה טכנית יש לכם שם....

נ.ב. וד"א, רק לידיעה כללית - אם יש לך חבר בבזק/כבלים או מודמים מסויימים של הכבלים אתה יכול להעלות את האפלאוד בצורה ניכרת בלי בכלל לדבר עם הספק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי...תגיד מה שתגיד....כניראה שלשכנע אותך כבר אי אפשר לא משנה מה אני יגיד

רק בבקשה תשים לב לנושא...אתה מתחיל לסטות ממנו

אם יש לך חבילה של 2MB/2MB  בתשתית(כמובן שב-adsl כי בכבלים אין מהירות כזאת) זה משהוא אחר (לא לדבר על המחיר של חבילה כזאת)

אבל אנחנו מדברים על חבילה נורמלית 1.5M

להזכירך, אתה המלצת על תשתית כבלים ביגלל ה=UPLOAD שלהם למרות שהראתי לך ש-UPLOAD לא כל כך שונה (מבחינת ספק תשתית או אינטרנט)

אם אתה שואל אותי

לדעתי עדיף תשתית adsl פחות תקלות ו-UPLOAD עד 128 (רק בתשתית)

וספק 013 (לדעתי הכי מהיר ובלי בעיות וזה מניסיון)

אבל משהו אומר לי שזה לא כל כך מעניין אותך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניה אז יש רק שני ספקיות שמגבילות את הupload??

כולם מסכימים??

ואם אפשר לדעת איזה ספקיות אלה??

אה ועוד דבר מאוד חשוב יש פה אולי אחד\ת שעובד\ת בבזק \הוט שרוצה להיות חבר\ה שלי?? :-\ :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה ועוד דבר מאוד חשוב יש פה אולי אחד\ת שעובד\ת בבזק \הוט שרוצה להיות חבר\ה שלי?? :-\ :-\

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

כמו כולנו

להזכירך, אתה המלצת על תשתית כבלים ביגלל ה=UPLOAD שלהם למרות שהראתי לך ש-UPLOAD לא כל כך שונה (מבחינת ספק תשתית או אינטרנט)

אם אתה קורה ל-33% (דהיינו הבדל בין 12 ל 16) לא כ"כ שונה אז כנראה שאתה אחד מהאנשים שלא מעניין אותם אפלואוד.

בוא נעשה חישוב קטן

אם אתה מעלה רצוף במשך 24 שעות בקצב העלאה מקסימלי של 12Kpbs (ומנסיון זה לא הכי "תאורטי" כמו שאני מניח שתטען, אלא אפשרי ביותר - הכל תלוי איפה ולאן אתה מעלה) אתה מגיע להעלאה של 1012.5 מגה בייט ביום, כלומר, בערך ג'יגה של מידע.

אם אתה מעלה רצוף במשך 24 שעות בקצב העלאה מקסימלי של 16Kpbs אז כבר מדובר כאן על 1350 מגה ביום.

אתה רוצה להגיד לי שהבדל של 337.5 מגה ביום הוא לא דבר חשוב - אז שוב הגענו למסקנה שכנראה לך זה לא מזיז. לאחרים שמנסים לשמור על RATIO טוב כי הם מורידים ממקומות איכותיים, זה הבדל של שמיים וארץ

שלא לדבר כמובן על חבילות של 2MB שבאות עם 18K אפלואוד, שהם יתנו לנו 1518.75 מגה ביום, והבדל של 506.25 מגה יותר ביום.

אישית - אני בנאדם שיודע לשמור על המחשב (והרשת) שלו כמו שצריך - אני לא צריך תמיכה ממישהו, אלא אם כן יש בעיה אצל הספק/תשתית - וגם אז אני רק אתקשר לברר ולוודא שאכן יש בעיה. כשאנשים מבקשים כאן המלצות, אני יוצא מנקודת הנחה מה אני הייתי מעדיף, כי אני משתמש די כבד באינטרנט.

מהנסיון שלי תקלות תשתית הם לא נפוצות יותר באף אחד מספקי התשתית, והבעיה ב-90% (אני מוריד בכוונה את המספר) של המקרים בהם מתקשר אדם לתמיכה טכנית היא בגלל בעיה שיש לו במחשב ( ואני משוכנע שאם kidney_stone קורא את הפוסט הזה הוא יסכים איתי)

אי לכך ובהתאם לזאת, למרות שאני אישית לקוח של ADSL עוד מהניסויים של בזק, אם הייתי עובר דירה למשל, הייתי מעדיף דרך הכבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי לשניהם יש אותו מחיר(45 שח + התחיבות לשנה) מחיר טוב ל 1.5 .?? או שאפשר להוריד אותם עוד קצת??

אז ככה

אני מסכם את היתרונות והחסרונות של והוט

--

יתרונות:

1)פחות בעיות מהוט

2)אני עכשיו לקוח שלהם ואני מרוצה

3)בטיחות - אי אפשר לקבל ווירוסים או פריצות מהרשת של בזק

חסרונות:

1)upload נמוך יותר

2)כשדיברתי איתם הם אמרו שהם יחזרו אלי תוך 24 שעות חח דבר שלא קרה -כלמר שרות פחות טוב

3)פינגים גבוהים יותר

--

יתרונות:

1) upload גבוה(יחסית)

2)פינגים נמוכים (יותר)

חסרונות:

1)בטיחות -אפשרות לקבל ווירוסים ופריצות דרך הרשת שלהם

2)יש לי שני מחשבים ולפעמים אני מביא את המודם שלי למחשב השני ומחבר אותו לאינרנט

אבל ליד המחשב השני אין לי כבל של כבלים אז אולי הם יצטרכו להעביר כבלים(אם הם יסכימו)

3) יותר בעיות

טוב רק באלה נזכרתי אם יש עוד תכתבו גם

ואם יש דברים שאתם לא מסכימים אז תגידווו

אז מה נראה לכם??

*נערך*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקרה גם תומך טכני בכיר בספקית גדולה (ואדומה)

רוב השיחות שקשורות בתקלת תשתית באמת מגיעות על כבלים, לא הייתי מגזים ואומר 90% אלא משהו כמו 65% וגם זה לפי דעתי מוגזם.

בנוסף, הרבה מאוד  שיחות של "לא יכול להתחבר" בכבלים לא קשורות בכלל לאופי התשתית, אלא על בעיות של חייגן (שנובעות מזה שההגדרות שלו השתנו ע"י תוכנה חיצונית או וירוס, או שה FIREWALL במחשב חוסם פורט התחברות, או תקלת כללית כזאת או אחרת הקשורה להתחברות.

בכלל, מסכים מאוד עם DAC - אפילו 95% מהבעיות התחברות שמתקשרים בגללן לתמיכה - בעיות מחשב/דרייברים/וירוסים/איטי לי/לא גולש לי - הרוב המוחץ נובע מהמחשב

אישית, יש לי מודם כבלים 4 שנים בבית, והוא אפילו מחובר ב USB

פעם אחת לא הייתה לי תקלה ! (מלבד שידרוגים יזומים, שהיו מעט מאוד)

ה UPLOAD גבוהה יותר מ ADSL וזה באמת יתרון משמעותי כמו שאמרו לפני.

עוד מנסיון בתור תומך -

במעט השיחות שמהותן תקלה אמיתית בתשתית עצמה (סנכרון או איטיות שלא קשורה למחשב)

ב ADSL לפילטרים ששמים על השקעים יש נטיה להדפק מהר מאוד

מודמי ה ADSL שהם מודמי הם בעלי נטיה להתנתקויות, תקלות, בעיות חשמל והרבה צרות אחרות

אם אתה הולך על ADSL - קח רק מודם שמתחבר לכ.רשת, ולא מודם בשום אופן !

יש הרבה יותר תקלות כל-ארציות בבזק, מאשר בכבלים (בכבלים זה בד"כ אזורים, נופלים כמה אלפי מודמים עקב שידרוגים כל פעם במקום אחר, ובעיקר ב08)

אז כמו שהבנת מרוב מה שכתבתי, אני ממליץ על כבלים.

(בעיקר בגלל ה UPLOAD)

---------------

יישור קו בקשר לויכוח האם ספקיות מגבילות UPLOAD או לא - מנסיון - לא !

לפחות בספקית שאני עובד בה, אנחנו לא חוסמים UPLOAD (למרות שמוכרים חבילות עם UPLOAD יותר גבוהה)

זה מנסיון, זאת עובדה מוכחת ובדוקה, ולא השערה.

זה אומר שאם שילמת במיוחד על UPLOAD גבוהה מהרגיל בכבלים או ב ADSL, לא תצטרך לשלם על כך גם לספקית שלך.

(כמובן יש אולי ספקיות שגן מגבילות, אני לא יודע מי אלה, אבל אצלנו לפחות - לא מגבילים נכון לעכשיו)

---

מבחינת ספקית, יש 2 טובות בארץ (לדעתי) :

013 ברק

017 נטויז'ן

ברק יותר זולים (בד"כ) - אני מנוי בברק, אישית.

נטויז'ן יותר טובים בתמיכה - זמני המתנה אפסיים, ומקצועיות אמיתית בהשוואה לברק (תלוי בתומך, אבל אני מדבר על הרוב).

הבדלים מבחינת חיבור, פינגים ובעיות טכניות - בשניהן אותו דבר, חיבור מעולה.

בזק בין לאומי (014) יתנו לך חיבור MPLS (ללא חייגן), בלי בעיה, שזה ייתרון ענק אם אתה הולך לפרוץ את המודם כבלים שלך :)

אני לא כ"כ מכיר את התמיכה שלהם מבחינת זמנים ומקצועיות,

אבל שמעתי (שמועות) שיש בעיות חיבור ואיטיות ופינגים לפעמים שם. (שוב - רק שמועות !)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נתון נכון, שנובע מהעובדה שלכל אחד יש טלפון בבית, אז בלי בעיה אפשר דרך המרכזיה להוסיף גם שירות ADSL על הקו הזה.

לא לכולם יש כבלים בבית, בטח שלא בחו"ל שם יש המון שירותי רשתותו , לוויינים, ויש מספיק ערוצים בטלוויזיה הציבורית, כך שכבלים זה נדיר.

הנתון הזה לא אומר ש ADSL טוב יותר, הוא אומר שיש ADSL ליותר אנשים, זה הכל

הידעת ? אחוז האנשים האינטיליגנטים בעולם נמוך יחסית לאחוז של אלה שלא אינטילגנטים, אולי זה מסביר את זה)

מיליארד אנשים בעולם מדברים סינית, זה לא אומר שתתחיל ללמוד סינית עכשיו כי זאת שפה יותר טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקרוב אני יצטרך להחליט על איזה ללכת

כרגע יש לי את של (adsl)

ואני די מרוצה

בהנחה שהמחירים אותו דבר על מי ללכת?(אם אפשר תכתבו למה כן ?ולמה לא?)

תוודהה

הייתי לוקח כבלים רק בגלל האפשרות לדבר בטלפון על תשתית הכבלים, מה שעשוי לחסוך עוד עשרות ש"ח לחודש.

אני עצמי דרך ADSL בגלל וטו שהמשפחה שלי הטילה על התנתקות מהלויין, מה שמצריך אותי לקבל תשתית של .

איני מתלונן ובכל מקרה ההבדלים לא יהיו משמעותיים כספית.

עם זאת, קח בחשבון את התכנים הניתנים לך ע"י הטלוויזיה בכבלים לעומת הלויין. מבחינה זו הלויין עדיף (לדעתי בכל אופן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי לוקח כבלים רק בגלל האפשרות לדבר בטלפון על תשתית הכבלים, מה שעשוי לחסוך עוד עשרות ש"ח לחודש.

אני עצמי דרך ADSL בגלל וטו שהמשפחה שלי הטילה על התנתקות מהלויין, מה שמצריך אותי לקבל תשתית של בזק.

איני מתלונן ובכל מקרה ההבדלים לא יהיו משמעותיים כספית.

עם זאת, קח בחשבון את התכנים הניתנים לך ע"י הטלוויזיה בכבלים לעומת הלויין. מבחינה זו הלויין עדיף (לדעתי בכל אופן).

אפשר לעשות בכבלים גם אם יש לך YES בבית. אין שום קשר בין הדברים.

ולגבי הטלפון של הכבלים - כרגע רק לקוחות מאוד וותיקים של HOT נהנים מתעריפים באמת זולים יותר. ללקוחות חדשים במחיר אין כ"כ הפרש - זה יותר עניין של להתנתק מבזק מאשר לשלם משמעותית פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב קראתי קצת ונשמע מזה מעניןןן

אז שני דברים

1)גם בבזק אפשר לעשות את זה??

2)אני יכול לבחור איזה מודם שאני רוצה??(בקשר לכבלים וגם בקשר ל adsl)

וחוץ מזה נראה לי שבסוף אני ילך על הכבלייםםם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב קראתי קצת ונשמע מזה מעניןןן

אז שני דברים

1)גם בבזק אפשר לעשות את זה??

2)אני יכול לבחור איזה מודם שאני רוצה??(בקשר לכבלים וגם בקשר ל adsl)

וחוץ מזה נראה לי שבסוף אני ילך על הכבלייםםם

חבל שאתה לא קורא מה שאני רושם....

1. לא - כבר רשמתי בערך בעמוד 2 שרק בכבלים אפשר לעשות את זה עם המודם. מה שכן, אם יש לך חבר במקומות הנכונים בבזק הוא יכול לטפל בבעיה מהצד שלהם

2. בבזקסטור בד"כ אתה יכול לדרוש מודם ספציפי - אם יש הם יתנו לך. לגבי הכבלים אין לי מושג- בעקרון מגיע טכנאי ומתקין לך מודם, אתה לא מתקין אותו לבד כמו בבזק...

ותהנה מהכבלים. אם לא היה לי ראוטר ADSL גם אני הייתי קרוב לוודאי עובר לכבלים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...