שאלות ספציפיות בקשר ללינוקס - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות ספציפיות בקשר ללינוקס

Recommended Posts

לא ידעתי לאיזה פורום לשייך את זה אז אם טעיתי מצטער.

בכל מקרה התקנתי 5.04 וממש אין לי מושג איך להגדיר שם את הרשת.

יש לי מודם אלקטל שמחובר לראוטר של אדימקס ואל הראוטר מתחברים כל המחשבים.

איך אני מגדיר על אחד המחשבים המחוברים אל הראוטר שמותקן עליו את הרשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה לא צריך "להגדיר את הרשת" אתה פשוט צריך להפעיל את הכרטיס שיהיה במצב זמין ב-DHCP וזהו <מקביל להפיכה למצב זמין במערכת הפעלה האחרת שלו אזכיר את שמה>

כמה כרטיסי יש לך?

בוא נגיד שזה אחד, אתה צריך להיכנס לטרמינל בתור רוט <באמצעות הפקודה su אתה עובר לרוט ומקיש את הסיסמא ואל תתיחס לזה שאתה לא רואה אותה>

בתור רוט אתה צריך להפעיל את ההתקן של הרשת, במידה שזה הכרטיס הראשון שלך אז הפקודה היא ifup eth0 וסביר להניח שיש לך רק אחד

במידה ויש לך שניים ואתה רוצה להעלות את השני אתה רושם ifup eth1

בשביל לראות איזו כתובת קיבל הכרטיס אתה עושה ifconfig eth0

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

אני לא רוצה שהכרטיס יהיה זמין במצב DHCP אלא אני רוצה שלמחשב תהיה כתובת IP קבועה.

איך אני עושה דבר כזה? ^^

ואיך אתה מכיר את כל הפקודות המוזרות האלה בע"פ?

יש לך אולי אתר טוב שיכול לעזור לי ללמוד את הדברים האלה?

עריכה:

אוקי עם היוזר שלי שאני מניח שיש לו הרשאות לדברים כאלה הפעלתי את כרטיס הרשת (לא דרך הטרמינל) וגם נתתי למחשב כתובת IP ו-GATEWAY וגם DNSים של הספקית שלי.

עכשיו כשאני מנסה לגלוש בפיירפוקס זה אומר לי שכל האתרים NOT FOUND למרות שאני רואה דרך הראוטר שהמחשב מתקשר עם המודם (2 הנוריות דולקות) וגם כשאני מנסה להכנס לממשק של הראוטר שלי אז זה אומר לי שאני REFUSED להכנס לממשק :S. אם אני אכנס כ-ROOT אני לא אהיה REFUSED?

ושאלה אחרונה: ניסיתי להכנס כ-ROOT ואני יודע שזה נשמע עצוב אבל אני לא יודע את הסיסמה של ה-ROOT. האמת אני לא חושב בכלל שהוא ביקש ממני בהתקנה לתת לו סיסמה ל-ROOT. האם יש אולי בהתחלה דיפולט סיסמה לרוט שאני צריך לדעת עליה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שאתה מבצע ifup eth0

תרשום את הפקודה ifconfig eth0 192.168.0.5 וכמובן תחליף כאן את האיי פי שאתה צריך

בנוגע לפקודות יש לך מדריכים לגבי כל פקודה, לדוגמא אתה רושם man ifconfig יתן לך מדריך על הפקודה ועל דגלונים שלה

ועוד על פקודות אתה יכול למצוא בוויקי של וואסאפ

http://www.whatsup.org.il/modules.php?op=modload&name=phpWiki&file=index

וגם במדריך של פינגווין

http://www.penguin.org.il/dokuwiki/doku.php?id=%D7%A9%D7%95%D7%AA:%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. המשתמש שלך לא צריך לקבל את ההרשאות שנתת לו

2. לא עובדים עם רוט

3. אתה אמור להגדיר את הכרטיס עם DHCP, למה לא תנסה?

4. מה שצריך לעשות שנוגע לזה ששככת את הסיסמא של רוט זה להפעיל את מערכת ההפעלה במצב ריצה 1, זה מצב בו המערכת לא מחוברת לשום וככה אין צורך בסיסמאות. בשביל לעשות את זה צריך להגדיר את הקובץ שאחראי על עליית המערכת שגם את זה צריך לעשות מתוך רוט

מה שאפשר לעשות זה להפעיל liveCD ולהיכנס איתו לרוט ודרכו ל"היכנס" לתוך המערכת שלך דרך טרמינל שאמצעות הפקודה

chroot /mnt/linux

כמובן שהמיקודם שרשמתי הוא המיקום של ספריית השורש של הלינוקס שלך שמעוגן בתוך הדיסק LIVE, ואז כשאתה כבר בפנים אתה משנה את הסיסמא של רוט

passwd

ואז הוא אומר לך לרשום סיסמא מחדשה

יש אפשרות פשוטה יותר, בזמן שעולה לך טוען המערכת אז אתה צריך ללחוץ על e במקום על אנטר במצב רגיל שבו אתה נכנס למערכת, ואז יופיע לך דבר כזה בערך

title      Debian GNU/Linux, kernel 2.6.8-2-k7
root (hd0,0)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.8-2-k7 root=/dev/hda1 ro
initrd /boot/initrd.img-2.6.8-2-k7
savedefault
boot

אתה צריך לעמוד על השורה

kernel     /boot/vmlinuz-2.6.8-2-k7 root=/dev/hda1 ro

ושוב ללחוץ עליה e על מנת לערוך אותה, ובסוף השורה אתה צריךלהוסיף את המילה signle ואז היא תיראה כך

kernel     /boot/vmlinuz-2.6.8-2-k7 root=/dev/hda1 ro single

ורשם לך למטה בדיוק איזה כפתור עורך ואיזה שומר וגם האות b בסוף עושה בוט לאותה מערכת וככה אתה אמור גם להגיע למצב ריצה 1 ולשנות את הסיסמא עם הפקודה passwd כמובן אחרי אתה נכנס לרוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי בכל מקרה, עשיתי מה שאמרת ועכשיו אני יכול להכנס לרוט אבל עדיין הרשת לא עובדת :(

אפילו כרוט ניסיתי לעשות טלנט לכתובת של הראוטר ועדיין זה אמר לי שאני REFUSED :\

אני לא נתתי למשתמש שלי את כל ההרשאות האלה אלא ככה זה היה אחרי שהתקנתי את המערכת הפעלה...

הראוטר שלי מוגדר לא להיות שרת DHCP לכן אני נותן לכל מחשב ברשת אייפי קבוע.

אז כמו שאמרתי נתתי למחשב IP, GATEWAY וכתובות DNS והאינטרנט עדיין מסרב לפעול ואני כל הזמן REFUSED להכנס לממשק של הראוטר דרך הלינוקס.

יש לך אולי מושג מה הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב שזה לא עובד תביא פלט של ifconfig

וגם פלט של ifconfig -a

ההרשאות בסדר, רוט הוא מנהל המערכת ורק הוא צריך לנהל אותה, אחרי שאתה פקודה שקשורה לניהול אין לך שום צורך להמשיך לעבוד איתו זה רק יזיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה: האינטרנט עכשיו עובד בלינוקס.

אפשר בבקשה המלצה לקליינט של מסנג'ר ללינוקס ולתוכנה סטייל ווינאמפ ללינוקס?

עוד דבר: הייתי רוצה לדעת איך אני ניגש ל-HD של הווינדוס מהלינוקס.

ועוד שאלה אחת: בהתקנה הוא שאל אותי איזה רזולוציות אני רוצה שהוא יתקין ואני ברב חכמתי שכחתי לסמן רזולוציות נורמליות ועכשיו מותקנות אצלי איזה 2 רזולוציות מסכנות ותדר רענון שמסתכם ב-60HZ :\ איך אני יכול עכשיו להוסיף רזולוציות ותדרי רענון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזל טוב ! :xyxthumbs:

יש תוכנה בשם xmms שהיא נראת בדיוק כמו וינאמפ <אני לא אוהב אותה:)> אתה יכול להפעיל אותה עם הפקודה xmms או פשוט לחפש אותה בתפריט משימות

בקשר למסרים מידיים יש לך את gaim וכן מפעילים אותה עם הפקודה gaim :) אתה יכול להיתחבר איתה להרבה פרוטוקולים ולא רק לפרוטוקול שציינת

עכשיו שכבר גמרנו עם נושא האינטרנט עדיף שבשביל נושאים אחרים תפתח פוסטים חדשים, במידה ויש לך תגובה לגבי ההודעה הזאת אז פפוסט חדש בבקשה שיהיה מסודר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושב שיש צורך לפתוח נושא חדש. שיניתי את הכותרת כך שתתאים למאורעות האחרונים. עכשיו אשמח אם מישהו יענה לי על השאלה למטה.

בהתקנה הוא שאל אותי איזה רזולוציות אני רוצה שהוא יתקין ואני ברב חכמתי שכחתי לסמן רזולוציות נורמליות ועכשיו מותקנות אצלי איזה 2 רזולוציות מסכנות ותדר רענון שמסתכם ב-60HZ :\ איך אני יכול עכשיו להוסיף רזולוציות ותדרי רענון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטרמינל תרשום את הפקודה xorgconfig

זה אמור להכניס אותך לממשק של הגדרות השרת הגרפי שלך, תיזהר לא לעשות פאשלות יכול להיות מצב בו האיקס לא יעלה אחרי זה, ואם אתה לא בטוח במה לבחור תעשה רק אנטר <שזאת ההמלצה>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימו לב שרק העריכה האחרונה היא הרלוונטית. אם בא לכם לקרוא הכל אז אתם מוזמנים.

טוב עברתי על כל השאלות האלה של הדבר הזה ובסוף עדיין לא ראיתי מקום להחליף רזולוציה.

אני חושב שעדיין נשארו 3 הרזולוציות הבסיסיות האלה.

חוצמזה אני ברב חכמתי נכנסתי למצב של ממשק טקסט ועכשיו אני לא יודע איך לחזור לממשק הויז'ואלי :kopfpatsch::s07::bash:

תגיד לי בבקשה איך לחזור לממשק הויז'ואלי הנחמד :'(

Aricha:

OK now i understand what happened here. when i messed with this file xorg.conf i think i screwed my graphic card's driver and thats why the graphical mimshak didnt load. I dont know what i've done wrong. It just asked me lots of questions about my hardware and i did everything as it said.

Anyway, doesnt metter right now because i reinstalled and this time in English because the half Hebrew half English menus really started to annoy me and now i can read but i cant write in Hebrew. I've installed 2 packeges: "language-pack-he" and "language-pack-he-base" and then i tried to add a Hebrew layout for the keyboard but Hebrew doesnt appear in the list of layouts there. Can you please help me with this tiny problem? :\

עריכה2: אוקי הצלחתי לסדר לעצמי את העברית רק שעכשיו זה כותב רק בעברית ואני לא יכול לשנות את השפה לאנגלית :S

מה שעשיתי זה הוספתי איזשהו קובץ של עברית עם סיומת XKB ואז כתבתי את הפקודה הבאה:

setxkbmap -option grp:switch,grp:shift_toggle,grp_led:scroll il

איך אפשר לעשות שאפשר יהיה להעביר בין השפות כמו קודם עם ALT+SHIFT?

עריכה 3: אוקי הסתדרתי כבר עם העברית. יש לי עכשיו שאלה אחרת. יש לי מדפסת Deskjet 840C שהגדרתי בלינוקס והדרייבר הוא hpijs אבל כשאני שולח משהו להדפסה (אפילו אם זה סתם הדף נסיון) אז זה מכניס לשורת העבודות של המדפסת את ההדפסה הנוכחית ואז זה נעלם משם (כאילו המדפסת כבר סיימה להדפיס) והמדפסת לא מגיבה בכלל.

לפי מה שקראתי באינטרנט הדרייבר המומלץ למדפסת שלי הינו ה-hpijs הזה. יש לך מושג למה המדפסת לא מגיבה?

ויש לי עוד שאלה. אני מנסה להתקין GLIB שהגירסה שלו היא 1.2.2 או מעל בשביל שה-XMMS המקולל יסכים לקמפל את עצמו וכשאני מקמפל את זה אז הוא כותב לי:

loading cache ./config.cache within ltconfig

ltconfig: you must specify a host type if you use `--no-verify'

Try `ltconfig --help' for more information.

configure: error: libtool configure failed

מה זה לעזאזל אומר ואיך אפשר לעשות שזה יתקמפל כבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...