למה AMD יותר טובים מ אינטל במשחקים? - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה AMD יותר טובים מ אינטל במשחקים?

Mr.B

Recommended Posts

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שדרוג של כרטיס המסך - ישפר את הביצועים במשחקים - אכן

שדרוג של הזיכרון מעבר ל-1GB - לא יתן לך כלום - שוגג: עם 2 ג'יגה למשל אתה גם יכול לעשות סקרצ' דיסק בתוכנות כמו PS, וגם אתה יכול הריץ הרבה דברים של המערכת הפעלה מהזיכרון בלבד = שיפור ביצועים ענקי ! (תוכנות כמו RAMDISK וכ'ו רואים הבדל מורגש ! ופה אל תגיד לי שלא...)

שדרוג של המעבד מעבר ל-A64 3000 - לא יתן לך כלום - יתן - לא הרבה.

אני חושב שזשנסכם את הנושא ככה:

אם תרצה יותר ביצועים במשחקים יספיק לך מעבד שיאפשר לך חופשיות של הכרטיס מסך, לא צריך מעבד אסטרונומי, משהו סולידי וטוב.

זיכרון 1GB יקנה לך ביצועים מקסימאליים, מעבר לזה זה רק יעזור לך עם אתה באמת זקוק לזה (פוטושופ, ישומיי סקרצ'דיסק וכו').

שדרוג מעבד - תלוי בשימושים שלך ובתקציב שלך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויכוח עקר לחלוטין.

זה ידוע, ברור ומוכח שהשיפור השולי הולך וקטן - על זה אין ויכוח.

אבל כל אחד מוצא תועלת שונה בגודל שיפור כלשהו - קטן או גדול ככל שיהיה.

ומאחר ודבר זה אינדבדואלי - ע"ע המשפט הראשון בהודעה זו.

בנוסף - יש גם כאלו שמוצאים ברכישה של חומרת Top-End מקדם סטטוס גבוה יותר. דבר שמוסיף לתועלת ולנטייה לרכוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולשאלה המקורית: ההבדל הארכיטקטוני הינו עצום. למעשה, המעבדים אמורים להציג ביצועים שונים בתכלית בעבור אותו תדר, וכך הם אכן עושים.

כשיש שני רכיבים שעובדים בתדרים שונים מהותית ומציגים את אותם ביצועים, ברור שהשאלה הנשאלת צריכה להיות "מה דומה" ולא "מה שונה".

AMD כיוונה לשיווק על ידי ביצועים תואמי-אינטל, וכך נולדת סקלת ה"+" (3000+ שרץ למעשה ב1.8GHZ, וכו').

ממה נובע ההבדל? ככה בקצרה:

* pipelining עמוק יותר באינטל, כלומר יותר מחזורי שעון נדרשים לצורך ביצוע כל פעולה

* Branch Predictors שונים (הרכיבים שאמורים לחזות את התנהגות התוכנה ובהתאם לדאוג שהpipeline תמיד יכיל את ההוראות הנכונות ולא יעצר)

* מספר שונה של יחידות ALU - ואלו בP4 הן בכלל double pumped אם אינני טועה, כלומר עובדות, אפקטיבית, בפי 2 מתדר המעבד

* בקרי זכרון שונים בתכלית - on die בAMD, על הNorthbridge באינטל, עם סוגי זכרון שונים...

* ועוד עשרות דברים אחרים

למעשה, אם נסתכל על ביצועים, ניתן לומר שבסיבוב הזה לפחות, עליונים בכמעט הכל. הדבר היחידי בו הם נופלים, ושוב אני מעלה השערה, הוא במימושן של הוראות SIMD (כלומר, SSE למיניהן), מה שמקנה לאינטל יתרון כשמדובר בקידוד (הוראות SIMD נפוצות בכל סוג תוכנה בו מעט קוד מטפל בהרבה מידע - למשל, עיבוד ווידיאו).

וזה עוד ללא שקלול המחיר. אם כי, הDual Cores של נראים כמו עסקת המילניום*

* לא, זו עדיין לא עסקה טובה כמו רכישת קראק מfkl0ster, אבל זו עדיין רכישה טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדרוג של כרטיס המסך - ישפר את הביצועים במשחקים

שדרוג של הזיכרון מעבר ל-1GB - לא יתן לך כלום

שדרוג של המעבד מעבר ל-A64 3000 - לא יתן לך כלום

אני מסכים בגדול למה שאתה אומר, רק תשים לב לביקורת מעניינת לגבי זמני הטעינה במשחקים עם 2 גיגה זכרון:

http://www.3dcenter.de/artikel/2005/06-17_b.php

למעשה, אם נסתכל על ביצועים, ניתן לומר שבסיבוב הזה לפחות, עליונים בכמעט הכל. הדבר היחידי בו הם נופלים, ושוב אני מעלה השערה, הוא במימושן של הוראות SIMD (כלומר, SSE למיניהן), מה שמקנה לאינטל יתרון כשמדובר בקידוד (הוראות SIMD נפוצות בכל סוג תוכנה בו מעט קוד מטפל בהרבה מידע - למשל, עיבוד ווידיאו).

* לא, זו עדיין לא עסקה טובה כמו רכישת קראק מfkl0ster, אבל זו עדיין רכישה טובה

שכחת מולטיטסקינג.

* :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדרוג של כרטיס המסך - ישפר את הביצועים במשחקים

שדרוג של הזיכרון מעבר ל-1GB - לא יתן לך כלום

שדרוג של המעבד מעבר ל-A64 3000 - לא יתן לך כלום

אתה בטוח שהוא לא ייתן כלום אז למה יש את ה3200? 3500? 3700? :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה די מטומטם לקנות היום 2500+ בסוקט A,

לעבודה משרדית יש את ה754,שהוא מהיר בהרבה.

ואף אחד פה לא נראה לי שהולך לקנות מחשב למשחקים שעוד חצי שנה יפגר מאחור שוב.

"אתה בטוח שהוא לא ייתן כלום אז למה יש את ה3200? 3500? 3700? "

למה שלא יהיה?

יש אנשים שחייבים ת'פוזה,אני לא מבין מה יש להם,או סתם OCרים מכורים שמישהו זורק להם בכיס זהב קבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני יגיד לך במה המעבד באמת משנה (וגם ההארדיסק) בבדיקת וירוסים לדוגמא היום לוקח לי 10 דקות לגמור ש40 גיגה תפוסים לפני זה שלא עשיתי (עכשיו אני על 3500+ לפני זה זה היה 3000+) זה היה לוקח 15 דקות אפילו יותר לפעמים תלוי והיה אותו מקום תפוס.

שלא נדבר בכלל במחשב הקודם שלי שהוא פנטיום 1.7 (כן גם לי יש WILLIAMETE :D ) 256 ו הארדיסק של 5200 RPM זה היה לוקח 40 דקות במקרה הטוב שהיה תפוס רק 25 גיגה זיכרון!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בעצם אומר שלא יהיה הבדל במשחקים בין המעבדים מעל ה3000 ? נתנו פה קישורק והראו שיש הבדל

יש הבדל, כמובן שיש הבדל. אבל ההבדל די קטן, והולך וקטן ככל שמתקרבים לגבולות היכולת של כרטיס המסך (כלומר, מעלים רזולוציה).

מבחינת מחיר, אתה משלם כמעט פי 2 על 3500 לעומת 3000 - האם זה שווה? האם אותו הכסף שיושקע בכרטיס המסך לא יתן תוצאה טובה יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

XOD - אז מה שאתה אומר (בצורה מאוד יפה לפחות) זה בעצם שבגלל ששני המעבדים שונים, ובנויים אחרת.. יש להם ביצועים שונים?! וואו.. עמוק.. אני צריך לחשוב על זה...

עכשיו תסביר לי למה תיארת כמה חלקים בתוך כל אחד מן המעבדים בלי לאמר איך הם משפיעים על הביצועים (לטובת מי בכלל? )

אגב, ה-PR של הולך יחסית למעבדי את'לון, לא מעבדי .

הרגת אותי, פשוט לא הצלחתי להבין מה ניסית לאמר בהודעה שלך.. או מה המטרה שלה בכלל :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...