השתקת המחשב - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השתקת המחשב

montigo

Recommended Posts

בקרוב אני הולך לשדרג את המחשב בקומבו לוח-מעבד- ומספר דברים נוספים.

לאחרונה נכנס בי טירוף חדש של השתקת המחשב ככל האפשר!

זה נהיה ממש ממש חשוב לי כי אני ישן עם המחשב פתוח באותו חדר, וגם עובד עם , ואני מעוניין בשקט מופתי :AR15:

מהם הרכיבים הכי שווים מבחינת עלות\תועלת להשתקת המחשב? שימו לב לקונפיגורציה הנוכחית שלי.

כרגע הוצאתי את 2 המאווררים במארז אנרמקס שלי, והמאווררים היחידים הם: הספק (מכוון עוצמה אוטומטית), המעבד והכרטיס הגרפי.

המחשב עובד בטמפרטורה טובה כי אין הרבה רכיבים והמארז גדול מאוד יחסית.

מבחינת מעבד, אני לא רוצה לקנות מעבד חדש שידרוש מאוורר סוס, אלא שיסתפק במאוורר שקט מאוד.

בנוסף יש לקחת בחשבון את ההארדיסקים, שניהם 7200, שעושים רעש שורקני גם בלי לעשות Seek, מהי הדרך הטובה להשתיק אותם?

עצות? רעיונות? ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה שקט.. כמה אתה מוכן להשקיע בזה?

אני ממליץ לך להחליף את כל המאוררים במארז למאווררי Vantec השקטים. זאת תיהיה התחלה טובה.

עוד אתה יכול לקנות חומר מבודד.. אני לא זוכר בידיוק איך קוראים לו אבל משהו של חברת Aska או משהו דומה, הוא היחידי שבאמת עובד.

בקשר להארד דיסקים, יש מתקן שגורם להשתקה שלהם.. אני לא זוכר איך קוראים לו, אבל פרסמתי אותו פעם, תחפש בארכיון החדשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה גם יכול להשתמש במשטחי ספוג שבאים עם לוחות אם וכרטיסי מסך.

כמו כן בשביל להשתיק את ההרד-דיסק אתה יכול לחבר אותו לשני לוחות אלומיניום ולקבל גם שקט וגם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע חשבתי על הרעיום לא יודע אם הוא מוצלח כל כך..

תקרה אקוסטית כזאת שמנמיכים איתה תיקרות כדי לשים מזגן.

בעיה אחת היא שחשבתי שהיא מוציאה סיבים אז צתריך הרבה עבודות נקיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על כל ההצעות!

- לא הבנתי איך הרעיון עם חיבור לוחות אלומיניום לדיסקים הקשיחים פועל...

- האם יש מגירות נשלפות לדיסק קשיח שגם מעמעמות את הסאונד? (אך לא שורפות אותו מחום)

- מלבד זאת, המארז אנרמקס שלי משופצר למוות (רע), אך הספק מצויין, האם יש מארז דומה, שידוע כבנוי-היטב ומבודד סאונד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוררים שקטים ? רק פאנאפלוי... שקט זה דבר יחסי, ואחרי שאתה מתרגל לרמת רעש אחת כל שינוי יכול להראות לך כמו רעש נורי או כמו השתקה מוחלטת, אני הייתי מטפל בהארדיסק שלך ובודק מאורר מעבד להשתקה נוספת, השלב הבא יהיה אולי מאוררי הספק, אבל זה כבר מצריך עבודה אחרת... כרגע אני לא רואה דברים אחרים שיכולים להרעיש אצלך, אלה אם כן יש לך דברים אשר נכנסים לויברציות קשות... למרות שבאנרמקס מאסיבי זה קשה להאמין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על כל ההצעות!

- לא הבנתי איך הרעיון עם חיבור לוחות אלומיניום לדיסקים הקשיחים פועל...

- האם יש מגירות נשלפות לדיסק קשיח שגם מעמעמות את הסאונד? (אך לא שורפות אותו מחום)

- מלבד זאת, המארז אנרמקס שלי משופצר למוות (רע), אך הספק מצויין, האם יש מארז דומה, שידוע כבנוי-היטב ומבודד סאונד?

- הרעיון פשוט למדי, אם תחבר לוחות אלומיניום לדיסק הקשיח ה"רעידות" יתחלקו על יותר מסה, ולכן הרעש יעשה חלש יותר. (זה באמת עובד)

- יש מגירות נשלפות לדוגמת האנרמקס (יש עליו ביקורת באתר), והוא אכן מצליח להשתיק את הדיסק.

- לא ידוע לי על מארז יותר טוב מהאנרמקס, וממילא ההבדלים לא יהיו מהותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשה חיפוש לפרויקט, Silent BOB בפורומים..

עכשיו, הפרויקט שלי די שונה בתכלית.. כמוך -גם אני רוצה שקט אולטימטיבי.. ולא רוצה לדעת שהמחשב עובד.

אבל אני רוצה לעשות זאת עם טמפ' מעולות ולאפשר .

מבחינת מיקות מאווררים .. .והצבתפם אפשר לומר שעשיתי את הכל לשם כך.

קובי תיאר את המחשב שלי כמקרר, ...

אני לא ממליץ כלל על וונטק, הם אכן יותר חזקים מהפנפלוו ותיאורתית גם יותר שקטים. אך זה כלל לא נכון.

כל הוונטים לשי שוכבים עכשיו בארון ללא מעש, מלבד אחד יחיד על ה-AX7, הוונטק לא יוצרים רעש ע"י הלהבים או האוויר.. אלא ע"י מנוע מרעיש.. שגורם לרעש ממממממממ.... מן זמזום חשמלי מעצבן.

הפנפלוו גם עולים חצי מחיר וגם יותר שקטים, ועדיין מספקים זרימת אוויר מעולה.

בכל מקרה, המצב שלי כרגע הוא המאוורר של הערכת של הGf4 של TT, ... שעושה רעש מעצבן..

שאותו אינ אשתיק בקרוב בעזרת פוטנציומטר.

והשלב הבא כמובן הוא בידוד המארז... אבל זה יהיה לקראת סוף הקיץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...