ספק נשרף כל 4-7 חודשים - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק נשרף כל 4-7 חודשים

y_i_c

Recommended Posts

היי

יש לחבר שלי מחשב, הוא קנה אותו לפני שנה וחצי, העניין הוא שכל כמה חודשים נשרף לו הספק, ניסינו ספקים שונים, והבעיה חוזרת על עצמה

המחשב עובד פיקס כאשר הוא עובד עד שהספק שובק חיים,

ניסינו ספקים של 400 וואט , של 350 של כל מיני ולא עוזר

למישהו יש רעיון??

בתודה מראש

עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספקים האלו אומנם ספקים ג'נרים, אבל כל פעם לקחתי של חברה אחרת, ולא אמורה להיות בעיה מיוחדת איתם

אין מזגן מיני מרכזי, ישנו מחשב נוסף בבית....כמעט זהה למחשב שלו, (רק שאצלו הכרטיס מסך יותר טוב), ובמחשב השני הכל עובד פיקס.

חשבתי בהתחלה הקפיצות מתח דופקות את הספק, אבל כנראה שמה שדופק את הספק זה המחשב עצמו, אולי משום מה הוא צורך יותר זרם ממה שהוא צריך, מה שלאורך זמן דופק את הספק.

מה שכן, זה באמת רעיון טוב לבדוק את השקע, לראות שהחיבורים שם מהודקים.

עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספקים האלו אומנם ספקים ג'נרים, אבל כל פעם לקחתי של חברה אחרת, ולא אמורה להיות בעיה מיוחדת איתם

אין מזגן מיני מרכזי, ישנו מחשב נוסף בבית....כמעט זהה למחשב שלו, (רק שאצלו הכרטיס מסך יותר טוב), ובמחשב השני הכל עובד פיקס.

חשבתי בהתחלה הקפיצות מתח דופקות את הספק, אבל כנראה שמה שדופק את הספק זה המחשב עצמו, אולי משום מה הוא צורך יותר זרם ממה שהוא צריך, מה שלאורך זמן דופק את הספק.

מה שכן, זה באמת רעיון טוב לבדוק את השקע, לראות שהחיבורים שם מהודקים.

יכול להיות שההספק של המחשב הוא גבוה יחסית להספק שהספק מסוגל לספק

הסיבה ששאלתי אם יש מזגן מיני מרכזי הוא בגלל שהוא צרכן גדול מאוד ובהדלקה של צרכן גדול שכזה יכולה להיות ירידת מתח לשנייה או שתיים שיכולה לאורך זמן לשרוף ספקים (יש לי ניסיון...), תופעה דומה יכולה להגרם מדוד שמש (חשמל) שמדליקים אותו (כי גם הוא צרכן די גדול).

תבדוק שהמחשב לא יושב על אותה פאזה (אם מערכת החשמל בדירה היא תלת-פאזי) ושהמחשב לא יושב על אותו מעגל עם צרכנים גדולים.

אתה יכול לקנות מייצב מתח (לא אל-פסק) למחשב, מכשיר די זול שיכול מתישהו להציל את המחשב כולו משריפה (ספקים ג'נריים...).

אלה 2 הסיבות שאני יכול לחשוב עליהן כרגע.

*עריכה:

שים לב - המתח שיוצא מהשקעים הוא קטלני אם לא יודעים לעבוד כמו שצריך, אם אתה לא יודע איך מתעסקים במתח- אל תתעסק.

אם אתה אומר שיש מחשב נוסף בדירה שעובד כמו-שצריך אז אני אניח שהבעיה היא לא במתח המסופק לדירתך מחברת החשמל, אבל אם הבעיה לא נפתרת אפשרי להזמין טכנאי של חברת חשמל ע"מ למדוד מתחים חינם (אני עובד בחברת חשמל ;D).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע להתעסקות עם חשמל, אני לא ממש אתעסק, למרות שהנושא לא זר לי, אני מסיים עכשיו תואר בהנדסת אלקטרוניקה (3 מבחנים אחרונים)

אבל אבדוק את הנושא, זה חבר מהלימודים שביקשר שאעזור לו, ובשביל לבדוק את כל הדברים הנ"ל אצטרך לקפוץ אליו, וזה יקרה רק לאחר סיום תקופת המבחנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...