מתעניין ללימודי הנדסת מחשבים - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתעניין ללימודי הנדסת מחשבים

assaf990

Recommended Posts

אני רוצה להתחיל ללמוד הנדסת מחשבים.

אבל אני רוצה לדעת איך זה לתכנת בפועל, האם אני אוהב את זה, האם ישעמם אותי?

א. יש למישהו רעיון מה עלי לעשות כדי לדעת מה מצפה לי?

ב. מישהו המליץ לי להתחיל ללמוד עצמאית ג'אווה סקריפט -היכן אני מוצא חומר על זה בעברית שתהיה בהירה למשתמש חדש?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש ספרים של הוד עמי שהם אחלה עכשיו עם אתה לא נגעת אף פעם בץיכנות אני דווקא ההיתי הולך על כיוון של למידת שפת C או עם בכלל משהו יושן אך פשוט שפת פסקל. עם אתה רוצה לגעת בסביבת תיכנות מתקדת אתה מוזמן לנסות וללמוד ויזואל בייסיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לשחק קצת עם javascript או Visual Basic , אבל אני ממש לא ממליץ ללמוד אף אחת מהן.

אפשרות אחרת היא לקחת קורס תכנות (אני ממליץ Java, Delphi או C#)

בהנדסת מחשבים לומדים עוד הרבה דברים (מבנה מחשבים, קומפיילרים, אלגוריתמים, נושאים במתמטיקה ...)

Delphi היא גם אופציה ממש לא רעה אם אתה רוצה ללמוד לבד (עם ספר)

הדבר הכי קרוב לתכנות שהכרתי לפני זה (long long time ago...) היה לגו טכני. אם אהבת את זה אז נראה לי שיש סיכוי לא רע שתהנה מתכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה מדבר עליו זה לא הנדסת מחשבים.

הנדסת מחשבים כעקרון מורכב מ40% לימודי אלקטרוניקה, 40% קורסים ממדעי המחשב ו20% מתמטיקה ופיזקה.

בהרבה אונברסיטאות נהוג לשלב ולקרוא למסלול הנדסת חשמל ומחשבים או לחילופין הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים.

המסלול שאתה מדבר עליו הוא הנדסת תוכנה\מדעי המחשב. ולהלן כמה הבדלים עיקריים בין 2 המסלולים-

תואר במדעי המחשב מקנה לך יכולות תכנותיות רבות, תוך ירידה לעומק בהרבה נושאים לעומת זאת בהנדסת תוכנה

מכשירים אותך לנהל פרוייקטים של תכנות וכתיבת אלגורתמים(את התכנות המעשי יעשה המתכנת שלמד מדעי המחשב).

אם תהיה מהנדס תוכנה יהיו לך כישורי תכנות רבים אבל באופן יחסי לאחד בעל תואר מדעי המחשב אתה תדע פחות.

ההסבר שלי ממש לא מדוייק,אז אם אתה רוצה לדעת את ההבדל ממש תכנס לאתר של איזו פקלוטה להנדסת תוכנה וגם

לתר של מדעי המחשב, תקרא איזה קורסים הם עושים וכו'... וכך תוכל להביןם באופן יותר מפורט את ההבדל.

מקווה שעזרתי.

ד"א להתחיל ללמוד תכנות מJS לא ממש מומלץ, JS היא שפה מאוד גמישה, דבר שמאוד לא טוב למתכנת המתחיל.

אני ממליץ שתתחיל משפה כמו C או לחילופין C++ שפות אלו יקנו לך בסיס טוב(בעצם לא רק בסיס...) והרגלי תכנות נכונים.

כמו כן, בשופ פנים ואופן אל תתחיל משפות כמו VB ואפילו לא מvisual cpp.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו מה הקשר של זה עם מתמטיקה ? אני מעוניין אולי ללמוד את זה אבל אני ומתמטיקה לא כל כך מסתדרים ביחד, ורק בגלל זה יכול להיות שאני יוותר על כל העסק

כמה זה קשור אחד לשני ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשבים יש קשר למתמטיקה בעיקר בכל הנושא של הצפנות וגרפיקה, וזה גם עוזר מאוד במקרים מסויימים של אלגוריתמים.

תראה, לפעמים באמת יש הגזמה בנושא של מתמטיקה(בעיקר בארץ) אני הכרתי 2 מהנדסי אלקטרוניקה, אחד למד בארץ ואחד למד

בארצות הברית. זה שלמד בארצות הברית היה עם פחות ידע במתמטיקה אבל תכלס שני המהנדסים יודעים אותו חומר.

ד"א המהנדס שלמד בחו"ל אמר לי שכשהוא בא לארץ הוא הלך ללמוד באונברסיטה ואחרי שני סמסטרים הוא פרש, בגלל שהוא

לא אהב את כל הדרישות הדביליות לטענתו.

בקיצור, אל תתיאש תוכל להיות מתכנת טוב גם אם לא תהיה ספצ גדול במתמטיקה. אני לא אומר לך שזה לא חשוב, אני רק אומר

שאל תחשבו לא ללכת ללמוד מחשבים רק בגלל המתמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואללה. התבלבלתי עם הנדסת תוכנה.

כמו שאמרתי - אפשר לקחת קורס תכנות במקומות כמו סיון או איפה שלא עושים קורסים כאלה היום.

זה נחמד בשביל לעשות דברים פשוטים יחסית אבל לא הרבה יותר מזה.

באוניברסיטה מי שלומד במדעי המחשב חייב לקחת כמה קורסים במתמטיקה. אינפי/חדו"א ולינארית הם הקורסים היותר כבדים. וחלק ממה שלומדים שם הוא בסיס להוכחות בקורסים אחרים במדעי המחשב (אלגוריתמים, מבני נתונים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתמטיקה זה חלק חשוב בתואר וגם לא הכי קל, אבל מצד שני את רוב אם לא כל החלק המתמטי מסיימים ללמוד אחרי שניים שלושה סמסטרים. אחרי זה כבר לא לומדים מתמטיקה אבל מיישמים אותה כמעט בכל קורס אחר שלומדים.

מדעי המחשב הוא תואר שלומדים אליו במשך שלוש שנים. והוא עוסק יותר בצד התיאורתי של מחשבים, אלגוריתמים, מבני ומסדי נתונים הצפנה וכו'

הנדסת תוכנה לעומת זאת לומדים ארבע שנים ובסוף גם מקבלים תואר מהנדס. התואר עצמו עוסק יותר בצד המעשי, תכנות, עיצוב תוכנה, ביצוע פרוייקטים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשני המקרים צריך מתמטיקה גבוהה.

אני מניח שאם תעבוד בצוותים, אז כמו בכל צוות, יש כאלה שטובים יותר במתמטיקה, וכאלה שטובים יותר בתכנות(או יישום הדברים על המסך), וכאלה שטובים בשניהם, אך לא ברמה טובה כמו ה"מומחים", ואם תהייה טוב בתכנות, לא תהייה לך בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור סטודנט להנדסת מחשבים חומרה -תוכנה, אני יכול להעיד, ששנתיים ראשונות (מה שאני מסיים עכשיו) הם בעיקר מתמטיקה ופיזיקה,

ומעט יחסית קורסים שקשורים לנושא כמו אלקטרוניקה ומערכות לוגיות.

הנדסת מחשבים זהו נושא חדש יחסית שנגזר בחלקו מלימודי הנדסת חשמל ואלקט'

זהו מסלול קשה יחסית בהנדסה, אבל אל תרתע, תנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה מדבר עליו זה לא הנדסת מחשבים.

הנדסת מחשבים כעקרון מורכב מ40% לימודי אלקטרוניקה, 40% קורסים ממדעי המחשב ו20% מתמטיקה ופיזקה.

בהרבה אונברסיטאות נהוג לשלב ולקרוא למסלול הנדסת חשמל ומחשבים או לחילופין הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים.

המסלול שאתה מדבר עליו הוא הנדסת תוכנה\מדעי המחשב. ולהלן כמה הבדלים עיקריים בין 2 המסלולים-

תואר במדעי המחשב מקנה לך יכולות תכנותיות רבות, תוך ירידה לעומק בהרבה נושאים לעומת זאת בהנדסת תוכנה

מכשירים אותך לנהל פרוייקטים של תכנות וכתיבת אלגורתמים(את התכנות המעשי יעשה המתכנת שלמד מדעי המחשב).

אם תהיה מהנדס תוכנה יהיו לך כישורי תכנות רבים אבל באופן יחסי לאחד בעל תואר מדעי המחשב אתה תדע פחות.

ההסבר שלי ממש לא מדוייק,אז אם אתה רוצה לדעת את ההבדל ממש תכנס לאתר של איזו פקלוטה להנדסת תוכנה וגם

לתר של מדעי המחשב, תקרא איזה קורסים הם עושים וכו'... וכך תוכל להביןם באופן יותר מפורט את ההבדל.

מקווה שעזרתי.

ד"א להתחיל ללמוד תכנות מJS לא ממש מומלץ, JS היא שפה מאוד גמישה, דבר שמאוד לא טוב למתכנת המתחיל.

אני ממליץ שתתחיל משפה כמו C או לחילופין C++ שפות אלו יקנו לך בסיס טוב(בעצם לא רק בסיס...) והרגלי תכנות נכונים.

כמו כן, בשופ פנים ואופן אל תתחיל משפות כמו VB ואפילו לא מvisual cpp.

בדייוק ההפך, מהנדס תוכנה הוא מהנדס תוכנה. מטרתו היא לכתוב, לתכנן ולהנדס תוכנה ==> לתכתנת. בוגר מדעי המחשב (בתארים מתקדמים יותר) יותר קשור בתאוריה (אלגוריתמיקה למשל)...

מטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דוקא כן הייתי מתחיל מ- VB... ככה ההתחלה היא הכי מהירה.

צריך לזכור שבתואר הצד התוארטי מאוד מרכזי, וגם אם אתה טוב בתכנות ואוהב את זה לא בטוח שזה יתאים לך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VB ממש לא יעזור לו בהנדסת מחשבים... רוב הקורסים בכלל לא תכנותיים

אלא אם הוא יעשה קורס בC# שם הממשק דומה,

VB לא יעזור לו בכלום.

ועוד פעם, הנדסת מחשבים זה יותר חומרה מאשר תוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שזה גם תלוי במסלול שאתה בוחר. לדוגמה, במכללה למנהל יש 3 מסלולים: בסיסי נתונים, עיבוד אותות וביואינפורמטיקה\טכנולוגיה(לא יודע איך קוראים לזה).

עכשיו, כל מסלול נותן דגש בקורסים אחרים. למשל, בסיסי נתונים נותן יותר דגש עם שפות תכנות, בסיסי נתונים, הצפנה ואבטחה. לעומת זאת, עיבוד אותות שם דגש יותר על מתמטיקה. ובקשר לביואינפורמטקיה - משהו שקשור לביולוגיה, ואני לא יודע מה זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בא לך ללמוד שפת תיכנות, בחיים אל תתחיל מVB(וזיואל ביסיק) ובטח שלא מJS (גאווה סקריפט).

לפי דעתי תתחיל משפה שתיתן לך בסיס חזק בתיכנות, חשיבה יעילה (מבחינת יעילות כתיבה וזמן ריצה) שזה אחד הדברים

הכי חשובים בתיכנות, ופשוטה!

פסקל ו-C הן השפות שעונות לחלוטין על הדרישה הזאתי, ולפי דעתי פסקל אף יותר!

בקשר לנושא אחר, שדנתם פה על נושא המתמטיקה.

אז כן, דרוש מתמטיקה גבוהה! רצוי 5 יח"ל ואפשר גם 4 יח"ל!

וזה לא סתם. הנושאים הקשורים לאלקטרוניקה, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה ושאר מקצועות ריאלים,

דורשים לחשב מידי פעם חישובים. ובא נגיד שלמי שמלמד אותך מדעי המחשב באוניברסיטה או מכללה או כל דבר אחר,

או כל מקצוע אחר, לא יבוא ויתחיל ללמד אותך שכפל קודם לחיבור וחיסור (סתם דוגמא מפגרת).

לכן דרושים רמה מסויימת של מתמטיקה, על מנת להתקדם בחומר בלי להתקע בלהסביר חומר של מתמטיקה.

כלומר אתה אמור לשלוט יחסית במתמטיקה, לא צריך להיות מומחה וגאון.

בפיזיקה תצטרך לחשב מרחקים באופטיקה, כוחות על עצמים ולא יודע מה.

בכימיה תצטרך לחשב אלקטרונים, מולים ולא יודע מה.

באלקטרוניקה תצטרך לחשב זרמים, מתחים, הספקים.

במדעי המחשב תצטרך פחות לחשב, אבל כמו שאתה יודע, גם מחשבים עובדים סה"כ על מתמטיקה (בינארית),

שאותה אולי גם תלמד באותו מסלול.

אז כפי שאתה שם לב, בכל נושא צריך שליטה במתמטיקה, ולכן עלייך להיות בעל ידע במתמטיקה על-מנת שתוכל

ללכת לקורסים / ללימודים האלה, וכדאי שתוכל להתקדם בחומר ולא להתקע בתרגילים במתמטיקה!

רן. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...