project NANOCOOL - עדכון נוסף, עמוד 36 +30 תמונות - עמוד 23 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

project NANOCOOL - עדכון נוסף, עמוד 36 +30 תמונות

arkadur

Recommended Posts

אלי אתה מטורף :silly:

איזה פרויקט... איזו השקעה :yelclap:

חחח הרכבת גלגלים של רולרבליידס למארז? אוי ואבוי... הרי הם חופשיים להסתובב והמארז יכול לברוח לך בחדר :nono:

מחכה לעדכונים ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 374
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חח

תודה על התגובות :hi:

אז ככה:

בקשר לגלגלים

אומנם אתם צודקים (וידעתי את זה מרגע הקנייה), והעסק לא כ"כ יציב (עומד, נוסע, מסתובב סביב צירו - ללא שום בעיה)

אבל כאשר יש מכה צידית חזקה (במיוחד) - קיימת סכנה שהעסק יתהפך, פתרון פשוט, וכנראה זה מה שאני אעשה

זה פשוט לשים משקולת (של 5 KG בערך, לא אלו של הידיים, אלא אלו ששמים על המוט (עבודת חזה..), או, כל מה שיכנס מתחת למארז, ולא יבלוט

אין הגיון לשים משקולת רגילה, ומעיין "חצאיות - כי אז לא יראו את הגלגלים..)

הפתרון הוא רק משקולת ברצפת המארז, מכייון שעכשיו הוא ריק, אבל חוץ מהלוח והמשאבה - הכל ימוקם למעלה - כלומר, מרכז הכובד עוד יעלה = פחות יציבות

והגלגלים אכן "מחזיקים את המארז טוב" - ברגי M6 עושים את עבודתם נאמנה ;)

AMISHA - קניתי את המארז ממישהו פרטי שפרסם מודעה בטרייד זון אם אני זוכר נכון (ואני כבר במו"מ על מארז נוסף - מצאתי מציאה - כבר לפרוייקט הבא)

אם אתה מעוניין במארז רצפתי - יש בנועה מארז זול (300 ש"ח אם אני זוכר נכון) - "נקי" ממודים כלשהם, כך שתוכל לעצבו ככל העולה על רוחך.(אם אתה מדבר על המארז הספציפי הזה - פנה בפרטי

DIMAX - הצביעה היא לא סופית, וזה לא יראה כך בסוף, אל תדאג ;)

KETCHUP - הספוג נועד לשמש עם בתור חומר מבודד, ולמלא "חורים,בליטות ושקעים" הקיימים בשלד, עקב היותו חומר רך, הוא עושה היטב את העבודה

דבר שחומר קשיח לא יכול לעשות, בקשר לאפקט המארז - אולי יש לי מקום אחר במארז לעשות אותו ;)

bykeking - אם אתה מירושלים - אני אסביר לך (אם כן - פנה אלי בה.פ - כנ"ל לגבי כל אחד שרוצה לדעת היכן להשיג משהו ספציפי שראה אותו אצלי - אשמח לעזור לכם, לקח לי זמן למצוא את המקומות המוכרים את הדברים שאני מחפש, חבל שתבזבזו זמן וכסף (על מקומות יקרים))

Mor Abergel - על טעם וריח... - זהו מארז רצפתי, לא מידי.. הוא חייב להיות גבוהה..

X-TeNDeR -אל תדאג, אני שומר עליו, אם יהיה צריך אני אשים לו קסדה :smile1:

אם יש לכם עוד שאלות - חופשי

אני צופה השבוע עוד כמה עדכונים מאסיביים כאלה, שכן, אני בחופשה (מתי שאני לא עובד, אני ממדר.. - צריך לממן ת'פרוייקט הזה , לא? ;) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הגלגלים, אתה יכול להכין רצועות קצת יותר ארוכות מהרוחב של המארז, לחבר אותן לתחתית ולחבר אליהן את הגלגלים. זה יתן יותר יציבות. ראיתי שמוכרים מעין "עגלות" מוכנות כאלה מפלסטיק...

ובאמת שיכולת להשיג גלגלים קטנים יותר... יש גם גלגלי רולרבליידס קטנים יותר...

אבל חוץ מזה- יש התקדמות, וזה כבר טוב ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על מתקן למארז עוד בזמן התכנונים על מארז הTT

כאן אני לא יכול להוציא את זה לפועל, כי זה יכער את העסק (אני לא רוצה שמשהו יבלוט לצדדים)

דבר שני

אלו לא גלגלי רולרבליידס, אומנם הם מעוצבים וכו', והגודל שלהם כשל גלגלי קורקינט,

אם אני אמצע גלגלי רולרבליידס, שמתאימים לצירים הנ"ל - אני אחליף שכן הם קטנים יותר (אי אפשר לקבע גלגלי רולרבליידס מלכתחילה, ללא שאר חלקי הגלגל

הגלגל לבדו לא שווה הרבה..)

לירושלמים שבנינו - יש דבר שאני מחפש ולא מוצא :nixweiss:, וזה גומי U

הפכתי זגגיות\מפעלים ואזורי תעשייה שלמים ולא מצאתי

מישהו יודע בוודאות היכן ניתן להשיג את זה? (אם לא תשאר לי ברירה - אני אאלץ להזמין , או להכין מצינור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על מתקן למארז עוד בזמן התכנונים על מארז הTT

כאן אני לא יכול להוציא את זה לפועל, כי זה יכער את העסק (אני לא רוצה שמשהו יבלוט לצדדים)

דבר שני

אלו לא גלגלי רולרבליידס, אומנם הם מעוצבים וכו', והגודל שלהם כשל גלגלי קורקינט,

אם אני אמצע גלגלי רולרבליידס, שמתאימים לצירים הנ"ל - אני אחליף שכן הם קטנים יותר (אי אפשר לקבע גלגלי רולרבליידס מלכתחילה, ללא שאר חלקי הגלגל

הגלגל לבדו לא שווה הרבה..)

לירושלמים שבנינו - יש דבר שאני מחפש ולא מוצא :nixweiss:, וזה גומי U

הפכתי זגגיות\מפעלים ואזורי תעשייה שלמים ולא מצאתי

מישהו יודע בוודאות היכן ניתן להשיג את זה? (אם לא תשאר לי ברירה - אני אאלץ להזמין , או להכין מצינור)

גם לא מפרספקס? אפשר להכין מעין זווית מפרספרס ולחבר אותה לדלת של המארז (זה רעיון שעלה לי עכשו :)), ואפשר לחבר לציר של הגלגל לוח קטן מפח (לצד של הציר, ככה שהלוח יהייה מקביל לגלגל), ולחבר אותו עם ניטים לדלת של המארז, ככה יהייה לך יותר נוח לעבוד עם החומרה, במקרה ותצתרך לעשות שיפוצים בתוך המארז (הגלגלים ירדו עם הדלת...)

וזה לא יבלוט יותר מידי... הגלגלים יהיו בקו של הדלת+- 2 ס"מ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי את הרעיון של ההנמכה - די חכם, תודה על העצה

אם אני לא אמצא גלגלים יותר קטנים\המארז לא יהיה יציב מספיק עם משקולת

אני אעשה זאת:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי את הרעיון של ההנמכה - די חכם, תודה על העצה

אם אני לא אמצא גלגלים יותר קטנים\המארז לא יהיה יציב מספיק עם משקולת

אני אעשה זאת:)

או שאתה יכול לבנות 4 רגליות מתקפלות שייצבו את המארז כשהוא לא בתנועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הענין של הניידות הוא שלא תצתרך לקפל רגליים כל פעם שאתה רוצה להזיז את המארז 5 ס"מ הצידה כדי לסדר איזה חוט מאחוריו (או משהו כזה...)

אם תרכיב את הגלגלים על כנים מתקפלים, יקח לך יותר זמן לקפל את הרגליים מאשר להזיז את המארז, וזה לא יעיל... אתה צריך שהגלגלים תמיד יהיו במגע עם הרצפה כדי שתוכל להזיז את המארז בכול זמן שתרצה, בלי לשחק עם קיפולים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גברר יופי של התקדמותתת !

סוף סוף רואים עבודה ובגדוללל :]

בהצלחה בהמשך

בעניין הגלגלים

אוליי אפשר פשוט לסובב אותם הצידה שיהיה התנגדות אחד מהשני וככה לא יזוזו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הענין של הניידות הוא שלא תצתרך לקפל רגליים כל פעם שאתה רוצה להזיז את המארז 5 ס"מ הצידה כדי לסדר איזה חוט מאחוריו (או משהו כזה...)

אם תרכיב את הגלגלים על כנים מתקפלים, יקח לך יותר זמן לקפל את הרגליים מאשר להזיז את המארז, וזה לא יעיל... אתה צריך שהגלגלים תמיד יהיו במגע עם הרצפה כדי שתוכל להזיז את המארז בכול זמן שתרצה, בלי לשחק עם קיפולים....

לא לקפל גלגלים, אלא לבנות מעין 4 תומכות מתקפלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...