project NANOCOOL - עדכון נוסף, עמוד 36 +30 תמונות - עמוד 19 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

project NANOCOOL - עדכון נוסף, עמוד 36 +30 תמונות

arkadur

Recommended Posts

יש דבר כזה: צבע יסוד! זה צבע שמונע חלודה על המשטח. על הבע יסוד צובעים עם כל צבע אחר ללא בעיה! קודם כל תשייף את כל העשק כמו שעמרו לך, תפתר מהחלודה שיש לך כבר (חא היה חחם לישתוף עם מים אחרי הורדת צבע) ותצבע עם צבע יסוד. ככה לא תהיה חלודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 374
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

צבע בסיס לא יכול למנוע מחלודה להתפתח אם יש כבר נגע חלודה, לכן רצוי אם יש כבר חלודה, רצוי להשתמש בממיר חלודה, ורק אז לצבועב שיכבת בסיס.

אגב הפרוייקט ניראה מבטיח מאוד, אבל למה שאתה צריך מארז 1.5 מטר, לא ממש פרקטי, לא עדיף לך כבר ליצור את המחיצה בתוך הפול טוואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צבע בסיס לא יכול למנוע מחלודה להתפתח אם יש כבר נגע חלודה, לכן רצוי אם יש כבר חלודה, רצוי להשתמש בממיר חלודה, ורק אז לצבועב שיכבת בסיס.

נכון ביותר! כבר אמרתי שהוא צריך לשפשף את כל החלודה שכבר יש! עם ישנה חלודה חייבים להפתר ממנה ליני הצביעה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא צריך לצבוע עם צבע בסיס בכלל!!!

הוא רוצה אפקט מראה... לא לצבוע אותו בצבע אחר...

גם אפקט מראה הוא לא אמר שהוא רוצה ::)

הוא רק אמר שהוא רוצה את הצבע ה"מתכתי" של הפח כשאין מעליו צבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי רעיון ממש רע! אם הלקה לא בדיוק יהיה לזה מראה מתכתי. עם כבר על לבנות מארז מאלומניום או להשתמש בשלד של המארז הישן ולבנות את כל השאר מאלומיניום.

**לדעתי אלומיניום זו הבחירה הטובה ביותא כי הוא לא מחליד ויחסית קל למתחות אחרות. לדעתי 0.5-0.3mm של עובי הלוחות יהיה מושלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חי בסרט או משהו? הוא לא בונה מארז מאלומיניום! הוא רוצה שהמארז הקיים שלו, מפלדה, יהייה בצבע מתכתי! אי לכך ובהתאם לכוונות שלו, הוא לא יבנה חלקים מחדש ותאים אותם למארז (אלא אם הוא שוב ישנה את דעתו...)

הכי קרוב למקור זה שיוף גס (יחסית... 800 גריד..) וציפוי בלקה (רצוי מט... אם יש דבר כזה...)

זה שיש פתרונות אחרים זה נכון, אבל הם הרבה פחות ניתנים ליישום, לכן לא רלוונטיים.

אגב, אלומיניום כן מחליד, פי 100 יותר מהר מברזל, פשוט החלודה שלו לא מתקדמת אל תוך החומר... ו0.3 מ"מ עובי למארז? איפה אתה חי? זה קצת יותר מרדיד האלומיניום לאפייה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ו0.3 מ"מ עובי למארז? איפה אתה חי? זה קצת יותר מרדיד האלומיניום לאפייה!

נראה לי הוא היתכוון ס"מ כי מ"מ זה ממש לא יכול להיות או שהוא היתבלבל או שהוא לא יודע לספור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, חזרתי

עברתי קצת על התגובות שלכם..

אז

ככה

1. אומנם החלודה נראית רע, ואני אתייעץ עם חבר, שבבעלותו מוסך לצביעת רכבים - כך שאולי אני אצבע את הכל בשחור - מבריק+אפקט מראה (COATING )

2.בהתחלה רציתי להשתמש רק במארז הגדול - אבל הוא לא הספיק (בעיקר לקירור מים)

3.פח של מארז הוא בעובי של 1 MM, שזה מספיק (אתם מדברים על דברים די מופרכים כגון 3-5 MM, -מיותר (אלא אם כן בונים שלד)

4. כל הפנל הקדמי , המגעיל, והלא אחד - עף - כלומר, אני אשתמש רק בקליפסים כדי לחבר את המסגרת למארז, כל השאר יהיה מאלומיניום

מעוגל ומעוצב

5. צבע בסיס = פריימר (לצורכי - עדיף להשתמש בספריי, ולא בנוזל - מומלץ עוד יותר - מוטיפ (ראה פרוייקט קודם)

6. אין בעיה של גימור מראה - יש גם נייר של 1000 גריד - אבל זה כבר תלוי בהחלטה שלי לצביעה

7. מחר אני אלך לקניות - כלומר, לקנות את האלומיניום לפנל הקדמי

אז עדכונים מחר, ואם יהיה לי כוח - אני אעלה עוד שצילמתי בפעם שעברה - ולא היה לי זמן להעלות אותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

6. אין בעיה של גימור מראה - יש גם נייר של 1000 גריד - אבל זה כבר תלוי בהחלטה שלי לצביעה

לגימור מראה גם לא צריך 1K גריד... אפשר לעבור לליטוש (ראש ספוג+ חומר ליטוש...) ישר אחרי ה800 ;)

ואם אתה רוצה שהמארז ישאר עם אפקט מתכתי (לא מבריק כמו באפקט מראה...) אז אפשר לעצור ב800... לזה התכוונתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על הת'רד פרוייקט נחמד.

אין מניעה לאפקט המראה שאתה רוצה השאלה אם יש לך מלטשת וסבלנות.

אם כן התהליך הוא דיי פשוט וכמו שאמרת דומה לשימור פח של . לאחר שיוף בנייר מיים והסרת החלודה, אתה יכול לבצע פוליש לפח (עדיף עם מלטשת תקבל משטח אחיד וחלק יותר). לאחר מכן אתה יכול לבצע לפח ציפוי ווקס טפלון (טורטל ווקס פלוס PTFE) הציפוי יוצר שכבה אקרילית אטימה כמעט לכל חומר מלבד חומצות וכמובן שהשכבה היא אקרילית ולכן חלקה מאוד ומבריקה שומר מצויין על הפח.

בהצלחה בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון

קניתי עוד כמה דברים נחמדים, אבל לפני כן

יש לי התלבטות קטנה

אני שוקל "להעיף" את 2 המארזים, ולבנות אחד בעצמי (יש לי משטח של MB נשלף - מקל על התהליך

מה אתם אומרים, לבנות אחד, כמו שצריך, או לנסות להתקמבן עם 2 המארזים הללו? (לבנות פנל מאלומיניום, לכל האורך)

בכל אופן, קניתי כל מיני דברים

כגון

ממסרים למשאבות

חיישני LDR

קצת דיודות זנר

קונקטורים למיניהם

2 פירים

גריל של (די גדול, יכול להיות שימושי)

והכי חשוב, מחזיקי לדים ממתכת! סוף סוף השגתי כאלה :smile1:

1.JPG

5.JPG

8.JPG

בין השאר השגתי היום משהו די מעניין, שיכול להשתלב יפה עם הקונקטורים שלי

סליבינג מיוחד כמו בפרוייקט פה:

full.jpg

full.jpg

full.jpg

יש לי כ6-7 מטר מהכבל הזה.. ;)

12.JPG

15.JPG

משום מה יש בעיה, אני לא מצליח להעלות עוד (המחשב חייב פרמוט :bash: )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...