נושא שמטריד אותי זה זמן מה - מחשבות - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נושא שמטריד אותי זה זמן מה - מחשבות

Wood-Elf

Recommended Posts

לפעמים אני מרגיש שאני עושה 2 דברים בנפרד. חושב ומדבר.

יש את המחשבה של הדיבור, ויש את המחשבה שלך(לא דיבור).

לא יודע איך להסביר לך את זה, אבל המחשבות והדיבור שלך זה בכלל לא אותו דבר.

לא קרה לך שאתה מדבר עם מישהו וחושב באותו זמן, ואי, איך אני נפתר ממנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

GSD, לא הבנת.. לא שאלתי אותך לגבי תיאוריית המיתרים, אמרתי לך, הסברתי לך. זה "מוכח" (זו התיאורייה הכביכול הכי טובה) שישנם 11 (או שוב - 9?) מימדים, והמוח קולט רק שלושה (ועוד פעם - חש בזמן).

וכנראה שרק ריפרפת על ההודעה שלי, כיוון שכתבתי בבירור "זה גם מסביר את כל התופעות הכביכול על-טבעיות.". שים לב למילה כביכול.

איני טוען שיש כזה דבר על-טבעי, כיוון שברגע שהוא קיים הוא טבעי לחלוטין.

למקרה שאתה לא יודע, המוח הוא זה ששולט על ה"תהליכים הכימיים" שעליהם אתה מדבר. הם לא קורים לבד, הם חייבים לעבור דרך המוח.

המוח אכן מודע לגידול בגוף. הוא אפילו מנסה להדוף אותו.

לגבי הכאב - המוח לא צריך זיהוי של כאב. הוא מודע לכך ע"י תעבורה של העצבים. אך המוח משומה מפרש זאת ככאב..

ובכל מקרה - להזהיר זהו מקרה פרטי של לתת מידע, שים לב לכך בפעם הבאה שאתה מנסה לסתור משהו. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, כנראה שהשעה הששפיעה עליי קצת...

בקשר לכל מיני דברים שקורים בגוף - המוח לא ידע עליהם אך כן המערכת החיסונית בגופנו.

תהליכים כימיים הם לדוגמה שריפת שומנים ומזון אחר, יצור תאים חדשים, סטרואידים וחלבונים אחרים וכדומה.. אולי אנחנו מדברים על תהליכים כימים שונים?

המוח לא מפרש זאת ככאב.. הוא פשוט מקבל את המידע מהעצבים... אם אתה נפגע ממכה או משהו דומה וכואב לך זה בגלל שהעצבים שלך באותו המקום קיבלו גירוי חזק מאוד שהועבר למוח. אתה צודק, המוח דווקא אחראי לפירוש כי כמה שהמוח שלך יותר צלול כך הכאב יותר כואב אבל זה כבר דבר אחר, לא?

גם דגדוג שהוא בעצם גם כאב כמו הגרוד והחתך אך ברמה ממש נמוכה שבאה פשוט לתפוס את תשומת הלב והרבה שמו לב שדגדוג עצמי לא כזה מדגדג כמו דגדוג ממישהו אחר וזה בגלל שהמוח לא מצפה לגירוי והוא בעצם פתאומי שכן גם דקירה כשאתה מודע לזה שאתה תדקר יותר כואבת מדקירה בהפתעה אבל אני חושב שאני מדבר על נושאים לא קשורים אז אני אפסיק עכשיו...

החישה בזמן זה לא ממש מימד אלא פשוט היכולת של האדם לזכור... כשנהנים או כשעוברים דברים שקורים מהר אחד אחרי השני אז הזמן "עובר מהר" וזה כי פשוט המוח זוכר פרטים קטנים ממה שהיה שיש תחושה שעברת הרבה דברים בזמן קצר ולהפך, כשאתה בשיעור נגיד אז לא קורים הרבה דברים... המורה מדברת.. בלה בלה בלה... וכדומה... ואז הזמן עובר ממש לאט כי שום דבר לא משתנה.. קשה לי להסביר את עצמי טוב בשעה כזאת אך אלו השעות שאני נכנס לפה בד"כ..

עוד משהו שאני חייב לציין - אשמח אם תציין על איזה מוח אתה מדבר כי יש לאדם שלושה מוחות וכל אחד שונה מהאחר ביכולות שלו אז קצת קשה לי להבין על מה אתה מדבר... אני מדבר על המוח הגדול בכלליות ועל המוח הקטן בקושי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן חשבו על זה MONK. 

במוח יש תחלק שמתפקד אוטומטית, כמו נשימה ודופק, או כשמאבדים הכרה.

ויש תתודעה.  וכשאתה לוקח סמים ופתאום לא יכול להוציא מילה, אבל אתה מודע שהסמים דפקו אותך, ואתה חושב וואיי וואיי, ורואה שהגוף בעצם מין כלי.

אז מה\מי זה התודעה, הרי היא היתה אמורה להדפק ביחד עם שאר המוח.  זה גם לא השפעה אזורית, הדפיקה מסמים למשל, כי אתה לא יכול לבנות משפטים מורכבים ולבנות חוט מחשבה אחיד ומסודר בשביל להגיד  ולהוציא מהפה, אבל אתה כן יכול לחשוב  וואלה נדפקתי וזה לא כיף.

דבר נוסף נרא לי פעם פתחתי תראד על זה גם, איך הולכת המחשבה.  איך אפשר לחשוב בלי שפה.  איך חתול חושב ומחליט כשהוא עומד ליד פינה של בית, לאיזה כיוון ללכת.  תנסו לחשוב על משהו בלי מילים.

עוד משו MONK עם מה שפתחת תתראד הזה תנסה להגיד ל AIRBORN המטיף חי חי, כי זה הכל קשור ביחד.

אם לאדם אין שפה איך הוא פיתח אותה. ממתי בא השפה העיברית, פתאום בפווף ככה וניהיה עיברית וניהיה דתיים.

איך יצור בלי שפה יכול לפתח בכלל שפה ?! השאלה הגדולה.

Girls Sweet Dream איך אתה רוצה לחשב עולמות ומימדים אחרים עם כלים שתקפים רק במרחב תלת מימדי ?

אם באמת יש את כל הבלאגן מעבר ל    ד ב ר י ם   שלנו   אז  זה בלאגן רציני.

עריכה: הוא הביא פה ת ORIGINS הזה,  למה גז שאוגר בעצמו יותר אנרגיה יהפוך למוצק עם פחות אנרגיה ?  מה בכלל הלחץ בחלל ? מספיק בשביל ללחוץ גזים לאבנים מוצקות.  מצד שני אם להסתכל יחסית על כל גלקסיה כעל כל אטום שממנו מורכב כדה'א אז כל החלל זה סתם חלק קטן ממשו יותר גדול, ואז תחשבו על סוף הסרט גברים בשחור ששבו בסוף מישו שיחק בגולות עם חללים שלמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שולחים לחלל מסרים באנגלית לחייזרים?

איזה טיפשים.

בכלל, יכול להיות שאנשים חושבים שFOOD זה אוכל, אבל בעצם FOOD זה לא?

זה גורם לי לחשוב האם שחור שאתה רואה, הוא באמת שחור. יכול להיות שאתה לא רואה טוב? שכל הצבעים שאתה רואה הם לא הצבעים האמיתיים(רק אצלך)?

אם כן, מה שבשבילך צהוב יהייה ירוק בשביל אחרים? מה קורה אם תתקיים התאמה חח"ע ועל בין הצבעים שאתה רואה לצבעים שאחרים רואים? אם כך, מה שאתה רואה אלה בעצם הצבעים האמיתיים, כי כל החיים שלך הסתמכת על הצבעים האלה, ולא משנה איך אחרים רואים את זהכי בשבילך זה ירוק.

זה לופ אינסופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אותי זה העסיק פעם... נגיד איך הקול שלך נשמע באזני אחרים, איך העולם נראה בעיני מישהו אחר וכל החרטא הזה.. לא נראה לי שתוכל לדעת אז תעשה לעצמך טובה ורד מזה מהר! זה ישגע אותך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אותי זה העסיק פעם... נגיד איך הקול שלך נשמע באזני אחרים, איך העולם נראה בעיני מישהו אחר וכל החרטא הזה.. לא נראה לי שתוכל לדעת אז תעשה לעצמך טובה ורד מזה מהר! זה ישגע אותך!

זה נשמע כאילו אתה מדבר על סמים. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדיוק עכשיו קורא על הנושא "גלים ואופטיקה"

תקרא ותקבל תשובות. בכל אופן אני ילך להמשיך לקרוא......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה רק אני או שפורום "מדע וטכנולוגיה" הופך לאחרונה לאיטו לפורום פילוסופיה?  ;D @

לא נראה לי שתוכל לדעת אז תעשה לעצמך טובה ורד מזה מהר! זה ישגע אותך!

אם שווה לחשוב רק על מה שוודאי... אז נראה שלא כדאי לחשוב בכלל.

שום דבר לא וודאי. המחשבה והאמונה הן כל מה שיש לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שולחים לחלל מסרים באנגלית לחייזרים?

איזה טיפשים.

בכלל, יכול להיות שאנשים חושבים שFOOD זה אוכל, אבל בעצם FOOD זה לא?

זה גורם לי לחשוב האם שחור שאתה רואה, הוא באמת שחור. יכול להיות שאתה לא רואה טוב? שכל הצבעים שאתה רואה הם לא הצבעים האמיתיים(רק אצלך)?

אם כן, מה שבשבילך צהוב יהייה ירוק בשביל אחרים? מה קורה אם תתקיים התאמה חח"ע ועל בין הצבעים שאתה רואה לצבעים שאחרים רואים? אם כך, מה שאתה רואה אלה בעצם הצבעים האמיתיים, כי כל החיים שלך הסתמכת על הצבעים האלה, ולא משנה איך אחרים רואים את זהכי בשבילך זה ירוק.

זה לופ אינסופי.

בעצם זה לא משנה...

זה הכל סימנטיקה

אם אני קורא למחשב שלי "שכגדכשכ" זה לא משנה איך אתה קורא לו, כל עוד שנינו יודעים על מה מדברים (בערך דומה...)

נגיד אני רואה את X בצבע Y ואתה בצבע Z, אז אני אתן לצבע Y את השם A ואתה תיתן לצבע Z את הצבע גם A

כי בשבילנו הX שלי זה כמו הY שלך, כלומר זה לא משנה אם כולם רואים את אותו כחול, כל עוד שכשמישהו אומר כחול

כולנו יודעים למה מתכוונים

אני אתן דוגמא קצת קלה יותר,

נגיד כשהיית תינוק הסתכלת על השמיים ואמרו לך "כחול", אבל אתה, משום שאתה פריק של הטבע, זה נראה לך כמו שזה נראה לאנשים רגילים לבן

אבל כל דבר כחול אתה רואה בעצם בצבע שאנחנו קוראים לו לבן

אז לכל הדברים שהם באמת כחולים, אבל אתה רואה כלבנים אתה תקרא כחול, כי ככה לימדו אותך

וזה לא משנה שזה צבע אחר, העיקר ששנינו מתייחסים לאותו דבר במציאות, גם אם המוח שלנו מפרש

את זה בצורה שונה אותו הדבר (הסבר לא קל, אני יודע, אבל שיהיה...)

איך כל זה קשור לת'רד אגב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...