מה קורה בבתי הספר ? התוכנית בערוץ 2 - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה קורה בבתי הספר ? התוכנית בערוץ 2

alexta-z

Recommended Posts

בדיוק על זה דיברו בערוץ 10 בתכנית הבוקר, לפני שבוע בערך (בסוף השבוע של התקיפות במועדונים). הם ראיינו פרופסור למדעי

ההתנהגות (או מישהו ברמה כזאת -לא זוכר בדיוק) והוא אמר שהבעיות שיש לנו בחברה עכשיו הם תוצאה ישירה של החינוך של ההורים.

או יותר נכון חוסר החינוך. לחלק גדול מההורים היום אין שליטה וסמכות על הילדים שלהם, הסיבה היא ששני ההורים עובדים רוב היום, ואין

מי שיטפל בילדים חוץ מהבייביסיטר, והטלוויזיה. אין מי שיציב להם גבולות ויהיה סמכות עבורם. כשילד מבקש משהו מההורים שלו הם ישר

נותנים לו. כשהוא עושה בעיות בביתספר, ההורים תמיד יצדדו אותו, כי זה מה שהוא רוצה. ואוי ואבוי להורים שלא. ילדים כאלה הם

אלו שמתנהגים באלימות כי חושבים שהכל מותר להם. הם גם יורדים ברמת הלימודים כי זה לא ממש מעניים אותם, ואין מי שיכריח אותם ללמוד.

בעיות האלימות בנוער עולה (לא רק מבריה"מ) היא גם מאותו הסוג, ההורים שוב מאבדים שליטה על הילד. הילד תופס את השפה יותר מהר מההורים

ויש תלות של ההורה - בילד. וזה נותן לילד תחושת עליונות מסוימת על ההורה, מה שמוריד מהסמכות. לפעמים הילדים צריכים לעזור להורים להתפרנס

וזה גם פוגע בשליטה של ההורים בילד.

דרוויניזם חברתי - בארץ הקודש :

הפרופסור אמר גם, שההדרדרות החלה בשנות ה70', אז גם הורגשה הירידה ברמת הלימודים - עד לשפל של היום.

אנחנו הופכים לאט לאט למדינת עולם שלישית. ואם לא תהיה מהפכה של ממש בכל מה שקשור לחינוך ולחברה שלנו בכלל, תיווצר פה חברה של מעמדות,

יהיו בתי ספר פרטיים -לילדים שלהורים שלהם יש כסף, וככל הנראה גם להם יהיה. ובתי ספר ציבוריים -לכאלה שאין, וככל הנראה גם לא יהיה להם.

אני חושב שהחינוך צריך להתחיל מההורים -הפעם הראשונה כשהם מבקרים את הגניקולוג, והם חושבים ללד תינוק, הם ייצטרכו לעבור קורס הכשרה

מיוחד, שידריך אותם כיצד להתנהג עם הילד מה הסכנות בהזנחה וכו'. אם הם רציניים ויירצו ללדת אותו הם צריכים לדעת מה הם ייצטרכו להקריב בשבילו.

מקומות עבודה ייתחייבו לתת מסגרת מסוימת של שעות בשבוע להורה עם ילד(חוק בכנסת)כמו שיש חופשת לידה, כך גם יהיו "שעות הורה" (וזה קיים נדמה

בבריטניה) -בכל מקרה כמו שאמרתי מהפכה כללית שתבוא מבפנים.

קמפיינים כמו לא לאלימות, הזכות לכבוד.. תאונות דרכים זה לא גורל... וכו'. הם כמעט לגמרי חסרי תועלת, שמשרתים את בעלי האינטרסים ותו לא.

צריך רפורמה כללית, אבל בשביל זה צריך מודעות. ועד שזה לא ייקרה (עוד מקרי רצח\אונס\סחיטה במועדונים\בתיספר\קניון) אנחנו נמשיך לשקוע בחרא.

צריך מנהיג חזק, שייתן לכל העניין הזה פוש. ולא, לא אחד מהפוליטקאים-גנרלים שיש לנו עכשיו. אולי מישהו מהפורום מתנדב ?

עד אז אני מייחל לכם לילה טוב.

תזכה לחיים ארוכים! בדיוק מה שאני מנסה להגיד הרבה פעמים!

מי מתנדב? אני! אני! סתם, לא יודעת, אבל הייתי מנדבת אותך ועוד כמה חברה' בפורום. תכלס', אולי אנחנו רק אנשים/ילדים, אבל אלו אנשים, לא גיבורי-על, ששינו את העולם ובלעדיהם הוא היה נראה אחרת היום. אולי באמת אפשר יהיה ליצור איזושהי התארגנות ולהתחיל להזיז עניינים, ללחוץ על הגופים הנכונים לטפל. על ההורים, המשטרה, בתי הספר... ואולי נעיף את שרת החינוך מהכיסא שלה, חזרה לבי"ס לעשות בגרות (בתנאים שהיא יצרה). ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא הייתי בכיתה א', ישר הלכתי ל-ב' ובאמצע ד' קפצתי ל-ה'. אחת הסיבות שקפצתי כיתה היתה התקווה שבסביבת ילדים בוגרים יותר אסתגל יותר, וכך באמת היה. בכיתה ד' חטפתי מכות כי אני רוסיה ובכיתה ה' הייתי מוקפת בחברים וסביבה טובה. היתה לי כיתה ממש נחמדה ומגובשת, ממנה יש לי חברים עד היום. שאר השכבה היתה דיי רקובה, אני חייבת להודות... בחטיבה באמת נהיה קשה כי בקיץ בין כיתה ו' ל-ז' כולם ראו יותר מדיי סרטי תיכונים אמריקאים המהללים פופולריות ו... טימטום מוחלט. אז פתאום אני הייתי "תינוקת" ו"חנונית" כי הייתי יותר קטנה וכי לא התלבשתי לפי צו האופנה. חטפתי על ימין ועל שמאל ודווקא אותי שלחו לטיפול ורצו להעביר לבי"ס מיוחד, לא את הבריונים... נתקלתי באחד מהבריונים האלו לפני שנתיים בבית משפט השלום בפ"ת, תנחשו לבד על מה. נראה שלא הועיל הדבר להשאירו במסגרת לימודית רגילה...

לא עשיתי מבחן פסיכומטרי ואין לי כוונה, הוא לא בודק כלום לדעתי, ולא דעתי זאת בלבד - הדר' שעבדתי במרפא שלו גם קילל את המבחן הזה.

מנת האיי קיו שלי עמדה על 145 לפני הגיוס אבל כשאתה מבלה זמן בבסיס ציוד, היא יורדת מעצמה.  ;D

בנושא תגובות קודמות - מישהו הצית למישהו את הראש בבי"ס שלך?! מה לעזזל קורא שם?! חשבתי שחטיבת הביניים שלי היתה גרסאת הנעורים לסדרה OZ, אבל אני רואה שאצלך ממש מיישמים הכל. איפה ההורים בסיפור? כבר ידוע שיש לנו מערכת חינוך רקובה עד ליסוד והמחנכים לא מתערבים, אבל למה להשאיר את זה כך? יש להתארגן נגד בית הספר, נגד הבריונים, נגד משרד החינוך כולו אם צרייך, ולהתקומם, לטבוע פיצויים, לטבוע שינוי! מה לעזזל הולך שם?!

עוד משהו שמטריד אותי - מועצת התלמידים! לכולנו ברור שמדובר בלא יותר מאשר תחרות פופולריות בין פריחות וחנונים שאם הם נבחרים הם לא עושים כלום חוץ מלהנהן בישיבות מפגרות ולהבריז משיעורים לטובת ישיבות אחרות. אשכרה פוליטיקה... נבחרים בשביל כוח ואז יורקים על מי שבחר בהם ומפקירים אותו לחסדי האל.

מדהים !

145IQ?! את גאונה ...  :o

אני זוכר שבשיכבה שלי הייתי בין החכמים, אם לא הכי חכם, אבל אני אפילו לא מזכיר אותך מבחינת איי.קיו. (124)

לפחות נצלת את הגאונות שלך והתחלת ללמוד לתואר בתקופת הלימודים ?  ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ztos--

חלק מהעניין גם הוא משום שיש הורים שכל היום עובדים עד שעות מאוחרות, ואין להם זמן לתת לילדים שלהם תשומת לב, והם הולכים גונבים וכל מיני קקה.

אגב אני חשבתי בתחילת השנה הבאה לעבור לבית בספר פרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי IQ הוא לא תנאי קבלה לאוניברסיטה, ואני לא חושבת שאני גאונה, ואני גם לא חושבת שרק גאונים צריכים ללכת לאוניברסיטה, לכל אחד מגיעה הזדמנות, ולא לכל מי שמסוגל להוציא 760 בפסיכומטרי אלא לכל מי שמסוגל לסיים את הקורס שהוא בחר. לצערי לתואר אני לא אלמד כנראה בארץ, רק בחו"ל, אם בכלל כי תנאי הקבלה פה לא תואמים את ההכנה שאנו קיבלנו מבתי הספר והפסיכומטרי - כמו שמישהו אמר פה - שטויות במיץ שאריות. בינתיים אני עושה טכנאי וטרינר במד"י, אגב לא ממליצה, גנבים הם. לימדנו את התוכי של המרצה להגיד "____ (שם המרצה), תחזיר ת'כסף!", אני חושבת שהוא קלט את המסר... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מהעניין גם הוא משום שיש הורים שכל היום עובדים עד שעות מאוחרות, ואין להם זמן לתת לילדים שלהם תשומת לב, והם הולכים גונבים וכל מיני קקה.

אגב אני חשבתי בתחילת השנה הבאה לעבור לבית בספר פרטי.

הדבר שאני הכי מפחד ממנו, שכל המורים הטובים ילכו וילמדו בבתי ספר פרטיים, וכל המורים שמלמדים מתוך אינרציה ילמדו במערכת החינוך, אז באמת יווצר פער ענקי בין תלמידים ממעמד עני למעמד העשיר. הילדים העשירים ילמדו בבתי ספר פרטיים עם כל המורים הטובים, התלמידים העניים "ילמדו" עם מורים שמלמדים מתוך אנרציה.

ואני יודע מה זה מורים שמלמדים מתוך אנרציה, הייתה לי כזאת מורה בכיתה ז', כל היום טחנה לנו בשכל "הבן שלי ככה, הבן שלי ככה, והבן שלי משתין בישיבה", בקיצור רק חכתה "לצלצול הגואל" ... לא למדנו כמעט כלום .

כמו כן, גם בעית הגזענות מטרידה אותי, אם זה רוסים, אם זה ישראלים, אנשים שוכחים מאיפה הם הגיעו, הם שוכחים שההורים שלהם גם היו בגלויות,

אני פונה מכאן לכל הרוסים ולכל מי שעבר מקרה גזענות, פשוט תתעלמו, הם לא שווים את היחס שלכם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי IQ הוא לא תנאי קבלה לאוניברסיטה, ואני לא חושבת שאני גאונה, ואני גם לא חושבת שרק גאונים צריכים ללכת לאוניברסיטה, לכל אחד מגיעה הזדמנות, ולא לכל מי שמסוגל להוציא 760 בפסיכומטרי אלא לכל מי שמסוגל לסיים את הקורס שהוא בחר. לצערי לתואר אני לא אלמד כנראה בארץ, רק בחו"ל, אם בכלל כי תנאי הקבלה פה לא תואמים את ההכנה שאנו קיבלנו מבתי הספר והפסיכומטרי - כמו שמישהו אמר פה - שטויות במיץ שאריות. בינתיים אני עושה טכנאי וטרינר במד"י, אגב לא ממליצה, גנבים הם. לימדנו את התוכי של המרצה להגיד "____ (שם המרצה), תחזיר ת'כסף!", אני חושבת שהוא קלט את המסר...  ;)

אני לא אמרתי שרק גאונים צריכים ללכת לאונברסיטה, אני אישית מכיר נערים מחוננים שלומדים במקביל ללימודים שלהם באוניברסיטה, היום זה דבר מאוד נורמטיבי.

אם אני הייתי תלמיד של היום, בטוח שהייתי עושה את זה. אתה מצטרף לצבא כעתודאי, נהיה קצין על המקום, ללא ספק שווה את ההשקעה . (שלא לדבר על המשכורת השמנה.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עתודאים מקבלים 600 שקל עד לשירות קבע :s07: תקרא קצת רס"ב שמעון - לא תרצה להיות יותר עתודאי בחיים!

אני לא מחוננת, אולי טיפה, אולי רק הייתי והחלק הזה נרמס ע"י הבי"ס. היתה לנו מגמה של 4יח"ל במטמתיקה אבל סגרו אותה, בין אם מחוסר תקציב או סתם טימטום, אין לדעת, אבל העניין הוא שגם תלמידים שיכלו לעשות 4יח"ל לא יכלו בעל כורכם. ותנאי קבלה לאוניברסיטה הם מינימום 4 יח"ל במתמטיקה... לעזזל, לי יש תכניות אחרות. אני רוצה ללמוד בחו"ל, היכן שיורקים על פסיכומטרי, היכן ששיש מכינה נורמאלית, שגם אם אין לי/לא היה לי רקע במקצוע הנבחר, הם מכינים אותי ללימודי התואר במקום לזרוק אותי למים עמוקים או לא לדחות אותי מהקורס בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בארץ, לא לכל מקצוע צריך 4 יח"ל במתמטיקה

וגם בארץ יש מכינות מצויינות שיכינו אותך מא' ועד ת'

מה לעשות שיש בארץ פסיכומטרי, אני לא מבין את ההתנגדות החריפה שלך למבחן הזה

לומדים חודש חודשיים וזה יכול לכפר על תעודת בגרות גרועה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה ללמוד וטרינריה, לדוקטורט, אבל בארץ זובי יתנו לי. עד שאשלים את כל המכינות והבגרויות כבר אהיה זקנה מדיי לתואר. אני מעדיפה לעשות כמו הבחור שעבדתי אצלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את בת 19 היום (לפי הפרופיל שלך)

מכינה זה עניין של שנה

היא מחליפה את הבגרויות, אין צורך להשלים אותן

ואז, תתחילי ללמוד בגיל 20-22, רוב הבנות בארץ רק משתחררות בגיל הזה

אני מכיר אנשים שרק בגיל 28 התחילו לימודי , אין דבר כזה זקן מדי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה צודק אבל עדיין, לא נשמע לי ללמוד בישראל. בחו"ל לא שמים מי יודע מה על התארים פה ופה מעדיפים תארים מחו"ל (כל עוד לא ממולדביה). אני רוצה לרדת מהארץ וכבר ללמוד שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ztos--

אני הייתי מת לגור בחול ולעוף מפה לתמיד, נולדתי פה וכנראה צריך להישאר פה.

לכו לישון חברה תראו מה השעה!!!! :sleep:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עשיתי מבחן פסיכומטרי ואין לי כוונה, הוא לא בודק כלום לדעתי, ולא דעתי זאת בלבד - הדר' שעבדתי במרפא שלו גם קילל את המבחן הזה.

מנת האיי קיו שלי עמדה על 145 לפני הגיוס אבל כשאתה מבלה זמן בבסיס ציוד, היא יורדת מעצמה. ;D

אני מקווה שאת לא אומרת את זה על סמך מבחן IQ באינטרנט :lol: :lol:

IQ הוא לא תנאי קבלה אלוניברסיטה כי זה לא נתון שממש עוזר.... זה אומר את הפוטנציאל שלך בסך הכל אבל פסיכומטרי אומר למה אתה מסוגל.. לא כמה אתה חכם אלא למה אתה מסוגל להגיע....

לכן פסיכומטרי זה תנאי קבלה וIQ זה לא......

גם אני חשבתי שפסיכומטרי זה מבחן טיפשי שזה לא באמת מראה כמה אתה חכם... וצדקתי זה לא באמת מראה כמה אתה חכם אלא למה אתה מסוגל

למשל יש את הגאונים האוטיסטים (אני לא מדבר על נכים אלא אוטיסטים) שיש להם IQ מאוד גבוה אבל לא נראה לי שפסיכמוטרי הם יצליחו טוב כמו במבחני IQ כי הם לא בודקים אותו דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DAMN

אתם לא חושבים שקצת נסחפתם?

א. JEUS, ההקפצה שלך נמחקה.

ב. להזכירכם, הת'רד התחיל מדיונים על התכנית, לא על נחיצות המבחן הפסיכומטרי.

ג. אני מבקש לחזור לנושא הת'רד. הודעות לא קשורות נוספות ימחקו ויביאו לנעילת הת'רד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...