מהו NCQ? מה התרומה לביצועים? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהו NCQ? מה התרומה לביצועים?

nadav275

Recommended Posts

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא משנה בכלל והם גם לא חיבים להיות אותו הגודל

אבל יש לזה מחיר, תמיד ההתיחסות של המערך תהיה לגודל של הדיסק הקטן ביותר

אין טעם להקים מערך RAID אם אין לך כרטיס חומרה יעודי שעולה הרבה כסף

מה שמקבלים בחינם במחשב זה RAID בתוכנה, דבר שגם יודעת לעשות ולא צריך בשביל זה שום בקר מיוחד.

אפשרות טובה זה לחבר 2 דיסקים לשני בקרים נפרדים ולחלק את האיחסון ביניהם

אפשר גם לחלק את קובץ ההחלפה של בין שני דיסקים!! ולקבל במקרה של בקרים נפרדים יכולות משופרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה בכלל והם גם לא חיבים להיות אותו הגודל

אבל יש לזה מחיר, תמיד ההתיחסות של המערך תהיה לגודל של הדיסק הקטן ביותר

אין טעם להקים מערך RAID אם אין לך כרטיס חומרה יעודי שעולה הרבה כסף

מה שמקבלים בחינם במחשב זה RAID בתוכנה, דבר שגם XP יודעת לעשות ולא צריך בשביל זה שום בקר מיוחד.

אפשרות טובה זה לחבר 2 דיסקים לשני בקרים נפרדים ולחלק את האיחסון ביניהם

אפשר גם לחלק את קובץ ההחלפה של חלונות בין שני דיסקים!! ולקבל במקרה של בקרים נפרדים יכולות משופרות.

[ltr]not so true, there are 3 types of raid cards

hardware, software and emulated by software. the last one is obviously what can do and it's crappy, it's not fast, it takes up cpu power and you can't use it where you usually need it most - at the system drive. that leaves hardware and software cards. in the past when cpus weren't that strong, there were only full hardware raid cards, but nowadays (actually since the days of P3) cpus became strong enough to carry out most of the calculations needed for the raid. the deference between the two is that the hardware cards got a dedicated processor for all the calculations it needs, and the software card uses the cpu. the best analogy is with dial up modems there were win modems and hardware modems.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי גם לשאול כמה שאלות על NCQ אז כדי לא לפתוח עוד אישכול אני אשאל כאן:

אני הולך לקנות מחשב חדש וראיתי שההבדל בין דיסק 160GB של לבין דיסק עם NCQ של הוא כ100 ש"ח, השאלה היא האם התוספת של הכסף באמת יכולה לתרום לביצועים בצורה משמעותית או שעדיף להשקיע את ה100 ש"ח במשהו אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי גם לשאול כמה שאלות על NCQ אז כדי לא לפתוח עוד אישכול אני אשאל כאן:

אני הולך לקנות מחשב חדש וראיתי שההבדל בין דיסק 160GB של לבין דיסק עם NCQ של סיגייט הוא כ100 ש"ח, השאלה היא האם התוספת של הכסף באמת יכולה לתרום לביצועים בצורה משמעותית או שעדיף להשקיע את ה100 ש"ח במשהו אחר?

דבר ראשון עדיף סייגיט מאשר בכל מקרה

בקשר לNCQ

קודם כל ההפרש בין סייגיט כולל NCQ לבלי הוא בערך 40 שקל

ובקשר למומלץ זה כבר תלוי באיזה לוח אם אתה קונה

אם אתה קונה מבוסס על NVIDIA4 הרגיל אז יש תמיכה בNCQ בSATA הרגיל ואז אפשר ומומלץ לקחת

אם אתה קונה לוח המבוסס על NVIDIA4 אולטרה אז התמיכה בNCQ היא רק בSTAT 2 ואין צורך בNCQ

נכון להיום ככל הידוע לי אין לוחות אחרים לAMD התומכים בNCQ

אם אתה קונה קונה אז תשאל מישהו אחר.. או שתביא דגם ואני אבדוק אם יש תמיכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]not so true, there are 3 types of raid cards

hardware, software and emulated by software. the last one is obviously what can do and it's crappy, it's not fast, it takes up cpu power and you can't use it where you usually need it most - at the system drive. that leaves hardware and software cards. in the past when cpus weren't that strong, there were only full hardware raid cards, but nowadays (actually since the days of P3) cpus became strong enough to carry out most of the calculations needed for the raid. the deference between the two is that the hardware cards got a dedicated processor for all the calculations it needs, and the software card uses the cpu. the best analogy is with dial up modems there were win modems and hardware modems.[/ltr]

אתה משתפר, בפעם הקודמת שחלקת עלי אמרת לא נכון בכלל עכשיו אתה אומר לא כל כך נכון

אני שמח שמרווח התגובות שלך גדל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...