תמונה של שקע ה M2 של AMD עם 940 פינים' לא 1207! - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמונה של שקע ה M2 של AMD עם 940 פינים' לא 1207!

TC2B

Recommended Posts

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אבל לא תוכל לקחת מעבד קיים (נגיד אופטרון 940) ולשים על השקע החדש. למה? כי תכנון הפינים שונה (לכל פין יש כאן תפקיד אחר ממה שהיה בתושבת ה-940 הישנה), למה? אולי כי רוצה להוציא סוקט חדש ולחייב לקוחות לשדרג ($$$).

אני לא חושב שהמטרה של היא לחייב לקוחות על קניית לוחות חדשים - INTEL מייצרת גם לוחות וגם מעבדים, ולכן החלפת סוקט למעבד יניב להם רווחים כפולים - גם ייקנו מעבדים חדשים שלהם וגם (לפחות חלק מ)הצרכנים יקנו לוח שלהם. אני לא מכיר לוחות של - הם מייצרים לוחות בכלל? אני יודע שהם מייצרים chipsets, אבל הם לא ממש נפוצים כמו ה chipsets של VIA, nVidia ו Intel, ולכן הרווח של מהחלפת סוקט למעבד יהיה קטן (אם בכלל). לכן, לדעתי, החלפת הסוקט למעבד הוא הכרחי (כמו שנאמר - תפקידי הפינים השתנו בצורה דרסטית כך שלא ניתן להתאימם למעבדים הקודמים) ולא למטרות רווח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר, ואני חשבתי שAMD מתכוונים לשנות תושבת כדי לעבור לזכרון יותר מהיר ובעל רוחב פס יותר גדול (DDR3 אאל"ט) כדי להזין את רעבונם של משולשי ומרובעי הליבות למיניהם.

אז מה הקטע בסתם לשנות את סידור הפינים במעבד אם זה לא נותן לך יתרונות ממשיים כל שהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שאפילו פין אחד משנה את תפקידו, המעבדים הקודמים לא יעבדו עם הסוקט החדש - אם למשל הוחלט שאחד מהפינים שמעבירים מתח למעבד יהפוך לפין שמעביר מידע לזיכרון, אז מעבד שאמור לקבל מתח קבוע באותו פין פתאום מקבל בו מידע (מעשית - מתח לא קבוע), המעבד לא יתפקד כמו שצריך.

מקרה גרוע יותר - פין של מידע הופך לפין של מתח - הדבר יכול לשרוף מעבד.

אני מניח שישנו גם את פיזור הפינים על הסוקט והמעבד כדי למנוע הכנסה של מעבד לא מתאים לסוקט הלא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני גם לא אתפלא אם מדובר בזיוף , אולי לא תמיד כדאי לסמוך על תחושות בטן אבל משום מה משהוא כאן לא מגיש לי כשורה.

נראה לי תמוהה שAMD תיצור סוקט חדש שלא תואם למעבדים ישנים אבל נראה אותו דבר - זה יצור המון בלבול בשוק , הרבה יותר פשוט לדעתי ליצור סוקט 941 שיש בו עוד פין שלא עושה כלום חוץ מלהחזיק את המעבד במקום אבל דואג שקונים לא יתבלבלו וינסו להתאים מעבדי 940 ישנים ללוחות 940 חדשים.

אפשר להגיד שאינטל עשתה דבר דומה אבל זה לא לגמרי נכון- ללוחות 775 חדשים של יש תאימות לאחור למעבדים ישנים , פשוט ללוחות ישנים אין תאימות לקדימה למעבדים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני גם לא אתפלא אם מדובר בזיוף , אולי לא תמיד כדאי לסמוך על תחושות בטן אבל משום מה משהוא כאן לא מגיש לי כשורה.

נראה לי תמוהה שAMD תיצור סוקט חדש שלא תואם למעבדים ישנים אבל נראה אותו דבר - זה יצור המון בלבול בשוק , הרבה יותר פשוט לדעתי ליצור סוקט 941 שיש בו עוד פין שלא עושה כלום חוץ מלהחזיק את המעבד במקום אבל דואג שקונים לא יתבלבלו וינסו להתאים מעבדי 940 ישנים ללוחות 940 חדשים.

אפשר להגיד שאינטל עשתה דבר דומה אבל זה לא לגמרי נכון- ללוחות 775 חדשים של יש תאימות לאחור למעבדים ישנים , פשוט ללוחות ישנים אין תאימות לקדימה למעבדים חדשים.

ללוחות 775 חדשים של יש תאימות לאחור למעבדים ישנים , מה ??... , איפה שמעת את זה , אין דבר כזה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם אתה.

תפוזים, מספיק להתנהג כמו ילד קטן, וגם אתם תפסיקו להתנהג כמו ילדים קטנים.

סה"כ הביאו לכם ידיעה, תקראו ותשתקו ! האיש (או הילד... ???) עושה לכם טובה, מביא לכם ידיעה שתהיו מעודכנים ואתם קוטלים אותו !!!

מספיק עם זה...  :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תגובות כאלה לא פלא שהפורום של האתר הזה מתדרדר,

כולו מלא ב חרא של אנשים (לא כולם כן ,שלא תתחילו להעלב) בן אדם מפרסם ידיעה תכנס תקרא מעניין סבבה לא מעניין תסתמו תפה

כאילו ממש מעניין שאיזה אחד פה קנה מסך או משהו אחר להודעות כאלה אתם מגיבים בהתלהבות,

או שבן אדם שואל שאלה, כולם קופצים עליו כאילו מה קרה

תפוחים אני מציע לך לחפש פורומים אחרים, יש כאלה שיגידו תודה שאתה מעדכן אותם וכ'ו לא כמו פה

וכן אותי הידיעה הזאת מעניינת

תודה תפוחים.

(פעם הפורום הזה היה טוב..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הבעייה אפשר לפטור בקלות:

שם לב שיש מקומות שבהם אין חורים, אז את המקומות הללו אפשר פות להזיז..ואז לא היה מצב לא נעים, למשל את הפין של המטח בישן יהיה מקום ללא פין בחדש והפין של מתח בחדש יהי המקום ללא פין בישן, ואז מעבד שלא מקבל מתח לא ישרף ומספיק שיש 3 פינים שלא יכולים להכנס המעבד גם לא יכנס

ולא צריך להתחיל להסתבך עם 941 וכו...

אם אכן עשתה את זה? לא יודע (תספר פינים ותראה מי חסום ואיפה)

בהצלחה ;)

ותפוחים:

תמשיך לעדכן :yelclap:, יגידו מה שיגידו, יש אנשים שכן איכפת להם (וגם אלו שהגיבו בשלילה איכפת להם אחרת הם לא היו מגיבים :screwy: או לפכות לא נכנסים לנושא הזה)

יום טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...