עבור לתוכן
 • צור חשבון

djelectric

צוות האתר
 • מספר הודעות

  21,739
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  57
 • זמן מחובר

  7778יום 7ש' 17דק' 21שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי djelectric

 1. קודם שואלים - אחר כך קונים. אפילו בתקציב של מעל ל-300 שקלים ה-GT 730 הוא לא כרטיס מסך מומלץ. אם יש אפשרות, עדיין יש כרטיסי מסך יחסית זולים ומהירים משמעותית מה-GT 730. מבצעי שישי השחור יתחילו בעוד כמה ימים אז אולי שווה לחכות.
 2. אתה מתאר כאן שימושים שכל מעבד סטנדרטי יכול להתמודד איתם בקלות. גלישה באינטרנט, הורדות והעתקות של חומרים הן לא פעולות שגובות משאבי מעבד גבוהים. בעיקר שטח ומהירות אחסון. אני לא חושב שצריך להמתין למעבדים חדשים בשביל לבצע פעולות מהסוג הזה, שכבר הרבה שנים מעבדים סטנדרטיים לא מתקשים איתן. כיום Ryzen 5 או Core i5 הסטנדרטים ביותר יכולים עם יד מאחורי הגב להתמודד עם המטלות הללו, גם מסביב לשעון.
 3. המושג "i5 מהיר" הוא מעט אוקסימורוני. כיום הבדל הביצועים בין i5 הפשוט ביותר למהיר ביותר הוא קטן למדי בשוק המעבדים השולחני. העצה שלי תהיה לבדוק אילו מעבדים הם החזקים ביותר למטלות הספציפיות שאתה צריך, ולהתאים מעבד לפי מה שזמין בשוק.
 4. הכל שאלה של אילו מעבדים אתה באמת צריך. יכול להיות שכח עיבוד זמין לשימושים שלך כבר קיים ובכמויות מאוד מכובדות היום. בשבוע הבא יושקו מעבדים חדשים לתושבות LGA2066 של אינטל ו-sTRX4 של AMD, מעבדים בעלי כמות ליבות גבוהה במיוחד. אצל אינטל מדובר בעיקר ברענון מחירים, אצל AMD סדרה חדשה לגמרי שתתחיל במעבד 24 ליבות בעלות של 1400 דולר. איפשהו בין ינואר למרץ צפויה אינטל להכריז על סדרת מעבדים חדשה-ישנה נוספת, Core 10th gen. מדובר יהיה בעיקר בכיוונון מחירים של מוצרים קיימים. AMD צפויה באיזור יוני להכריז על מעבדים שולחניים חדשים, Ryzen 4000, הם יכילו כמה שיפורים על פני הסדרה שזמינה היום, אבל לא צפויים להביא מהפכה של ממש. יכילו בין 4 ל-16 ליבות.
 5. אני דוגל בגישה הפוכה. לדאוג לקנות מארז שעשוי מחומרים שלא מגיבים לחמצן וסודיום ביתר רגישות. פלסטיק, אלומיניום, ואם פלדה אז לדאוג שיהיה ציפוי איכותי. רוב רכיבי החומרה הפנימיים היום מיוצרים במחשבה על לחות גבוהה. בסין וטאיוואן יש לחות גבוהה משמעותית מאצלינו, והם פיתחו שלל טכנולוגיות שאמורות להפוך רכיבים לעמידים יותר. ציפויים ללוחות מודפסים בעיקר. אחת מתופעות הלוואי של לחות גבוהה באוויר היא ששילוב עם אבק יוצר בוציות, הופך את האבק לבוצי, בדומה לאבק שנאגר על פילטרים של מזגן, למשל. אפשר פשוט להצטייד במארז שכולל מסנני אבק נשלפים וקלים לניקוי, יש הרבה כאלה.
 6. נשמח אם תוכל להעתיק את השאלון שלנו להודעה ולענות על הסעיפים. (המילה שאלון לחיצה ותעביר אותך לשם) אישית - אני חושב שמעולם לא היה נדרש מחשב בעשרת אלפים שקלים בשביל להינות מכל משחק שקיים, בטח שלא אם זה לתקופה של 3-4 שנים בלבד. בדרך כלל חצי מהתקציב הזה עושה עבודה פנטסטית. ומה שטוב זה שכשכן רוצים מחשב מתקדם יותר, תקציב דומה לאחר מספר שנים יספק קפיצת ביצועים רצינית מספיק. זאת דרך הרבה יותר יעילה וחכמה להוציא עשרת אלפים שקלים על חומרה במשך כמה וכמה שנים.
 7. אגב, רוצה לשתף. יש NVME בממשק M.2 בנפח 512GB די בזול גם פה https://ksp.co.il/m/uin/63007 מדובר בשבבי TLC 3D מדגם BiSC של טושיבה, יחד עם זיכרון DDR3 לבקר. זה מביא מהירויות לא רעות בכלל, בקנה אחד עם כוננים מובילים בקטגוריה. לנפח של 1TB ב-SATA יש את הכונן הזה https://ksp.co.il/m/uin/47686 זה מחיר... בסדר, למי שממש זקוק למוצר שכזה בדחיפות, אבל ברור לי שאמאזון תייצר בקרוב דילים יותר טובים לכונני 1TB. כבר ראינו אינטל 660P במחיר כזה.
 8. ידוע איזה ספק כח יש במחשב? אם לא, אפשר לצלם אותו, המדבקה תעזור לדעת. בעקרון לפורטנייט כל דבר מרמת GTX 1050 ומעלה יכול להיות שימושי. אם יש ספק כח איכותי - זה יכול להיות כרטיס מעולה בפחות מ-600 שקלים. גם זה ב-517 שקלים יכול לספק את העבודה או זה בקצת מעל ל-600 שקלים אם רוצים קירור שקט ואיכותי לכרטיס.
 9. כבר שנה שעברה היו לך כאלה. כרגע זה שמומלץ: https://www.amazon.com/Sabrent-SB-ROCKET-512-Rocket-Internal-Performance/dp/B07KGMBCKD/ref=sr_1_3?keywords=sabrent+512&qid=1574287336&sr=8-3 יורד הרבה ל-59 דולר לאחרונה
 10. הכונן הזה כבר ביקר מתחת לקו המעם. הוא גם כנראה יעשה זאת שוב בBF
 11. אני לא חושב שעם מעבד כמו 7500 הייתי מזנק לתקציב כזה גבוה לכרטיס מסך. אני חושב שהייתי עוצר איפשהו בקו של GTX 1660 עד RTX 2060. הפקה של יותר פריימים לשניה, או התמודדות עם סצנות כבדות יותר כבר יהיו מטלה לא קלה על ה7500. לעניות דעתי שדרוג ל-GTX 1660 יהיה דבר נכון במידה ואין תוכנית לטווח הקרוב לעשות משהו עם רכיבים נוספים. זמין בחנויות בארץ בכ-1000 שקלים, או מאמאזון סביב 900 שקלים. אם ממש רוצה את התוספת ביצועים הזאת על פני GTX 1660 (איזור 35% תוספת ביצועים מעליו), יש לך RTX 2060 עם קירור סטנדרטי כאן בפחות מ-1500 שקלים או עם קירור מתקדם כאן בקצת מעל ל-1600 שקלים. אגב, ידוע לך מה דגם ספק הכח שברשותך? אם לא, אפשר לצלם את המדבקה שלו ולהעלות תצלום? אני מקווה שזה לא מהסדרות הפשוטות שלהם (דוגמת RS) אלא משהו יחסית מודרני. אגב - Modern Warfare הוא משחק יחסית קל למעבדים, אז לפחות פה אין צורך לדאוג יותר מדי, 7500 יספק את הסחורה בקלות.
 12. כמות החום שתפלט מהמארז תהיה זהה לחלוטין. אם 50W נכנסים לתושבת, 50W יצאו ממנה ואל חלל החדר, אין דרך אחרת. חוק שימור האנרגיה חייב לפעול כאן. הדרך היחידה להפחית פליטת חום ממחשב היא להשתמש ברכיבים בעלי צריכת חשמל נמוכה יותר, שימשכו פחות חשמל מספק הכח. לגבי הרעש - תיארתי מה אפשר לעשות בנידון. פתרון נוסף יהיה פשוט לרכוש גוף קירור רציני יותר
 13. נשמע כמו בעיית חומרה. זה דבר שצריך לבודד ולעשות אלימינציה. יש כרטיס מסך אחר בסביבה לחבר ולבדוק בתוך המחשב?
 14. חוק פיזיקאלי פשוט אומר שאותה כמות חום תיפלט מהמערכת בשל אותה כמות צריכת החשמל. קירור רציני יותר, שינוי משחה טרמית והחלפה לקירור מבוסס מים לא הולכים לשנות את העובדה ש-X וואט נכנס, ו-X וואט יוצא ממערכת המחשב אל חלל החדר. מארז שמוציא אוויר חם זה דווקא סימן ליעילות מהערכת הקירור בו. איוורר גרוע או קירור שאינו יעיל יעכבו את יציאת החום ממערכת המחשב. פותח הדיון, כבר נפתחו כמה דיונים בנושא עם מעבדי AMD והקירורים שלהם. העצה הכללית היא לסדר בביוס תוכנית מאוורר עם עקומה מעט יותר עדינה, כזאת שתשאיר את המאוורר בקו דומה עד איזור 60 מעלות צלזיוס ורק משם תעלה בהדרגה.
 15. לדעתי תנסה לרדת ל-4.9 ותראה איזה מתח יציב לך שם, בטח נמוך משמעותית. החוק היבש הוא שקיצור חיי המעבד נמצא בעקומה חדה כלפי מעלה ככל שמתח עולה, ואחרי 1.35V זה מחריף מאוד.
 16. לקחנו לסיבוב את מעבד ה-Core i7 1065G7 בעל הליבה הגרפית העדכנית והמתקדמת של אינטל - על מנת לגלות כיצד לפטופ קל משקל יכול להתמודד עם שלל משחקים פופולריים ללא סיוע של כרטיס מסך נפרדלכתבה
 17. אתה יודע שאין לך מובנה.... נכון? אני מניח שיש לך אחד משלך?
 18. כל משחק וההגדרות הספציפיות שלו. יש מצבים שבין הגדרות מינימום למקסימום יש מעט מאוד שינוי בדרישת המשחק למאמץ מעבד פר-פריים שמועבד. בכל משחק צריך לבחון הגדרות בשביל לראות השפעה בדברים כאלה. דברים שמאמצים מעבד באופן כללי של AI, כמות של אנשים בסצנה למשל, אלמנטים פיזיקאליים.
 19. זה לא זה, פשוט חוסר היכולת לדעת איך השוק עובד. אז מה אם בשריון מחשבים זה עולה 7600 שקל, ובשקשוקה מחשבים זה עולה 17,600 שקל? יש לך אפשרות לבחור, והזמנות מוקדמות או משלוח אקספרס ליבואן AMD נעשה עם מחירים גבוהים יותר, So what. המחיר ירגע כמו שהוא נרגע עם כל מעבדי AMD עד עכשיו. יש מוצרים שנמכרים בישראל מאוד בזול, ויש כאלה שלא. כרגע אנחנו אוהבים להתעלם מהגרעון העצום שיכל להסגר ממיסי יבוא ונהנים מקניה באמאזון, אבל מפה ועד להשליך את זה למצב בכל המדינה (בחסות ישראל) זה דרך שגויה להסתכל על כל השוק. אתה כרגע יכול לקנות מוצרים במחיר 49-75 דולר במחירים הכי זולים למוצר, יותר מכל אזרח בכדור הארץ. זה לא בחסות ישראל? העיקר ללחוץ על כפתור הפניקה 4.5 שניות אחרי ש-3950X הושק.
 20. בBF אני לא חושב שתשיג מחיר טוב יותר. שילוח חינם מקצץ מחיר באופן מאוד משמעותי למוצרים מהסוג הזה. לדעתי האישית בעלות מול תועלת זה קירור מדהים. כמובן שיש גם קירורי אוויר מאוד טובים וגם זולים יותר דוגמת FUMA 2 אם בא לך ללכת על בטוח
 21. ישראל באופן קבוע היא אחד מהמקומות הזולים בעולם שהם לא ארה"ב לחומרה. אף אחד לא טורח לבדוק, כי ברור שאמאזון ארה"ב היא ה-Benchmark, למרות שלפחות כרגע ישראלים נהנים מהחנות הזאת יותר מכל מדינה אחרת בעולם, מלבד ארה"ב עצמה. נסו להזמין חומרה כזאת בגרמניה, אנגליה ומדינות אירופה אחרות, תראו מה זה יקר באמת.
 22. עדכון בנושא הדיון הזה - בעוד מספר ימים תושק ערימה חדשה של מעבדים לשוק, גם מ-AMD וגם מאינטל. בחינה מחודשת וריכוז מידע יקרה לאחר מכן. אעדכן בהתאם.
 23. מחריד למדי, המעבד אפילו לא תואם ללוח אם מבוסס ערכת שבבים של AMD בכלל. אין קיצורי דרך, שאלון בבקשה.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close