עבור לתוכן
 • צור חשבון

ha

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  605
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  2730יום 19ש' 48דק' 25שנ'

דירוג

4 ניטרלי

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. שתי בעיות נפרדות. המודם של אשתי איבד חיבוריות לאינטרנט (היא מחוברת אילו עם כבל כך שזו לא בעיית תקשורת) כך שהחלטנו להחליף אותו במודם ADSL של 019. כדי למנוע בעיות בעתיד אני רוצה לחבר את המחשב שלה לשתי הרשתות בו זמנית. -זו הבעייה הראשונה. המחשב העבודה של אישתי (היה) מחובר דרך המודם שהיה לה עם IP קבוע לעבודה שלה, בשעת חירום היא יכלה לעבור למודם המשפחתי ע"י חיבור ווי-פיי ולהתחבר לעבודה עם VPN. המחשב העבודה הוא בעדיפות ראשונה וזה מה שהייתי רוצה לפתור. שוב, הוא רחוק מהמודם המשפחתי כך שהוא יחובר אילו אלחוטית. הקישוריות ווי-פיי אצלנו לא טובה כך שכנראה אצטרך לפתור גם את בעיית החיבוריות. -הבעייה השנייה (שלא ממש קשורה לבעייה הראשונה) היא חיבוריות ווי-פיי לא יציבה בבית. המרחק בין עמדת העבודה שלי למודם המשפחתי הוא כ 6-7 מטרים, כדי להימנע מהבעייה חשבתי לשלשל כבל רשת בין שתי הקומות כל בוקר מיציאת ה LAN של המודם אל המחשב שלי ולהעמיס פחות על הווי-פיי הביתי. האם יהיה אפשר לקבל 100 מ"ב לשנייה בכבל עם אורך כזה? -בגדול, גם הילדה משמשת ברשת לשיעורי הביה"ס שלה וגם היא נתקלת בבעיות קישוריות מפעם לפעם כך שחשבתי כי יהיה נחמד לפתור גם את זה באותה הזדמנות. נראה לי שאם אני כבר מוריד את הכבל רשת למטה אוכל לחבר אותו לאיזהשהו ראוטר פשוט שישמש לחיבוריות ווי-פיי למטה ולחבר את המחשב שלי דרך חיבור ה LAN של הראוטר. -מתנצל. לפי "זאפ" ה Ubiquiti נמצא תחת "מחשבים ותוכנות > מגדילי טווח / Access Points"😉
 2. תודה רבה, אבל אולי לא הבנתי משהו. נתבים התומכים ב-dual wan יכולים לעבוד (לקבל WAN) עם שתי רשתות אלחוטיות או עם חיבור רשת אחד+חיבור רשת אלחוטיות נוסף? החיבורים הפיזיים של הרשתות אצלנו נמצאים במקומות שונים, חיבור הכבלים בקומה אחת ואילו ה ADSL בקומה השנייה, כך שחיבור שני CAT5 לנתב אינו אפשרי. האם ניתן לישם את ה dual wan תוכנתית במחשב ע"י שימוש בחיבור רשת רגיל (RJ45) וחיבור מתאם USB - WIFI? אחרי הכל ישנו רק מחשב "בעייתי" אחד הדורש את הרשת הכפולה. ראיתי (והתרשמתי) את ה Ubiquiti UniFi Cloud Key UC-CK, האם ישנו מגדיל טווח דומה במחיר זול יותר? רק עוד כמה דברים קטנים. -הרשת של הוט היא 200 מ"ב וה ADSL הוא 100 מ"ב, לא ממש נראה לי צורך בעתיד הקרוב בסך כל המהירות המשולבת🙂 -מה המרחק המקסימלי בו ניתן למתוח כבל CAT5 ולקבל לפחות 100 מ"ב לשנייה. -האם ישנה תוכנת WIN מומלצת לבדיקת עוצמת הקליטה של הרשת האלחוטית התומכת במקלט WIFI הפנימי במחשב וגם במתאם USB - WIFI?
 3. היו לנו שני מודמי כבלים של הוט וחיבור של הוט כספק אינטרנט, אחד של הבית והשני של אישתי לעבודה שלה (שניהם מחוברים בבית, אחד בכל קומה). בחודש האחרון המודם של אשתי איבד חיבוריות לאינטרנט (היא מחוברת אילו עם כבל כך שזו לא בעיית תקשורת) כך שהחלטנו להחליף אותו במודם ADSL של 019. כדי למנוע בעיות בעתיד הייתי שמח אם היה ניתן לחבר את המחשב שלה לשתי הרשתות בו זמנית. -האם זה בכלל אפשרי בצורה שקופה? הכוונה היא שלא יהיה צורך לבחור רשת בזמן עבודה. -האם ניתן לקבוע איזו אפליקציות יעבדו עם רשת מסויימת? חלק מהעבודה (אולי) תשתמש בחיבור IP קבוע הניתן ע"י ספק האינטרנט. -בגלל המבנה של הבית+חצר, האם ישנה דרך שהתקני קצה (מחשב, טלפון, טאבלט וכו') יעברו אוטומטית בין שני החיבורי ה ווי-פיי של כל אחד מהמודמים (2.4 ו 5 ג'יגה הרץ) ובין שני המודמים עצמם?
 4. אני מצליח לראות את הכרטיס רוב הזמן (בעיקר שהוא תקוע בסלוט של הכרטיס מסך, אחרת ברוב העליות המחשב לא מוצא אותו) אבל אני נתקל בבעיה אחרת. אע"פ שהמחשב מזהה את הכרטיס, אע"פ שהתוכנה שלו עולה ואע"פ שהוא כן מזהה את הדיסקים/כונני DVD המחוברים אילו.... WIN10 לא מצליח לראות אותם (גם ב Manege ו בתוכו ב Disk management) רעיון?
 5. יש לי כבר את הדיסקים האלה ויש לי צורך באיכסון. אני לא עומד לרכוש שני SSD של 6TB (ואני אפילו לא רוצה לדמיין כמה זה יעלה...) ואני לא צריך כאשר מונחים לי בצד 4 קשיחים מכניים של 3TB. אז נכון, זה יותר איטי (כ 200 MB/שנייה בלבד עם קבצים גדולים), צורך יותר חשמל (בזמן עבודה בלבד אני מקווה, אני עדיין צריך למצוא את האופצייה שמכבה את הדיסקים לאחר מספר דקות ללא שימוש) ותופסים יותר מקום (לא מפריע עם המארז הקיים שלי). RAID10/5 לא כי משעמם לי אלא כי אני יכול, יש לי את הדיסקים הנוספים ללא שימוש. (וזו הסיבה שחשבתי על ה 9260) חדשות טובות (למחצה), ניסיתי שוב את את ה 9260 לפני שדחפתי לאיחסון. הפלא ופלא, התוכנה שלו עולה! אלא מה, משום מה הוא לא רואה שום דיסק בזמן ש DVD ושני דיסקים (בגודל שונה) מחוברים אילו... מה שמטריד אותי הוא שאני לא מבין איך זה עובד. אחרי הכל, המערכת שאני עובד עלייה היא בבדיקות האצה (אני מגרד את ה 5 ג'יגה עם ה i7 שלי) עם אוסף שלם של קישקושים שהותקנו זמנית. כשאגמור אני רוצה לפרמט את C ולהתקין את המערכת הפעלה מחדש בצורה נקייה. אני מקווה שלא אצטרך לעבור את הסיפור הזה פעם נוספת...
 6. 1. מהירות. העתקה של קבצים (במיוחד גדולים) מתבצעת אצלי ב 250 מגה לשנייה, העתקה מ RAID0 ל RAID0. 2. ניצול דיסקים ישנים וקטנים, בין אם בשימוש רגיל (אז אני צריך את פורטי ה SATA הנוספים) או להפוך אותם לדיסק וורטואלי (כאילו דיסק בודד המכיל את כל מערך דיסקים) 3. אפשרויות יותר אקזוטיות כגון RAID10 או RAID5. ד"א, יש לי אנטק 182 כך שאני פחות רגיש לבעיית מקום.
 7. ה HGST Ultrastar He8 HUH728080ALE604 של היטאצ'י משמש לי כדיסק גיבוי (הווה אומר, עבדתי איתו פחות מעשר פעמים בחצי שנה האחרונה) ובמחשבים שלי ישנה מגירת SATA המאפשרת להכניס ולהוציא את הדיסק בזמן עבודה. אתמול הופיעה לי תופעה מוזרה, הכנסתי את הדיסק למחשב הישן ומשום מה הדיסק לא התחבר לחשמל. הכנסתי, הוצאתי מספר פעמים, פירקתי את החלק העליון של המארז (הקופסה הנכנסת למגירה) מכיון שחששתי כי הוא בולט מדיי ומפריע לדיסק להתחבר. אחרי מספר ניסיונות הדיסק התחבר לחשמל (מרגישים את הרטט של הדיסק המסתובב). היום ניסיתי אותו במחשב החדש שבו קיימת אותה מגירה ולא משנה מה, הוא לא התחבר. חיברתי אותו ישירות לספק המחשב (1300 וואט) דרך קונקטור ה SATA Power ועדיין הוא לא התחבר. חיברתי לספק חיצוני קטן (חלק ממערכת SATA/IDE to USB) וסוף סוף הוא עבד. לספק החיצוני ישנה יציאת מולקס (4 פינים) ומתאם מולקס ל SATA Power. חיברתי את המתאם לאחד מיציאות המולקס של ספק המחשב והכל עובד.... -המגירות בשני המחשבים תקינות ועובדות, דיסק נשלף אחר שמשמש להעברת נתונים עובד היטב בשניהן . מה קורה כאן? זה קשור אולי לדיסק? יש הבדל בין מולקס ל SATA Power?
 8. הגעתי ל 4.9 עם מתח קבוע של 1.3 וולט וולהריץ פריים שעה ללא שגיאות, הטמפרטורה בסביבות ה 70 ואין את קפיצות הטמפרטורה שהיו קודם הודות להקטנת ה LLC. מצד שני המאווררים עובדים חזק עד כדי כך שניתן ממש לשמוע אותם... אולי עם עוד קצת מאמץ אוכל להגיע ל 5 ג'יגה אבל זה כבר מתחיל להיות פחות חשוב, משהו שמוזר לי קצת הוא ההפרשים בטמפרטורה/צריכת הספק בין תוכנות הבדיקה ואפליקציות הרצות ב 100% מעבד. הרצה בו זמנית של WinRAR (על קבצים ענקיים היושבים על RAID0 שהוא SSD) ו DivxConverter (ללא האצת חומרה) מביאים אותי ל 100% מעבד אך הטמפרטורה לא עוברת את ה 60 (עם מאווררים המסתובבים קצת יותר מהמהירות נמוכה!) ןצריכת ההספק של המחשב פחות מ 185 וואט. הרצתי קרוב לשעה ללא כל נפילה. כמה חשובה הבדיקה עם תוכנות הבדיקה האלה?
 9. טוב, כנראה ארד מ 9260 לבינתיים. בדקתי את ה RAID של לוח האם ואת 4-Port SATA עם זוג ה SSD המיועדים ל RAID0. ה RAID של לוח האם מהיר יותר. ה 4-Port SATA נותן בערך 1 ג'יגה בייט לשנייה וה RAID של לוח האם מגיע ל 1.25 ג'יגה בייט לשנייה בהעתקה מה RAID0 עם שני M2 של חצי טרה. הקונפיגורצייה הנוכחית תאפשר לי להתקין את ההתקנים שאני צריך (ואפילו ישאר לי SATA אחד פנוי...), את ה 9260 אשאיר על המדף בינתיים (או אמכור אם מישהו צריך). עדיין לא קיבלתי את המאווררים שהזמנתי ל M2 ואני דיי מוטרד מהטמפרטורה שלהם (בשיא הגיע ל 90 מעלות), אולי התוכנה למדידת הטמפרטורה מטעה אותי?
 10. ממשיך להיות מתוסכל.... החופש הכפוי איפשר לי סוף סוף לעבוד על המחשב החדש (מגיע ל 5 גיגה הרץ, 60 מעלות ב 100% מעבד אם אתם שואלים😥) ואני פשוט משתגע עם כרטיסי ה RAID. ה N N.ORANIE 4-Port SATA III על הלוח החדש של אסוס. יש לי שלושה סלוטים פנויים של PCIX16, וווינדוס 10 מוצא אותו בכל אחד מהם. אלא מה, רק השימוש בסלוט הראשי (המיועד לכרטיס מסך) מאפשרת לתוכנה של (MarvellTray) לגשת אילו. התוכנה הזו דפוקה לחלוטין, היא פותחת דף בדפדפן הברירת מחדל ו... מתקבלת שגיאת דפדפן שהכתובת לא חוקית ולא מאפשר להמשיך הלאה! בסופו של דבר רק ה ie הישן אפשר לי להגיע לדף (אחרי שהזהיר אותי לא להכנס) שמדווח על כל מיני אירועים שונים ובפינה ישנו לחצן המאפשר להכנס ל RAID סוף סוף. התקנתי RAID0, התוכנה לא מאפשרת כלום חוץ מסוג ה RAID וגודל הקלאסטר (32/64K). לפי CrystalDisk אני מגיע לבערך 300MB עם שני דיסקים (ישנים למדיי) של 2 טרהבייט). -יש תוכנה אחרת שיכולה לטפל בכרטיס? התוכנה הישנה של אינטל על המחשב הישן שלי עובדת יותר טוב מהזבל הזה. -למה אני לא מצליח להכנס לביוס של הכרטיס בזמן עלייה? ^I ו ^H לא עושים כלום. -מה הסיפור של הסלוט של הכרטיס מסך? כרגע אני עובד עם מה שבא על הלוח אם אבל מתוכנן שם כרטיס רציני (1070) שידרוש את רוחב הפס של הסלוט הזה. אני מגדיר משהו לא נכון בביוס? ה LSI MegaRAID SAS 9260-8i. קניתי (שוב) כרטיס מסדרת ה 9200 כי אני צריך יותר משני RAID והוא אסון. ווינדוס 10 מוצא אותו אבל אז אני נתקע. ה CD התקנה שלו לא כולל דריוורים או תוכנת התקנה אלא מספר קבצי HTML שבאחד מהם יש לינק לתוכנה. הדף שאני מגיע אילו אינו פעיל ומפנה לדף אחר ששואל מה דגם הכרטיס שלי אבל באופציות שלו לא מופיע 9260... בסוף מצאתי את התוכנה המחורבנת שלו MegaRAID Storage Manager אבל לאחר התקנה התוכנה מבקשת ממני לתת את הכתובת של הסרוור(?) רשת בו אני משתמש וכל זמן שהיא לא מקבלת אותו לא ניתן להמשיך... במסמך ההתקנה נאמר יש להתקין איזהשהו רכיב של ווינדוס 10 כדי להתקין את התוכנה אבל בוורסיות החדשות של ווינדוס 10 הוא כבר לא קיים. מה הסיפור? אם יש כאן מישהו שהתקין את ה MegaRAID Storage Manager אשמח אם יסביר לי איך להמשיך. אני מנסה למדוד את הטמפרטורה של הדיסקים ב RAID השונים וה CrystalDiskInfo ו Sentinel נותנים לי ערכים שונים מאוד במדידה של ה RAID0 (של הלוח אם) עם שני SSD של חצי טרה. ה Sentinel רואה את הדיסקים של ה MarvellTray וה CrystalDiskInfo לא. -מה התוכנה הטובה ביותר שתכסה לי את כל הדיסקים?
 11. אני מחפש משהו הדומה לזה (https://www.amazon.com/Sedna-Express-Extended-Connector-Included/dp/B07L5SPWNV/ref=sxbs_sxwds-stvp?cv_ct_cx=Adapter+-+x4+PCIe+-+sata+2.5"+raid&dchild=1&keywords=Adapter+-+x4+PCIe+-+sata+2.5"+raid&pd_rd_i=B07L5SPWNV&pd_rd_r=1b4bd9e0-2a65-4f1d-8bad-0a26d1c181ed&pd_rd_w=tdg0b&pd_rd_wg=dJbQv&pf_rd_p=a6d018ad-f20b-46c9-8920-433972c7d9b7&pf_rd_r=DMESC9D4THNMP7EQTWGZ&psc=1&qid=1584559701) אבל עם RAID חומרתי. ממה שראיתי באמזון זה קיים רק ל SSD, מישהו מכיר לדיסקים של 2.5"?
 12. לא, אף פעם לא ראיתי (למעט של הבקר הפנימי של הלוח)
 13. בעייה מרגיזה, RAID פתאום נעלם לי ב WIN10, אני רואה את הכרטיס במנהל התקנים אך נעלמה התוכנת בקרה של הכרטיס. כרגע זה לא ממש קריטי כי אני עדיין בשלבי האצה של המחשב החדש ולא משתמש בו אבל איך לעזאזל אני מוצא אותו? אני חושש מהתקנת התוכנה מחדש כי אני עלול לאבד את הדיסקים (RAID0) אבל בסופו של דבר אעשה זאת אם לא תהיה ברירה. איך אני מונע היעלמות חוזרת? על מה צריך ללחוץ כדי להגיע לכרטיס לפני שמערכת ההפעלה עולה? ניסיתי ^I ו ^H אבל אף אחד לא מביא אותי לתפריט הכרטיס.
 14. עידכון קצר: ה CORSAIR iCUE H100i הגיע השבוע והורכב היום. מבחינת הקירור הוא לא פחות ממדהים, אני מריץ פריים (בהגדרות המקסימליות) ב 4.7 ג'יגה והטמפרטורה בסביבות 60 עם מאווררים שמסתובבים בפחות מ 1000 סל"ד (וכל זה עם המשחה המקורית של הגוף קירור). עם ה seidon-240 המעבד כבר היה מוריד תדר שעון... מתוך סקרנות, נתתי לביוס לבצע אופטימיזציית האצה, קיבלתי 5.2 ג'יגה עם מתח של 1.4 וולט... העמסת המעבד גרמה לקריסה כך שלא המשכתי לשחק עם זה אבל לפחות אני רואה את הכיוון, אם יהיה לי מספיק זמן (וסבלנות) אני חושב לנסות להוציא את התדר המקסימלי ממתח של 1.35 וולט. במחיר של כ 450 ש"ח (אמאזון כמובן, כאן הוא עולה 200 ש"ח יותר) הוא מהווה פיתרון מצויין, אם הוא ישרוד את הארבע שנים הקרובות (המחשב הוא 24/7) זה יספיק לי, ה seidon-240 נדפק תוך פחות משנתיים. ההרכבה עשתה לי סרט, במקום להשתמש במכניקה זהה לבסיס (שלא השתנה מהוורסייה הקודמת) הם משתמשים במכניקה כמעט זהה אבל בגלל חוסר התאימות הזה הייתי צריך לפרק את המחשב לגורמים כדי להרכיב את הקירור (החלון בסיס במארז סוטה בכמה מ"מ ממיקום הבסיס). הקירור אכן טוב אבל כל המסביב דפוק בצורה מפגרת. -אין חיבורים ישירים ללוח האם כמו ב seidon, שם השתמשתי בשני חיבורים בלבד (משאבה לחיבור מאורר המעבד הראשון ושני מאוררים עם כבל תיאום לחיבור מאורר המעבד השני) אלא חיבור ל SATA לאספקת כח ומהמשאבה יוצאים חיבורים לשני מאוררים. WTF? ישנו קונקטור 4 פינים עם חוט אחד המיועד (כנראה) להתחבר לחיבור מאורר המעבד כדי לסמן כי קיים מאוורר אך משום מה הוא לא עובד כמו שצריך כי בכל עלייה של המחשב הוא נתקע עם תקלת "מאורר המעבד אינו תקין"... חיברתי את אחד ממאווררי המארז כדי לעקוף את הבעייה אבל זה מטומטם ברמות. -חיבור השליטה/בקרה הוא USB, מקבלים מתאם 8 פינים ל USB בקופסה, אלא מה, כדי להשתמש בו אני צריך לוותר על אחד מזוגות ה USB בפאנל. משהו שאני ממש לא הולך לעשות כך שהוא חובר לשקע USB חיצוני עם כבל שמטייל פנימה והחוצה... בגלל שהחיבור אינו סטנדרטי אז לא הביוס ולא התוכנה של לוח האם רואים את המאווררים כך שהשליטה בפרופיל הטמפרטורה/מהירות היא סיוט. לוח האם משנה את מהירות מאוורר המארז ואילו הפרופיל הפעיל נקבע ע"י תוכנת שליטה (דפוקה אך מחורבנת...) של CORSAIR שמתחברת למשאבה/מאווררים דרך ה USB. -לדים. עושה רושם כי השימוש העיקרי של המשאבה הוא כפנס אווירה, תוכנת השליטה של CORSAIR כוללת המון אופציות הארה שונות ומשונות (הלו, אנשים? המארז יושב ליד הברך שלי למטה והוא סגור. מה זה בדיוק אמור להאיר?) שהדבר הראשון שעשיתי היה לבטל אותן. יכולת השליטה בפרופיל הטמפרטורה/מהירות למשאבה/מאווררים היא כמעט אפסית וישנן רק ארבע אופציות לבחירה בממשק המצועצע שלהם וגם זה קבור איפושהו בפנים... הזכרתי כבר כי התוכנת שליטה דפוקה אך מחורבנת? אנסה מחר להאיץ את המחשב קצת, אם אוכל להגיע ל 4.9 בפשטות אשאר שם וזהו, ביבזתי כבר המון זמן ועדיין אני עובד עם המערכת הישנה שלי.
 15. עידכון קצר. התקנתי את ה N N.ORANIE 4-Port SATA III על הלוח החדש של אסוס והוא עובד מצויין, הבעייה הייתה בלוח הדפוק של MSI. בגדול, המהירות שלו דיי טובה. אני מגיע לבערך 0.75 ג'יגה בייט לשנייה ב RAID0 עם שני SSD של חצי טרה לפי CrystalDiskInfo. הלוח החדש תומך ב M2 כך ש RAID0 עם שני M2 של חצי טרה מביא אותי ל 1.35 ג'יגה בייט לשנייה, היה יכול להיות ממש לא רע אם הכרטיסים לא היו מתחילים להתחמם ל 80 מעלות... בהזמנה הקרובה אני עומד להוסיף שני מאווררים.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close