עובי ורמת סיכוך של כבל רשת - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עובי ורמת סיכוך של כבל רשת

Nightbeat

Recommended Posts

היי, יש לי שאלה בקשר לעובי ורמת הסיכוך של כבלי .

אני צריך כבל חדש לבית, עכשיו להבנתי הם מגיעים בעובי שונה ובסיכוכים שונים. ראיתי כבלים בעובי 22AWG ו28AWG. לפי מה שהבנתי מספר גבוה = כבל דק יותר וזה לא בהכרח דבר טוב, ובנוסף שעובי בוחרים לפי אורך הכבל.

רציתי לשאול איזה כבל לדעתכם יהיה אופטימלי לאורך 15-20 מטר. איזה עובי מומלץ ואיזו רמת סיכוך? הכבל יעבור בין 3-4 קירות מחדר עד הנתב לכן חשוב שיהיה עמיד. ובנוסף אני מכוון לכבל מסוג CAT6 כדי להמנע מהפרעות, לא מפריע לי העניין הכספי.

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר ה-AWG לכבלי הוא קבוע ומוגדר בתקן - למשל כבל CAT5E מגיע עם גידים של 24AWG. בשורה התחתונה, כבל בוחרים לפי תקן הכבל (CAT5E או CAT6) וזה לא דומה לכבלי חשמל שם בוחרים כבל לפי האמפרז' שעומד לעבור עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה התחתונה, לך תקנה כבל CAT6.

הוא גם זול כמעט כמו ה CAT5 וגם עובי הגידים הוא עדיין 0.5 כך שלא תהיה לך בעיה לחבר אותו לכל שקע או ראש כבל סטנדרטי.

CAT7 זה כבר גידים של 0.8 ולא קיימים ראשים בשבילו כי במקור הוא יועד לחבר בין ארונות תקשורת ולא לחיבורי קצה.

יש עוד הבדלים כמובן אבל הם לא רלוונטים לשאלה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

פעם באמת לא היו ראשים לכבלים CAT7 החל מלפני כמה חודשים ניתן להשיג בקלות ובמחיר סביר ראשים מיוחדים המתאימים ל-CAT7, יתרון חשוב הינו שראשים אלו מגיעים ב-2 חלקים עם מוליך המאפשר חיבור ולחיצה הרבה יותר קלים, במיוחד למי שאינו מנוסה.

RJ45-CAT7.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...