למי יש ניסיון עם בקשה לאי שחרור פריט מהמכס? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למי יש ניסיון עם בקשה לאי שחרור פריט מהמכס?

adi518

Recommended Posts

אני רוצה להזמין מוצר והמוכר מתעקש לשלח עם EMS או DHL. למרות שהמשלוח לא יקר, המוצר יהיה חייב במע"מ (בלבד), אבל אנחנו כבר למודי ניסיון שגם DHL וגם EMS "מאכילים" אותנו בעמלות שקר שמתווספות לאי אילו מיסי "מכס" (קנייה, מע"מ, מכס).

לגבי EMS, אני יודע שיש עמלת מינימום בסך 35 שקל ללא תלות בערך החבילה, מניסיון (שחררתי מוצר ללא עלות ועדיין שילמתי 35 שקל).

החלטתי הפעם לנסות למזער נזקים רק הבעיה שאף פעם לא ניסיתי את התהליך של שחרור עצמאי מהמכס. גם במקרה הזה הם "דופקים" עמלת שקר, או כמו שהם קוראים לזה "עמלת העברת ניירת". ההנחה שלי היא שלמרות זאת, כנראה שאשלם פחות מאשר אם הם ישחררו את זה. בגלל שאי אפשר להסתמך על הנחות, הייתי מעוניין לקבל פידבק מאנשים שכבר יצא להם להתבחבש עם התהליך הזה.

אגב, אני רואה שהדואר הדבילים האלה במקום להשתמש במייל, משתמשים בפקס. כנראה שככה קל להם יותר להתנער בתירוץ של "אבד הטופס" או "לא הגיע בפקס". פשוט קראתי על זה באשכול ישן יותר.

זה העמוד באתר של הדואר שבו יש הסבר כיצד לבטל את השחרור חבילות האוטומטי שלהם: http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/misparid/238?OpenDocument

עריכה: שמתי לב עכשיו למשהו שלא היה עד עכשיו בעמוד הזה באתר של הדואר. הם הוסיפו את הערך של עמלת "העברת ניירת" לטבלה. אולי אחרי שהם קיבלו על ראש מכל כך הרבה אנשים, נכנס להם השכל. אז על פניו, נראה שזו עמלה קבועה? ייתכן שאם החסכון הוא 30-40 שקל זה בכלל לא שווה את הזמן (הנחה שלי שהם הנדסו את זה ככה בכוונה).

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, האמת שנראה שאין ממש מנוס מלשלם: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?409852-%D7%99%D7%99%D7%91%D7%95%D7%90-%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%93%D7%95%D7%90%D7%A8-%D7%97%D7%A9%D7%95%D7%91-%D7%9C%D7%93%D7%A2%D7%AA-(%D7%9E%D7%9B%D7%A1-%D7%9E%D7%A2-quot-%D7%9E-%D7%A2%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%AA)

ההבדל אכן ייצא 30-40 שקל חיסכון. כמו שאמרתי, הם הנדסו את זה שלא יהיה שווה את הזמן שלך. לפחות הם שולחים את זה עד הבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההפרש הוא כמה מאות שקלים (מי יתאמץ בשביל 40 ש"ח?) והמוצר הוא מוצר סטטי שלא זקוק לאחריות במילא. שני שיקולים שצריך לעשות בהזמנה מחו"ל: הפרש + חשיבות האחריות, כל השאר לא רלוונטי. אגב, רוב הדברים ה"טובים" בנישה שלנו נתקלים בשוק מאד קטן בארץ ולכן זה משאיר רק קומץ של אנשים שמסוגל להרשות לעצמו לשלם מאות ואלפי שקלים מעל ה MSRP של אירופה או ארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...