התלבטות בין שני מחשבים של Dell - תודה לעוזרים! - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין שני מחשבים של Dell - תודה לעוזרים!

ben82

Recommended Posts

שלום לכולם,

אחותי המתוקה מתחילה את שנתה הראשונה באוניברסיטה באוקטובר הקרוב, ולכבוד המאורע (פלוס יום הולדתה המתקרב) היא מעוניינת להצטייד במחשב לצורך זה. בעזרתם האדיבה של האנשים הפעילים בפורום זה (אתם כנראה יודעים מי אתם לאור הדגמים שבינהם אני מתלבט), ולאור צרכיה של אחותי, זיקקתי את הדילמה לשני דגמים. להלן השאלון הקבוע ולאחריו הדילמה:

* מטרות המחשב? סטודניאטליות בעיקר, אך גם לשעות הפנאי (אין לה נייח). "מעבד תמלילים", גלישה באינטרנט, צפייה ביו-טיוב, האזנה למוסיקה, אולי איזה סרט טוב פה ושם.

* גודל המסך? לפחות 13", עדיף פחות מ-15" לאור הצורך במחשב קטן לנשיאה ע"י בחורה קטנה.

* רזולוציית המסך? לא חשוב..

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט? אמצעי הקלט הקונבנציונאליים

* משקל רצוי? כמה שיותר נמוך

* האם נדרש זמן ארוך? כן. אוניברסיטת ת"א ידועה במחסור שקעי החשמל, והתלות בהם לא סימפטית במיוחד

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? לא

* Bluetooth? כן

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? שאלה מעולה! כמה מקום סטודנטית עם חיבה למוסיקה צריכה?

* כונן אופטי? אהממ, מה זה? הכוונה ל-SSD? אם כן, פרטים בהמשך

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית? לא

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? לא

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? לא, יש לי חוקית שעדיין לא הותקנה

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? בית טוב זה תמיד טוב

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם (מסך מגע, מסך מגע מסתובב, מראה, צבע...) - שיהיה אלגנטי, דק.

* תקציב - סביב ה-3500 ש"ח

ובכן, ההתלבטות היא בין שני דגמים:

Dell Latitude 3340 - http://www.notebookclub.co.il/products/notebooks_by_model/zap/lt-rd33-7697.htm

Dell Vostro 5470 - http://www.18comp.co.il/prodtxt.asp?id=5372

ההתלבטות נובעת מארבעה מישורים עיקריים:

- זיכרון - הלטיטיוד מגיע עם 8 ג'יגה , לעומת 4 בווסטרו. עד כמה חשוב לסטודנטית 8 ג'יגה של לדעתכם?

* זיכרון דיסק קשיח ומהירותו - הלטיטיוד מגיע עם 128 גיג'ה של , ואילו הווסטורו מגיע עם 500 ג'יגה + 32 ג'יגה קש. האם סטודנטית תזדקק ליותר מ-128 גיג'ה? שאלתי אותה, אין לה מושג. האם ההבדל במהירות ובמשקל בין שתי הקונפיגורציות - מהותי? לי אישית יש 1 טרה ומשתמש בכולו, אבל השימושים של שנינו מאוד שונים..

* כרטיס גראפי - הלטיטיוד מגיע עם כרטיס גרפי אינטגרלי, הווסטורו עם כרטיס ג'יפורס איכותי יותר. האם הג'יפורס יכול לשפר ביצועים לאור השימושים העיקריים? האם משפיע משמעותי על ביצועי הסוללה,

שכאמור מאוד חשובים?

* מסך מט מול מבריק - הווסטורו מגיע עם מסך מבריק לעומת המט של הלטיטיוד. חדרי הלימוד של אונ' ת"א מאוד מוארים וייתכן שמסך מבריק יהיה פחות נוח לשימוש בתנאים אלה. או שמא לא?

הערות/שאלות נוספות:

* ידוע שיש לווסטורו צג מגע, יש לציין שפונקציה זו לא מהותית עבור אחותי (אם כי לטעמי עלולה למצוא אותה שימושית בהמשך השימוש).

* יש את האפשרות התקציבית של שדרוג כל אחת מהקונפיגורציות לשם פתירת הדילמה - להוסיף SSD לווסטורו/להגדיל את ה- שלו, למשל. מה העלות השולית של האמור? עדיף כמובן לא להוסיף כסף..

אני מרגיש שכתבתי המון, ומי שהחזיק עד פה - תודה תודה. מדובר בדילמה לא זולה, שהולכת ללוות את אחותי בשלוש השנים הקרובות לפחות.

לכן אשמח לעזרתכם האדיבה. ובכל מקרה, תודה שעזרתם לי (גם אם לא במודע) עד כה :)

תודה,

בן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוף סוף דיון שמתחיל כמו שצריך, עם שאלון וגם בדיקה אישית של פותח הדיון לגבי דגמים רלוונטים מתאימים ועשיית "שיעורי בית". אז בתור התחלה - כל הכבוד!

באיזה תחום לימודים מדובר?

המחשב 3340 לא במלאי בקישור שנתת לצורך העניין ואני מבין את ההשוואה.

הזיכרון בווסטרו יצריך החלפה 1:1 של הזיכרון הקיים כי יש תא אחד בלבד לשימוש במחשב, כלומר להוציא את ה-4GB (למכור או להעביר למחשב אחר) ולקנות סטיק יחיד של 8GB בעלות של כ-360 ש"ח.

המסך ב-3340 זה החיסרון המהותי בדגם הזה, הביקורות לא טובות בכל הנוגע לבהירות התצוגה, ניגודיות וזויות צפייה צרות (צריך לשבת "מול" המסך).

הכרטיס מסך ב-5470 הנוסף, לא קריטי לשימושים שצויינו ואינו משפיע על זמן העבודה של המחשב כשהוא לא בשימוש [יש 2 "כרטיסי מסך" במחשב - מובנה במעבד ונוסף 740M].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה Chevy!

תחום הלימודים הוא פסיכולוגיה - אין ממש צורך גרפי יוצא דופן.

360 ש"ח עבור תוספת של 8GB - השאלה היא עד כמה בנפח כזה ישפר את חוויית השימוש לעומת הזיכרון המוצע, לאור השימושים. תקציבית הדבר אפשרי.

מה שציינת לגבי המסך של ה-3340 בהחלט מרתיע, השאלה היא עד כמה הוא דיל-ברייקר בהשוואה הנתונה. נשמע (-נקרא) שדי דיל ברייקר..

אם יש לך המלצה לאלטרנטיבה טובה יותר מבין השתיים הנתונות, אני פתוח.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות נוספת שעלתה בפורום בדיונים אחרונים, גם עם זמן סוללה ארוך של 7-8 שעות ומפרט סביר שכולל מקלדת מוארת, 8GB , מע' הפעלה.

http://ksp.co.il/?uin=23088

החיסרון המשמעותי:

- תוספת תשלום עבור אחריות ל-3 שנים

- דיסק קשיח איטי, יש תא פנוי להוספת שיהיה במקביל לכונן הקיים, בתוספת תשלום כמובן. (בנפח של עד 128GB)

ביקורות: http://www.notebookcheck.net/Lenovo-IdeaPad-U430p.114394.0.html

תמונה של פנים המחשב, ניתן לראות בצד ימין של המחשב תא פנוי ל- :

2014-03-09%2015.19.45.jpg

הכונן שמתאים למחשב הזה:

http://www.amazon.com/MyDigitalSSD-Super-Drive-128GB-120GB/dp/B00KBZH72I/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1409325341&sr=8-3&keywords=42MM+128gb

יש לשלם משלוח 20$ דרך - mustop (חברת שליחויות צד3), יתכן ויהיה צורך להוסיף מע"מ למוצר הזה, כך שסה"כ צריך לצאת עד 417 ש"ח (בארץ מוצר ספציפי כזה עולה כפול)

אם יש נניח אפשרות לרכוש את המחשב הזה באילת, זה יכול להוזיל את המחיר משמעותית (לבקש מחברים/משפחה), מ-3,390 ל-2,873 ש"ח ואז זה יוצא טוב ובחריגה קלה (כולל התוספות)

והמחשב גם נראה טוב בצבע אדום, אם כבר אז כבר....

2873 + 290 + 417 = 3,580 ש"ח סה"כ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, שהלנובו באמת נראה כמו אופציה מעולה. בונוס נחמד מאוד הוא המראה שלו - שיקול שלא חשבתי עליו וכנראה משמעותי יותר לבחורה נטולת ידע משמעותי ברכיבי חומרה :)

"הקומבינה האילתית" נשמעת מעניינת אבל כנראה לא רלוונטית כרגע. עם זאת, השימוש ב-MUSTOP בהחלט נראה כדאי (לצורך זה ואחרים).

בכל מקרה, יש מצב טוב שזו תהיה הבחירה שלי. אדבר עם חנות או שתיים ומחר, אגלוש קצת ב-MUSTOP, ונמשיך משם.

אעדכן בנוגע לקנייה לאחר שתבוצע, וגם נפרט קצת על המחשב.

תו-דה על העזרה המלומדת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאמור - השדרוג, אתה מבצע לבד, למרבית (אם לא כל) החנויות לא יהיה מושג על מה אתה מדבר. אז אין ממש מה "לדבר" איתם, מיותר וסתם ינסו לתקוע לך דגמים אחרים.

בכל מקרה, אם כרגע התקציב לחוץ, אז במהלך השנה הראשונה ניתן להרחיב את האחריות לפי מה שאני יודע, אין חובה לשדרג במעמד הקנייה.

בעניין אילת - תפיץ את השמועה בין חברים ובפייסבוק, בטוח מישהו נוסע לשם עכשיו או בחודש הקרוב - כך שזה יהיה מאד משתלם עבורכם.

השדרוג ל- הנוסף הוא משמעותי לשיפור הביצועים, הדיסק קשיח שמגיע עם מחשב איטי ומאכזב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chevy -

תודה על העצות.

שאלה לגבי ה-SSD - מכיוון שמדובר במתנה ויום ההולדת בשבוע הקרוב, תהיתי אם ניתן לארגן SSD במחיר סביר שלא דרך MUSTOP (שאכן נראה משתלם, אם כי מבחינת אספקה - מן הסתם מדובר בעיכוב מסוים).

נראה שיש לך מושג לא קטן בקונפיגורציה של המחשב ובאופן כללי בכוננים מסוג זה. משיטוט קל באחד האתרים מצאתי את הכרטיסים הללו במחירים שלא רחוקים מהזמנה מארה"ב -

http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=12336

http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=10054

האם הם יכולים להתאים למחשב הנ"ל ובמידה וכן - האם יש להם נחיתות כלשהי בהשוואה לכרטיס עליו המלצת? אני חושש שלמרות שהם SATA3 מהירויות הכתיבה המקסימאליות נמוכות יותר. אשמח לדעתך.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע שיהיה כונן רגיל 1TB בנוסף ל-128GB שישמש את מע' ההפעלה. :)

-----------------------------

בן, פירוט:

הקישור הראשון - יש צורך בכרטיס M2 NGFF ולא mSATA.

הקישור השני - יתאים למחשב אבל זה אומר שאתה תצטרך להוציא את ה-1TB הקיימים מהמחשב ולשים במקומו את ה- ולא במקביל כפי שהצעתי ונכון לעשות. כמו כן הדגם ששמת בסיסי מאד, אבל זה לא משנה כי זה לא התכנון ממילא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע שיהיה כונן רגיל 1TB בנוסף ל-128GB שישמש את מע' ההפעלה. :)

1. התחממות.

2. משקל (מאוד מאוד מאוד זניח).

3. זמן .

4. סבירות יותר גבוהה לנזק במקרה של נפילה בכונן המכני.

באופן אישי, אם הייתי לוקח את המחשב עם שני הכוננים הייתי מוציא את המכני ושם אותו בתוך קייס ככה שיהיה חיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הראשון - לא מתאים בכלל, החיבור הפיסי שונה.

השני - רק אם תחליט להחליף את הכונן הקיים 1:1 ושוב, יש כונני טובים יותר, בחרת פשוט כונן מאד זול ופשוט יחסית.

בכל מקרה תזמין את ה- מאמזון, מקסימום אם תראה שמספיק לה ה- של 128GB בלבד, תוציא את ה-1TB ותשים אותו במארז חיצוני (עולה 30 ש"ח בערך נראה לי עם חיבור 3.0 באיביי).

אל תגביל את עצמך מראש לכונן קשיח רגיל או SSD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...