שימוש במתאם מולקס ל 8 פין pci - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש במתאם מולקס ל 8 פין pci

AvlK

Recommended Posts

אני אף פעם לא השתמשתי במתאמים מהסוג הזה כי תמיד היה לי את החיבורים הנדרשים בספק ולא היה לי צורך. אני לא הייתי שקט 100% עם כזה מתאם (כי אני לא ממש מנוסה).

מישהו שאל אותי ולא הייתי בטוח מה לענות בגלל זה אני שואל פה, ספק כזה:

http://www.hardwaresecrets.com/article/Zalman-ZM600-ST-Power-Supply-Review/981/1

בעל חיבור 6+2 ו 6 פין, והוא רוצה לחבר אליו כרטיס כזה:

sapphire r9 280x vapor-x oc

בעל שני חיבורי 8 פין.

1.האם אפשר להשתמש במתאם כזה על הספק בלי חשש?

2. ובכלל מה אתם חושבים על המתאמים האלה (מומלץ , לא להתקרב , תלוי במקרה)?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיבור Molex Mini Fit Jr (כמו 4/8 pin מעבד, 6/8 pin כ מסך, ו 24 pin בלוח) מיועד לפי הנתונים ל 8A בכל פין. במציאות ממה שאני רואה במחשבים שעבדו כמה שנים, הוא לפעמים נשרף כשעוברים בו כ 5A

המקס' שאני הייתי מעביר בכל פין בחיבור כזה הוא כ 4A, מה שאומר שכל פין 12V נותן 50W

פין של חיבור Molex 8981 (כמו כונני IDE ומאווררים) מיועד לפי הנתונים ל 11A בכל פין. במציאות הוא אפילו יותר בעייתי, בגלל שהדיוק בייצור שלו לא משהוא (ורואים את זה טוב כשמנסים לחבר חיבור כזה לחיבור הארכה או מתאם), איכות המגע בין התקעים המחוברים לא ידועה מראש

הייתי ממליץ להימנע עד כמה שניתן משימוש במולקסים בכלל לדברים שלוקחים זרם משמעותי. אם אין ברירה, לא הייתי מנסה להעמיס עליו יותר מ 3-4A, מה שאומר שהמולקס (שיש בו פין 1 של 12V) מבחינתי יכול לתת כ 40W בתנאי שהוא מחובר טוב. מתאם מ 2 מולקסים - טוב יותר מזה של מולקס יחיד, אבל לא הייתי מצפה ממנו ל 80W מכיוון שכל הבדל קטן באיכות המגע בין 2 המולקסים יביא לכך שהזרם לא יתחלק ביניהם בצורה שווה

בכ מסך שיש להם צריכת חשמל משמעותית (נניח יותר מ 100W) לא הייתי משתמש בכלל במתאמי מולקס

בחיבור PCIe, גם של 6 וגם של 8 pin, יש 3 חוטים של 12V ומכאן הם יכולים להחזיק הספק מקס' של 150W

בכ מסך ההגבלה הרשמית על חיבור 6 pin היא 75W. ההגבלה הזאת (ל 1/2 ממה שהחיבור תיאורטית אמור להחזיק ללא בעיה) מגיעה מכך שעל החוטים בדרך מהספק לכ מסך יש מפל מתח, ורוצים למנוע מצב שבו יש מפל מתח משמעותי על חוטי האדמה (מה שיביא לכך שהאדמה של הכ מסך ושל הלוח נמצאות במתח שונה אחת כלפיי השניה). ה 2 pin הנוספים בחיבור 8 pin הם אדמה, כדיי להקטין את מפל המתח הזה גם כשהכ מסך לוקח הספק גבוה יותר

מציאותית, בחלק מהספקים ה 2 pin הנוספים בכל מקרה מחוברים מ 2 חוטי אדמה של חלק ה 6 pin, מה שמפספס את כל המטרה של הגדלת החיבור מ 6 pin ל 8 pin (המטרה היתה לתת 2 חוטים נוספים עד לספק), ואנחנו לא נתקלים בבעיות יציבות שקורות בגלל זה....

המעבד שיש בכ מסך שלך לוקח עד 250W בלי OC, ויכול לקחת כמה עשרות W יותר אם OC. מבחינת החיבורים והספק, ה 8 + 6 שיש לך יתמודדו איתו בתנאי שכל 1 מהם הולך בכבל מלא משלו עד לספק והם לא מפוצלים אחד מהשני. הייתי גם מעדיף ש 2 החוטים הנוספים מה 8 ילכו באמת לספק ולא יהיו מפוצלים מתוך חלק ה 6 pin

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...